Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

12.03.2013

ДЛЯ ВІННИЦЬКИХ ЧИНОВНИКІВ ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ПРАВО» РОЗРОБИЛА 40 «АНТИКОРУПЦІЙНИХ ПРОПОЗИЦІЙ»

4d78aca49fc8eЯк проводити для третього сектору конкурси без корупції знають у ГО “ПРАВО”. Експерти організації розробили 40 рекомендацій для чиновників Вінницької облдержадміністрації, які допоможуть владі позбутись корупційних звинувачень при виділенні бюджетних коштів на проекти для ГО.

Пропозиції, що подані на розгляд голові ОДА, озвучив кореспондентові УКРІНФОРМу голова ГО “ПРАВО” Віталій Дорох.

“Наші експерти провели громадську антикорупційну експертизу документу – Порядок проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілками на виконання (реалізацію) яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету. Виявилось, що документ недопрацьований, містить норми, що можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень. Відтак, ми розробили 40 рекомендацій, врахувавши які, чиновники зможуть “спати спокійно” – звинуватити у корупції їх буде вкрай важко”, – прокоментував В. Дорох.

Так, зокрема, щоб “бюджетних” грантодавці не потрапили під критику за “прихильність” до однієї організації, експерти пропонують чітко визначити максимальну кількість конкурсних пропозицій від одного учасника, яка може бути профінансована. Є зауваження і щодо відсутності інформації, яку максимальну суму фінансової підтримки може отримати переможець конкурсу в межах одного гранту. Не влаштовує експертів і відсутність процедури інформування представників ЗМІ та громадськості про проведення засідання конкурсної комісії. Є у Порядку і пункти з некоректними формулюваннями, зокрема, наразі конкурс може відбутись, якщо одна організація подасть на конкурс дві пропозиції.

Всі ці, та інші недоліки, слід виправити перед тим, як проводити конкурси для ГО та виділяти кошти з бюджету. І якщо чиновники прислухаються до громадської думки, їх опоненти зможуть констатувати – “влада працює прозоро та задля інтересів громади”, переконані у ГО “ПРАВО”.

Наталія Журбенко

Експертні пропозиції

11 Comments on “ДЛЯ ВІННИЦЬКИХ ЧИНОВНИКІВ ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ПРАВО» РОЗРОБИЛА 40 «АНТИКОРУПЦІЙНИХ ПРОПОЗИЦІЙ»

і шо?
13.03.2013 at 00:00

а шо американці вже відмовились спонсорувати демократію в Україні?
так підняте серйозне питання, що стосується мало не кожного хмільничанина. тим більше на такому рівні, “кряж” цього не переживе.

Віталій
13.03.2013 at 00:06

))) Нічого не зрозумів. але то таке… Бачу Ви також з написаного нічого не второпали..)))

LEON
13.03.2013 at 14:43

Второпали чи не второпали, а як на мою думку так це жах. Хто в нас при владі??? Сорок юридичних помилок в одному Положенні. Таке враження, що в ньому показано, один із шляхів збагачення для))))

Віталій
13.03.2013 at 14:58

Це не зовсім юридичні помилки. Якщо бути точним – це корупціогенні чинники. Кожен чинник, при застосуванні Положення на практиці, може стати причиною корупції. Наприклад, якщо чітко не визначено, яку максимальну суму можуть отримати громадські організації, то чиновник отримає можливість розподіляти їх в “ручному режимі” та на власний розсуд. І тоді організація, яка “бліже к телу”, отримує 300 000 грн., а інша – 5 000. Варто розповідати, як потім використовує отримані кошти перша організація?))) Ми просто виявили такі “підводні камені” й запропонували їх усунути…

і шо?
13.03.2013 at 22:41

Віталіє, НЕ В ЦІЙ КРАЇНІ І НЕ ЗАРАЗ, Ви ж бачите що робиться, з верхніх щаблів влади і до самих нижніх, чорне – то вже не обов”язково чорне, а таке, яке потрібне. і навіть якщо положення, чи інший нормативний акт буде бездоганний з антикорупційної точки зору, всеодно буде робитися так як комусь конче буде потрібно, або ніяк взагалі.

Віталій
13.03.2013 at 22:57

Ну принаймні я спатиму спокійно з думкою, що зробив все, що від мене залежало…))) Не хочеться переводити розмову в банальне “вставайте – кайдани порвіте”, тому що вважаю, що від таких закликів толку набагато менше, ніж від подібних експертиз… Але що по Вашому я мав робити, виявивши недоліки в документі?

Вася
13.03.2013 at 23:27

Я, не сприймав, не сприймаю і не буду сприймати, …таке, яке потрібне. НЕ В ЦІЙ КРАЇНІ І НЕ ЗАРАЗ. Тоді скажіть коли? Хто, як не ми? Віталій. Ви все вірно зробили.

Віталій
13.03.2013 at 23:50

))) Та в мене і не було щодо цього питання жодних сумнівів… Я справді вважаю, що Положення варто було корегувати, бо в такому вигляді це клондайк для нечистих на руку чиновників… Якщо хтось цього не розуміє – спробую пояснити… якщо й після цього буде нерозуміння чи небажання зрозуміти – просто промовчу…)))

LEON
14.03.2013 at 00:31

… якщо й після цього буде нерозуміння чи небажання зрозуміти-просто промовчу…))) А с этого места поподробнее. Нерозуміння між Вами і дописувачами, чи між вами і владою?

Віталій
14.03.2013 at 00:34

))) Звичайно між мною і дописувачами…))) Вони ж не зобовязані розуміти все це… А от чиновники не тільки повинні розуміти, але й виконувати…))) Так що з чиновниками не все так просто…)))

LEON
14.03.2013 at 00:49

Дякую. Я надіявся на таку відповідь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *