Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

31.01.2011

Чи бути громадській раді в Хмільнику?

Міська  влада черговий раз звернулася до представників інститутів громадянського суспільства міста з пропозицією створити громадську раду при виконавчому комітеті Хмільницької міської ради…

У грудні 2010 року на офіційному веб-сайті міста Хмільника було розміщено інформацію про готовність місцевої влади утворити громадську раду з урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України за №996 від 03.11.2010р. «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

Із  ініціативою щодо створення такого колегіального консультативно-дорадчого  органу до інститутів громадянського суспільства міста також звернулась молодіжна громадська організація «Молодіжна Рада». На юридичні адреси громадських об’єднань міста було надіслано листи з пропозицією долучитися до процесу створення громадської ради.

На  жаль, жодне громадське об’єднання міста, що за вказаною вище Постановою могло б взяти участь у формуванні громадської ради, не відгукнулось на заклик місцевої влади та «Молодіжної Ради»…

Вбачаючи в інститутах громадянського суспільства міста важливих партнерів для утвердження конструктивного діалогу, налагодження ефективної взаємодії та врахування громадської думки під час формування і реалізації державної та місцевої політики, виконавчий комітет Хмільницької міської ради черговий раз пропонує представникам громадських об’єднань визначитись зі створенням громадської ради.

У разі зацікавлення просимо надавати пропозиції до сектору з питань внутрішньої політики міської ради особисто, або за тел.: 2-23-18.

Джерело: Офіційний сайт міста Хмільника

17 Comments on “Чи бути громадській раді в Хмільнику?

Віктор
01.02.2011 at 09:40

По-перше, ГО ФК “Радон” листа про створення колегіального консультативно-дорадчого органу до інститутів громадянського суспільства міста не отримувала. Причина в тому, що “На юридичні адреси громадських об’єднань міста було надіслано листи з пропозицією долучитися до процесу створення громадської ради.”. Наразі юрадреса ГО змінена, тобто лист прийшов не за адресатом, в чому я зовсім не виную ініціаторів створення данної інституції контролю громади за діями влади.
По-друге, відповідно до вищезгаданої Постанови громадська рада буде створена. Постанова це прямо вимагає, тут навіть не рекомендує. Питання в іншому: чи буде вона дієва, фахова і, кажучи російською, “вострєбована”.
Наразі, ГО ФК “Радон” необхідну документацію для прийняття участі в установчих зборах подала. Далі буде…

Віталій
01.02.2011 at 10:39

По-перше: якщо “Радон” щось там змінив та не отримав листа = то його проблема… Як то кажуть незнання закону… Це добре, що лист був від громадської організації. А якщо це був би лист від якогось державного органу? В нас був прикол з державним реєстратором, коли нам потрібно було підтрердити своє існування, лист надійшов на юридичну адресу, нам звичайно ніжто про це не сказав. Тоді нас чуть не виключили з дердавного реєстру юросіб. Так що рекомендую “Радону” вирішити цю проблему… Просто це в ваших інтересах…

По-друге… Вітя, я тільки що був в тебе і бачив, що ти вмієш читати. А от чи розумієш прочитане? Привожу витяги з зазначеної постанови:

“4. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у мм. Києві та Севастополі державним адміністраціям:

вжити заходів для проведення протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства для утворення громадських рад при центральних і місцевих органах виконавчої влади та забезпечити їх функціонування…”

ДЕ ТИ ТУТ БАЧИШ ВИКОНАВЧІ КОМІТЕТИ МІСЬКИХ РАД ЧИ ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ?

ДАЛІ:

“5. Рекомендувати органам місцевого самоврядування під час проведення консультацій з громадськістю та утворення громадських рад при органах місцевого самоврядування керуватися затвердженими цією постановою Порядком і Типовим положенням…”

ЧИТАЙ УВАЖНО – РЕКОМЕНДУВАТИ!!!

По-третє… Відповідні документи “Радон” подав з порушенням. Їх варто подавати до ініціативної групи, а не на імя міського голови.. Спочатку окремим його розорядженням варто її створити, а потім вона зможе приймати відповідні документи…

З’ЇВ?

Віктор
01.02.2011 at 10:50

Щодо юрадреси трішки перекусив ;). Це ми виправим найближчим часом.
Щодо всього іншого, то ти просто не був держслужбовцев і тому в деяких питаннях наївний (вибач якщо образив). Що я маю на увазі? А те, що на зустрічі щодо створення такого “важливого” дорадчого органу було прямо сказано: ви там собі що хочте робіть, не робіть, а 11 лютого в усіх інститутах влади ПОВИННІ бути створені дорадчі органи, які будуть проводити громадську експертизу!!! Тут, Віталій, мова зовсім не йде про їх доціальність, актуальність, професійність тощо. Мова у влади на вищому рівні сьогодні одна – ПОВИННІ. З’їв?
А “Радон” подав на два адресата: і міському голові і, як того передбачає Постанова, ініціативній групі! Чому ще на міського голову? Тому що у мене є небізпідставні сумніви щодо існування останньої!!! З’їв?
P.S. Такими темпами ти на обід можеш вже не йти ))))))))))))

Віталій
01.02.2011 at 11:22

Звичайно я наївна та довірлива людина… І вірю тому, що написано… З постанови випливає, що обовязок лежить тільки на адміністрації. Міській владі тільки рекомендації. І адміністрацію можна буде вздрючити за невиконання, а от раду… Скажу більше. Тут криється один цікавий момент. Міська влада може певним чином маніпулувати: вигідні постанови брати до уваги, невигідні – ми не зобовязанні. Ти й сам можеш пригадати такі випадки… Наприклад, з Указами Президента щодо памяток радянської доби…
Щодо подачі документів, то спочатку варто ініціювати створення ініціативної групи, а не подавати документи… Як це робиться зможеш прочитати в Постанові… Смачного…))))))))

Віктор
01.02.2011 at 11:26

Першу страву проковтнули, перейдемо до другого. ГО “Молодіжна рада” на чиє імя подавала документи?

Віталій
01.02.2011 at 11:44

Вітя, ти або не вмієш читати, або я не знаю… ГО Молодіжна Рада” має намір виступити ініціатором створення громадської ради. В листі-зверненні до представників ГО міста йшлося якраз про ініціювання цього процесу…

І ваащє, Вітя… Я на заході… (Читай анекдот на сайті…))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Віталій
01.02.2011 at 11:45

А документів ГО “Молодіжна Рада” не подавала… Бо немає кому…))))))))))))))))))))

Віктор
01.02.2011 at 12:26

Анегдот хороший, але я його ще вчора читав!!! Як нема кому подавати, а де її голова поділася, де активна молодь??????

Віктор
01.02.2011 at 12:33

Чи то виходить, як у класиці: згадай тост з Кавказької полонянки – имею желание…., но не имею…

Віктор
01.02.2011 at 12:34

… питання в іншому – коли желания и возможности совпадуть?

Віталій
02.02.2011 at 11:23

Тільки тоді, коли ти навчишся розуміти прочитане… Я мав на увазі, що немає кому ті документи прийняти – не створенна ініціативна група. От коли її створять, тоді “Молодіжна Рада” їх і подасть…)))))))))))))))

Віктор
02.02.2011 at 11:29

так вона ніколи не створиться, їм це непотрібно!!!

Віталій
02.02.2011 at 11:43

Тебе неможливо зрозуміти… То ти переконуєш мене, що службовцю сказано і має бути зроблено, то ти говориш, що воно нікому не потрібне… Головне, щоб “воно” було потрібне нам…

Віктор
02.02.2011 at 15:23

Віталій, Віталій і не зрозумієш…. Владі потрібно, місцевим чиновникам ні, бо це лишня робота! Що тут не зрозумілого???? Скільки буде 2+2?

Віталій
03.02.2011 at 08:48

Тобі воно потрібно? Якщо так – до готуйся до роботи… І не просто до “прийшли – посиділи”, а до конкретних пропозицій та їх лобіювання…

Віктор
03.02.2011 at 15:08

Так Я готовий! упірьод до роботи, хай у них тепер болить голова. Я думаю разом ця робота буде дієва.

Віталій
03.02.2011 at 17:28

Насилу до тебе дійшло))))))))))))))))))))))))))))0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *