Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

30.04.2017

ЧОМУ «ПРИНЦИПОВІ» ЧЛЕНИ ВИКОНКОМУ ПРИНЦИПОВО НЕ ХОЧУТЬ РОЗІБРАТИСЯ В ПРИНЦИПАХ ЗАКУПІВЕЛЬ В ХМІЛЬНИКУ?

Однією з головних причин внесення змін до Порядку проведення закупівель, які призведуть до сплеску корупції, на думку членів виконкому є те, що Порядок, начебто, створював якісь проблеми під час його застосування. Іншими словами: на думку «принципових» членів виконкому Prozorro створювало якісь перешкоди під час здійснення окремих закупівель.

Насправді це, м’яко кажучи, просто неправда. І ось чому.

Коли розроблявся Порядок закупівель в Хмільнику, ми, усвідомлюючи, що просте зобов’язання замовників використовувати закон для підпорогових закупівель справді призведе до певних незручностей, вирішили розробити окремий документ. Цей документ мав би бути максимально гнучким і враховувати максимальну кількість ситуацій, для того, щоб справді не створювати додаткових незручностей під час закупівель товарів, робіт та послуг.

Працювали над цим Порядком кілька місяців. Більше того: під час його застосування, протягом 2016 року, до Порядку 4 рази вносилися зміни, які нівелювали незручності і максимально спрощували діяльність замовників, одночасно забезпечуючи відкритість та прозорість самих закупівель.

З впевненістю можу сказати, що, на початок 2017 року, наш Порядок був прописаний таким чином, що не створював жодних проблем для добросовісних замовників, був гнучким і враховував максимальну кількість ситуацій.

Для прикладу, Порядок містить кілька пунктів, які чітко визначають, коли система електронних закупівель Prozorro не застосовується, а також передбачав умови, за якими можна було укладати прямі угоди без застосування Prozorro.

Ось конкретна ситуація: щось зламалося і терміново потрібно купити. Застосування Prozorro справді може затягнути сам процес. Але наш Порядок передбачав виникнення таких ситуацій і в ньому було чітко зазначено, що в саме таких ситуаціях Prozorro не застосовується. Ось, будь ласка, цитата з Порядку:

2.2. Дія цього Порядку не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є:

2.2.8. товари, роботи та послуги, закупівля яких пов’язана з аргументованою невідкладністю усунення наслідків аварійної ситуації, виходу з ладу обладнання, машин, механізмів, систем і мереж та інших технічних засобів та пристроїв, підтвердженим відповідним висновком.

Тобто, якщо щось зламалося – закупівля могла проводитися без застосування Prozorro і жодних проблем, в принципі, не виникало.

Інший приклад:

Уявімо, що в грудні, з державного бюджету надійшла субвенція на розвиток, наприклад, інфраструктури міста. Надійшла вона, наприклад, 20 грудня, і для того, щоб скликати сесію, оголосити закупівлю через Prozorro, витримати всі необхідні терміни, часу до кінця року може просто не вистачити. А кошти потрібно використати до 31 грудня. Що ж робити? Невже Prozorro стане на заваді освоєнню коштів?

Жодним чином! Наш Порядок і на цей випадок давав чітку відповідь та не створював жодних проблем для здійснення закупівель. Знову цитата з Порядку:

2.3. Дія цього Порядку не поширюється на випадки пов’язані з прийняттям та спрямуванням до виконання нормативно правового акту вищої юридичної сили з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на відповідний рік та виникнення внаслідок цього об’єктивної необхідності оперативного освоєння вказаної субвенції на здійснення окремих заходів соціально-економічного розвитку м. Хмільника, якщо ця субвенція надійшла до міського бюджету в грудні місяці.

Пропоную ще одну ситуацію. Уявімо, що, наприклад, управління ЖКГ та КВ оголосило якусь закупівлю через Prozorro, але жоден підприємець не взяв участь в торгах. Ну буває таке – пропозиція нікого не зацікавила. Потрібно оголошувати нову закупівлю? Знову витрачати час на уточнення, проведення аукціону? А якщо знову ніхто не подасть пропозиції? Оголошувати закупівлі нескінченну кількість разів?

Звичайно ні! Порядок й тут передбачав чіткий і зрозумілий алгоритм, який мінімізовував незручності для здійснення закупівель. Ось цитата з Порядку:

4.17. Якщо після відхилення не залишиться жодних пропозицій або не надійшло жодної пропозиції, закупівля визнається такою, що не відбулась. У такому випадку замовнику надається право повторного проведення закупівель через систему «ProZorro», після перегляду виконавцем кваліфікаційних та технічних умов до предмету закупівлі, або застосування прямої угоди шляхом проведення переговорів відповідно розділу 5 цього Порядку.

Можна дуже довго перераховувати такі ситуації, але суть не зміниться: Порядок здійснення закупівель не містив жодних умов, які утруднювали чи унеможливлювали здійснення закупівель.

На завершення хочу принципово наголосити «принциповим» членам виконкому, які мають свою принципову позицію, але принципово навіть не вникли в суть питання, створивши ідеальні умови для розквіту в Хмільнику корупції. І не варто тішити себе та переконувати інших, що вас обманули: ніхто не перешкоджав вам взяти сам Порядок і хоча б прочитати, або запросити тих, хто в цьому розбирається, на засідання виконкому, щоб вони роз’яснили. А то складається враження, що за таку «принципову» позицію, принциповим членам виконкому пообіцяли щось принципово значиме…

От і зайняли вони таку «принципову» позицію.

Віталій Дорох,

Голова Ради

громадської організації “ПРАВО”

7 Comments on “ЧОМУ «ПРИНЦИПОВІ» ЧЛЕНИ ВИКОНКОМУ ПРИНЦИПОВО НЕ ХОЧУТЬ РОЗІБРАТИСЯ В ПРИНЦИПАХ ЗАКУПІВЕЛЬ В ХМІЛЬНИКУ?

Олена Черній
30.04.2017 at 19:55

напару з буликовою наваритись на низькопробній ковбасі для нещасних діток?

Стажор
30.04.2017 at 20:06

Як ці члени можут в чомусь розібратись, якщо коли скликають виконком то на сайті навіть не оприлюднюють порядок денний?
А як виявилось – то навіть не оприлюднюють самі проекти рішень.

Ось приклад останнього оголошення:

ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ

25.04.2017
26 квітня 2017 року о 10.00 год. у конференц-залі міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету міської ради.

Із проектами рішень, що внесені на розгляд, можна ознайомитись на офіційному веб-сайті міста в Розділі «Влада-Документи-Виконавчий комітет-Проекти».

Загальний відділ міської ради

Ці хто пишуть такі оголошення, мабуть і самі не заходили в Розділ «Влада-Документи-Виконавчий комітет-Проекти»)))
Бо якби заходили – то бачили б, що там на сьогоднішній день мабуть 160 проектів рішень)))
А як в цьому разі члєни виконкому мають здогадатись, які з 160 проектів мають розглядатись на черговому засіданні виконкому???????????????????

ВСЕ ЗРОБЛЕНО ТАК, ЩОБ НІХТО НІЧОГО НЕЗРОЗУМІВ.

Ще раз озвучую тезу з програми кандидата на посаду Хмільницького міського голови Сергія Редчика:

“Я ПОВЕРНУ ДОВІРУ ЛЮДЕЙ ДО ВЛАДИ ЧЕРЕЗ ВІДКРИТІСТЬ ТА ПРОЗОРІСТЬ ЇЇ ДІЯЛЬНОСТІ. Я ЗАБЕЗПЕЧУ ЕФЕК­ТИВНЕ ТА РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ. МАРНОТРАТСТВО – НЕ ПРИПУСТИМЕ!!!”

http://pravongo.org/ya-hotovyj-vzyaty-vidpovidalnist-za-majbutne-hmilnyka/

Віталій
30.04.2017 at 20:15

От якраз марнотратство й процвітатиме через таке рішення виконкому))).

Стажор
30.04.2017 at 20:20

“Проте, мій практичний адміністративний та господарський досвід дозволяє не тільки бачити системні недоліки і провали в місті, а й запропонувати варіанти реального вирішення багатьох проблем курорт­ного регіону.”
http://pravongo.org/ya-hotovyj-vzyaty-vidpovidalnist-za-majbutne-hmilnyka/

От Редчик побачив недолік і провал і запропонував варіант реального вирішення проблем системи Прозоро)))

Різноробочий
30.04.2017 at 20:24

А може вже пора розігнати цей виконком з його «ПРИНЦИПОВИМИ» члєнами?)))

Денис Житник
30.04.2017 at 22:30

А ці припиздинципові члени виконкому можуть чітко, конкретно, однозначно сказати, що ж ім саме перешкоджае здійснювати закупівлі через прозоро? Які саме проблеми, перешкоди, ускладнення по яких видах закупівель і у яких випадках? По всій краіні все проводять через прозоро, а якщо ні, то тільки з низьким рівнем допорогових закупівель, а тут ім ще положення громадські діячі розробили, якому б в інших містах позаздрили б. А вони паразити все роблять під надуманими приводами, щоб набити собі карман, а це вже хапужача безпринципність, нахабна аморальність, іх головна ціль хапнути поки е можливість бо на слідуючі вибори вони вже точно не пройдуть. Іх треба жорстко чмирити, тероризувати і гнати. Абсолютний позор і ганьба. На слідуючих виборах треба голосувати за тих хто вижене цих корупціонерів.

Різноробочий
02.05.2017 at 12:20

Я впевнений на всі 100%, що ці члєни виконкому, які брали участь у голосуванні за підняття планки до 50 тис. грн. самі жодного разу не читали цього Порядку.
І навіть сам Редчик його не читав. Бо якби читав, то б такої дурниці не молов би:
“…З часом у роботі побачили серйозні ускладнення і почали вносити зміни. Для прискорення вирішення питань я думаю, що це варто зробити,- внести зміни до рішення, ми нічого не порушуємо є законна норма.”
Хто побачив ці “СЕРЙОЗНІ УСКЛАДНЕННЯ”???
Адже сам Редчик не є членом тендерного комітету, тоді як він знає про серйозні уcкладнення?
Просто йому хтось з чиновніків вніс в вуху, що через це Прозоро – невстигають робити.
А їм що з Прозоро, що без Прозоро – вони все одно не встигають)))
Просто знайшли нормальну отмазку – Прозоро мішає)))
На мою думку – ці клєрки просто не привчені до роботи – ледацюги)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *