Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

10.12.2013

ЧОМУ ХОЧУТЬ ВІДМОВИТИ КИЇВСЬКОМУ ПАТРІАРХАТУ В БУДІВНИЦТВІ ХРАМУ В ХМІЛЬНИКУ?

zemlyaНа чергову сесію Хмільницької міської ради мають винести питання про надання дозволу Київському патріархату на виготовлення документації з землеустрою, з подальшим будівництвом храму в місті Хмільнику.

Звести культову споруду планується по вулиці Дзержинського, на суміжній до території ресторану «Червона рута» ділянці, площею 400 кв.м.

Як стало відомо, наразі існує два проекти рішень міської ради щодо цього питання: один – погодити, другий – відмовити, «беручи до уваги довідку начальника Управління містобудування та архітектури міської ради, головного архітектора міста М.М.Загнибороди щодо можливості використання зазначеної земельної ділянки для будівництва культової споруди – храму».

Нам до рук потрапила сама довідка пана Загнибороди, в якій він обґрунтовує неможливість будівництва храму Київського патріархату. В цій довідці, яка, до речі, надана завідуючій сектору з питань регулювання земельних відносин міської ради С.В. Рибак, йдеться про наступне:

«Відповідно до вимог чинного містобудівного законодавства вирішення намірів щодо будівництва будь-якого об’єкту містобудування можливе при наявності такого об’єкту в містобудівній документації. Внаслідок відсутності зазначеного об’єкту – культової споруди на Генплані міста, його вирішення неможливе».  

Пропонуємо для ознайомлення саму довідку

 Scan1

Тобто відмовити Київському патріархату мають саме на підставі відсутності храму в Генеральному плану міста…

Але виникає питання: а чи є на Генеральному плані міста, чи взагалі в будь якій містобудівній документації, об’єкти, які мають побудувати в рамках програми «Доступне житло»? Що ж відбувається насправді: намагання працювати в правовому полі чи знову подвійні стандарти в роботі?

110 Comments on “ЧОМУ ХОЧУТЬ ВІДМОВИТИ КИЇВСЬКОМУ ПАТРІАРХАТУ В БУДІВНИЦТВІ ХРАМУ В ХМІЛЬНИКУ?

Петро.
10.12.2013 at 00:49

Зрозуміло усім що у даному випадку задіяні подвійні стандарти

жора
10.12.2013 at 08:16

Вася просто там нічого не вкраде, і прихожан маловато щоб їх використати на наступних виборах))  

Віктор
10.12.2013 at 13:49

Не можна одним надавати ділянки без відповідних рішень та позначень на генплані, а поряд з цим іншим забороняти!!! Цілком переконаний, що в Хмільнику, як частині України, має бути будівля релігійного осередку САМЕ Київського патріархату!!! Має існувати нормальний баланс між різними конфесіями як у місті так і державі. Не можна людей гнати в храми Московського підданства. Ми незалежна держава чи частинка Раши? Для прикладу, маленька порівняно з нами Грузія має свій патріархат, який не агітує під час виборів, не молиться на окремого кандидата… 

Небайдужий
10.12.2013 at 17:03

Ага… “немає в Генеральному плані міста”, а ті “300 ділянок” під індивідуальну забудову, якими на кожному кроці так любить хвалитися мер Вася, є на Генеральному плані міста??? А оте незрозуміле одоробло, яке той самий мер власноручно ліпить на міському кладовищі, є на Генеральному плані міста??? А не менш одороблоподібний “пам’ятник матері” є на Генеральному плані міста??? Ідіотизм в найфейеричнішій формі, а не довідка.
Головному архітектору міста соромно не знати, що на генеральному плані міста може й не бути зазначено найменування конкретних запланованих об’єктів містобудування. Найголовніше, щоб об’єкт будувався в такій містобудівній зоні, яка не суперечить його призначенню (наприклад, якщо це культова будівля, то будувати її можна в зоні житлової та громадської забудови).
Дуже дивно, що Загниборода підписав такий ідіотський документ…. Не схоже на нього…

ПастирОвецьПравославних
11.12.2013 at 21:23

Звичайно,ми діти Украіни і молитися маємо за свій народ,свою владу,щоб Господь давай ій здоровя і розуму для мудрих рішень на благо наших співвітчизників,а не на збільшення свого гаманця! – хай навіть не тішать себе надіями,що заплатять папі римському,отримають індулігенцію і одразу в рай – не вийде! – місце може купити тут,але не там…ім багато Господь доручив,але й найбільше спитає,тому не спокушаймося іх владою чи коштами, а стараймось,кожен по можливості,міняти,себе,сімю,родину,вулицю,школу,село,місто…на краще! Нас не спитають за Януковича,Мера нашого чи ще когось,а спитають,що особисто ми зробили для сіяння миру,любові і добра у цьому світі!

Віталій
11.12.2013 at 21:27

Хтось має сіяти мир, любов і добро, а хтось покликаний виполювати зло, брехню та беззаконня… Як то кажуть “хто на що вчився”… Але і перше. і друге – справа благородна, чи не так?

ПастирОвецьПравославних
11.12.2013 at 21:29

сесія міськради якраз співпадає із одним із православних свят “Св.Миколая Чудотворця” 19 грудня. Надіємось що влада стане послідовницею цього святителя і прийме вірне рішення,бо,дійсно,ми не піддані Раші,як було сказано вище,а незалежна Украінська держава і маємо право на свободу думки,совісті,релігіі.

Віталій
11.12.2013 at 21:31

Скільки раз Ви зверталися з листом щодо вирішення цього питання до міської влади?

ПастирОвецьПравославних
11.12.2013 at 21:32

Виполювати зло…гарно сказано! Але ж виполовши його треба посіяти добре, щоб зійшло і дало плоди, бо біс вернувшись і побачивши місце прибраним але пустим вернеться,візьме 7 бісів зліших і оселиться там…і буде останнє гірше першого….

ПастирОвецьПравославних
11.12.2013 at 21:36

Звертавсь особисто не я,а отець Іван Пукас(на фото голодомору в червоній скуфіі),зверталась громада…офіційно два листи,а неофіційно…МП священики блокують просування цього питання,як це раніш було і з грекокатоликами!

Віталій
11.12.2013 at 21:36

Саме так. Але я мав на увазі, що кожному своє. Хтось сіє – а хтось виполює… ))) І перше – і друге має робитися професійно…))) То ж Ви – сійте. а ми намагатимемося виполювати, щоб Ваші сходи не заглушили…)))

Віталій
11.12.2013 at 21:38

А були якісь офіційні відповіді на Ваші звернення? А то я вперше побачив. що це питання внесено до порядку денного сесії. А раніше яка була реакція чиновників?

ПастирОвецьПравославних
11.12.2013 at 21:48

Сам голова міста є членом громади нашоі,але незважаючи на своі слова і обіцянки,ніяк не сприяє цій благій справі….(
минулоі сесіі це питання ніби не помітили чи як там було,я точно не в курсі (о.Іван краще знає,він цим зацмається), а нам висунули цінник 1000$ за сотку)))

Небайдужий
11.12.2013 at 21:57

…а нам висунули цінник 1000$ за сотку)))
 
якщо ви скажете, що цього цінника вам висунув не Дреженков, я не повірю 🙂

Віталій
11.12.2013 at 21:58

??? Як ще – 1000$ за сотку??? це тіпа в казну чи в карман???

Небайдужий
11.12.2013 at 22:20

Віталій, ну якби з кожної розданої сотки по 100 баксів йшли в казну, то у нас вже давно б був баден-Баден 😉

Небайдужий
11.12.2013 at 22:20

ой… по 1 000 баксів 😉

ПастирОвецьПравославних
11.12.2013 at 22:25

Не знаю подробиць,але сказали,що Хмільник курортне містечко і землі дати просто так не можуть – це вже держрезерв…

Віталій
11.12.2013 at 22:32

Тобто так, без грошей – держрезерв, а за гроші будуть на той держрезерв … з високої вишки?)))

ПастирОвецьПравославних
11.12.2013 at 22:59

От через це і хоче багато людей в ЄС – там хоч людей поважають і за законом слідкують,а не як у нас- за все треба проплатити,навіть якщо воно безкоштовно гарантується законом…не поклав в карман лікарю-заочнику – помирай, а покладеш трішки більше, так він твких у тебе хвороб знацде,що всіх грошей не хватить…а почне лікувати,так краще б не починав- до лікування здоровішим був!;;

МирВан
14.12.2013 at 12:09

Мир принадлежит оптимистам, пессимисты — всего лишь зрители.
© Франсуа Гизо

Небайдужий
14.12.2013 at 16:12

Так що там про виділення земельної ділянки під церкву УПЦ (КП)?
ПОПе, поспілкувавшись з вами на цьому форумі, я бачу, що навіть виділення вашій конфесії землі під церкву не підірве монополії УПЦ (МП) на пасіння хмільницьких “овець та баранів православних” по причині низької конкурентноздатності служителів культу конкуруючої фірми. Ні, з тим самим Шикируном ви ще потягаєтеся, він так само, як і ви, шановний ПОПе, в науках погано орієнтується, але слід визнати, що проти Олексія Бачинського у вас немає ніяких шансів… той вас легко заткне за пояс лише своєю харизмою…. І це сумно, оскільки я б хотів створення конкурентного середовища на місцевому ринку торгівлі свічками, предметами культу та магічними послугами 🙁
Може ви мене порадуєте і повідомите, що на посаду настоятеля нової церкви планується призначити когось іншого, а не вас? 😉

МирВан
14.12.2013 at 22:42

“І це сумно, оскільки я б хотів створення конкурентного середовища на місцевому ринку торгівлі свічками, предметами культу та магічними послугами ”
а ви таваріщ небайдузій)) бачу в цкрковній сфері зовсім не тямите, а про духовність і мораль вашу я краще промовчу((( – показали ви на форумі своі манери і культуру спілкування і првагу до священичого сану і любов до ближнього…про Бога вже промовчу – людина,що не має ніявих вищих пріоритетів і не здатна чимось таким похвалитися,нажаль…
” не переймайтесь так сильно, предмети культу купите на базарі в циган,а свічечки в бабульок на переході(хоча не знаю навіщо вони вам- ви ж мене запевнили що ви конкретний атеіст- що світло часто рес виключає, свічечками хочете запастись? Акуратно,там хату чи квартиру не спаліть! А за магічними послугами поідете допотомственноі цілительниці – іх в газетах рекламують прекрасно- все вам приверне)), або,ще краще,до Кашпіровського, бо,мушу вас засмутити,Церква таких “послуг” не надає і магією не займається- це гріх великий,якщо не знаєте- Біблію погано читали!!! В Церкві душі спасають,а не привертають заклинаннями багатство,а приворотами дівиць…і,як я бачу за 1,5 роки свого служіння на Вінничині, людям,більшості, імпонує більше Ванга чи Кашпіровський ніж Священнослужитель…
 

 
 

Небайдужий
15.12.2013 at 11:27

Шановний ПОПе, не відхиляйтеся від теми розмови. Я ж вас запитав не про ваше ставлення до моєї персони (на яке, мені, до речі, абсолютно начхати), а про те, кого ваша конфесія планує призначити настоятелем в ту церкву, під будівництво якої вам можуть надати земельну ділянку біля бані?

МирВан
15.12.2013 at 21:03

Час покаже, а ви, шановний, прислів
я згадайте – любопитній Варварі, носа….
тим більше храму ще немає,як і документів на землю…
а якби вже й були…яка вам різниця? Ви ж переконаний атеіст і міняти своі релігійні переконання не збираєтесь…яка вам різниця!!
 

Небайдужий
16.12.2013 at 12:18

Даю підказку головному архітктору 😉
Водний кодекс України
Стаття 88. Прибережні захисні смуги

З метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо

озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.

Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:


для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів – 25 метрів;


для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів – 50 метрів;


для великих річок, водосховищ на них та озер – 100 метрів.


Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.


Прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках всіх категорій земель, крім земель морського транспорту.


Землі прибережних захисних смуг перебувають у державній та комунальній власності та можуть надаватися в користування лише для

цілей, визначених цим Кодексом.

У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.

Стаття 89. Обмеження господарської діяльності в прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та
на островах

Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.


У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:4) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому

числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;


Отже, надання земельної ділянки в прибережній захисній смузі під будівництво культової споруди суперечить вимогам статей 88 та 89 Водного кодексу України.

Якщо міська рада відмовить УПЦ (КП) в наданні землі під будівництво церкви з цих підстав- відмова буде абсолютно законною та обґрунтованою.

МирВан
16.12.2013 at 13:22

В м.Хмільнику і без прибережних зон місця вистачає! А ці ваші зноски не по темі! Підіть до тих можновладців які за другим мостом в Хмільнику бар чи кафе,не звернув уваги,будують))) а щодо інших споруд так там ніби 300 м від водойм прописано,хоча в деревяна капличка МП здається ближче стоіть…у Вінниці храм просто на березі стоіть один,а в Києві просто у водах Дніпра по набережному шосе храм Св.Димитрія…

Небайдужий
16.12.2013 at 13:53

Те, що закон порушують інші, не дає права порушувати його ще й вам.
Мало того, що ви проповідуєте дикі та відверто екстреміські заклики до фізичного насильства над дітьми, так ви ще й намилилися відібрати у хмільницької громади шматок прибережної природозахисної смуги? Чи не забагато?
Пошукайте собі іншу, більш підходящу земельну ділянку.

МирВан
16.12.2013 at 15:06

ви знаєте,що таке презумція невинності? Видно що ні! А за наклепництво не тільки по Божим заповідям карають,а й по кримінальному кодексу, так що попрошу прикусити язик, шановний!

МирВан
16.12.2013 at 15:10

видно ви крім себе коханого ніяких авторитетів не признаєте, а даремно!!

МирВан
16.12.2013 at 19:28

СЛУХАЛИ:
Повідомлення преосвященного Сергія, архієпископа Донецького і Маріупольського, про здійснення систематичного тиску з боку представників місцевої влади на громаду Нерукотворного Спаса УПЦ Київського Патріархату в м. Донецьку та клірика  цієї громади священика Андрія Чуя.
ДОВІДКА:
Протягом останнього часу в м. Донецьку під впливом кліриків Московського Патріархату і особисто керуючого єпархією УПЦ МП митрополита Іларіона (Шукала) представниками влади чиниться систематичний тиск на громаду Нерукотворного Спаса  УПЦ Київського Патріархату та її священика Андрія Чуя.
У зв’язку з тим, що місцева влада Донецька постійно відмовляє громадам УПЦ Київського Патріархату у виділенні землі для побудови храмів, священик Андрій Чуй проводить спілкування з віруючими та звершує богослужіння в своєму приватному будинку, розташованому по вул. Звєрькова, 17 у Пролетарському районі м. Донецька. На честь 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України він встановив на будинку пам’ятний хрест.
29 жовтня 2013 р. священики Московського Патріархату вдерлися на територію вказаного приватного будинку, ображали почуття віруючих УПЦ КП, розпалювали ворожнечу, погрожували священику та парафіянам «проблемами з владою», вимагали негайно зняти хрест.
Того ж дня дільничний міліціонер та представник районної адміністрації чинили тиск на парафіянку вказаної громади з вимогою відмовитися від згоди на надання парафії Нерукотворного Спаса юридичної адреси.
Скарга до прокуратури на вказані дії була розглянута формально.
Наступного дня, 30 жовтня, представник районної влади Світлана Віріч здійснювала тиск на священика Андрія Чуя з вимогою зняти хрест з будинку та припини приймати віруючих і здійснювати релігійні обряди. Такий тиск є грубим порушенням Закону про свобод совісті та релігійні організації та неприпустимим втручанням влади у релігійне життя.
На початку грудня 2013 р. до священика Андрія Чуя надійшов припис від архітектурно-будівельного контролю м. Донецька з вимогою зняти хрест з будинку та погрозами застосування штрафних санкцій.   
УХВАЛИЛИ:
1. Визнати, що незважаючи на неодноразові заяви та звернення від УПЦ Київського Патріархату щодо нормалізації державно-церковних стосунків у Донецькій області, на Донецьку єпархію УПЦ Київського Патріархату, її громади, духовенство та віруючих продовжується тиск із залученням представників державної та місцевої влади. Цей тиск здійснюється за наполяганням митрополита Московського Патріархату Іларіона (Шукала) та духовенства Московського Патріархату, що є явним порушенням Закону про свободу совісті та релігійні організації.
2. Звернутися до Президента України Віктора Януковича з проханням вжити заходів щодо приведення ставлення державної та місцевої влади в Донецькій області до УПЦ Київського Патріарху у відповідність до конституційного принципу рівності конфесій перед державою і норм Закону про свободу совісті та релігійні організації.

Небайдужий
16.12.2013 at 21:06

Сьогодні православний талібан захоплює земельні ділянки, а завтра- школи….
http://www.youtube.com/watch?v=RZhuCm6cjZU

МирВан
16.12.2013 at 21:24

Сумуючи з приводу важкої ситуації та вболіваючи серцем за долю України, Святійший Патріарх звернувся до присутніх особливими словами:
Преосвященні владики, всечесні отці, дорогі браття і сестри.
Вітаю ваз зі святом праведного Філарета Милостивого.
Праведний Філарет Милостивий своїм життям доводить, що спасіння можливе і в світі, а не тільки в монастирях, печерах і лісах. Тому нам треба жити так, як жив він. Тоді спасіння і вічне життя нам буде забезпечене. Якщо б ми у своєму житті керувалися не егоїзмом, а любов’ю до Бога і ближніх, то не було б такого, яке ми переживаємо зараз в Україні.
Яка причина цього безладдя, а точніше несправедливості по відношенню до народу?
Якби царювала правда, того б не було. Для того, щоб це виправити, треба починати з себе, переглянути своє життя. Особливо це стосується можновладців. Тому що вони довели Україну до такого стану, що тепер не бачать виходу і шукають допомоги в інших країнах. Ніби то Україна бідна. А це неправда. Україна багата, але керують погано. І довели до такого стану, що тепер звертаються то туди, то сюди.
Нам треба щиро молитися Богові, тому що тільки Він Один знає шляхи, як вивести Україну з такого стану і направити на вірний шлях. Він знає. І не тільки знає, а може це зробити. І зробить, якщо ми будемо звертатися зі щирою молитвою, не формально: «Господи, помилуй», а від щирого серця, з вірою, зі смиренням і надією. І ми віримо, що Господь помилує нас. Помилує, тому що народ цього хоче і просить. І як ізраїльський народ карав за гріхи, але коли вони плакали на ріках Вавилонських, тоді Господь виводив їх з цього полону. Побудували вони і новий храм, і Бог благословив, і прийшов Спаситель спасти від гріха і смерті. Так і нас спасе. Бо каятися треба у гріхах. Особливо можновладцям треба покаятися. Тоді Господь благословить народ наш і буде нам благо, і буде благо й іншим народам, з якими ми будемо жити в мирі й злагоді. Тоді прославимо Господа нашого Ісуса Христа, Милостивого до всіх грішних, який прощає великі і малі гріхи. Йому слава на віки віків.

Небайдужий
16.12.2013 at 21:38

Піп до інтернету дірвався 😆
По моєму- ГФХ не саме підходяще місце для релігійної пропаганди. Чи не так?

МирВан
16.12.2013 at 21:40

Подивився я відео…нічого протизаконного не бачив…діти,молодці,вчаться…але от з читанням Псалтиря на подовжених заняттях трохи переборщили- то особисте діло кожноі дитини, тай не всі ж будуть монахами…)) тим більше ви ж чули, групи не обовязкові,отож діти,як сказала одна жіночка, светских не религиозных родителей могут перевести своего ребенка в паралельный класс, якщо дитині не подобається молитва перед споживанням трапези! Нічого поганого дітей не вчать!

МирВан
16.12.2013 at 21:43

прошу вибачення, не піп,а поп,якщо по Вашому, а взагалі священнослужитель…а з інтернетом я дружу ще зі школи!! – в нас хоч з доступом до інформаціі в краіні проблем нема,а от з іі якістю треба працювати!!

МирВан
16.12.2013 at 21:55

ГФХ? Що ви маєте на увазі? 
а то щось воно ваше ГФХ не сходиться з термінологічним словником))
 
 
Все лекарственные средства, разрешенные к применению, заносятся в Государственную фармакопею, которая является основным официальным документом по лекарствоведению в данной стране. Государственная фармакопея – это не фармакологический справочник, а скорее фармацевтический, поскольку в основном в нем приводятся сведения о способах идентификации и анализа качества и количества лекарственного вещества, а о фармакологических эффектах – очень кратко. В настоящее время в Российской Федерации действующей является Государственная фармакопея X издания, хотя уже опубликовано несколько томов X! издания (обозначаются ГФХ и ГФХ1).
 

МирВан
16.12.2013 at 21:58

Насмілюсь зауважити,що на Громадському форумі Хмільниччини немає місця і для антирелігійноі пропаганди,бо це суперечить закону Украіни! – найперше ваші аморальні висловлювання про представників конфесій!!!

МирВан
16.12.2013 at 22:11

І ще одне, товаріщ Небайдужий, скажіть будь ласка, який це такий суд засідає без підсудного? Ви тут нахабно обливаєте брудом і наклепами Православну Церкву,а ій і слова не даєте сказати – ну і де буде в нас справедлива,любляча народ влада, коли народ “справедливий” лиш в свою сторону і любить тільки себе??? А всяка влада від Бога! – яку народ заслужив таку в має собі на горе…тим більше що влада з нашого народу а не з Марсу чи Юпітера прилетіла)))

Небайдужий
16.12.2013 at 22:29

Шановний ПОПе, я тут вже деяким дописувачам, котрі намагалися проповідувати свої релігійні погляди на цьому форумі, розповідав колись, коли ще вас тут не було, тому повторю спеціально для вас.
Релігія, як статевий орган. ЇЇ можна мати. Нею можна пишатися, але не слід її демонструвати на людях і пхати в кого попало. Так зрозуміліше? 😉

МирВан
16.12.2013 at 23:00

А ще хтось плакав,що попи агресивні,безкультурні, нахабні пройдисвіти?! Всі ці характеристики відкрилися в Вашому обличчі після цих слів! Я ще намагався якось себе переконати,що в цієі людини ще є щось святе…нажадь моі сподівання не ствердились(( що ж зробиш! Бог вам суддя!!!

Небайдужий
16.12.2013 at 23:40

ПОПе, я вже вам говорив, що мені глибоко начхати на ваше ставлення до моєї персони. Можете його не висловлювати. Мало того, що це марна справа, так вона ще й суперечить правилам ГФХ (для вас розшифрую: Громадського Форуму Хмільниччини).
Ви б краще тему обговорювали, а не займалися релігійною пропагандою та обговоренням моїєї морально-політичної підготовки 😉

Небайдужий
17.12.2013 at 01:18

А ще, щоб ви не ображалися на цілком літературне і зовсім не образливе слово “піп”, наведу вам витяг із Академічного тлумачного словника української мови:

“ПІП, попа, чол., розм. Духовне звання у православній церкві, середнє між єпископом і дияконом. [Палажка:] Чом же ти у попи не постригся, коли в тебе мати попадя була? (Панас Мирний, V, 1955, 228); — Читати, писати навчився, а на попа все одно не вийдеш… (Олесь Гончар, Таврія, 1952, 12);
//  Служитель релігійного культу, який має це звання й здійснює богослужіння. Нехай попи заспівають, А дружки поплачуть: Легше мені в труні лежать, Ніж його побачить (Тарас Шевченко, І, 1963, 57); — Дурний піп — дурна його й молитва, — не витримав Яків (Михайло Стельмах, II, 1962, 109); — Даром, брате, музика не грає, піп молебня не служить (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 82).
♦ На попа — у вертикальне положення, сторч (поставити, стати і т. ін.). Люди зводили ті стовпи «на попа», ставили їх по шнуру й закопували в землю (Степан Чорнобривець, Пісні.., 1958, 80).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, 1975. — Стор. 538.
http://sum.in.ua/s/pip

МирВан
17.12.2013 at 14:06

Протягом останніх 20 років найбільш відомий львівський релігійний публіцист, спеціаліст з релігійної соціології Андрій ЮРАШ займається моніторингом та аналізом релігійного життя в Україні з особливою увагою до українського православ’я. З нагоди 75-літнього ювілею Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира (Сабодана) А. Юраш ексклюзивно для РІСУ аналізує постать владики як першоєрарха УПЦ.. :Формально парадоксальним виглядає, що ідентифікаційно проросійський тоді митрополит Філарет очолив українську за статусом автокефальну Церкву, весь автокефальний рух, перетворившись на головного українізатора місцевої церковної традиції, а етнічно та ідентифікаційно проукраїнський митрополит Володимир став гарантом збереження статус-кво російських впливів, впливів Московського Патріархату в Україні.
На наш погляд, все зводиться до особливостей характеру: Митрополит Володимир не здатен, не готовий до радикальних рішучих дій, хоч і є толерантним, врівноваженим; тому він і став своєрідним гарантом збереження того статус-кво, який є таким фатальним і небажаним для України в сенсі розвитку її етнічної повноцінності. Оскільки ми не бачимо принципового руху, прогресу, розвитку, то й говорити про винятково позитивний вплив Митрополита Володимира на українську церковну ситуацію не доводиться.
Щось подібне відбувається і в політиці: оскільки немає загальнонаціонального суспільно-політичного консенсусу, то Україна й досі не визначилась, куди вона хоче рухатись — чи то в демократично-західному, чи то в північно-авторитарному напрямі. Так само в глобальному вимірі не розвивається і Православна Церква — вона продовжує залишатися у підвішеному, невизначеному статусі, вона не розвивається, залишається розділеною, її юрисдикційний статус не вдосконалюється. І значна вина у цьому, власне, Митрополита Володимира. Це об’єктивна реальність, хоч як би ми й не хотіли його піднести чи похвалити.
http://www.parafia.org.ua/biblioteka/radymo-prochytat..

МирВан
17.12.2013 at 19:09

“богомобрані росіянє” вже крутять історією як ім заманеться((( от скажіть мені будь ласка, коли це “князь Владимир окрестил от Византии РОССИЮ”? Як за князя Володимира ні Москви,ні тим більше, Великой России,в помині не було
По смерти Игоря супруга его, великая княгиня Ольга, видя чистую и непорочную жизнь киевских христиан, полюбила веру их и решила креститься. Но чтобы лучше ознакомиться с христианством, она с многочисленной свитой отправилась в Константинополь. Здесь сам патриарх был ее наставником и крестил ее, а император был восприемником. Возвратившись в Россию, она склоняла к принятию христианства и сына своего Святослава, но учение мира и любви было ему не по нраву. Несмотря на то, пример мудрой княгини, по всей вероятности, нашел много подражателей.
     Внуку святой Ольги Владимиру Бог судил исполнить ее пламенное желание просветить Россию верой Христовой
http://azbyka.ru/library/rudakov_kratkaya_istoriya_tserkvi_40-all.shtml

Пронира
19.12.2013 at 01:34
МирВан
19.12.2013 at 13:36

І наскільки президенський кортедж Гундяєва та резиденція архиєпископа МП стосується, поставленого в цій гілці форуму, питання??)

МирВан
19.12.2013 at 13:38

Хоча стосується!! Гундяєв показує нам,що для МП пріоритетнішою є політика, ніж духовність!

Пронира
19.12.2013 at 17:34

А xто Вам сказав, що це тема саме цього матеріалу? Дивно, що це Вас особисто так насторожило (майже образило). Вірите, що Бог обдаровує своїx земниx представників мерсами та фортецями?))

МирВан
19.12.2013 at 19:51

Чого б це мало мене образити- котедж не мій і оплачувати його утримання теж не мені)) а насторожує мене лиш те що підписники цього форуму ретельно вишукують якісь негативи із життя деяких церковних ієрархів,а потім по них рівняють всіх хто якимось чином із Церквою звязаний( – але ж не всі однакові!! З кожного спитається його особистий гріх,а не патріарха чи рядового священика, хористки чи простоі бабулі з храму!! Дивно,як ми гарно бачимо чиісь прогрішення,а своі стараємося приховати…але ж якщо не соромимося самих себе в гріху,не соромимося людей,то хоча б посоромимось в момент гріха Бога,Який все бачить і любить нас,Який Сина Свого віддав на хресні страждання щоб нас грішних спасти!!!

Пронира
19.12.2013 at 21:32

Цікаво, де Ви вгледіли в моєму коментарі, що це стосується всіх, хто пов’язаний із церквою? 

МирВан
20.12.2013 at 11:24

Це щось накшталт програми “у Бога за пазухою” _ підрахували скільки людина,що ходить до храму витрачає на Церкву…а те скільки витрачає на дискотеки,тусовки, горілку, 600-700 грн в місяць на сигарети, на курорти, операторам звязку по 40-100 і більше в місяць…список можна продовжити…та от ті ТСНники забули порахувати ті одиниці які ходять в храм і ті мільйони,які лиш похрестились,прийшли “пошаманити” над паскою на Великдень(інакше то не назвеш,бо ж Паска то є служба,молитва,радість Воскресіння,а окроплення св.водою і благословення пасок то діло другорядне,а в них на першому місці)…от наприклад вам статистика в Уланові на рядову неділю на службі 15-30 чол із тисяч, в В.Остріжку із 300 – 2-3чол, у Вишенці із 500 – 5-15 чол, в Слободі Кустовецькій із близ.300 – 5-7 чол., от вам і “дохід” в храми…ще згадав, у Києві на Подолі із мільйонів у неділю на службі по храмах 20-70 чол, а інші вдома відсипаються на рибалці, на пянці,на похміллі,чи просто на дачах….

Небайдужий
20.12.2013 at 13:26

Якщо все так погано, то звідкіля ж тоді у церкви беруться гроші на будувництво нових точок з розповсюдження “опіуму для народу”? 😉

МирВан
20.12.2013 at 15:18

А я вам скажу звідки…от такі депутати,як ви кажете у вас у Міськраді,чи в обласній чи Верховній, закон порушують…маєтки,землі купують…і от коли він чи вона) вже стільки витягнули з народу,що вже совість нарешті,яка вона приспана не була,просинається,то людина ця думати починає…що ж я все собі і дітям своім,є ж ще люди на землі, хліба не мають,бідують…от і починає помагати із своіх “чесним трудом” награбованих статків помагати ліками,маедаринками,подаруночками…дитсадкам,школам,лікарням…а там і за Бога згадає…прийде в храм свічку поставити,чи помолитись за здоровя дитини,а то щось народні “цілителі” не помагають…прийде,а тут бідний храм…опалення нема,дах протікає,холодно людям, нема утварі в храмі…або ж взагалі люд правосланий у вагончику молитися зимою…от і вирішить ще й цим людям допомогти…друзів підключить,допоможе з будматеріалами…от і через 2-5 років виросте в місті чи селі храм,який би ми з людом в за 20 років не збудували- все впирається в кошти…але після цього дорогий меценат не повинен подумати,що він збудував собі памятник,чи місце агітаціі,чи землю разом з храмом захватив!! – допоміг- велике спасибі,ми молитимемося за будівничих і меценатів…Господь не забуде вашоі доброі справи…але і ви Бога не забувайте! Живіть по християнському! Ваша допомога не є прямим пропуском в рай, накшталт католицькоі папськоі індулігенціі!! Життя покаже кому ви храм збудували – Богу,як місце молитви,перебування благодаті Божоі, Частинка Царства Божого на землі….чи собі збудували,як памятник ,чи відмивання нечесних грошей,чи звільнення від оподаткування на кілька років..після смерті, на Суді нічого не приховається- все тайне стане явним…і хтось від діл своіх осудиться,а хтось удостоіться Царства Божого!
 

Небайдужий
20.12.2013 at 16:04

То ви храми будуєте за, вкрадені у народу різноманітними злодіями, гроші? Дякую за чесну відповідь. 🙂

МирВан
20.12.2013 at 19:03

А хмільничани відпочивають в санаторіях,які побудовані за вкрадені гроші на вкраденій землі…відпочивають в кафе за таким же сценарієм))

МирВан
20.12.2013 at 19:18

все що ми маємо,чи вкрали,чи самі заробили насправді не наше – наше лиш те що ми віддали,бо цим віддаванням ми збираємо скарб на небесах…краще допомогти потребуючому із награбованого,заробленого нечесним трудом,ніж віддати на лікування,чи на похорон рідних,як ви вважаєте?
от купить багач своєму сину тойоту чи бмв,а він розібється літаючи по нічному місту на пяну голову….чи викидатиме по декілька тисяч на тусовки і наркотики….чесно заробленими грошима)))

Небайдужий
20.12.2013 at 20:22

Вкрадене слід повертати обкраденим, а не фінансувати шахрайські структури. А ще краще зовсім не красти. Такий варіант, вами, ПОПе, чомусь навіть не розглядається 😉
Стосовно санаторіїв. ПОПе, який санаторій в Хмільнику збудовано на вкрадені гроші? І звідки у вас така інформація?

МирВан
20.12.2013 at 22:01

Вкрадене слід повертати обкраденим, а не фінансувати шахрайські структури. А ще краще зовсім не красти
 
краще зовсім не обманювати,зовсім не зводити наклепи,зовсім не пити,не курити,не матюкатись,зовсім не робити зла…але ж всі ми колись грішимо…і тут головне не засліпити собі дорогу гріхом ближнього,а побачити свій гріх і виправитись;! а Церкву називаєте шахраями не в тему…вона пожертв на будівництво храмів ні в кого не вимагає!

Небайдужий
20.12.2013 at 23:07

Шахраї також ніколи ні в кого нічого не вимагають. Вони лише дурять своїх жертв так, що ті потім з радістю віддають шахраям гроші та майно. За що шахраї дуже вдячні лохам 😉

МирВан
20.12.2013 at 23:18

Щоб багато не писати приведу вам цитату з статті:
 
В одній суспільній атмосфері погані люди можуть розмірковувати про моральність і гідність, і вони змушені докладати зусиль до того, аби хоча б виглядати доброчесними. У іншій – вони можуть просто сказати: «Ну так, ми втратили всякий сором і совість – а в чому взагалі проблема? Кого нам соромитися?»
Лицеміра можуть викривати з двох сторін – зверху, з позиції чесноти, коли люди вимагають не тільки розмов про чесноти, а й належної поведінки, і знизу – з позиції цинізму, коли сама можливість чесноти заперечується, а розмови про неї висміюються.
Цинізм
І ось біда нашої інтернет-риторики в тому, що це, в значній мірі, викриття знизу. Будь-які взагалі розмови про моральність і цінності сприймаються з кривою усмішкою і єхидним цинізмом. Люди живуть в системі вірувань, в якій не буває щирої чесності, обов’язку, вірності, патріотизму, ніяких взагалі щирих і щиросердих переконань – моральних, політичних чи релігійних. Вони переконані тільки в тому, що все це – лише спосіб розводки лохів, обману, маніпуляції та розпилу грошей.
Більш здорова громадська риторика виходить з того, що чесність, вірність і обов’язок можуть існувати – більше того, вони якраз і є нормою. Саме тому і можна (і треба) викривати тих, хто від цієї норми ухиляється. У нас нормою представляється глибокий цинізм: ви мерзотники, та й ми мерзотники, і не вдавайте, що це може бути інакше. Церква, Держава, Армія, Поліція, Медицина – всі мерзотники і негідники, і будь-яка спроба сказати, що це не так, викликає бурхливий протест.
Це, звичайно, неправда. Ось днями двоє поліцейських загинули в перестрілці з бандитами. Вони мужньо виконали свій обов’язок перед суспільством і віддали свої життя заради того, щоб захистити закон і порядок. Як це вкладається в картину «всі кругом мерзотники, а поліція особливо», яку нам малюють в інтернеті?
І оздоровлення суспільної атмосфери починається з визнання цінностей. Люди, які з високих трибун озвучують моральніКомпас  очевидності, в нашій ситуації заслуговують подяки вже за це. Погано, коли людина не слідує моральному компасу; але ще гірше, коли вона його абсолютно викидає

МирВан
20.12.2013 at 23:26

Моральна риторика – це перший і необхідний крок до виправлення характеру (вдачі). Добре нападати на лицемірство – погано робити це з боку цинізму. Бувають пороки різного ступеня порочності – цинізм гірше.
Як наркоман потребує детоксикації, так і ми як суспільство потребуємо децінізаціі. Якщо ми хочемо жити в більш чесному, справедливому й гуманному суспільстві, цинізм і криві посмішки повинні піти геть.
 
Худієв Сергій Львович, 1969 р.н.,

Небайдужий
20.12.2013 at 23:51

Виступаючи проти циніків, шановний ПОПе, ви виступаєте проти Діогена (той, що в бочці жив, якщо ви чули), Сократа та ряду інших менш відомих, але не менш мудрих філософів античності. Я розумію, що спалення Александрійської бібліотеки та вбивство Таїс Афінської візантійськими християнами відразу ж після проголошення вашої релігії державною, є для вас гідним орієнтиром, але в сучасному світі інформаційних технологій дуже важко комусь заткнути рота або знищити невигідну для вас інформацію 🙂
Але ви знову зіскакуєте з теми, намагаючись мене виховувати. Я вже вам говорив, що це- марна справа. Краще вам її облишити 🙂
Ви так і не відповіли, який це санаторій в Хмільнику було збудовано за вкрадені гроші?
 

МирВан
21.12.2013 at 00:33

ви знову зіскакуєте з теми, намагаючись мене виховувати. Я вже вам говорив, що це- марна справа. Краще вам її облишити 🙂 по-перше,хто сказав,що ці слова адресовані саме вам- ви не єдиний дописувач форуму, по-друге,як то кажуть у народі “горбатого могила виправить” не в образу кажучи!
 
а про Діогена,Сократа і Апістотеля ми краєм вуха чули на лекціях по філософіі…
 
про цинізм знову ж таки ” чули дзвін…” спеціально для вас перецитую основну думку із статті:
 
чесність, вірність і обов’язок можуть існувати – більше того, вони якраз і є нормою. Саме тому і можна (і треба) викривати тих, хто від цієї норми ухиляється. У нас нормою представляється глибокий цинізм: ви мерзотники, та й ми мерзотники, і не вдавайте, що це може бути інакше. Церква, Держава, Армія, Поліція, Медицина – всі мерзотники і негідники, і будь-яка спроба сказати, що це не так, викликає бурхливий протест.
не всі мерзотники і негвдники, товаріщ Небайбужий!

Небайдужий
21.12.2013 at 00:41

Я вам ніякий не товариш 🙂
Мене цікавить ваша відповідь про ті міфічні санаторії, які, як ви тут стверджували, збудовані на вкрадені гроші.

МирВан
21.12.2013 at 00:59

Я вам ніякий не товариш 🙂
 Мене цікавить ваша відповідь про ті міфічні санаторії, які, як ви тут стверджували, збудовані на вкрадені гроші
 
товаріщ, то символічне до вас,як до атеіста (звернення партіі СРСР)
 
а щодо санаторіів,то нагадайте мені будь ласка іх “чистих перед законом” і “чесних” власників…от хоча б санаторія біля костьолу,що за універмагом…. Чесним шляхом він став його власником чи не зовсім?))) але ми судити іх не будемо, в нас є закон…а вище людського закону є Бог, а перед ним ніхто не сховається і не відкупиться!!!
 

МирВан
24.12.2013 at 21:00

Сьогодні з ініціативи МП і “панять і прастіть”),як його називають було скликано круглий стіл із представниками УПЦ КП! Причиною скликання цього столу стало обурення деяких представників МП тим,що іх,як переважаючу кількістю конфесію, не запросили на сесію 19.12, на якій було ухвалено питання про надання земельноі ділянки за Червоною рутою під будівництво храму громаді КП. Обговорення цього питання пройшло напрочуд спокійно і виважено. Особливоі уваги заслуговує виступ прот. Олексія – досить виважено,без каплі агресіі чи ненависті…а от виступ благочинного о.Михаіла був досить агресивним, склалося таке враження,що ми не в міськраді а в нього вдома залізли яблука красти…неприємно вразила молодь з пастирів МП,які лиш викрикували щось при виступі опонентів…переважна ж більшість священиків МП навіть не здогадувалася навіщо іх викликали в район і мовчки сопіла у вуса…

Віталій
24.12.2013 at 21:06

І що вирішили? Кровопролиття обіцяли?)))

SOS
24.12.2013 at 23:27

Ще варто згадати двох прихожан, які лізли з запитаннями перекрикуючи батюшок. Благочинний о.Михаїл взагалі нагадував Юрчишина, на останній сесії, также пробував всіма керувати.

Пронира
24.12.2013 at 23:33

МирВан, літера “Ї” відповідає символу “Ъ”(твёрдый знак) на клавіатурі.

Небайдужий
24.12.2013 at 23:52

Предметом депутатського розгляду було питання “Про розгляд звернення Релігійної громади парафії Святих первоверховних апостолів Петра і Павла УПЦ КП про надання дозволу на виготовлення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що розташована у місті Хмільнику по вул. Дзержинського (суміжна до ресторану «Червона Рута»), з метою подальшого оформлення права постійного користування для будівництва та обслуговування храму”. Проектом рішення було передбачено відмовити в задоволенні цього звернення. Таку позицію підтримали і секретар міської ради, перший заступник міського голови Петро Дреженков, начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста Михайло Загниборода, завідувач сектору з питань регулювання земельних відносин  Світлана Рибак. Однак, попри це,  депутати все ж таки вирішили надати дозвіл Релігійній громаді для виготовлення документації із землеустрою щодо відведення вищезазначеної земельної ділянки.”
http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=76725

Небайдужий
24.12.2013 at 23:54

Я так зрозумів, що надали дозвіл на виготовлення технічної документації, щоб Бойко О. В. на цьому заробив грошей, а потім все ж таки відмовлять у її затвердженні та наданні самої ділянки 😉

Віталій
24.12.2013 at 23:58

По великому рахунку, якщо надходить подібна заява, а виділити земельну ділянку законно можливості немає, то така заява має розглянутися ще на рівні Світлани Рибак і навіть не вноситися в порядок денний))) На який хер було виносити це питання на сесію, якщо “… і секретар міської ради Петро Дреженков, і начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста Михайло Загниборода, і навіть !!! завідувач сектору з питань регулювання земельних відносин Світлана Рибак були проти?))) На який хер було влаштовувати все це шоу?)))

Віталій
25.12.2013 at 00:10

В тому, що далі це рішення не піде, сумніву немає жодного… І тут не важливо, хто заробить на виготовленні технічної документації (хоча, чому це не важливо?))). Прикол в тому, що люди витратять гроші, матимуть якісь сподівання, плануватимуть власну діяльність, а потім буде облом… Але кому, як не їм, краще знати, що на все воля Божа…

Небайдужий
25.12.2013 at 00:12

На який хер було влаштовувати все це шоу?)))

 
1. Щоб продемонструвати московським попам свою лояльність саме до їхньої конфесії (ми хароші, але депутати у нас- розкольники, двоєжонці і сатаністи);
2. Щоб дати Бойкові можливість заробити на виготовленні техдокументації.
Я думаю так 😉

Пронира
25.12.2013 at 00:32

На який хер було влаштовувати все це шоу?”  Муть наводять, щоб айболіт залишився “нєпрідєлаx” (адже йому невперше, бреxливо потуплюючи очі, ікони цілувати), неадекват знову на себе натягує негатив (таки для зливу тримають), депутати-ляльки – лоxи, сашко бойко при роботі…

МирВан
25.12.2013 at 08:21

звичайно,як підмічено вище, блсгочинний Михаіл хотів показати свою кількість( але якість нажаль лиш 2-3 священики показали), демонстративно показати,що він в міськраді людина не нова і навіть може сам керувати процесом переговорів,як це й було- для чого там сидів секретар, я навіть не знаю)) з іншоі сторони, о.Михаіл вирішив облити брудом КП і предстоятеля,ніби предстоятель мав своіх кровних дітей,жінку…ніби отці алкоголіки і двоєжонці в КП, о.Олексій розповів казочку як УНА УНСО захвачувала Вінницьку єпархію і батюшок брала в полон бючи всіх дубінками…пожалівся,що “через розкол” він не спілкується зі своєю родиною з Рівного…бруду і брехні,спеціально для влади, вилито було багато- найбільше з вуст о.Михаіла і о.Володимира з Хмільника…регламент був у КП, у МП його не було- говорили довго і багато – жаль своіх гріхів не згадали як воно є))
 
була навіть така думка висловлена: “маю маленьку дитину і тепер
 думаю де доцільніше іі хрестити!”

МирВан
25.12.2013 at 08:28

А питання цієі ділянки представники влади віддали на перегляд прокурора – дозволить добре, не дозволить – керуватимемося законом про свободу віросповідань і надамо іншу ділянку! Але МП застерігають про можливі сутички на релігійному грунті – іх уже є 4 храми і більш не треба; а з Москвою у них “ніякоі залежності ні фінансовоі ні політичноі немає – лиш спільна молитва обох сторін”- говорить о.Олексій, – ми чекаємо вас з розпростертими обіймами, через ваше покаяння ідіть до нас!))

МирВан
25.12.2013 at 08:38

в питаннях помісноі Церкви,в догматах ці отці уступають в багато разів такому ж круглому столі в Києві! Вони не розуміють,що в даний момент брудом і брехнею захищають свою миску,як сказав о.Іван Пукас,та правда вийде назовні коли Киівські КП і МП офіційно обєднаються! І я навіть не уявляю я тоді прийдеться дивитися цим “батюшкам” в очі своім парафіянам, які слухали ті байки з іхніх проповідей!!!

Небайдужий
25.12.2013 at 11:03

….КП і МП офіційно обєднаються!
 
Якщо ви все одно об’єднаєтеся, то навіщо вам п’ята православна церква в Хмільнику? Самі ж попи на круглому столі сказали, що 4 православних храми на таке місто- цілком достатньо 😉
Коли вам нема куди гроші витрачати, то збудуйте краще в місті нормальний спортзал чи якийсь інший корисний громадський об’єкт. А то ніяк “миску поділити” не можете з конкуруючою конторою 😉
 
…я навіть не уявляю я тоді прийдеться дивитися цим “батюшкам” в очі своім парафіянам, які слухали ті байки з іхніх проповідей!!!
 
Не турбуйтеся за колег. Та точно так само будуть дивитися, як і зараз дивляться їм у вічі, беручи гроші за свої магічні послуги та продовжуючи травити байки на своїх проповідях. Хто на що вчився. Професіонали, вони на те й професіонали, щоб брехати не соромлячись 😉

МирВан
25.12.2013 at 12:50

“Якщо ви все одно об’єднаєтеся, то навіщо вам п’ята православна церква в Хмільнику? Самі ж попи на круглому столі сказали, що 4 православних храми на таке місто- цілком достатньо”

обєднання буде обовязково – цей процес безповоротній! але і жителі Хмільника мають зрозуміти безпідставність того бруду, який ллється з вуст МП на священнослужителів УПЦ КП і самі священики повинні зрозуміти свою неправоту не лиш в спілкуванні з опонентами, але й в реальному житті. тим більше всім добре відомо, що “конкуренція” підвищує якість пропозиції, а отож і мораль і духовність представників МП (звичайно не всіх) має змінитися на краще! ви ж самі говорили що нагліють!)) так тепер будуть обачнішими і більше любитимуть людей!

Небайдужий
25.12.2013 at 13:23

А мені сподобалося іще ось це повідомлення шановного попа про недавнє засідання “попкому”: “Особливоі уваги заслуговує виступ прот. Олексія – досить виважено,без каплі агресіі чи ненависті… розповів казочку як УНА УНСО захвачувала Вінницьку єпархію і батюшок брала в полон бючи всіх дубінками…пожалівся,що “через розкол” він не спілкується зі своєю родиною з Рівного…” 😆

МирВан
25.12.2013 at 15:57

чим саме сподобалася, товаріщ Небайдужий??

МирВан
25.12.2013 at 22:11

Чим саме сподобалась? Дубінками чи смутою в родині отця через поліконфесійність?

Небайдужий
25.12.2013 at 22:19

Чим саме сподобалась? Дубінками чи смутою в родині отця через поліконфесійність?
 
Ні, “виваженістю, неагресивністю та відсутністю ненависті” в тому всьому 😉

МирВан
26.12.2013 at 09:10

Як на мене, він є достойним співрозмовником – такими людьми можна про щось говорити і вирішувати, о.Олексій людина освічена і поміркована…не лізе на рожон і не тикає гордовито в чиюсь сторону – взаємоповага понад усе!

Небайдужий
26.12.2013 at 10:40

А як же “казочка про те, як УНА УНСО захвачувала Вінницьку єпархію і батюшок брала в полон бючи всіх дубінками…” ?
Аааа ну да. Забув… Брехня- то не гріх і для попів- професійне 😉

LEON
26.12.2013 at 10:46

Небайдужий 25.12.2013

 

то навіщо вам п’ята православна церква в Хмільнику? Самі ж попи на круглому столі сказали, що 4 православних храми на таке місто- цілком достатньо 

 
Понад 20 років тому в Хмільнику був банк “Україна” і не банк а ощадна каса і все було добре і всі були задоволені. Сьогодні в Хмільнику біля 10 банків, декілька кредитних спілок, напевно з десяток страхових компаній, все це фінансові установи. Проте серед населення міста і району існують думки, що вони надають послуги незадовільно і ніхто не заперечує про відкриття нових фінансових установ і сприймають це, як необхідність. Люди розуміють, що таке конкуренція.
Дійсно в місті у нас 4 православних храми, маємо декілька капличок і всі МП, 1 ромо католичний костел, я навіть не знаю скільки молитовних Домів різних вір і сповідань, які розміщені в шикарних приміщенняж і всі працюють і живуть в мирі і злагоді. Один ПІП не може заспокоїтися і колотить всім християнським приходом в місті. І вся причина в тому, що у нього в місті немає приходу. Він привик все на халяву брати, а тут необхідно закочувати рукави, надувати пузо і працювати. Тому і проти законного будівництва,нових храмів. Він надіється, шо йому збудують храм місцеві чиновники або виженуть когось із попів і передадуть йому прихід. Для мене так нехай їх буде хоч 10, аби від них користь була. По розумному можна все вирішити, адже в с.Скаржинці функціонують і костел і православна церква і чуовий культурно розважальний центр, і до всього цього присетна одна людина.
Небайдужий 25.12.2013

 

… то збудуйте краще в місті нормальний спортзал чи якийсь інший корисний громадський об’єкт.                    
А це вже зовсім інша справа, якби наша міська влада розумілася на таких справахі  ане думала лише про карманні доходи і не лизала дупи місцевим ПОПАм можна булоб поставити вимогу. Ми вам місце під храм а ви для  нас громадсикий розважальний центр. Не намагатися продати за пів даром приміщення кінотеатру “Дружба” а рекострувати його в розважальний центр.

Жека
26.12.2013 at 11:38

Небайдужий))))) вони себе на неї благословили)

Небайдужий
26.12.2013 at 13:35

Обидві православні контори дуже “виважено” і “цивілізовано” подають інформацію одна про одну 😆
МП про КП: http://www.orthodox.vinnica.ua/index.php?l=2&o=1759
КП про МП: http://moscow-orthodox.blogspot.com/2011/11/nastup-moskovskogo-patriarhatu-na-nacionalni-cerkvy-ukrajiny-tryvaje.html
 
У них взаємна і гараяча “християнська любов” один до одного. 😉

МирВан
26.12.2013 at 15:18

Аааа ну да. Забув… Брехня- то не гріх і для попів- професійне
 
професійно може вам))) а в Церкві заповідь може знаєте є “не свідчи неправдиво на ближнього твого”

МирВан
26.12.2013 at 15:21

 
У них взаємна і гараяча “християнська любов” один до одного. 😉
 
не побачив ніякоі християнськоі любові у цих статтях…а от щодо захвату храмів,то все якраз навпаки – описали МП гарно, але описали себе в подібних ситуаціях(((

МирВан
26.12.2013 at 15:25

Небайдужий, ви особисто не були за круглим столом)) а з отців МП о.Олексій показав себе з найкращоі сторони – без крику,перебивання, емоцій – уважно слухав і лаконічно говорив – от і все! А казка про дубінки то вже інше питання)))

Небайдужий
26.12.2013 at 16:09

…о.Олексій показав себе з найкращоі сторони – без крику,перебивання, емоцій – уважно слухав і лаконічно говорив…
 
А я ж вам казав, що витримати конкуренцію з паном Олексієм Бачинським вам буде дуже тяжко. Це вам не якийсь там дрімучий і нахабний Шикирун 😉
 
“а в Церкві заповідь може знаєте є “не свідчи неправдиво на ближнього твого”
 
Цікаво, на кого і кому можна СВІДЧИТИ в церкві??? Ну, в суді чи у слідчого не свідчити неправдиво, я ще розумію. Якщо цієї “заповіді” там не дотримуватися, то може вилізти боком. А в церкві…. :/
Більше того. Вказана вами, шановний попе, заповідь стосується виключно завідомо неправдивих свідчень, та й то не всіх, а лише тих, які стосуються “ближніх” (на “дальніх”, я так розумію, біблія не забороняє неправдиво свідчити), і не поширюється на фантазії чи інші вимисли, проголошувані, приміром, на круглих столах, подібних до того, на якому ви побували 😉
 

MaryLeen
27.12.2013 at 00:09

цікаво, чому і УГКЦ і КП мають рахуватись з думкою МП? я от хочу теж ділянку-то мені відразу до батюшки МП йти?

жора
27.12.2013 at 08:23

Попи заявили що в хмільнику достатньо церков для проживаючого населення, і більше будувати не потрібно……. А ви хто такі щоб вирішувати долю людей, чи то вибір віросповідання, втручатись в роботу мр при виділенні ділянок? Ви попи звичайні бізнисмени , які за гроші ідете на страшні вчинки, а іноді і злочини, повинні будувати за власні кошти храми і вже як я сказав між вами має бути здорова конкуренція. А не так як було декілька років назад олексій та васілій водили один одного за бороди в церкві за алтарем, а причиною стало два десятки прихожан, якіих вони не могли поділити… Олексій буде КП називати сатанистами, безбожниками , аби йому на новий джип вольво вистачило )) Про яку віру можуть говорити наші попи , коли окрім грошей та церковних тарифів у них нічого святого НЕМАЄ!

Небайдужий
27.12.2013 at 09:27

…я от хочу теж ділянку-то мені відразу до батюшки МП йти?
 
Ви теж вирішили в магічно-молитовний бізнес податися? Якщо ні, то можете попів не питати. Вони дбають лише про свій монополізм на місцевому ринку та збільшення кількості своїх клієнтів. Все інше їх мало цікавить 🙂

віруючий
27.12.2013 at 11:24

майже всі сучасні попи це фарисеї подивіться в Біблію і співставте. І по ділах їх ми упізнаемо їх….

МирВан
27.12.2013 at 15:21

майже всі сучасні попи це фарисеї подивіться в Біблію і співставте. І по ділах їх ми упізнаемо їх….
 
майже всі….отож бо й воно що не всі!

МирВан
27.12.2013 at 15:29

Ви попи звичайні бізнисмени , які за гроші ідете на страшні вчинки, а іноді і злочини
 
по одном-двох не судіть! Про негатив можна сказати скрізт,бо всі ми грішні люди і не кожному вдається встояти перед спокусою… Якщо ж бачимо чиєсь беззаконня,то пишемо скаргу начальству і він приймає міри покарання щодо злочину..так і тут!
 
не можна через одну гінекологію,що робить,примушує робити аборти,що всі такі…через Януковича,Азарова і ім подібних, які продалися Росіі і мамоні, що всі політики такі…через продавщицю,яка недоважує,підпихає прострочене,не скажемо,що всі такі…

МирВан
27.12.2013 at 15:32

Як кажуть мудрі люди: не дивись на когось,а перше на себе- хочеш змінити на краще- зміни себе, живи по совісті! Якщо кожен так робитиме,то ніяка Європа і Росія нам не треба! – самі станемо європою!!

МирВан
27.12.2013 at 15:35

я ж вам казав, що витримати конкуренцію з паном Олексієм Бачинським вам буде дуже тяжко.
 
отець Іван Пукас,який головував від УПЦ КП, виступив нічим не гірше!! І з тактовність, щирість і взаємлповагою  у нього все гаразд!!

Небайдужий
27.12.2013 at 17:37

…отець Іван Пукас…
 
Не знаю такого… Тому й сказати про нього нічого не можу. Але Олексію Бачинському Іван Пукас точно не конкурент. У нього своя парафія в с. Паплинці Старосинявського р-ну на Хмельниччині.
До Хмільника не так вже й близько… 😉

МирВан
27.12.2013 at 21:37

А кажете що не знаєте)) поспілкувались би з ним, мудрий священик!

МирВан
27.12.2013 at 21:43
Віталій
27.12.2013 at 21:56

Як кажуть мудрі люди: не дивись на когось,а перше на себе- хочеш змінити на краще- зміни себе, живи по совісті! Якщо кожен так робитиме,то ніяка Європа і Росія нам не треба! – самі станемо європою!!

Ви знаєте, такими словами зараз маніпулюють не зовсім чисті на руку чиновники… Як тільки хтось намагається зрозуміти. чому на ремонт доріг йдуть такі сум, ас ам ремонт – бажає кращого, то одразу знаходиться той, який цитує подібні слова… Як тільки хтось ловить чиновника на крадіжці – знову така ж історія… То ж навіть не знаю, чи варто в таких ситуаціях прислухатися до тих мудрих людей… 

МирВан
27.12.2013 at 23:34

от я щось не розумію нинішній люд! – іх гноблять,обдурюють,травлять,а вони раді старатися – гроблять і своє здоровя і своє майбутнє! Я не мав на увазі мовчи спостерігати за тим як владачи ще хто нами маніпулює! Але ж і ми,якщо вже хочемо іі чогось навчити,то вчімо не пустим словом,а власним прикладом! Чи не так?!

МирВан
03.02.2014 at 12:49

Есть люди, которые заходят в сеть только для того, чтобы оскорбить, излить свою желчь. Обратите внимание, как отличаются содержание Фейсбука, где люди печатаются под своими именами, и анонимного ЖЖ. Мы не призываем запретить анонимность, просто просим оставаться людьми везде, в том числе и в Интернете».

Віталій
03.02.2014 at 20:16

Не так, МирВане, далеко не так… Мій приклад для влади – ніщо… І вимагати від влади потрібно не наслідувати Вас чи мене, а дотримуватися закону… Для влади не існує іншої альтернативи – тільки обов’язки… і саме – чинити так, як велить Конституція і закони України… Все інше – від лукавого…)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *