Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

15.09.2011

Чому в нашому краї завмирає Чемпіонат області, або реалії клубного життя

Не встиг «Радон» повернутися до власних вболівальників, як із-за низки об’єктивних на те причин залишає Чемпіонат області по вищій лізі. Саме таке рішення було прийнято Правлінням клубу 13 вересня поточного року.

Основною передумовою такого не простого рішення стала чергова поразка минулої неділі у домашньому матчі проти «Шляховик» Погребище.

Що ж сталось з «Радоном»? Чому команда, яка вдало дебютувала в минулому сезоні «вишки», покидає чемпіонат так і не здобувши жодного очка?

Саме таке питання задає собі кожен, хто бачив хоча б одну із ігор цього сезону. Адже, без перебільшення можна сказати, що на 5 поразок команда не заслужила!!! В кожному матчі «радонівці» працювали із самовіддачею, з бажанням грати та вигравати, але «зле прокляття», яке наразі висить над командою, кожного разу «не давало» завершити матч із позитивним рахунком.

В свою чергу негативну роль також зіграла «фінансова скованість» у використанні потужних легіонерів.

Звичайно, що грати своїми вихованцями – це величезний плюс у розвитку місцевого футболу, але якщо команда ставить собі задачу покращити минулорічний здобуток – 6 місце, то це в наших реаліях, нажаль, не можливо. Адже не секрет, що кожна команда, яка претендує на вершину турніру по максимуму використовує висококваліфікованих футболістів. Більше того всі ці гравці кожного сезону «мігрують» між клубами, стаючи призерами області міняючи кольори та футболки.

Що завадило «Радону» піти шляхом інших клубів?

Банальне – гроші. Жоден із топ-легіонерів, чи хоч більш-менш наближений до них, не буде грати за гроші, які передбачено «на харчування», а тим більше «за дякую». Такі реалії сьогоднішнього футболу!!!

Як показує практика минулого сезону, для підсилення команди «Радону» потрібно було 5 легіонерів. Реалії фінансових можливостей цього сезону дозволили утримувати лише 2-х, і то не із розряду vip-гравців аматорського футболу.

Саме тому, реально оцінюючи існуючу патову ситуацію, аналізуючи негативні явища, що, нажаль, мають місце навколо клубу, керівництво ФК «Радон» прийняло рішення завершити виступ у Чемпіонаті області сезону 2011-2012.

Від себе особисто, в першу чергу, дякую кожному гравцю за самовіддачу та вірність команді, також висловлюю щиру вдячність всім тим, хто не тільки допомагав команді, а й, що інколи є більш важливим, не заважав їй.

Дякую вболівальникам і сподіваюсь на розуміння – не все, нажаль, в наших руках!

Вірю, що всі ми разом переживемо ці тимчасові труднощі, адже футбол починається із середини поля, а продовжується все життя!

В.Гричанюк

40 Comments on “Чому в нашому краї завмирає Чемпіонат області, або реалії клубного життя

Александр
17.09.2011 at 22:10

 
Вітенька, ти як президент мав би побігати за для вирішення фінансових питань!!!

Віталій
17.09.2011 at 22:22

В мене питання: скільки було виділено (окремо з районного та міського) бюджету на утримання клубу в 2011 році?  І скільки склав “недобор” від запланованого? Яка рада (районна чи міська) “недовиділила” фінансування і чому?

Віталій
18.09.2011 at 16:15

Пане Вікторе! Вам немає що сказати? А настоящому джентельмену завжди є що сказати! Памятаєш відомий фільм:?)))

Волошка
18.09.2011 at 16:53

А може, пан Віктор ще не бачив ваших питань до нього? Не всі ж мають час щодня заходити в інтернет 😉

Руслан
18.09.2011 at 17:15

Думаю що бачив “Віктор 16.09.2011 У кожного свій центр)))))” – це комент з іншої теми, зверніть увагу на дати.

Віталій
19.09.2011 at 02:38

І що це доводить? якщо Вітя був на сайті 16.09.2011 року, то це не означає, що він міг бачити комент (тобто моє питання), який зявився на день пізніше – 17.09.2011 року… Чи я помиляюся?))) Пропоную зачекати і він обовязково відповість…)))

Віктор
19.09.2011 at 08:09

 
Шерлоки Холмси прям))))) Не переживайте, якби бачив, то одразу відповів)
 Щодо міста. Загалом програмою підтримки ФК «Радон» затверджено суму в розмірі 45300 грн. «Затверджено» зовсім не означає, що профінансовано, адже варто зважати на фінансову спроможність бюджету та рішення депутатів: «позволям» або «не позволям». Цього року «позволям» вистачило на 12 тис., які було використано за призначенням, а саме: оплачено проїзд та харчування гравців на 5 матчів 2 кола сезону 2010-2011.
Таки чином, новий сезон, який стартував в кінці серпня, команда розпочала власним коштом.
 
Щодо району. Було розроблено відповідну програму, яка мала розглядатися на черговій сесії, але у зв’язку із тим, що з правління клубу пішла важлива особистість (Чому пішла? Читайте останній абзац), яка фактично «тянула фінансову частину клубу», було прийнято рішення скасувати розгляд даної програми і взагалі зняти команду із розіграшу.
 
Для інформації: В цьому сезоні було 2 виїзди, а саме: Серебрія (Могилів-Подільський) та Крижопіль – дорога не близька, було 3 домашні ігри. 850 грн. витрачає, перепрошую витрачала, команда на оплату послуг суддівства із обласного центру (дорога, добові та за суддівство). До цих підрахунків варто добавити так зване «харчування гравців». Сьогодні ніхто безкоштовно грати не буде. Якщо не буде платити цей клуб, то заплатить інший – такі реалії ринкових відносин. З 5 матчів, що клуб зіграв назбирується не маленька сума, а далі що??? Ходити «порошайнічати»? Цього робити ніхто вже не буде, а то в людей складується хибна думка, що то більше потрібно особисто нам.
В цій всій ситуації більше всього прикро за гравців, адже «негативна атмосфера навколо клубу», яка передавалась через відношення певних людей, підірвала у них віру що комусь потрібно те що вони роблять. Не потрібно – не будемо.

Віталій
19.09.2011 at 08:38

Тут виникає питання: а де логіка? Міська влада декларує свою зацікавленність щодо розвитку фізичної культури та спорту, привчає до спорту посадовців (начебто до цього ніхто нічим не займався), робить вигляд, що пропагує здоровий спосіб життя… І одночасно врізає фінансування “Радону” так, що команда змушена припинити свою участь в чемпіонаті… Питається, а де ж логіка? Чи тут важливіше, як з соснами, робити піар та звітувати?

Стёпка
20.09.2011 at 17:08

Вопрос не в том кто виноват,вопрос в том что делать?  Кто виноват и так понятно,все кто причастен к Этому,начиная от футболистов и заканчивая властью нашего города. Кстати и “болельщики” тоже виноваты,но это отдельный вопрос. Но скажу кратко в матче с “ФК Щляховик” слыша отдельные разговоры наших болельщиков просто налицо было видно как команда нужна городу! Хотелось плюнуть  и уйти! Футболисты : чем они могут помочь? 80 % команды могут только игрой доказать  что команда нужна,20 % старались не только игрой но и финансово помочь,как говорят чем могли! Но люди добрые у нас не самый бедный район что бы люди кидали , заработаные кровью и потом,деньги что бы поддержать команду. Для этого есть власти города которые могли бы дать не 5-6 тыс,а 40. Насколько я знаю ето самая маленькая сумма (Не считая Хмельника) которую дают в Винницкой области.
Теперь что делать, нужно постоянно спрашивать у власти почему всё так как есть на данный момент и требовать  не ставить на команде крест! Ведь были времена и хуже и не 5 и не 10 матчей проигровали ,но играли и набирались опыта! 
Думайте люди кому ето интересно,нужна ли команда или нет! Я определённо говорю что нужна! 

Віталій
20.09.2011 at 23:13

І я вважаю, що потрібна. Але що конкретно Ви пропонуєте? Я особисто міг би винести це питання на обговорення громадської ради з подальшим виробленням конкретних пропозицій виконавчому комітету. Є ще якісь конкретні пропозиції?

Діма
21.09.2011 at 00:28

Ось моя думка і конкретна пропозиція змінити склад команди.  А то там більша половини грати не те що не вміють ПРОСТО НЕ ХОЧУТЬ. спочатку було цікаво приходити на матчі даної команди но чим далі тим не цікавіше стало на це дивитися. Одноманітна гра нічого нового придумати не можуть нових гравців не беруть. От вам і результат зняли команду з чемпіонату з одного боку правильно, а з іншого ні. Кожен вирішує сам чи правильно зробила влада чи ні. 

Віктор
21.09.2011 at 07:50

Діма, дякую за пропозицію. Щодо складу прошу конкретніше: кого на кого??? Щоб ми могли орієнтуватися як і кого міняти.
Для інформації: особисто я до підбору складу жодного відношення не мав вже 2 сезона (2010 та 2011 роки)- на те є тренер та Президія клубу. Це не вмивання рук – це факт!!! Ми всі відповідальні за Так команда, яку я очолив у 2009 році, мала програші, мала й першу виїздну перемогу над Чернівцями, складалась основному із молоді міста, задач на Чемпіонство не ставила – задача була одна не дати Радону “заглохнути” в прямому сенсі цього слова. Я отримав лише печатку і свідоцтво від державного реєстратора – в той час всі “радонівці” були в лавах іншої команди. Тоді набиралась зовсім нова команда. правда черз пів року “радонівці” повернулись, але те все вже історія клубу, яка розпочалась офіційно з  липня 1999 року. Хоча й до цього футбол на теренах нашого краю існував. Але справа навіть не втім. Велика різниця між 2009 і 2011 в тому, що ми вали тоді 1. кокретного спонсора і 2. цілковиту підтримку місцевої влади. В наших реаліях – це, нажаль, нездісненно. Більше того, слухати, як за спиною  команду “обгаджують” ніхто більше не збирається.
Хай живе у нас, наприклад, парашутний спорт, якщо це комусь буде потрібно 😉

Стёпка
21.09.2011 at 09:26

Дима что значит не умею играть? Вы что тренер с большим стажем или много лет занимаетесь футболом что реально можете оценить способности каждого индивидуального игрока? Прошу не выражаться об умении играть в футбол наших Хмельничан,уж поверьте встречались и похуже. Ещё маленький комент к: ” спочатку було цікаво приходити на матчі даної команди но чим далі тим не цікавіше стало на це дивитися” . Уважаемый Дмитрий настоящий болельщик с командой разделяет и радость побед и горечь поражений,болельщик верит в команду до последнего,а не только тогда когда команда побеждает!Видимо для вас это ничего не говорит! Почему же в том году,когда команда была в 5-6й,все так нахваливали и радовались.а в этом году повернулись задом!? Называется мы с вами когда хорошо,а когда вдруг стало плохо то извините выбирайтесь сами как нибудь. Верните городу команду,пусть не в вышке играет пусть в первой лиге,но она должна быть! 
 

Віталій
21.09.2011 at 10:27

Ще якісь пропозиції будуть?

Стёпка
21.09.2011 at 10:33

Предложения ещё будут ,просто не хочется с горяча написать. Обдумаю и напишу!

Віталій
21.09.2011 at 10:37

Думаю,що за це Вам тільки подякує керівництво клубу, а також вболівальники, які вірять, що команда з честю вийде з важкої ситуації і ще порадує своїх щанувальників гарною грою та новими досягненнями. Чекаємо на Ваші пропозиції…

Діма
21.09.2011 at 13:01

Ось моя відповідь пану Степану. Де в моєму коментарі написано що саме ви не вмієте грати? Тим паче оцінити гравця може не тільки тренер з величезним, а й проста людина. На полі видно навіть простій людині хто викладається на всі 100 а хто на відсотків 50-60.  А ви рівняєтеся на гірших чи на кращих? Щодо вболівальників цікаво скільки їх приходить на ваші матчі? Не більше 50-60? Ось це і показує чи цікавить гра даної команди наше місто чи ні.

Ось відповідь пану Віктору. Навіщо повертатися до історії команди? Треба дивитися в майбутнє, і ставити задачі на майбутнє . Пане Віктор ви Президент чи ні даного клубу? всі питання щодо нових гравців саме ВИ маєте обговорювати з Тренерами та Президією клубу бо перш за все САМЕ ВИ маєте бути зацікавленні у розвитку вашого дитя. Можливо змініть трішки політику вашого клубу, і тоді вболівальники будуть раді прийти і підтримати свою команду. 

Віктор
21.09.2011 at 13:12

Про яку політику йде мова? В команді грало 23 місцевих вихованці (з них частина молоді з ДЮСШ – тренер Марєвич С.) + 2 легіонера!!! Ми негрів не везли, хоча може б на них і пішли, але то б було одноразово.
Однозначно одне: якщо ти віриш в команду, то будеш вірити навіть після того як вона програє. Золоте правило футболу: поле рівне, а міч круглий. Тобто можна хоч цілу грув возити суперника, а очків не взяти. Мова не йде про склад команди, бо склад НОРМАЛЬНИЙ (якби таким не був, то наши гравців не запросили б грати за інші клуби вишки!!!), мова йде про загальне відношення. Морально завжди легше вбити ніж фізично, чи матеріально!!!

Віталій
24.09.2011 at 19:01

 
На Офіційному самті міста Хмільника “висить” проект рішення Хмільницької міської ради “Про внесення змін до рішення 4 сесії міської ради 6 скликання від 05.01.2011р. № 63 “Про бюджет м. Хмільника на 2011  рік” (зі змінами)”. Ось цитата з нього:

1. Внести  до рішення 4 сесії міської ради 6 скликання від 5.01.2011 року № 63 «Про бюджет м.Хмільника на 2011 рік» (зі змінами) наступні зміни:
          1.1 Для виконання заходів міської Програми фінансової підтримки міськрайонного  футбольного  клубу  „Радон”  в   м.  Хмільнику  на    2011 рік,
затвердженої рішенням 9 сесії міської ради 6 скликання від 28 квітня 2011 року, збільшити бюджетні призначення по загальному фонду міського бюджету  виконкому міської ради, як головному розпоряднику коштів, за КФКВ 130112 „Інші видатки” КЕКВ 1310 „Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)” на суму 12,0 тис.грн…”
Прошу Віктора Гричанюка прокоментувати такі дії міської влади…

Віктор
26.09.2011 at 07:44

Такі дії були вчинені на підставі відповідного листа ФК Радон, який подавався ще на початку серпня. Саме тоді, для нормального старту, зокрема, оплати стартового внеску, реальної оцінки можливостей “підтянути” легіонерів + спроможності розраховуватися за дорогу та із своїми гравцями. Але сталося так, що на серпневій сесії питання виділення було відхилено. Щодо розміщеної інформації на офіційному сайті, то дійсно було так відповідно до законодавства про інформацію…. Більше того, на засіданні виконкому питання про підтримку в сумі 12 тис. було відхилено. В результаті керівництво Радону направило відповідного листа з проханням зняти питання з порядку денного сесії. Питання вирішено – “Радон” не грає і.

Віталій
26.09.2011 at 08:07

А терпер нормально поясни: чому ж тоді рішення виноситься на сесію? Чи знову тормознули адміни міського сайту і просто не зняли цього листа?

Віктор
26.09.2011 at 08:57

Простите, ребята, я не в курсе)

Віталій
26.09.2011 at 09:17

Ще раз прошу уточнити: на сайті висить рішення про виділення коштів “Радону”, яке “зарізав” виконком, і яке не має (принаймні – не в такій редакції) виноситися на чергову сесію? Я правильно все зрозумів?

Віктор
26.09.2011 at 09:43

Без коментів – я не курсі!!! Ще раз повторюсь: Радон не грає в чемпіонаті, тобто мова про кошти не може йти взагалі!

Віталій
26.09.2011 at 09:50

А якщо кошти виділять? Що будете з ними робити?)))

Віктор
26.09.2011 at 10:07

Віталій, я стомився посторювати: Радон вже не грає!!! Все кінець!!! Люди, які ним займалися махнули рукою!!! Наразі, команду не має кому й збирати + частина гравців вже грає за інші клуби!!! Ми стомилися від  не розуміння того, що ми робили не для себе, не за ради себе, а для позитивного іміджу нашого краю…. Та все буде гуд)

Віктор
26.09.2011 at 10:13
Діма
26.09.2011 at 20:49

Над чим задуматися пане Віктор? Гарна пісня, цікава ідея можливо саме вам не вистачає такого креативного підходу у вашому правлінні ФК “РАДОН” ??? Можливо пора вносити зміни і йти далі, а не стояти на місці і просити грошей. Покажіть результат і тоді вам нададуть кошти. А не програвати і просити знову, і знову. А місцева молодь з кого бере приклад?? Саме з таких гравців які вживають алкоголь та курять от вам і результат. Що команда не показує результат який би влаштовував владу. Можливо таким чином вам намагаються показати будете так робити і на далі грошей взагалі не буде. І до речі не тільки футболом живе місто і його прославляє.  

Правильно пане Вікторе ви написали що саме на ВАШУ думку склад команди нормальний. На думку інших він не нормальний. Ви проведіть невеличке опитування у тих хто приходить вболівати за вашу команду. І вони вам дадуть відповідь хто добре грає, а хто тільки для галочки. Бо як каже одне прислів’я ” З боку видніше” хто на що здатний. Я не буду вам тут розписувати усе що потрібно для того щоб гравець грав по максимуму. Напишу лише одне “нема мотивації, нема гри” і щоб ви не казали що команда сильніша, поле не рівне чи ще щось придумували висновок все одно на табло.

Віктор
27.09.2011 at 07:21

Діма, а давайте Ви очолите клуб? Може Ви влаштує тих, кого зараз не влаштовує гра).

Віктор
27.09.2011 at 07:55

Щодо пісні, то там є багато гарних слів, які мали б спонукати задуматись всіх: А що роблю я. А то коментувати відкрито і за спиною уміють у нас майже всі, а робити, нажаль,  одиниці

Діма
27.09.2011 at 11:14

Сьогодні передивився усі коментарі по темі футболу і ось що я помітив. Пане Віктор ви усім пропонуєте зайняти ваш пост і люди не відмовляються перейняти у вас його. Но в мене таке запитання до вас ЧОГО ВИ ЩЕ ДОСІ НА ДАНОМУ ПОСТУ? Чи ці слова просто щоб показати, що ви згодні на складання своїх повноважень? Я вас не розумію, що ви цим хочете показати? Чи кому, що доказати? Я їх точно не влаштую бо я дуже прискіпливий та вимогливий не тільки до себе, ай до тих хто на мене працює. Я не люблю коли роблять роботу тільки на половину, і не сприймаю ледарів взагалі. Таким не місце у команді як на полі, так і в інших структурах. Бо сила команди дорівнює силі самого слабкої її ланки. Отож робіть виводи поки ще не пізно, і рівень футболу не впав ще нижче ніж він є зараз. Я не коментую за спиною у вас. Я коментую вашу діяльність, та статтю яку розмістили на даному ресурсі. Як би ви дійсно щось робили для розвитку цієї команди тоді можливо і кошти виділили на команду більші. А так можна робити висновки що ви нею майже не займаєтеся бо її знято з вищої ліги, та не надали гідного фінансування. Можливо я і не правий і ви нею займаєтеся. Тоді виникає зустрічне питання можливо до вас прискіпливо ставляться? Тоді треба підняти собі рейтинг в очах людей які займаються виділенням коштів для команди.

Віктор
27.09.2011 at 11:25

Ок, думку зрозумів. Питання до останнього речення – як?

Віталій
27.09.2011 at 12:13

Спробую трішки заступитися за пана Віктора чи вірніше – розяснити ситуацію. Футбольний клуб “Радон” за своєю організаційно-правовою формою є громадською організацією. Згідно статуту організації, її креівник обирається членами організації. Чи я помиляюся? Не призначається рішенням влади чи в якийсь інший спосіб, а саме обирається. І якщо пан Віктор задовольняє членів клубу, як керівник, то чому він має йти? А якщо хтось має бажання йти працювати на його місце (причому, на скільки я розумію – на безоплатній основі), то потрібно стати членок клубу, ініціювати загальні збори членів, висунути свою кандидатуру на голосування і чекати його результатів… віс інші балачки просто недоречні.
Тепер кілька коментарів щодо фінансового стану клубу. Я вже говорив, що клуб є громадською організацією. З цього випливає, що фінансуватися така структура може за рахунок пяти джерел:
1. Державний та місцевий бюджети;
2. Внески фізичних та юридичних осію;
3. Грантова підтримка міжнародних фондів;
4. Власні внески членів організації;
5. Дохід від власної господарської діяльності (за умови використання цього доходу на статутну діяльність). 
Чим більше джерел використовує організація – тим стабільніший її фінансовий стан.
На мою думку, керівництву ФК “Радон” необхідно провести аналіз свого фінансового стану та можливостей використання всіх вказаних мною джерел та розробити Стратегічний план розвитку клубу. Якщо є бажання в керівництва я можу допомогти.

Діма
27.09.2011 at 23:56

Пане Вікторе, а це вже вам видніше як реабілітуватися перед людьми. Я ж не володію такою інформацією. 

Спробую Трішки пояснити вам пане Віталію любий ФК не є формальною ГО. До того ж стати членом даного клубу важко треба щоб тебе запросили, а не просто прийти і показати що ти вмієш грати. На цю тему дискутувати можна дуже довго, але нічого так і не зміниться на краще. Тому Вважаю на далі продовжувати не варто, та вважати тему закритою  для подальшого обговорення. 

Віталій
28.09.2011 at 00:07

Даруйте, але прошу все ж взяти до уваги, що ФК “Радон” за своєю організаційно-правовою формою є саме громадська організація. А механізм прийому (членство в організації) в обовязковому порядку прописаний в Статуті організації. Чи Ви думаєте, що в іншу громадську організацію можна прийти, щось показати і автоматично стати її членом? ))) А дискутувати тут справді немає про що…))) До того ж членство в організації дає можливсіть не просто грати, а долучатися з правом голосу до вирішення всіх нагальних проблем клубу, в тому числі фінансових.
Пане Вікторе! Моя пропозиція щодо перегляду джерел фінансування ФК “Радон” залишається в силі.

Віктор
28.09.2011 at 07:22

Відповім спочатку пану Дмитру. От що-що, а реабілітовуватися перек кимось це б не було особисто я, президія, та й члени команди НЕ МАЮТЬ НАМІРУ. Це з якого такого дива хтось та й буде йти на поклони – ми дорогу не перебігали – навпаки чекали на розуміння, адже в спорті не завжди виходить перемагати і люди, які мають чи мали відношення до спорту як ніхто це мають розуміти. Перед командою мені реабілітовуватись не має за що – вони чудово розуміють звідки ноги ростуть. З одним погоджуть: дійсно тему закрито. Принаймі до кінця цього року. А потім, відповідно до Статуту ГО, вибори Президії та Президента клубу. Давайте працюйте над собою і в наступному році вам, може, покоряться вершини…..
Пане Віталію, приємно, що вам не байдуже те, що роблять люди витрачаючи свій час, свої нерви (останні рік по іншому не можна було) та ще й абсолютно безвоздмездно тоіфсть дадом. МИ подумаємо над Вашою пропозицією, але нехай пройде “реабілітаційний час” – команда не хоче грати в напруженій моральній атмосфері.

Віталій
28.09.2011 at 08:39

Вітя, та мова не йде про гру в напруженій обстановці. Я пропоную допомогти знайти додаткові джерела фінансування для клубу, розглянувши всі можливі й розробивши стратегічний план розвитку. Але в будь-якому випадку буду чекати на рішення Президії клубу. На коли заплановано засідання?

Віктор
28.09.2011 at 10:12

В січні точно буде, хоча ми з тобою зустрінемося з даного питання набагато раніше)))

Віталій
28.09.2011 at 10:43

Блін, прозвучало, як погроза)))))

Віктор
28.09.2011 at 11:01

))))))))))) Кожному своє: хтось бачить напівпорожній стакан, а хтось ніпівповний)))))))))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *