Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

03.03.2011

Чи правду пишуть про наш Хмільник?

В останньому номері «Життєвих обріїв» було розміщено статтю під назвою «Чекати чи діяти?» якогось пана чи пані В. Тронко. В ній піднімалися досить цікаві питання, окремі з яких вже набили оскому принаймні мені. Але так як вони стосуються проблем (справжніх чи вигаданих) нашого міста та несуть певні звинувачення на адресу влади, я вирішив розмістити цю статтю на сайті, щоб читачі мали змогу обговорити її, а також ті питання, які піднімає автор… (одразу хочу застерегти окремих дописувачів щодо коментування особи самого автора чи морально-етичних якостей один одного…). То ж, прошу…

«Чекати чи діяти?

Минули літо і зимові канікули школярів. Вже і студенти після сесій будуть повертатись до рідних домівок в місто, щоб відпочити, набратися сил, наснаги для підкорення нових висот в навчанні та праці. А от як їм вдається відпочити і де, це питання дуже болюче і вельми актуальне. Боляче, бо в місті немає де відпочити молодій людині.

Спекотного літа багато хто знайти прохолоду в річці, а цивілізованого пляжу в місті немає. Спрагу можна втамувати в «Пивному барі», відкритому біля школи №4, який маскується під вивіскою за вікном «Квас» (до речі, там і туалету та і в центрі міста-курорту теж не має громадського туалету). Єдиним закладом, де збиралась молодь був нічний клуб «Оазис».

Чи існує в місті центр дозвілля молоді, як в інших містах? Шкільне кафе, про яке мріють старшокласники?

На кінотеатрі «Дружба» та районному будинку культури треба міняти табличку на «Торговий центр». Навіть на Новий рік, йдучи на центральну площу міста на свято, було моторошно проходити повз темну, мовчазну будівлю центру культури району. Можливо, з часом там запрацюють шахові клуби, кінофестивалі «Коляда», «Поле Чудес», «Масляна», запрацюють дискотеки для молоді і при допомозі релігійних общин буде поставлено на святковій площі Вертеп.

Парк культури і відпочинку ім. Шевченка – це сонне царство міста. Самому поету соромно за нього, тому й відвернувся, стоїть спиною до нього. Яке дозвілля? Колись діяла дискотека, працювало кафе, був туалет. Інколи розважають заїжджі «Цирк-шапіто» чи зоопарк, але від них страждають мешканці перших поверхів поряд розташованої пятиповерхівки (через відсутність туалету). Молодь з настанням темряви боїться навіть заходити в парк. Куди ж подітися молодим людям, де провести вільну годину? З початком навчання в школах відновились дискотеки, а інтелектуальний розвиток? Єдиний музей в місті роками не збагачується експонатами, не поповнюється, руйнується. Керівнику треба бути більш енергійним, їздити по району, шукати, поповнювати, а не бути сторожем.

Молодь бажає спілкування, бажає знайомств з новими людьми, своїми однолітками. Бажає працювати! Доведення до банкрутства ремзаводу, маслозаводу, заводу продтоварів, прядильно-ткацької та взуттєвої фабрик, безкарне розкрадання майна і невтручання влади – ось що бачать молодь, жителі міста.

Що залишається робити молодим людям – тікати на заробітки, шукати іншої долі?

Десять років чекаємо, поки наше місто стане другим Баден-Баденом і головне, не тільки назви, а такого рівня життя, як в заокеанському.

В. Тронко»

Запрошую до обговорення! Наголошую, що стаття була розміщена в «Життєвих обріях» і передана зі всіма мовними та стилістичними особливостями…)))

Використано матеріали

Хмільницької міськрайонної

газети «Життєві обрії»

13 Comments on “Чи правду пишуть про наш Хмільник?

GRAB
04.03.2011 at 00:15

Цю статтю можна продовжити на пару шпалерних рулонів…
Та це нічого не змінить… Чи то у нас менталітет такий чи то такий закон природи – як правило в шкіряні крісла попадають лиш ті, хто йшов по головам. А той, хто так хоч раз так ходив, вже про людей не думає. $ – ідеологія. Рідко хто пробивається туди з благими намірами. Але таким благим людям або не дадуть там попрацювати, або людину зламає система.
Довелось попрацювати технічним працівником у виборчій комісії – сказати, що я був шокований, – нічого не сказати. Люди які пробиваються у владу не просто ходять по головам, я б сказав би, що вони пригають плюються і поливають брудом – це щоб не сказати гірше.
Потім такі люди попадають до “кормушки” і … і я тепер не дивуюсь, що все так запущено.
Наостанок про менталітет, – на мою думку, – це основна причина всіх негараздів. Ні для кого не секрет, що наші люди, а особливо бюджетники, тягнуть додому все що можна зтягнути: столяри тягнуть доски, електрики – лампочки, сварщики – електроди/труби, дорожніки – асфальт, медики – спирт/вату, офісні криси – канцелярію. Кожент тягне максимум, що він може потягнути. – Знаєте чому в Росії на будівництво намагаються не брати росіян ? – Ні, не тому, що вони погані майстри, бухарі чи багато просять, – просто все, що можна буде стягнути, – все буде в них подомах. Через те й беруть українців/білорусів/молдаванів – максимум, що повезуть додому – банка саморєзів. Коротше кажучи, кожен з нас – корупціонер, і чим вище ти сидиш, тим більше це проявляється. Чим це можна вилікувати, а точніше викорінити ?… навіть не знаю, можливо жорстоким антикорупційним кодексом, вплоть до смертної кари (/сікір палець) за будь-яку дрібничку накшталт зтянутого з роботи степлера. І, можливо, через років 50 таких кардинальних дій ми й зажевемо як люди.
Але тут треба все добре обмозгувати, щоб не вийшло так, що людину страчують за те, що на хлібзаводі буханець вкрала ібо в неї вдома діти пухнуть … а воно до цього йде.

Віталій
04.03.2011 at 11:17

Досить цікаві міркування щодо подолання корупції. Але, на мою думку, корупція буде існувати доти, доки вона не буде вигідна обом сторонам – тій, яка бере, і як це не парадоксально – тій, яка дає…
Хотілося б почути міркування про саму статтю і проблеми, які вона піднімає (відсутність в місті молодіжних центрів, туалети тощо). Буду дуже вдячний…

GRAB
04.03.2011 at 12:48

Можливо це буде звучати не демократично, але я б запропонував зміни в законах, – наприклад, щоб відділ по боротьбі з корупцією мав повноваження притягнути будь-кого з громадян до спецоперації. Тобто приходять дядьки з відділу в будь-яку квартиру: – Одягайтесь, поїхали з нами, треба впихнути одному чиновнику взятку. У разі відмови – непокора працівникам відділу – адмінарешт на місяць/два. Хабарників зараз ловлять лише по скаргах громадян, а такого як провокація хабарем – немає. Якби була б така система, то, я вважаю, що любий чиновник очканув би брати лівак.

А проблеми, які піднімає стаття ніхто не вирішить, – проблеми негрів ширифів не цікавлять, – імхо.

R0m@Nuke
04.03.2011 at 13:39

Пане Віталію дивно що ви ще не знаєте про те що літом буде туалет правда БІО НО ТУАЛЕТ!))) Я вже про це давно знав))))) І знаю ще навіть більше!)))) НО НЕ СКАЖУ БО НЕ ПРИЙШЛА ПОРА!)))))))))

но приоткрию маленьку завісу більша половина цього що згадано в статі БУДЕ)

GRAB
04.03.2011 at 14:34

R0m@Nuke написав:

більша половина цього що згадано в статі БУДЕ)

На кінотеатрі «Дружба» та районному будинку культури поміняють табличку на «Торговий центр» ? ))

R0m@Nuke
04.03.2011 at 17:15

)))))))))) жарт оцінив))) я не це мав на увазі)

Слободянська Кішечка
04.03.2011 at 17:59

хотіла б я побачити, як до вас GRAB приїдуть ті самі дядьки і ви з ними залюбки поїдете))а як же дотримання прав людини???

GRAB
05.03.2011 at 01:32

Поїхав би, а ще щоб сказали, що до ДАІшників то ще й залюбки )) Вибачте, нагоріло. Не тим чим потрібно вони займаються. На першому місці гроші/протоколи, а про безпеку дорожнього руху вони й забули.
Ви говорите про права людини… ПДР: Власник транспортного засобу має право:
в) на відшкодування збитків, завданих унаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки дорожнього руху.
г) на безпечні та зручні умови для руху; { Пункт 2.12 доповнено підпунктом «г» згідно з Постановою КМ N 263 від 21.02.2007 }
Ну так от, хто ці мої права дотримує ? І при цьому під час проходження технічного огляду я ще плочу транспортний збір, а штрафи ? Ви бачили що робиться на дорогах (якщо їх можна так назвати)? Моїй машині (АВЕО) 4 роки і я вже тричі робив капітальний ремонт підвіски. І ось знову вібраія по кузові нагадує мені маршрутку. Заїхав на днях на СТО – діагностика підвіски 40 грн, заміна стойок стабілізатора 320 грн + 120 грн робота, заміна сайлент блоків 2 сайлента по 120 грн + по 50 грн за установку, при цьому не мінялись втулки стабілізаторів, опори, які вже своє віджили. В німеччині б цю машину перший раз підняли на підйомник лише через 5 років іто щоб змінити масла та ремені.
При цьому в обов*язки ДАІшників входить і складання протоколів на власників доріг за неналежне утримання. Чомусь я не знайшов жодної такої постанови у єдиному реєстрі судових рішень. Ну а якто молодь каже – а “хулі” дорожників трусити ? – З ними ж можна добазаритись – начіпляти по периметру базару знаків забороняючих зупинку і приспокійно “косити капусту” – ну шо базарнічок вторгував яких пару рублів ? – Поділишся так чи по протоколу ?

Щось я тут розійшовся )), але думаю між рядками Ви побачили відповідь на Ваше питання – Так поїхав би, саме для того щоб дотримувались мої права.

Слободянська Кішечка
05.03.2011 at 11:12

Ну, не забувайте, що ми не в Німеччині, а в Україні. а те. Ну а те, що хабарі в нас звичайна річ, ми самі винні, нам легше дати хабаря аби відчепились, ніж зробити все до толку. Це моя думка.А щодо прав, то в такому випадку якраз вони б і порушились, а не захищались.

GRAB
06.03.2011 at 01:19

У нас просто все як не в людей, – перевернута формула. Чиновники повинні працювати на благо народу, а не так як є це зараз – чиновники обдерають людей. І нічого не зміниться доти, доки люди не навчать чиновників боятись правосуддя. Можливо так історично просто склалось, що наш народ – “тєрпіли”

Слободянська Кішечка
06.03.2011 at 13:26

не знаю, як ви, а я вважаю та почуваю себе людиною))) отже в мене все ,як в людини)))а вчити правосуддя можна й іншими способами, а не порушуючи прав, навіть тих самих чиновників, адже , як це не дивно звучить, вони теж люди і в них теж є права)))

Віталій
06.03.2011 at 14:50

Цілком згоден щодо прав чиновників. Але в них є щей обовязки… До речі, ви чули колись такий вислів: “Спасєніє утопающіх – дєло рук саміх утопающіх”?. Тож не варто сидіти дома й чекати, що хтось прийде й скаже: Пішли захищати твої права”… Я не маю на увазі конкретної особи, а саму пропозицію… На мою думку, єдиний вихід – це налагодження чіткого й ефективного громалського контролю… От тільки проблем тут багато: не вміємо, не хочемо, не навчені…
Щодо самої статті, то вартj, то варто взяти до уваги, що деякі пропозиції, які в ній викладені, просто абсурдні… Як ото дитяче кафе…
А щодо того, чи я знаю, що буде робитися в місті, то мушу засмутити Сергія… Є такий цікавий документ, як програма соціального-та економічного розвитку міста на рік, підкріплена бюджетом міста. Там все написано))) і ця програма доступна на міському сайті…))) То ж прошу почитита, можливо й дізнаєшся щось нове для себе…)))

Віталій
07.03.2011 at 12:18

Є цікава інформація… прошу перейти за посиланням:

http://pravongo.org/hmilnyk-stav-druhym-v-oblasnomu-konkursi-z-blahoustroyu-ura/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *