Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

14.05.2012

Чи підтримають хмільничани всеукраїнський бойкот «молочної мафії»?

З ініціативою проведення такої всеукраїнської акції виступає ВО «Свобода». Не стоять осторонь і наші місцеві «свободівці» – як зазначив Роман Марійчак: «Ми пропонуємо пропонує долучитися до проведення акції всіх небайдужих селян Хмільницького району, яким набридло, що “молочна мафія”, при абсолютній бездіяльності влади, знизила закупівельні ціни на молоко, наживаючись таким чином на важкій праці селян.

Суть запропонованої «свободівцями» акції полягає в тому, що селянам пропонують не здавати молоко заготівельникам з 16 по 18 травня. Таким чином організатори намагатимуться змусити владу реагувати, а заготівельників – підвищити закупівельні ціни на молоко…

Обгрунтування своєї позиції «свободівці» виклали в заяві, яка пропонується Вашій увазі:

 ЗАЯВА

Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

з приводу ситуації на ринку закупівлі  молока

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» вимагає негайного підвищення закупівельної ціни на молоко.

Сьогодні українські селяни виробляють і забезпечують державу близько 80% молочної продукції, але не отримують з того жодного економічного зиску. Більше того, на важкій, щоденній праці селян-виробників молока влада та контрольована нею «молочна мафія», граючись із закупівельними цінами, заробляють мільйонні надприбутки. В умовах, коли різко падає закупівельна ціна на молоко, ціни на готову продукцію навпаки ростуть.

Усі свої проблеми, невдачі та невміння на ринку молочних продуктів влада перекладає на руки селян-виробників молока та споживачів молочної продукції. Українці в містах і селах, виробники і споживачі розглядаються як засіб збагачення та поповнення їхніх багатомільйонних статків.

Чергове, штучне зниження ціни на молоко для селян підтверджує антинародну спрямованість режиму Януковича-Азарова. Закупівельники, маючи незмінне лобі в особі влади,  безпідставно, на  власний розсуд, ігноруючи будь-які інтереси селян, в чергове штучно занижують ціну на молоко. У більшості населених пунктів закупівельні ціни знижено до 1,50 грн. за літру. Тоді як на ринку ціна становить 6-7 грн. за літру.

Отримавши депутатські мандати рад різних рівнів від Партії регіонів, її сателітів, відчуваючи безконтрольність та повну підтримку антинародної влади, заготівельники ведуть свою цінову політику у молочній галузі, спрямовану на знищення молочного скотарства. Їх мета – надприбутки, інтереси українського селянина нікого не цікавлять. У таких умовах селяни продовжують вирізувати корів, оскільки не бачать сенсу їх утримувати. Корова-годувальниця, яка була одним із символів українського села, може відійти у минуле. Для селянина кошти, отримані за молоко, є єдиним заробітком і дають йому можливість виживати за умов безвідповідальної політики щодо сільського господарства.

Так звані «молочні кризи», при повній бездіяльності влади штучно створювалися і раніше. Тільки активністю та рішучістю селян вдавалося відстоювати адекватну ціну на молоко. Зокрема, у травні 2011 року на Хмельниччині селяни об’єднали зусилля, відгукнулися на заклик Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та оголосили «молочній мафії» бойкот. Тоді до акції протесту долучилася більшість населених пунктів Хмельниччини.

Тепер олігархи, влада, «молочна мафія» знову наступають на права і інтереси селян, знову намагаються пограбувати українців. У такій ситуації ми повинні об’єднатися і захистити свої інтереси. Ми повинні змусити «молочну мафію» встановити адекватні ринкові ціни на молоко.

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» вимагає від Верховної Ради України негайного втручання у ситуацію. Ми наполягаємо на негайному юридичному регулюванні укладення договорів між заготівельниками та селянами-виробниками із з обов’язковим пунктом про мінімальну ціну. Ми вимагаємо негайного ухвалення Закону України, який би чітко встановлював мінімальну закупівельну ціну на молоко на рік і не дозволяв би «молочній мафії» гратися з цінами.

ВО «Свобода» вимагає жорсткого контролю за закупівельними цінами на молоко з боку Антимонопольного комітету.

Ми наголошуємо на необхідності запровадження відкритих аукціонів із закупівлі молока у населення. Саме таким чином можна уникнути остаточного зубожіння селян та занепаду молочного скотарства. Аукціон має діяти за принципом: сировинна база дістанеться тому заводу, який дасть найкращу ціну і найкращі умови для розвитку молочного скотарства.

 

 

 

47 Comments on “Чи підтримають хмільничани всеукраїнський бойкот «молочної мафії»?

Небайдужий
14.05.2012 at 18:28

Чергова тягнибаксівська “мильна булька”. Селяни не продаватимуть молоко два дні? Дуже сумніваюся, що всі селяни поголовно так робитимуть, як закликає їх “Свобода”. Молокопереробні підприємства від цього особливо не постраждають. В крайньому випадку поповнять нестачу сировини імпортним сухим молоком та молокозамінниками на основі пальмової олії. Від цієї “гучної акції” постраждають виключно самі українські селяни, які поведуться за псевдонаціоналістами. Куди вони подінуть те непродане молоко? Виллють на городи, залишившись зовсім без доходів за його продаж? Постраждають і споживачі молочної продукції, які самі не відаючи того, будуть змушені споживати її без необхідного вмісту натурального молока.
Якби “Свобода” хотіла не попіаритися за рахунок українських селян, а дійсно прагнула б їм реально допомогти, то ініційовувала б розробку відповідного законопроекту та лобіювала б його прийняття у ВР.
Дурні будуть ті селяни, які поведуться на чергову тягнибаксівську авантюру.

Сергій
14.05.2012 at 19:48

Небайдужий напевне прилетів нещодавно з іншої планети. Я думаю ми йому простимо таку неадекватну українським реаліям реакцію на бойкот молочної мафії, що за рахунок українських селян набиває собі кишені. При середні й  закупівельній ціні у 1,8 грн. за літр у магазинах молоко коштує 6-7 грн. Хіба люди цього не можуть змінити? Я думаю, що можуть. Потрібні лише безпосередні організатори на місцях.
Жодні законопроекти сьогодні не змінять політики у молочній галузі поки не буде фізичного тиску на владу, молокопереробні підприємства з боку селянства та всіх справді небайдужих. Невже люди досі не зрозуміли в якій державі ми живемо, хто нею керує. Режим розуміє тільки силу. Тому акція свободівців правильна. Головне щоб про неї дізналась якомога більша кількість селянства Хмільниччини, Вінниччини та держави загалом.

Віталій
14.05.2012 at 21:39

З своїй листівці ВО “Свобода” запевняє, що владою ігнорується, “Постанова Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2009 року про встановлення мінімальної ціни на рівні 2,12 грн./л…”. Тобто нормативно-правовий документ існує, просто варто змусити заготівельників його виконувати, а владу – контролювати виконання… 

Небайдужий
14.05.2012 at 22:30

Режим розуміє тільки силу.

Ну, ну… і як “Свобода” планує продемонструвати цю “силу”? Кинути селян “на барикади”, а самим піаритися за їх спинами?
Чужими руками завжди легко жар загрібати…

Небайдужий
14.05.2012 at 22:34

В своїй листівці ВО “Свобода” запевняє, що владою ігнорується, “Постанова Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2009 року

Як та Постанова називається? Хоча б який у неї номер?

Віталій
14.05.2012 at 22:38

От мен також цікаво було це взнати… Думав хтось підкаже…

Небайдужий
14.05.2012 at 22:44

Нардеп пропонує надати Кабміну право встановлювати мінімальні закупівельні ціни на молоко

РБК-Украина, 14.05.2012, Київ, 14:35

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № 10443, який передбачає, що мінімальна закупівельна ціна на молоко і молочну сировину встановлюється Кабінетом міністрів. Відповідний законопроект про внесення змін до закону України “Про молоко та молочні продукти” (щодо закупівельних цін на молоко) ініційований народним депутатом від Партії регіонів.
Згідно з текстом законопроекту, мінімальний рівень цін на молоко і молочну сировину встановлюється Кабміном на кожен бюджетний рік і повинен відшкодовувати середньогалузеві нормативні витрати та забезпечувати мінімальний прибуток товаровиробнику.
Необхідність неринкового регулювання закупівельних цін, на думку автора проекту закону, обумовлена тим, що виробники молока і молочної сировини терплять збитки, а переробники отримують надприбутки.
“Протягом останніх чотирьох місяців відбувається постійне зниження закупівельних цін на молоко. Так в квітні середньомісячна ціна на молоко від сільгосппідприємств знизилася на 9,5%, а на молоко від присадибних господарств подешевшало майже на 6%. Зараз молоко у селян закуповується в середньому по 1,9 грн./л. При цьому в роздрібній мережі населення купує молоко в середньому по 7-8 гривень за один літр …. В такій ситуації, утримувати корів і годувати їх з метою продажу молока стає просто не вигідним, що може привести до масового вирізання великої рогатої худоби, і як наслідок зменшення обсягів виробництва молока в Україні”, – йдеться в пояснювальній записці.
Як повідомлялося раніше. Кабмін розробив своє бачення регулювання цін на ринку молочної продукції. У законопроекті про сільське господарство передбачено надання ВР уряду права вводити мінімальну ціну, коли ціна на ринку є нижчою, ніж звана справедлива ціна.

Небайдужий
14.05.2012 at 22:45

Так хто ж ініціатор акції? Партія регіонів чи “Свобода”? Якось вони вже надто синхронно діють, що зайвий раз підтверджує, що це одна й та ж сама банда.

Волошка
14.05.2012 at 23:22

Зрозуміло одне – ведеться антинародна політика… І не лише у сфері молокопродукції. 

Віталій
14.05.2012 at 23:42

А коли ця антинародна політика почалася?

Небайдужий
15.05.2012 at 10:42

Яка різниця, коли почалася? Головне, як її припинити?…

Андрій
15.05.2012 at 14:29

http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/anonsy/029849/
У Києві “Свобода” 16 травня пікетуватиме міністерство аграрної політики та продовольства України.
Основні вимоги: 
негайне підвищення закупівельної ціни на молоко, не менше 3,5 грн. за літр;
прийняття закону, що чітко встановлював би мінімальні закупівельні ціни на молоко на рік;
жорсткий контроль за закупівельними цінами на молоко з боку Антимонопольного комітету;
запровадження відкритих аукціонів із закупівлі молока в населення та реальної боротьби проти картельних змов;
 

Небайдужий
15.05.2012 at 15:21

Свободівці, поясніть, чому ВО “Свобода” і “антинародний режим Януковича-Азарова” прагнуть одного й того ж самого? А саме- надання права “антинародному” уряду Азарова встановлювати фіксовану мінімальну закупівельну ціну на молоко? В чому ж полягає ваша “боротьба з антинародним режимом”, якщо його цілі такі ж самі, як і ваші?…

Андрій
15.05.2012 at 16:02

Зареєстрований регіоналом законопроект про внесення змін до закону України “Про молоко та молочні продукти” (щодо закупівельних цін на молоко) з одного боку є реакцію на справедливі вимоги Свободи, що були висунуті ще у квітні 2011 року. http://www.khmelnytskyy.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/020878/
З іншого боку це є лише намагання втихомирити селян, коли ми начебто вже маємо законопроект і незабаром його приймемо, тому не хвилюйтеся ситуація під контролем. Насправді партія регіонів не збирається кардинально тут щось змінювати.
Наскільки це важливо можна пересвідчитись хоча б тут: http://www.youtube.com/watch?v=d2w8amJqMBg
http://www.youtube.com/watch?v=MQysvpgYdyY&feature=autoshare
 

Небайдужий
15.05.2012 at 16:12

Андріє, за вашим лінком- чорний екран… немає там ніякого відео.
Невже ви дійсно вірите в те, що ПР так злякалася “Свободу”, що аж зареєструвала законопроект у ВР? Мабуть ви надто переоцінюєте вплив своєї партії на режим Януковича 🙂 Регулювання ринкової закупівельної ціни неринковими методами- вигідне тим, хто при владі, а при владі зараз самі знаєте хто. Так, що не дуріть людей і самих себе.
І що це за міфічна “Постанова Кабінету міністрів України від 14 листопада 2009 року про встановлення мінімальної ціни на рівні 2.12 грн.” про яку йдеться на всіх свободівських сайтах з молочної тематики? Щось я такої постанови ніде не знайшов…..

Небайдужий
15.05.2012 at 16:19

Між іншим, 14 листопада 2009 року припало на суботу- тобто вихідний день. В той день Кабмін взагалі ніяких постанов не приймав… Вашим вождям, перед тим, як брехати, треба було хочаб до календаря заглянути 🙂

Андрій
15.05.2012 at 19:39

Стосовно відео – то в мене усі посилання нормально працюють.

і шо?
15.05.2012 at 20:20

А як щодо молочної революції?

Андрій
15.05.2012 at 20:31

підтримую

Небайдужий
15.05.2012 at 20:46

А як щодо молочної революції?

 
Це як? 🙂

Віталій
16.05.2012 at 12:45

Була Помаранчева революція – всі стояли під помаранчевими стягами… А під час молочної потрібно буде стояти під молочно-білими стягами? До того ж білий прапор означає не то бажання “пабазаріть”, не то капітуляцію…)))

Віталій
16.05.2012 at 16:50

Сьогодні 16 число. Є якісь результати оголошеної акції? Чи хоть хтось в Хмільницькому районі підтримує цю акцію?

Небайдужий
16.05.2012 at 17:57

А навіщо, щоб хтось підтримав? Головне- “Свобода” попіарилась 😉

Віталій
16.05.2012 at 20:45

Сподіваюся, що це не так і ми зможемо побачити хоча б фоторепортаж…

Небайдужий
16.05.2012 at 21:02

Фоторепортаж про що? Про те, як селяни, скажімо, Вербівки, з криками: “Дякую тобі, боже, що я не москаль!” поливають свої городи непроданим “молочній мафії”, кислим молоком? 😆

Віталій
16.05.2012 at 21:12

Ну навіть не знаю. Я ж ен організатор… Але якесь підтвердження проведення акції я б задоволенням переглянув…

Небайдужий
16.05.2012 at 21:45

Віталіє, хіба вам не зрозуміло, що цей “молочний бойкот”- СПІЛЬНА акція ПР та ВОС? 😉

Віталій
18.05.2012 at 18:21

Відверто кажучи мене не дуже гребе, що там робиться на ХмЕльниччині… Мене цікавить, як відбулася (і чи взагалі відбулася) акція на ХмІльниччині… Хтось має такі матеріали?
 

Андрій
18.05.2012 at 18:28

і ще одне дуже корисне і цікаве посилання
молочний бунт на Деражнянщині
http://www.youtube.com/watch?v=yD_s6LaPtwI&feature=player_embedded
 
 

Андрій
18.05.2012 at 18:32

Модератору сайту:
хто придумав після розміщення коментаря давати такий текст: “Ви надто часто публікуєте коментарі! Угомоніться!
дуже смішно. і який в цьому смисл?

Віталій
18.05.2012 at 18:33

Пане Андрію! На ХмІльниччині, саме на ХмІльниччині щось відбувалося? Якщо так не зрозуміло, то розшифрую: маю на увазі, чи відбулася акція в місті Хмільнику та Хмільницькому районі Вінницької області…

Віталій
18.05.2012 at 18:35

Щодо занадто часто – то не знаю, але точно знаю, що попередній Ваш коментар потребував узгодження через велику кількість посилань на інші ресурси. Як мені пояснили, то своєрідний захист від спаму… Так що звиняйте і не надсилайте одночасно кілька посилать в коменті, а то такі коментарі потребуватимуть додаткового узгодження… Дякую за розуміння…)

Небайдужий
18.05.2012 at 18:51

Ні в Хмільнику, ні в Хмільницькому районі селяни НІЧОГО НЕ ЧУЛИ про цей тягнибаксівсько-регіоналівський “бойкот”. А тому, як і завжди, спокійно собі продавали молоко “молочній мафії” 🙂

Віталій
18.05.2012 at 18:58

Можливо місцева “Свобода” може заперечити?

Небайдужий
18.05.2012 at 19:07

Ага, мені також цікаво, які будуть заперечення? 😉

Віталій
18.05.2012 at 19:10

Мені чомусь хочеться, щоб хоч на цей раз хмільниччина не лишилася осторонь… Може справді пан Марійчак розвіє наші сумніви?

Небайдужий
18.05.2012 at 19:28

Мені чомусь хочеться, щоб хоч на цей раз хмільниччина не лишилася осторонь…

 
Це як??? Мене трохи здивувала ваша позиція в цьому питанні…..
ПР вирішила протягнути через ВР антиринковий (а значить такий, що обмежує права суб’єктів підприємництва) законопроект, який надасть права уряду Азарова самостійно встановлювати мінімальні закупівельні ціни на молочну сировину, як йому заманеться. Синхронно з цими діями ПР, починає діяти і ВО “Свобода”, тільки, так би мовити- “з іншого боку”. Її завдання- зробити прихильниками цього законопроекту самих селян, переконавши їх, що така “регуляторна діяльність” влади піде їм на користь і начебто суперечитиме “злочинній діяльності режиму”… Однак, це абсолютно не так!
Згаданий законопроект окрім шкоди нічого не принесе! Вже сотні разів було доведено, що будь-які спроби втрутитися в ринкові механізми неринковими методами приведуть лише до занепаду галузі в яку здійснюється таке втручання, посилять позиції чиновників-корупціонерів та принесуть надприбутки особам “наближеним до імператора” і одночасно- надзвичайні збитки самим селянам.
Змоделюймо ситуацію, за якої мінімальні закупівельні ціни будуть перевищувати ціну контрабандного сухого молока та пальмової олії. В цьому випадку селяни залишаться ні з чим. Їхнє молоко за регульованою ціною виявиться неконкурентоздатним. Зараз вони мають змогу продавати його за ціною “контрабасу”, а у випадку “регуляції”, продати не зможуть НІЯК!
Замість того, щоб боротися з контрабандою молочної сировини, ПР разом із ВОС працюють в напрямку позбавлення селян можливості продавати, нехай і за заниженими (це заниження- наслідок, як я вже говорив, діяльності чинної влади, що допускає контрабанду дешевої сировини) цінами.
Ось така боротьба (на словах) проти “злочинного режиму”, яка на ділі є ПОВНИМ СПРИЯННЯМ цьому режиму. А ви хочете, щоб “Хмільниччина не лишилася осторонь” цього цирку 🙁

Віталій
18.05.2012 at 19:37

))) Ви мене не зрозуміли. Я мав на увазі участь селян не конкретно в цій акції, яку ініціювала “Свобода”. Просто проблема закупівельних цін на молоко (та й інші проблеми) справді існує. Я селяни (та й інші мешканці сіл та, власне – Хмільника) просто мовчать… Терплять… Чогось чекають… Я шкодую, що громадяни залишаються пасивними…

Небайдужий
18.05.2012 at 19:45

Якщо не зрозумів, то вибачайте.
На мою думку тут боротися треба не за встановлення мінімальних закупівельних цін державою, а за наведення порядку в постачанні сировиною молокопереробних підприємств. З одного боку слід перекрити канали контрабанди для імпортної дешевої сировини, а з іншого- посилити контроль за дотриманням виробниками вимог стандартів та інших нормативів щодо вмісту натуральної сировини в їхній продукції. Але, як ви розумієте, від селян в цьому питанні мало, що залежить. Вірніше- нічого не залежить. Їм залишається лише одне- “правильно” голосувати на виборах і не “вестися” на різноманітні провокації ПРУ та їхніх підгавкувачів, зокрема- тягнибаксівців.
 

і шо?
19.05.2012 at 00:46

ТОчно є результат.  Маслозавод здійснив пробний запуск. Вдало. В цей же день зібрав в районі більше 30 тон молока, як бачите молочна мафія із значками регианальних депутатів стільки ж молока недоотримала, бо Юрчишини здається від іншої партії. СВОБОДА Юрію Дєточкіну! Всі на боротьбу з молочною мафією! Дайош молочну революцію! УРРА товариші, УРРА!

атутті
26.05.2012 at 21:37

Хочу зауважити, що пан Юрчишин там де гроші дають. А до речі пан Юрчишин молодший здається у 2002-2003 рр. був головою осередку партії регіонів Хмільницького району. Ось так, а ви маліна та маліна.
 
А вирішення проблеми мінімальної ціни, я вбачаю одним мудрим правилом, яке у даній ситуації дуже доречно “бєй своих , шоб чужиє боялісь” ТОБТО :
написати звернення до відповідних контролюючих органів, що реалізація молока у населення за цінами, що не відповідабють державновстановленим, навести статті ЦК ЦІНА, державне регулювання цін , відповідальність за порушення постанови КМУ, статті Податкового кодексу про ринкову звичайну ціну (вибачте зараз не можу вказати точно саме які статті), прикласти копію квитанції якоїсь господині , що продала молоко. ТОДІ відповідні органи будуть мати правомірні підстави перевірити дотримання Державного регулювання цін, якщо порушено, тоді відповідно може бути штраф господині (одному дать штраф – всі інші своє моло реалізовутимуть як ботрібно, уви красота потребує іноді маленьких жертв) та конкретна перевірка підприємства , що придбало молоко. А ось тут саме інтересне : за встановлення заниженої ціни згідно законодавства підприємству світить донарахування податків по рівнях цін встановлених державою, штрафи повірте не малі, а також позбавлення пільг, дотацій та  для молокопереробників, а ще у звязку із державними дотаціями та пільгами (тобто використання державних коштів) можуть влупити кримінал за привласнення державних коштів, нанесення шкоди державі.
Ось так , а що робити?

Небайдужий
27.05.2012 at 00:01

Ой, йо, йо, йо, ой…! #-o
Довго думали над цим вінігретом? 😆

Віталій
27.05.2012 at 00:20

Щось Вам, пане Небайдужий, останнім часом вгодити важко! То Вам не подобаються знання дописувачів, чи механізм виведення молочної галузі з кризи!)))

Небайдужий
27.05.2012 at 00:27

Мені (як професіоналу з багаторічним стажем практичної роботи) просто страшно за тих людей, які здуру прислухаються до таких порад, які дають дописувачі типу пані Атутті…
А щодо молочної галузі… так із кризи ж її ніхто виводити не хоче. Зовсім навпаки, ПРУ та ВОС спільними діями намагаються ще сильніше затягнути зашморг на її шиї. Як тут вгодити тому, хто не в долі, але в курсі? 😉

Віталій
27.05.2012 at 00:34

В мене питання до Атутті. А про які квитанції йдеться? Я не маю корови і не здаю молоко, але щось не пригадую, щоб мої сусіди отримували за здачу молока якісь квитанції. Чи я на стільки з своїми відрядженнями відстав від життя?

Небайдужий
31.05.2012 at 23:15

Розгорнутий і ґрунтовний аналіз “молочного бунту по-сволотівськи”, який ще раз свідчить про те, що тягнибаксівці думають чим завгодно, тільки не головою 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *