Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

30.07.2012

До битви за битву на «Синіх Водах» долучився Микола Катеринчук

Читачі ГФХ пам’ятають, які перипетії розвивалися навколо битви на Синіх Водах, які спричинила ініціатива Бориса Тарасюка щодо відзначення цієї події на державному рівні, причому в Кіровоградській області.

Після цього була відповідна реакція місцевих органів влади, а також Вінницької ОДА, розпорядженням голови якої було визначено план заходів щодо відзначення річниці Синьоводської битви у Вінницькій області.

Як повідомляє «УНІАН-Вінниччина», з посиланням на “Комерсант Україна”, до перебігу подій щодо відзначення річниці Синьоводської битви саме в Хмільницькому районі вирішив долучитися і Микола Катеринчук – на минулому тижні він зареєстрував проект постанови “Про святкування 650-ї річниці визволення українських (росіян) земель від гніту Золотої Орди”.

Як повідомляє «УНІАН-Вінниччина», у Партії регіонів висловили протест щодо ідеї відзначити 650-ю річницю перемоги над ярмом. Відповідний проект постанови перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов назвав “черговою спробою вбити клин ворожнечі між Росією і Україною”.

“Автори документа стверджують, що перемоги над монголо-татарами нам вдалося досягти без росіян! Вони не хочуть визнати нашу спільну з білорусами і росіянами перемогу і хочуть ще раз нас посварити! Але у них це не вийде!” – заявив Чечетов, підкресливши, що у Верховній раді ініціатива Миколи Катеринчука не буде підтримана.

Сподіваємося, що попри все, ініціатива пана Катеринчука все ж таки буде підтримана, що стане своєрідним поштовхом для локалізації Синьоводської битви саме на теренах Хмільницького району…

19 Comments on “До битви за битву на «Синіх Водах» долучився Микола Катеринчук

і шо?
30.07.2012 at 21:55

Пізненько спохватились. Винен Дорош!!!))) Що так пізно висвітлив проблему. Так дивись вже й б до виборів розкопки провели, або й що знайшли б як доказ і поставили крапку, а так, архіологічних доказів немає, а після виборів і в подавно нікому буде про це в серйоз говорити. А хай би навіть битва відбулась і на Синюсі, то всеєдно на території України, і чхати на куликовську битву, Чичиков – кафно.

Патріот
01.08.2012 at 07:34

Дуже добре, що є люди, які не лише ляпають язиками, а роблять конкретні справи для розвитку Хмільницького краю. А, хто винен? – так це точно не Дорош!  Наші місцеві та регіональні чиновники поговорили про цю проблему, “подьоргались”, опустили руки та забули. Маю надію, що Катеринчук проб”є стіну байдужості до святинь історичної справедливості, які писалася кревлею наших прадідів. А ми – їх нащадки: сидимо за комп”ютером,коментуємо, пишимо всяку хрень та нічого не робимо, щоб допомогти тим, хто хоч щось намагається зробити.  

Небайдужий
01.08.2012 at 13:33

Пі-Ар, Пі-Ар, і ще раз Пі-Ар…., що зі сторони Катеринчука, що з боку Чєчєтова (ото вже олух рідкісний. Які могли бути “росіяни” 650 років тому назад???!) 🙂
Історією мають займатися історики, а не політики. Історичні факти можна підтвердити виключно історичними джерелами. Ніякі постанови органів влади, навіть закони, цього зробити не в силі. А на сьогодні факт залишається фактом. Жодного достовірного доказу того, що Синьоводська битва взагалі коли небудь була (як, до речі, й Куликівська) НЕМАЄ. А раз немає доказів, то ці битви належать до розряду міфів, а не історичних подій. Поки що нема чого святкувати. Давайте ще на державному рівні відсвяткуємо 2000 років з дня перемоги Котигорошка над Змієм Гориновичем? 😆

Історик
01.08.2012 at 13:55

Пане Небайдужий! Я раджу Вам самому почитати історію, а якщо Ви вже призабули букви, то в такому разі зверніться до істориків ( того ж Дороша) та отримайте неспростовні докази свого нерозуміння цієї події для Поділля. А щодо того, що хтось хоче попіаритись на цьому питанні, то я закликаю приєднатись до цієї акції та “попіаритись” усім, хто не байдужий до рідної історії. Місця в цій нелегкій справі вистачить усім. Інша справа, що комусь набагато легше та простіше пофарбувати  декілька лавочок під пильним оком журналістів або безкоштовно поміряти тиск у бабусь напердодні виборів.   

Небайдужий
01.08.2012 at 16:21

Хочу почути “неспростовні докази значення цієї події для Поділля” від великого знавця букв з голосним прізвиськом “Історик” 😆
Чи щось, як поганому танцівникові, заважає? 😉

Небайдужий
01.08.2012 at 17:20

Стаття по темі:
Сказ о том, как Катеринчук монголо-татарское иго победил

Источник: <a href=”http://blogs.lb.ua/ivan_bodriyyarov/163282_skaz_tom_katerinchuk.html”>http://blogs.lb.ua/ivan_bodriyyarov/163282_skaz_tom_katerinchuk.html</a&gt;

Віталій
01.08.2012 at 20:52

Як на мене стаття дурнувата. Чомусь зовсім не згадує автор про подібну “хворобу” Тарасюка, який фактично й спровокував сплеск емоцій навколо Синьоводської битви. Може хто забув? Прошу: http://pravongo.org/hmilnyk-mozhe-vtratyty-svoyu-istoriyu/

Волошка
01.08.2012 at 21:44

Класно про Котигорошка))))) кумедно!))

і шо?
01.08.2012 at 21:57

Стаття блогера-кафно. Коменти до неї цікавіші. А раз про битву писав літописець – то значить вона була однією з вирішальних битв того часу, навіть якщо в ній приймало участь кілька сотень людей. Суть полеміки в тому, щоб встановити історичну справедливість щодо визначення місця цієї битви. Крім того – об”єднання спільноти  проти ворога, вже наштовхує на роздуми стосовно ” В чем сила, брат? “, і є підсказкою для нащадків. Прикро тільки, що політики долучились до цієї теми лише напередодні виборів.  

Небайдужий
01.08.2012 at 23:44

Як на мене стаття дурнувата.

 
А як на мене, то “дурнуватою” є поведінка політиків, котрі лізуть туди, де нічого не тямлять. В даному випадку- в історію.

А раз про битву писав літописець – то значить вона була…

Мабуть я вас розчарую. Але літописці, які згадували про т.зв. “Синьоводську битву” геть усі були “замовними”, тому вірити їм на 100% не можна.
Поки не буде підтвердження археологічних досліджень, ця битва- лише красивий міф. І не більше 🙂

Віталій
01.08.2012 at 23:49

Ну за політиків – то окрема розмова…))) Сподобалася ваа теза, щодо того, що вже тоді існувало таке поняття, як “заказна стаття”))) Вон оно чьо, Михалич, вон оно чьо!)))

Небайдужий
01.08.2012 at 23:54

Існувало, існувало 🙂 Літописи писалися на замовлення правителів, котрим треба було довести свої претензії на ті чи інші території. В даному випадку- на Київщину та Поділля, за які йшла суперечка між польським королем та великим князем литовським. Найвагоміший аргумент в такій суперечці- доказ завоювання спірної території своїми предками. Ось кожен і намагався “натягнути ковдру” на себе.
літописи, то такі історичні джерела, відомості в яких підлягають ретельній перевірці за допомогою, зокрема, археологічних досліджень. Папір, як відомо, все стерпить 😉
 

Віталій
01.08.2012 at 23:59

На конференції, що відбулася в Хмільнику, кілька учасників рубашки рвали, що організують в Хмільницькому районі розкопки…)))

Небайдужий
02.08.2012 at 00:10

Хотілося б, щоб організували 🙂
Розкопки на Чернігівщині, наприклад, показали, що ніякої битви там не було. Тепер залишилося пошукати її сліди на Хмільниччині, щоб підтвердити, або остаточно спростувати літописну інформацію 🙂

Віталій
02.08.2012 at 00:12

А яка битва була на Чернігівщині? Чи Ви мали на увазі Кіровоградзину?

Небайдужий
02.08.2012 at 00:13

так, на Кіровоградщині 🙂 Вибачте, описАвся 🙂 Пізно, знаєте, спати вже хочеться 🙂

DC_Dent
02.08.2012 at 13:06

Лише мені ця історія з битвою нагадує передвиборчий піар ПР через “мовний” закон?
Ніби то і наміри гарні, але чому лише зараз це питання піднімається??

В доповнення: навіть якщо до виборів це питання буде вирішене – що це реально дасть хмільничанам?
Не хочу здатися нудним – але замість штовхати повітря в стилі “Ющенко і голодомор” і піаритись на минулому – краще б подумали про майбутнє, інвестицію якусь в регіон залучили, відкрили виробництво з новими робочими місцями та нормальними зарплатами.. А історично-філософськми суперечками народ не нагодуєш.

і шо?
04.08.2012 at 15:15

Щодо заказного літопису- та ну на фіг…ті хто на той час умів писати, були грамотними людьми і не повелися б на таку авантюру. А чи не здається Вам , Небайдужий, що Ви чиїсь особисті інтереси приховано відстоюєте? Так давайте будемо об”єктивнішими у висловлюванні думок. 

Небайдужий
04.08.2012 at 15:29

В Середньовіччі “грамотні люди”, як ви кажете, “велися” ще й не на такі авантюри. При чому не ґребували не тільки “невинним” підробленням відомостей в літописах (відомий вислів: “папір все стерпить” виник задоооовго до наших днів), але й не цуралися, вбивств, грабежів, ґвалтувань, нищення культурних та історичних цінностей і т.д, і т.п….. Історія людства. можна сказати, майже повсністю з тих авантюр і складається 😉
І чиї це “особисті інтереси” я тут “приховано відстоюю”? Щось не зрозумів “намьока”… Яка мені особиста вигода з того, що факт т. зв. “синьоводської битви” на сьогодні ніким не доведено?… Мені самому цікаво з’ясувати істину в цьому питанні. А намагання відсвяткувати, та ще й на державному рівні, те, що невідомо чи було коли-небудь, погодьтеся, виглядає щонайменше дивно 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *