Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

26.09.2012

ДЕ СХОВАВСЯ ВОРОГ? Спробуємо визначити місце, де в Хмільнику росте Амброзія…

Про те, що на території міста Хмільника виявлено цей шкідливий бур’ян ми вже повідомляли в одному з матеріалів на Громадському форумі Хмільниччини: http://pravongo.org/meshkantsi-hmilnyka-ryzykuyut-zdorovyam-cherez-ambroziyu/

За інформацією, яку розміщено на Офіційному сайті Державної служби карантину рослин України, в Хмільнику площа зараження становить 0,3 гектари (!), причому рослину не виявлено на присадибних ділянках та у господарствах. Ареал засмічення знаходиться на землях категорії «Інші землі». http://golovderzhkarantyn.gov.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=164&Itemid=1 На превеликий жаль, наразі інформація про те, де знаходяться в Хмільнику оті «інші землі», на яких виявлено амброзію, в офіційних джерелах відсутня.

Зважаючи на те, що Амброзія полинолиста є досить шкідливим буряном, ми вирішили звернутися до Державної служби карантину рослин України з запитом на іонфрмацію, в якому попросили чітко вказати, де саме в Хмільнику виявлено Амброзію…

Пропонуємо до уваги читачів Громадського форуму Хмільниччини сам текст звернення:

Начальнику Укрголовдержкарантину

Головному державному інспектору

з карантину рослин України

Симонову Вадиму Євгеновичу

ЗАПИТ НА ІНФОРМАЦІЮ

Шановний Вадим Євгенович!

На підставі ст. 40 Конституції України, ст. 1, 3, 5, 13, 14, 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» №2939-VI від 13 січня 2011 року, прошу Вашого сприяння у реалізації мого, закріпленого ст. 34, а також ст.. 50 Конституції України, громадянського права на отримання інформації про стан довкілля.

На Офіційному сайті Державної служби з карантину рослин України (http://golovderzhkarantyn.gov.ua), в розділі «Фітосанітарний стан районів» (http://golovderzhkarantyn.gov.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=164&Itemid=1) вказано, що на території міста Хмільника Вінницької області виявлено зараження Амброзією полинолистою, загальною площею 0,300 га. Але інформація не містить жодної вказівки щодо того, де саме конкретно виявлено цей бур’ян на території міста.

Члени нашої організації вважають, що мешканці міста Хмільника мають знати, де саме виявлено засмічення Амброзією полинолистою для того, щоб мінімізувати шкідливий вплив рослини на здоров’я мешканців, а також для того, щоб вжити заходів щодо унеможливлення розширення території зараження та розповсюдження цього буряну на інших територіях міста.

Керуючись вищевикладеним, прошу надати інформацію про те, де конкретно на території міста Хмільника Вінницької області виявлено зараження Амброзією полинолистою.

Заздалегідь дякую Вам за увагу до цього звернення і не сумніваюся, що Ваша компетентна співпраця відповідатиме курсу на реалізацію принципу верховенства права та забезпечення прозорості діяльності органів влади, проголошеному керівництвом нашої держави.

Принагідно хочу зазначити, що, у відповідності до ч. 2 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідь не по суті запиту вважається неправомірною  відмовою  в наданні інформації.

Для довідки: Зріла рослина амброзії полинолистої зовні схожа на полин звичайний. А коли вона починає сходити у травні, її подекуди плутають із чорнобривцями. Тому вона часто залишається на клумбах та квітниках. У період цвітіння, який триває з кінця липня по жовтень, амброзія може сягати до двох метрів заввишки і може випустити у повітря до 1 млн. пилкових зерен, які із вітром переносяться на десятки кілометрів. Амброзія швидко адаптується та поширюється. Крім того, що завдає великої шкоди сільському господарству, амброзія полинолиста псує естетичний вигляд територій міст та інших населених пунктів, а у період цвітіння її пилок дуже зашкоджує здоров’ю людини. Він може викликати алергічну хворобу, так звану «осінню пропасницю», яка супроводжується підвищенням температури, набряком слизової оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, погіршенням зору та приступами бронхіальної астми.

3 Comments on “ДЕ СХОВАВСЯ ВОРОГ? Спробуємо визначити місце, де в Хмільнику росте Амброзія…

Віктор DOK
27.09.2012 at 20:23

І досі не має схвальних коментарів зграйки ” вірних Хмільнику” блогерів ?? ))) Не вірю своїм очам !!!

Так Надо
27.09.2012 at 21:05

Ах, Ви, Віктор! Це ж реальна проблема. До чого Ваш скептичний коментар? не розумію
 

Віталій
28.09.2012 at 20:33

Та Віктор ДОК напевно сам не розуміє, чого такий коментар))) А щодо матеріалу, то я також вважаю, що це є суттєва проблема…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *