Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

06.06.2016

Держзакупівлями у Хмільнику цікавляться вінницькі громадські організації.

1372945355Кілька днів тому в стрічці новин у соціальній мережі Facebook промайнула інформація про закупівлю, яку здійснює КП “Хмільниккомунсервіс”. Тоді, якось, не було часу уважно прочитати, що там пишуть. А сьогодні вона знову потрапила мені на очі. Уважно прочитавши статтю вирішив, що читачам Громадського форуму Хмільниччини можливо теж буде цікаво, що ж пишуть про Хмільник вінничани. Оскільки, не всі користуються соцмережею Facebook просто опублікую тут повний текст того повідомлення.


Громадська організація “Філософія Серця”

Цікаве відео днями потрапило нам на очі. 17 травня 2016 року в м. Хмільник Вінницької області відбулось розкриття пропозицій конкурсних торгів КП “Хмільниккомунсервіс”.
Що ж привернуло увагу в цьому відео?
На відео, яке транслювалось в прямому ефірі на офіційному каналі Хмільницької міської ради в сервісі youtube.com видно як члени комітету з конкурсних торгів замовника порушують Закон України “Про здійснення державних закупівель”.
В частині 3 статті 27 ЗУ “Про здійснення державних закупівель” зазначено таке:
“Під час розкриття пропозицій конкурсних торгів перевіряється, оголошується наявність чи відсутність усіх необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів, а також оголошуються найменування та місцезнаходження кожного учасника, ціна кожної пропозиції конкурсних торгів або частини предмета закупівлі (лота). На вимогу суб’єктів, зазначених у частині другій цієї статті, замовник зобов’язаний продемонструвати зміст документа, що містить інформацію про ціну, наявність чи відсутність усіх необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів.
Зазначена інформація вноситься до протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів.”
Що ж ми бачимо на відео? Під час розкриття пропозицій член комітету з конкурсних торгів оголошує тільки назву учасника та цінову пропозицію, але не озвучує місцезнаходження, не перевіряє та не озвучує наявність чи відсутність усіх необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів, а також не заносить ці дані у протокол.
І протокол у такому напівпорожньому вигляді підписують усі присутні учасники та усі члени комітету з конкурсних торгів. Тільки хтось із представників громадських організацій вказав на те, що протокол заповнений не правильно.
Що це: некомпетентність, халатність чи свідоме нехтування закону?
Некомпетентність можемо відкинути, бо перед розкриттям пропозицій член тендерного комітету поцікавився в учасників чи перевіряти наявність документів, отже цю норму закону члени комітету знають.
Якщо це халатність і бажання скоріше завершити розкриття пропозицій то це просто погано.
А, якщо це свідоме нехтування закону? З якою метою?
Що можна зробити маючи на руках не до кінця заповнений протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів?
Ну, наприклад, можна написати, що якийсь учасник не має усіх необхідних документів і таким чином відхилити його пропозицію. Або навпаки, написати, що учасник подав усі документи, хоча насправді він щось забув або зробив не правильно.
Нам не відомо чи відбуваються якісь маніпуляції, але на сайті tender.me.gov.ua опублікований протокол розкриття в якому вказано, що у всіх учасників наявні усі документи. З чого можемо зробити висновок, що вже після завершення процедури розкриття пропозицій та підписання протоколу члени комітету з конкурсних торгів вносили до нього зміни, що на нашу думку не припустимо.
Але поки відсутні протоколи відхилення пропозицій та акцепт ми не можемо стверджувати, що відбуваються махінації, можливо це звичайна халатність, що також є дуже негативним явищем з яким треба боротись. Тому ми і надалі будемо уважно слідкувати за цією закупівлею.
І на завершення про хороше. Дуже добре, що Хмільницька міська рада взяла курс на прозорість своєї діяльності та організовує відеотрансляцію пленарних засідань сесії міської ради, розкриття пропозицій конкурсних торгів та інших важливих для громади міста Хмільника подій. Сподіваємося, що, завдяки прозорості у діяльності Хмільницької міської ради, випадків подібних то описаного тут більше не буде, а закупівлі у Хмільнику будуть відбуватись з дотриманням Законодавства України на благо громади міста.

Посилання на відео: https://youtu.be/qH5ml0nafXk

Посилання на оригінал статті: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1202203089877536&id=119517584812764

4 Comments on “Держзакупівлями у Хмільнику цікавляться вінницькі громадські організації.

Rage
08.06.2016 at 15:10

Ну як обично полонський проробив схему корупції,все бистро зробити а переможник вже вирішився давно до тендеру,але це головате чудо ні за шо не відповідає ,працює по режиму Грушка , кримінальні справи вже закриті ,порішав все ,він не винен кози вині (по справі сажанців) тут також він не винен бо голова тендерноїї комісії хлопчик неграмотний… от такі справи ,за чим дивляться нова влада

Шерлок Холмс
10.06.2016 at 10:32

Да уж. Клоуны поменялись а цирк остался. А видео действительно интересное. И самое интересное в нём то, что раньше хоть мутили втихаря, а тут внаглую. Они же знали что их снимают видео то официальное не скрытой камерой делалось. И что-то комментариев от власти не видно. Играют в молчание ягнят?

Тарас
10.06.2016 at 17:29

Я слідкую за цим тендером. Поки не опублікований акцепт та причини відхилення пропозицій, якщо такі будуть, важко говорити про якісь махінації, хоча сам факт оформлення напівпорожнього протоколу дає привід думати про те, що махінації плануються чи планувались. Поживемо побачимо. Що ж стосується голови комітету з конкурсних торгів, то, прошу його не ображатись, але таке враження, що він не дуже розуміється на торгах, і просто виконує роль голови, як зіцпредседатель Фунт контори “Рога і копита” в романі Ільфа і Петрова “Золотой теленок”. Схоже, призначивши його на посаду голови комітету з конкурсних торгів голова КП “Хмільниккомунсервіс” намагається зняти з себе відповідальність, і, як на мене, то така поведінка не гідна керівника. Ну і, звичайно, дуже цікаво чи зробить керівництво міста якісь висновки з відео опублікованого на офіційному каналі Міської ради та цієї статті? Також хочеться побачити хоча б якусь, бажано адекватну, реакцію місцевої влади.

Анатолій
21.06.2016 at 08:08

А Редчик на сесії казав, що провели торги і зекономили для бюджету майже 700 тис. грн. Радів, як дитя))) Чим би дитя не тішилося – аби не плакало)))
А виявляється торги не відбулись(((

П Р О Т О К О Л № 5 Трот
Засідання комітету з конкурсних торгів КП «Хмільниккомунсервіс»
про розгляд пропозицій учасників конкурсних торгів

Комунальне підприємство «Хмільниккомунсервіс»
22000 Вінницька обл.., м.Хмільник, вул. Пушкіна, 107а

10.06.2016р.
09 – 00 год.
Присутні:
Белза В.М. – голова комітету з конкурсних торгів, головний інженер
Будківська Т.В. – заступник голови комітету з конкурсних торгів, бухгалтер
Слободіна В.Ю. – член комітету, касир – оператор комп’ютерного набору
Багрій В. Ф. – секретар комітету з конкурсних торгів, головний бухгалтер

ВИТЯГ

Вирішили: відмінити конкурсні торги щодо закупівлі робіт ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 – Реконструкція частини тротуару по вул. 1 Травня від вул. Кутузова до пам’ятника Б. Хмельницького в м. Хмільнику Вінницької області (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь – ДК 021:2015) та надіслати Повідомлення про відміну торгів усім учасникам протягом трьох робочих днів з дня прийняття даного рішення, а також оприлюднити оголошення про результати процедури закупівлі не пізніш як через сім днів з дня прийняття цього рішення, на веб-порталі Уповноваженого органу.
Дане питання було поставлене на голосування.
Результати голосування:
В. М. Белза – за; Т. В. Будківська – за; В. Ф. Багрій – за; В. Ю. Слободіна – за.
Рішення прийнято одноголосно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.