Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

16.11.2011

Чи потрібна насправді міській владі громадська активність?

Таке питання в мене виникло, коли я ознайомився з проектом Програми розвитку місцевого самоврядування та міжнародного співробітництва на 2012 рік, яку мають намір затвердити на черговій сесії.

В програмі є розділ 2 «Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована программа», окремі моменти якого й спонукали мене відреагувати таким чином…

Але щоб не бути, як то кажуть, голослівним, я процитую саму Програму:

«…Накопичений досвід роботи у сфері розвитку місцевого самоврядування та міжнародного співробітництва свідчить про існування наступних проблем та перешкод:

– недостатня активність територіальної громади у вирішенні важливих питань місцевого значення;

– відсутність на території міста достатньої кількості громадських організацій, які не лише декларують, але й практично не займаються (напевно правильно було б саме ЗАЙМАЮТЬСЯ. прим. автора ))) питаннями розвитку місцевого самоврядування та міжнародного співробітництва…»

А тепер кілька питань:

1. Чи готова міська влада до підвищення тієї «активності територіальної громади»? І яка ця активність має бути на думку влади? Громадські організації «Молодіжна Рада» та «ПРАВО» таку активність демонструють – і що? Вона потрібна владі?

2. Цікаво, а що б було, якби на території міста, окрім вказаних вище двох громадських об’єднань, діяли ще хоча б 2 громадських організацій, «які не лише декларують, але й практично займаються питаннями розвитку місцевого самоврядування»?

3. Чому все ж таки такий спротив ініціативам громадських організацій? Наприклад, громадська організація «ПРАВО» займається вирішенням питань місцевого самоврядування (в творчому доробку організації близько 10 розроблених та реалізованих проектів у співпраці з органами місцевого самоврядування), а також має досвід міжнародного співробітництва (співпраця з Корпусом Миру США в Україні, з Східноєвропейським демократичним центром (Польща), з міжнародними донорськими організаціями)…

Питання звичайно риторичні, але дуже хотілося б почути на них відповідь…

19 Comments on “Чи потрібна насправді міській владі громадська активність?

Пронира
16.11.2011 at 08:06

Да, уж…” Твёрдость – не тупость!” Але не в даному випадку.

Бурундук
16.11.2011 at 09:16

Не шукайте логіки там  де немає прозорості, порядку та  послідовності дій. Хаос – ілюзія руху вперед, і лише перед прірвою усвідомлюєш – це п…ц.  
 

Віталій
16.11.2011 at 11:03

Та логіки тут справді немає. І, як я вже не раз говорив, від також ситуації не виграє ніхто, а програє, по великому рахунку, саме громада Хмільника…

Пронира
16.11.2011 at 20:27

Судячи з поіменного списку депутатів, дане питання може привернути увагу лише декількоx обранців. Велика частина серед ниx – нормальні люди, але їм пофіг всі ці ГО,  місцеве самоврядування, міжнародне співробітництво і т.д. Можливо від слова депутат в ниx потенція покращується, от і сидять там у надії на омоложення…

Віталій
16.11.2011 at 21:00

Не знаю справжніх причин того сидіння (для мене взагалі це питання окремого дослідження. Чому люди йдуть в депутати і максимум на що їх вистачає, то це прийти і підняти руку на пленарному засіданні. Мені інколи доводиться консультувати депутатів. Вчора мав розмову з одним сільським депутатом. Він мені розповів про стан справ в його раді. Це просто жах!), але самі працівники виконавчих органів міської ради (мав я колись нагоду поспілкуватися) вважають приблизно 80% депутатського корпусу просто статистами, які необхідні виключно для того, щоб відкрити сесію, підтверджуючи таким чином її легітимність. Маємо, що маємо…
 

Пронира
16.11.2011 at 21:31

Найстрашніше для містечок – вибори депутатів відповідно до партійниx списків… Люди голосують за “надійні” партії або за всенародного лідера, а в місцевому списку –  СТАДО. Обрали, звертаються з проблемами, прxаннями, зверненнями, бідами, а там – КУКІШ. А кукіш не від того, що депутат допомогти не xоче, проблема в тому, що не вміє і партія наказу не віддала, а в самого мізків не вистачає, а як наслідок – бажання. Про вибори президента, різного роду голів (правильніше звучить – поголів”я), замів, призначення прем”єр-міністра, деякиx міністрів, губернаторів та “цушків” взагалі краще не говорити… Біда! Боже, врятуй Україну!!!

Віталій
16.11.2011 at 21:46

Цілком згоден. Свого часу я навіть підготував матеріал, який стосувався питань виборчого законодавства. Причому на замовлення саме владних органів). Попросили висловити думку, яка система виборів краща: мажоритарна чи пропорційна… Я підготував – стаття не пішла))) Пропоную для ознайомлення:
http://pravongo.org/efektyvnist-diyalnosti-mistsevyh-rad-chy-spravdi-vynna-systema-vyboriv/

Пронира
16.11.2011 at 23:31

Як показує практика та більшість виборчиx перегонів, в Україні виділяється три типи кандидатів: 1) олігарxи-пофігісти (серед ниx зустрічаються цікаві та розумні люди…), які купують все і вся, працюють на капітал, але при цьому не забувають закидувати “кость дружби” зневіреному люду (поїздити по регіонаx, надати спонсорську допомогу, прийняти участь у програмі “без мандата” та ін.). 2) Такі собі xлопці та дівчата не далекиx розумовиx польотів, але з xваткою бультер”єра, котрі вбили собі в голову фразу про досягнення найвищиx цілей, лізуть стрімголов, а простий люд думає, що він з народу, з мого села (акцентують з гордістю), гарний господар, працьовитий… А такиx вистачає на три рази підмести та два рази помити, далі час включати мозок, досвід, інтелект. З цим проблеми. Через певний час у виборців малопомітна істерика та очікування наступниx виборів, на якиx оберуть знову щось подібне або те саме.  3).Розумні, інтелигентні, досвідчені і, здається, чесні кандидати…  Але непроxідні (згадаємо Анатолія Гриценка).                                                       Суб”єктивна думка.

Віталій
17.11.2011 at 00:44

Цікавий розподіл. Думаю, що певною мірою його можна застосувати і до місцевих рад. Правда масштаби трішки різняться, але в підходах все вірно…)))

Сергій
17.11.2011 at 13:11

Мда…..  читаєш ваші коменти і думаєш ЧОГО ВИ ПОСТІЙНО ЖАЛУЄТЕСЯ??? ЯКЩО ЩОСЬ НЕ ВЛАШТОВУЄ ФЛАГ ТОДІ ТОБІ В РУКИ І ВПЕРЕД НА БАРИКАДИ!!! Змінюй!! що тобі заважає це зробити??? 

+ Прочитавши статтю я побачив тільки 2 ГО які те і роблять що мозолять кругом очі і вже надоїли трохи!!! де остальні??? Відразу згадується одна фраза яка прозвучала на одному трейнінгу ” Ну треба ж комусь відмивати гроші ” ))))) От і видно хто за шо бориться хто можливо тихенько робить, а хто хапається за все і попідряд!!! От наприклад Я зараз веду своїх 4 проекти!! но про них не знає ні даний ресурс ні влада! Но якщо все буде Гуд, а так і буде в місто потечуть гарні інвестиції!))))) Но там не участвує ЖОДНА ГО ІЗ ВИЩЕ НАЗВАНИХ!!

Пронира
17.11.2011 at 13:15

Слава Україні! Сергію Слава!

Віталій
17.11.2011 at 13:27

А навіщо цьому ресурсу знати про чиїсь проекти?))) Завдяки цьому ресурсу ти можеш висвітлити свою діяльність. якщо ти в цьому не зацікавлений, то чому думаєш, що в цьому зацікавленні ми?)))

Сергій
17.11.2011 at 13:31

Героям Слава! Дякую!!!

Слава  Нації! 

Сергій
17.11.2011 at 13:35

)))))))))))))))) коли взнаєш свого часу про що я зараз кажу, то думаю ти зрозумієш мої слова!))) ЩО У ТОМУ ЩО Я ЗРОБЛЮ ЗАЦІКАВЛЕНЕ УСЕ МІСТО!!)))))

Відкрию маленьку завісу про всі 4 проекти йшлася мова на цьому ресурсі! У різні періоди часу! За 2 із них бравася пан Віталій но у нього нічого не вийшло!!))))) Ось і думай чи зацікавлені у цьому ВИ чи ні)))))

Віталій
17.11.2011 at 14:58

Звертаюся до всіх читачів. Якщо Ви маєте матеріали про діяльність своїх організацій чи свою індивідуальну громадську діяльність, то ми з задоволенням їх розмістимо…

Сергій
17.11.2011 at 15:47

А навіщо? щоб ви потім били себе в груди і казали от бачте я допомагав їм)))) НІ звеняйте! проходили цю школу вже))) Про мою діяльність знають тільки ті кому це потрібно знати ПОКИ ЩО))) З часом все стане явним, але зараз просто не буде зайвих слів тіпа ми може допомогти або долучитися! САМІ ВСЕ ЗРОБИМО І БЕЗ ВАС!)))

Пломбіратор опломбовувачів
17.11.2011 at 16:18

  Сергію, схаменіться! Ви навели вже великого кіпішу на форумі та усіх (словесно) заінтригували своїми майбутніми досягненнями…..!  Складається враження, що Ви претендуєте на роль “МЕСІЇ У ХМІЛЬНИКУ” Але спочатку перескочіть через рів а потім скажіть: “гоп”. А чи вдало ви перескочили, скажуть люди та покаже час.  І в такому разі ми всі Вам поаплодуємо не шкодуючи долонь. Слава Сергію, Слава Сергію, Ура Сергію……. і т.д.  

Сергій
17.11.2011 at 17:11

Ні не претендую!!! Я проста людина яка хоче змінити це місто на краще!!! І я його потихеньку зміню з допомогою своїх НЕ МІСЦЕВИХ ДРУЗІВ))) 

 “І в такому разі ми всі Вам поаплодуємо не шкодуючи долонь. Слава Сергію, Слава Сергію, Ура Сергію……. і т.д. ” – Сумніваюся що таке буде!!! 

Пронира
17.11.2011 at 19:59

Про нові інвестиції та інвестиційні проекти: “… и дережабли полетят в Васюки” (12 стульев). Але повірте Сергій, бажаю успіxу у справаx спрямованиx на поліпшення добробуту громадян та розвитку міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *