Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

18.05.2011

«Чому тато зі мною не спілкується? Хіба я винен, що народився?» –

Ці питання хвилюють Артемка вже не один рік. Тато покинув їх з мамою і одружився на своїй учениці. А про Артема, схоже, забув.

– Тато працював у школі вчителем історії, а мама, після декретної відпустки довго не могла знайти роботу. – Розповідає одинадцятирічний хлопець. – мені було 5 років коли він сказав, що йде від нас. Його навіть не турбувало, як ми будемо жити далі. Мама дуже плакала, але батько зібрав речі і пішов. З того часу я його не бачив декілька років, хоча ми жили в сусідніх містах. Він ніколи мене не забирав до себе на вихідні, як це роблять інші батьки, після розлучення, і навіть не дзвонив. А мама дуже мало розповідала про нього, мабуть, їй було боляче.

Одного разу ми з мамою їхали у маршрутці і зустріли його. Тато зайшов і випадково сів навпроти мене. На руках тримав маленьку дівчинку, а поруч сиділа його дружина. Він дуже здивовано на мене дивився, та не сказав ні слова…

Потім мама розповіла Артемкові, що та жінка – татова колишня учениця. Заради якої він їх покинув. А дівчинка – їхня донька.

То була не остання зустріч Артемка з батьком. Потім він ще декілька разів бачив тата у своєму місті. Але той, знову ж таки, не захотів з ним спілкуватись.

Хлопець здивований, стурбований і ображений такою поведінкою батька. Позаду щасливе дитинство проведене з ним, в якому було місце цирку, прогулянкам… А зараз тато не хоче його знати.

– Можливо, це його дружина не дозволяє зі мною спілкуватись. – Припускає Артем. – А може, він просто про мене забув. Бо в нього є донька.

– Для хлопчика втрата батька це дуже серйозна втрата. Бо саме батько, зазвичай, для нього ідеал. Від тата хлопчик вчиться всьому, що властиво чоловікові. – Вважають психологи. – Здебільшого при розлученні батьків дитина почуває себе винною. І це значно травмує її психіку. Хлопчик, у даному випадку, й справді відчуває свою вину, але й сам не знає в чому вона полягає. Серед однолітків дитина почувається неповноцінною і часто замикається в собі.

Артем хоч і намагається говорити про те, що його хвилює із рідними та близькими, проте комплексує. Іноді чекає, що тато подзвонить, що вони знову зустрінуться і цього разу поговорять… Але чи хоче він, щоб тато повернувся – не впевнений…

Ангеліна Сидорук

21 Comments on “«Чому тато зі мною не спілкується? Хіба я винен, що народився?» –

Радистка КЕТ
18.05.2011 at 23:29

А таких історій безліч(( І тому й людей, в яких порушена психіка від постійних стресів – теж багато… Такому батькові лише сам Бог суддя. А як бути тим дружинам, які дізнаються, будучи  в шлюбі вже багато років зі своїм чоловіком, що в нього в іншому місті  є ще одна дружина, або й не одна?

Ester
20.05.2011 at 16:07

Традиційно вважається що жінка істота моногамна, а чоловік істота полігамна.
Мені здається, що  всі істоти є полігамними, просто в нас дівчаток  так виховують і багато чого забороняють.

Радистка КЕТ
20.05.2011 at 21:28

Просто чоловіки таким чином виправдовуються, мол: Ой, люба, ти ж знаєш, які ми – чоловіки! Я ж не винен, що така наша природа))))

Тигриця
22.05.2011 at 11:41

Це точно

Ester
22.05.2011 at 12:48

До речі полігамність і моногамність, як доказано наукою не залежить від статі.

Радистка КЕТ
22.05.2011 at 18:39

Цілком згодна з пані Ester! От тільки, на жаль, чоловікам “проходить” без покарання їхня така полігамність))  А жінки стають для суспільства ніби прокаженими)) От і вся відмінність. А це вже – на мою думку, питаня гендерної рівності! Дуже подобається один вислів (на жаль, російською)):  мужчины все кобели – это факт…но есть кобели псы, у которых много разных сук, а есть волки, которым нужна одна волчица или вообще никого!!!!  Пробачте, що з такими словами – це не матюки)  Дуже рідко доводилося бачити отаких одиноких волків – бо вони – рідкість, золота серединка і заслуговують найбільшої поваги! Слава Богу, що це не міф – і я таких знаю!!)

Ester
22.05.2011 at 20:58

Дуже важливу роль в сексуальному житті кожної людини відіграє тип статтевої конституції та виховання.  В сексології дуже розпливчатим є поняття “норми”, тобто для когось необхідно 2-3 статевих акти в день, для когось 2-3 в місяць. І в першому і в другому випадку  – це норма. От  і уявіть ситуацію коли одружуються особи в яких різні потреби. повірте, що це не надовго, ну звичайно якщо хтось з них не сприйме коханку або коханця. В більшості випадків це призводить до розлучень, покинутих і забутих дітей.  Адже і утримання, і занадто активне сексуальне життя однаково вредні.

Студент
22.05.2011 at 23:23

Ester, знаєте з власного досвіду?

R0m@Nuke
23.05.2011 at 11:35

А я не згоден з пані Естер щодо полігамії та моногамії ДОКАЗАНО НАУКОЮ ЩО У ЧОЛОВІКІВ ПОЛІГАМІЯ НА ГЕНЕТИЧНОМУ РІВНІ А У ЖІНОК ТАКОГО НЕМА!!! Почитайте краще літературу про генетику!!!)))) З ваших слів пані Естер можна зробити вивод що треба бути усім полігамними і кохатися з усіма по підряд! ЖАХ і ця людина пропогандує сімейні ціності??

Віталій
23.05.2011 at 11:51

На мою думку не варто в особистому виборі керуватися літературою про генетику. Це справа і вибір кожного і кожної й ніяка генетика тут не допоможе. Просто не варто забирати в жінки право бути полігамною, от і все. І не варто сприймати це, як обовязок чоловіка, бути полігамним. Як писав Булат Окуджава:
“Каждый выбирает для себя:
Женщину, религию, дорогу…
Дьяволу служить или пророку
Каждый выбираэт для себя…”
Тобто, кожному своє…

DC_Dent
23.05.2011 at 15:55

Сумна історія.
Як батько, що має синів, просто не розумію, як чоловік може так себе поводити по відношенню до своєї дитини.. Нехай дружину покинув і забув (від цього ніхто не може застрахуватися)… але сина… просто слів немає..
З моєї точки зору виправдань існувати не може – моральний урод..

Віталій
23.05.2011 at 16:13

Думаю, що не варто так категорично говорити. Все ж таки ми не знаємо всієї історії. Ситуація може бути занадто закручена: від попередньої заборони матері – до її твердження, що “це не твій син”… Це не спроба виправдання поведінки батька. в жодному разі ні. Але й від такого ніхто не може застрахуватися…

Ester
25.05.2011 at 06:53

Якщо засудити і знищити всіх чоловіків, які покинули і забули про своїх дітей – то ми шановні майже залишимося без сильної половини людства.

Студент
25.05.2011 at 12:20

Ester, правильно чоловіків нищити не можна, тому давайте краще знищимо жінок, які народжують, а потім  викидають дитя в смітник. А ще тих які нагулюють дітей, а потім не можуть навіть прогодувати ту дитину.

Віталій
25.05.2011 at 12:24

І хто ж тоді тих дітей годувати буде?)))

Студент
25.05.2011 at 12:46

Дітям яких викинули на смітник, годівля вже непотрібна((( Як таке може веселити не розумію, може ви з тих про яких писав DC_Dent?

Віталій
25.05.2011 at 13:41

Я мав на увазі інше. якщо знищити всіх недобросовісних “мамочок”, то хто ж їх дітей годувати буде?

Ester
25.05.2011 at 17:28

Відповідальність за викинуту на смітник дитину  нести мають як жінка так і чоловік.  Жінка гуляє з чоловіком,  але чомсь  думати має сама, щоб не нагуляти дитину?
А яка це “недобросовісна мамочка”?

Студент
25.05.2011 at 19:32

Віталій є така служба у справах дітей, ото сходіть туди і спитаєте хто буде годувати покинутих дітей.
Ester а чому це за Вас має думати інший? Жінка має думати сама за себе, а не надіятись що за неї хтось інший подумає, чи гроші заробить.

R0m@Nuke
25.05.2011 at 21:29

Пані Естер у вас якесь однобічне мислення у вас в усьому винні чоловіки!!! ВИ ЩО НЕНАВИДИТЕ СИЛЬНУ ПОЛОВИНУ ПЛАНЕТИ???

R0m@Nuke
25.05.2011 at 21:35

А що до статті Маленький татусь найшов собі нову ку…у і мама його вже не цікавить!!! От коли вона з нього витягне всі гроші і він їй стане не потрібний то він повернеться і розпочне з тобою говорити!!))))))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *