Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

15.02.2012

Чи вистачить мужності й здорового глузду у хмільницьких чиновників демонтувати пам’ятник Лєніну?

24 листопада 2011 року Хмільницька міська рада ухвалила міську програму “Хмільнику – 650 років”, згідно якої у 2012 році передбачено реконструкцію центральної площі міста на вулиці Лєніна. Виконавцем робіт визначено управління містобудування і архітектури міської ради. Фінансуватися реконструкція має з міського бюджету та інших джерел розміром 1,5 млн. (?!) гривень. Зазначені рішення Хмільницької міської ради не видавалися б такими дивними, якби не той факт, що демонтаж (як того вимагає Хмільницька “Свобода”) чи перенесення пам’ятника Лєніну, що стоїть на центральній площі, планується здійснити лише 2014 року. Такі цинічні дії посадовців Хмільницької міської ради, в яких вбачаються ознаки відмивання державних коштів, можна вважати обкраданням хмільниччан і глумлінням над історією міста і держави загалом.

Реконструювавши та облагородивши в 2012 році центральну площу за величезну суму – 1,5 млн. гривень для постаменту “любому вождю”, хмільницькі посадовці таким чином створили умови для того, щоб у 2014 році залишити ката українського народу. Особливо вражає той факт, що на реконструкцію площі Лєніна має бути витрачено 55% усіх коштів, передбачених на реалізацію програми “Хмільнику – 650 років”.

Хмільницька міська організація ВО “Свобода” ще 10 березня 2011 року у відкритому листі до міського голови Хмільника Грушка В.П., голови постійної комісії міської ради з питань духовного відродження, освіти, культури, молодіжної політики і спорту Островської М. П., звернулася з вимогою виконати Указ Президента України від 28.03.2007 року № 250/2007 та демонтувати пам’ятник В.І. Леніну на однойменній вулиці міста Хмільника.

23 лютого 2012 року на сесії Хмільницької міської ради планується затвердити “Програму збереження та використання об’єктів культурної спадщини в м. Хмільнику на 2012-2015 роки”, згідно якої планується у 2012-2014 рр. підготувати проектно-кошторисну документацію на демонтаж (перенесення) пам’ятника В.Леніну, а в 2014 році демонтаж (перенесення) пам’ятника Лєніну здійснити. На ці заходи має бути витрачено 80,5 тисяч(?!) гривень. Як пам’ятник ворогу української державності потрапив у цей перелік, для багатьох хмільниччан залишається таємницею. Звідки беруться такі захмарні цифри на демонтаж (перенесення) гранітної брили з центральної площі міста?

Якщо міському голові Хмільника, висуванцю “Сильної України” пану Грушку В.П. здається, що пам’ятник Лєніну – це пам’ятка монументального мистецтва, про що він стверджує на сторінках міськрайонної газети “Життєві обрії” у відповіді на відкритий лист Хмільницької міської організації ВО “Свобода”, то це не так. Насправді ж, пам’ятники Лєніну в Україні згідно постанови Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2009 р. № 928 “Про занесення об’єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України” втратили значення об’єктів культурної спадщини та можуть бути демонтовані рішенням депутатського корпусу міських, селищних, сільських рад.

Сподіваюся, що чиновникам Хмільницької міської ради вистачить совісті та здорового глузду прислухатися до думки абсолютної більшості мешканців міста (71%), які в рамках громадського опитування висловилися за демонтаж з центральної площі Хмільника ідола ката українського народу В. Лєніна та внести відповідні зміни:

1) в проект “Програми збереження та використання об’єктів культурної спадщини в м. Хмільнику на 2012-2015 роки” та виключити з неї положення, що стосуються пам’ятника В.Лєніну, так як останній, аж ніяк не належить до об’єктів культурної спадщини;

2) в міську програму “Хмільнику – 650 років”, якою передбачити у 2012 році поряд з реконструкцією центральної площі міста – демонтаж пам’ятника В.Лєніну, як такого, що втратив значення об’єкта культурної спадщини, принижує національну честь та гідність громадянина України.

3) У міській програмі “Хмільнику – 650 років” детально обґрунтувати видатки, передбачені на демонтаж пам’ятника В. Лєніну, з метою уникнення зловживань та недопущення проявів відмивання коштів.

Нагадаємо, що у травні 2011 року Калинівська міська рада Вінницької області завдяки наполяганню депутатів-свободівців ухвалила рішення про демонтаж пам’ятника В. Лєніну в місті, що є позитивним прикладом для наслідування депутатами місцевих рад Вінниччини.

Роман Марійчак,

голова Хмільницької міської організації ВО “Свобода”

31 Comments on “Чи вистачить мужності й здорового глузду у хмільницьких чиновників демонтувати пам’ятник Лєніну?

Віктор
15.02.2012 at 20:41

Картинка – бомба!!! Невже це свято ми побачимо на центральній площі нашого міста??? І зовсім чекати до обіцяного 2014 року не хочеться!!!

Глеб
15.02.2012 at 21:02

Это не картинка – бомба. Это ситуацыя – бомба! Может взорваться:-)

Роман
15.02.2012 at 22:43

Це свято організуєм цього 2012 року. Тому долучайтесь панове.

Віктор
15.02.2012 at 22:57

Я готовий до святкування, але без примісу політичних кольорів. Історія у нас одна! Не всі, правда, її хочуть визнавати та вчитись на її уроках. Саме тому прибрати ката з центральної площі мають не політичні амбіції та лозунги, а наша свідомість і бажання віддати дань жертвам комуністичного режиму!!!

Паштет
16.02.2012 at 00:17

Віктор, в нас ніхто не хоче вчитись на сучасних уроках, про які історію тут говорити.

Віталій
16.02.2012 at 00:45

На скільки мені стало відомо, міська “Свобода” має намір завтра звернутися з офіційним листом на ім’я міського голови Василя Грушка…

Роман
16.02.2012 at 15:25

Національна єдність має стати аксіомою наших дій.  Свято очищення свідомості від рабства та пристосуванства проведемо у Хмільнику під державними – синьо-жовтими та бандерівськими червоно-чорними прапорами. Від злагоджених дій кожного залежить успіх справи. 
 

Віталій
16.02.2012 at 16:16

Щось оце написане мені дуже нагадало передвиборчі лозунги… )))

Віктор
16.02.2012 at 16:51

Я особисто поважав і поважаю Степана Бандеру, як провідника, так і УПА, як націоналістично-визвольну силу в боротьбі проти комуністичного режиму, але… Але я за пропор нашої держави!!! Доречі, прапор наш не синьо-жовтий, а жовто-блакитний!!! Не небо і житнє поле, а сонце і небо. Почитайте, шановні історію, подивіться архіви, навіть відео, з яким стягом об’єднувалися дві частини України у 1919!!! Під яким стягом воювали воїни УПА і Вам одразу стане зрозуміло чому “верхушка”, яка начебто була причетна до Незалежності України, а самі (більшість) були комуняками при затвердженні прапора України навідріз були проти жовто-блакитного, як прапора УПА!!! Досить політики. Давайте дійсно спільними діями, без політики, без шароварщини знімемо того “ворого народу”!!! Роман, хіба я не правий???

Небайдужий
16.02.2012 at 16:54

“Свобода” вже по вуха у виборчому процесі, я бачу 😀  Рейтинг їм Савік Шустер накачав, тепер прийшов час жати плоди з електорального поля 🙂

Віталій
16.02.2012 at 17:14

На мою думку є й інша сторона медалі… Чому мовчать інші політичні сили, які позиціюють себе, як національно спрямовані? В місті легалізовано (згідно інфи на Офіційному сайті) – 66 політичних об’єднань…

Небайдужий
16.02.2012 at 17:18

 Ніяке небо і ніяке поле, чи сонце до прапору ніякого стосунку не мають. І не можуть мати. Прапор- то логічне продовження герба.
Мовою мові геральдики (науки про герби) та вексилології (науки про прапори) головний колір (колір символа- Тризуба, тобто жовтий) повинен називатися першим та зображатися зверху на прапорі, а допоміжний (колір фону, тобто- синій) зображуватися внизу прапора і називатися другим. Тому наш державний прапор, на превеликий жаль, не відповідає законам геральдики та вексилології 🙁 Якщо по-правильному, то він повинен бути не синьо-жовтим, а жовто-синім. Однак, “маємо, те що маємо”. Державний прапор України- синьо-жовтий. Це- реальність і з нею потрібно рахуватися. Саме такий прапор, а не “жовто-блакитний”, як вважає наш виконком, піднімали в Хмільнику 1991 року.
До речі, в одному з куплетів “Гімну українських націоналістів” (я не впевнений, але цілком можливо, що це вже адаптація під сучасні реалії) йдеться саме про синьо-жовтий прапор:
Доволі нам руїни і незгоди!
Не сміє брат на брата йти у бій!
Під синьо-жовтим прапором свободи
З’єднаєм весь великий нарід свій!
 

Глеб
16.02.2012 at 17:23

Браво!

Віктор
16.02.2012 at 17:30

Небайдужий, то все ж таки жовте зверху???

Пронира
16.02.2012 at 17:31

В радники Небайдужого)))))))))

Віктор
16.02.2012 at 17:38

І ще запитання до нового радника Небайдужого. Тоді розкажіть нам звідки взявся наш герб сами з таки кольором??? Невже геральдика й про це пише, чи це може так історично склалося??? 

Небайдужий
16.02.2012 at 17:39

Вікторе, жовтий ПОВИНЕН бути зверху за законами геральдики та вексолології. Я ж пояснював 🙂 Але, згідно Конституції України- зверху синій. І це- наш Державний прапор. І від цього він не втрачає своєї цінності для українців. Маємо його шанувати, як державний та національний символ.

Небайдужий
16.02.2012 at 17:43

Про герб багато розповідати треба. Самі прочитайте, хоча б на тій же Вікіпедії.
І ще, ніякий я не радник 🙂 Так, просто повз сайт проходив широкими просторами Інтернету 🙂

Віктор
16.02.2012 at 17:47

Ніхто не казав, що я його не шаную!!! Та все ж таки, всі ми може в неті “полазити”, почитати…… Не все те, що написано на заборі правда!!! 

Небайдужий
16.02.2012 at 18:01

Вікторе, я також не говорив, що ви його не шануєте. Навіть не думав про таке 🙂
Ну звісно, не все що в інтернеті пишеться, то правда.  Я теж так думаю. Треба фільтрувати 🙂
Геральдика, то- наука. І вона, як і кожна інша наука, має свої закони. Наш герб відповідає всім законам геральдики. Тут без питань. І звичайно, ж він “історично склався”, тут також ніхто нічого проти не має. Одне іншому не заважає 🙂
Але ми від теми відхилилися. Комуняцького гранітного істукана, безумовно, треба зносити, а площу за півтора лимони бюджетних коштів ні в якому разі не можна “реконструйовувати”. Ось лише ЯК цю очевидну істину донести до вух очільників міста? 🙂

Віктор
16.02.2012 at 18:05

Біда… Але гуртом і батька легше бити))))

Віталій
16.02.2012 at 18:23

Небайдужий, сподіваюся, що проходячи повз ГФХ широкими просторами інтернету Ви затримаєтеся надовго!)))

Небайдужий
16.02.2012 at 18:45

Ну, поки моя присутність Вас не напружує, затримаюся 🙂
Принаймні, ГФХ- єдиний ресурс в мережі, де хоч і в доволі вузькому колі, але все ж обговорюються проблеми міста Хмільника. Тому, альтернативи не бачу 🙂 Тим більше, “провідних” дописувачів, я знаю особисто. Тому й цікаво з вами поспілкуватися з-за маски анонімуса 😉
Віталіє, ви якось популяризуйте цей сайт… в тих же соціальних мережах, наприклад, та й “вулічні” оголошення, постійна рекламка в “Життєвих обріях”, а також рекламні плакатики, приміром, в маршрутках теж не завадять.
Чим більше людей тут буде, тим більше користі для громади.

Віталій
16.02.2012 at 19:09

А Ви думаєте ми проти?))) Справа в тому, що ми його популяризуємо, хоча доводиться визнавати, що не на повну потужність. Наш сайт є в Фейсбуці, Вконтакті тощо. Ми розміщуємо інформацію про сайт в усіх друкованих матеріалах, що видаємо. До речі, ідея про “Життєві обрії” та маршрутки досить непогана… Але є ще один досить дієвий спосіб – рекомендувати ГФХ своїм друзям та знайомим… Причому не тільки, як майданчик для обговорення новин, але й можливість ці новини самому формувати. Ми не проти, якщо Ви чи Ваші друзі й знайомі, розміщуватимете свої матеріали. То ж запрошуємо до співпраці…)))

Роман
16.02.2012 at 23:07

Правий. Сприймайте мої слова як формулу дій, а не як фрагмент агітаційної листівки. Бо заговорити можна будь-що, під різними приводами але з єдиною метою. З якою? Здогадайтесь самі.

Віталій
16.02.2012 at 23:10

Пане Романе, я не зрозумів, що Ви маєте на увазі. просто багато коментів і не зрозуміло, кому Ви відповіли…

Роман
17.02.2012 at 16:15

Перш за все Віктору.

Віктор
17.02.2012 at 16:23

Дякую, Романе, за розуміння!!! Мета в нас справді одна!!!

Волошка
17.02.2012 at 21:47

Проблема в Україні не лише з прапором, але й Гімном України))  Тобто наголос варто ставити на літеру І!:))) Хоча й  з іншим варіантом теж в Україні важко розгребтися))  

Месник
18.02.2012 at 20:53

хіба нам леніни потрібні
що по країні всій стоять
о владо, говорять ж тобі люди мудрі
пора цих істуканів вже знімать.
бо ж будемо борсатись і далі
в історичній пітьмі…
не тим чіпляли медалі.
проти народу вони йшли.

Віктор
18.02.2012 at 22:17

Нічо так собі віршик. Респект!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *