Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

26.10.2010

Чи потрібен в Хмільнику інформаційно-консультативний центр?

22 жовтня в Хмільнику відбулися консультації з громадськістю на тему «Проблеми громадської участі у вирішенні питань місцевого значення» в рамках проекту «Голос для мешканців!». Популяризація механізмів громадських консультацій

у 15 районах України».

Захід відбувся в конференц-залі Хмільницької міської ради з ініціативи громадської організації ПРАВО» та підтримки виконавчого комітету Хмільницької міської ради.

Основою для проведення громадських консультацій стали результати проведеного дослідження представниками громадської організації «ПРАВО», яке передбачало проведення соціологічного дослідження, а також аналіз діючого законодавства щодо участі громадян в процесах прийняття рішень та порівняння напрацьованих результатів з реальною картиною щодо громадської участі в Хмільнику (з результатами дослідження можна ознайомитися в доданому файлі).

Результати дослідження дають відповіді на питання:
Бачення громадою проблематики міста;
Потенціал громади щодо участі у вирішенні питань місцевого значення;
Правові підстави щодо впливу членів територіальної громади міста на вирішення актуальних питань громади;
Теперішня ситуація з громадською участю у місті.

Загальний висновок, якого дійшли експерти громадської організації «ПРАВО» такий:

За наявності чіткого бачення проблем міста, маючи досить великий потенціал та бажання долучитися до вирішення цих проблем, за наявності дієвих та ефективних правових механізмів, громада майже не впливає на процеси прийняття рішень місцевою владою.

Іншими словами – громада майже не використовує свого потенціалу та можливостей, передбачених законодавством.

Під час обговорень учасники дійшли висновку, що причини низької громадської активності полягають в особливостях менталітету (моя хата з краю), певному негативному (чи упередженому) ставленні влади до громади та навпаки, низька компетентність членів територіальних громад, не в повній мірі використовуються засоби масової інформації, недостатня поінформованість громадян, недосконалість місцевої нормативно-правової бази, відсутність дорадчо-консультативних органів. Також досить негативно впливає на ситуацію відсутність в громаді лідерів, відсутність певної мотивації.

Для виходу з такої кризової ситуації учасниками було запропоновано проводити просвітницькі заходи, впроваджувати навчальні програми, проводити роботу щодо вдосконалення місцевої нормативно-правової бази тощо. Цю функцію, на думку учасників, міг би взяти на себе інформаційно-консультативний центр.

Про створення такого центру висловилися представники громадської організації «ПРАВО», взявши на себе обов’язок розробити за участю волонтера Корпусу Миру США проект, та представити його для розгляд конкурсної комісії програми SPA.

Приємним моментом було те, що багато учасників погодилися долучитися до створення та підтримки діяльності інформаційно-консультативного центру.

Знайшлися бажаючі долучитися до діяльності центру в якості волонтерів та навіть пожертвувати певні суми на діяльність центру.

Тож будемо сподіватися на підтримку донорів та членів територіальної громади міста у створенні та налагодженні діяльності в місті Хмільнику інформаційно-консультативного центру.

11 Comments on “Чи потрібен в Хмільнику інформаційно-консультативний центр?

Волошка
30.10.2010 at 14:29

(Іншими словами – громада майже не використовує свого потенціалу та можливостей, передбачених законодавством.) – це дуже велика правда! Можливо, в майбутньому молоде сучасне покоління буде трохи іншим, (воно вже інше), але відголосок радянського союзу ще й досі присутній…
Інформаційно-консультативний центр потрібен, і не лише центр… А й жорсткі методи, щоб вибити з декого прагнення повернутися в минулий режим!!!!

R0m@Nuke
01.11.2010 at 23:38

А мені здавалося вам Приміщення виділили саме ПІД ТАКИЙ ЦЕНТР А НЕ ПІД офіс РГО ” ПРАВО “

Віталій
02.11.2010 at 11:46

Приміщення в Будинку культури “виділили” для громадської районної ради при Хмільницькій районній раді (голова Ради – Ткач В.В.), а також громадській організації “ПРАВО”, для облаштування центру сприяння розвитку теритрріальних громад Хмільницького району. Саме Хмільницького району, а не міста Хмільника… От і постає питання, а чи потрібен в Хмільнику такий центр?

R0m@Nuke
02.11.2010 at 16:33

Раз вам так хочеться зробити такий центр то ви в себе там таке зробіть! От вам і вихід! Все залежить тільки від вас! Буде 2 in 1 !!!

Віталій
02.11.2010 at 16:35

Варто виходити з твердження чи потрібен він хмільничанам, а не чи потрібен він нам…

R0m@Nuke
02.11.2010 at 16:42

якщо Хмільничани цього не вимагають то роби висновки!

Віталій
02.11.2010 at 16:55

Ти неуважно слухав на громадських обговореннях: присутні схвалили ідею його створення й навіть погодилися долучитися до його роботи та пожертвувати певні кошти…

R0m@Nuke
02.11.2010 at 17:00

Я це добре памятаю! У вас вже є приміщення от і роби там центр! Ви що там людей з Хмільника приймати не зможеш???

Віталій
02.11.2010 at 17:08

Що з успіхом й робимо… Але є таке поняття, як ресурси: людські, інтелектуальні, матеріальні, технічні… Саме їх ми маємо намір залучати…

R0m@Nuke
02.11.2010 at 23:14

от і залучайте!

Віталій
03.11.2010 at 11:37

Повторюся, але саме це ми й робимо. Зараз нашим волонтером Корпусу Миру готується проект, метою якого є створення саме такого центру. Сподіваюся, що міська влада підтримає цю ідею…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *