Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

30.09.2010

До старовинного Браїлова – на тренінг…

Минулих вихідних в смт Браїлові пройшов дводенний семінар за участі представників неурядових організацій Вінницької області, а відбувся він в рамках проекту «Громадські організації для місцевих громад – міжсекторальна співпраця для ефективного розвитку територій (Вінницька та Хмельницька області)». Проект реалізовується Вінницьким обласним комітетом молодіжних організацій (ВОКМО) та Мережею Партнерства, яка була сформована в рамках попередніх проектів протягом 2007-2009 рр. і включає в себе 29 громадських організацій з Вінницької та Хмельницької областей.
До Браїлова прибули активні представники організацій з Жмеринки, Літина, Вінниці, Буші, Хмільника… Тема тренінгу – «Активізація місцевих громад». За два дні учасники дізналися багато цікавої інформації. Тренер розповів про типи громад, принципи їх залучення, допоміг розібратися в групах методів активізації громади, і в самих методах… В бесідах та рольових іграх, завдяки різноманітним практичним вправам учасники дізнавалися, чому співпраця між НДО та владою потрібна і можлива, знайшли відмінність між «градацією проблем» і «визначенням пріоритетів» та ще багато чого різного та цікавого.
Браїлівчани, а особливо представники Браїлівського благодійного фонду «Відродження та розвиток» привітно зустріли гостей. Монахині Свято-Троїцького браїлівського жіночого монастиря гостинно прихистили учасників тренінгу, яких розташували у готелі для паломників. Поварі місцевої школи частували подолян смачними стравами. Два дні пройшли, як одна година, адже розмови з цікавими людьми, нові місця подільського краю приносили масу задоволення та позитивного настрою. В перший же день всім охочим влаштували невеличку прогулянку вулицями вечірнього Браїлова до гідроелектростанції.
Другого дня всім приїжджим влаштували екскурсію по маршруту «з місця проживання до місця навчання». По дорозі громадські діячі побули в жіночому монастирі, почули цікаву історію створення будівлі від голови правління Браїлівського благодійного фонду «Відродження та розвиток» Олега Перепечая, який на правах жителя Браїлова перейняв на себе функції екскурсовода. Польський костел, історія його відібрання та підземні ходи Браїлова, легенда про загадковий старовинний стіл уявно ніби «закинули» в минуле. Далі – так звані Лебедині озера в старовинному парку і острів закоханих… Справжнім подарунком стало відвідання Браїлівського державного музею П. І. Чайковського та Н. Ф. Фон-Мекк, відкриття якого було ще в далекому 1979 році. Розмірений спокійний тон директора музею, який розповів дещо з життя Петра Ілліча Чайковського та Надії Філаретівни Фон-Мекк, тиха музика відомого музиканта, яка огортала старовинні стіни своїм трепетним звучанням і вселяла в душу легке хвилювання, особисті речі композитора і російської меценатки навіювали дивні відчуття, пов’язані з життям тих часів.

Подібний тренінг пройде через тиждень для представників громадських організацій Хмельницької області, у місті Хмельницькому. Але на цьому не припиняться цікаві зустрічі представників НДО. Надалі ще один тренінг зі стратегічного планування розвитку місцевих територій між лідерами локальних НУО, представниками малого та середнього бізнесу і влади. Конкурс мінігрантів завершить всю ланку проекту «Громадські організації для місцевих громад – міжсекторальна співпраця для ефективного розвитку територій (Вінницька та Хмельницька області)».

Божена Квітка.

15 Comments on “До старовинного Браїлова – на тренінг…

Віталій
30.09.2010 at 17:49

“…тиха музика відомого музиканта, яка огортала старовинні стіни своїм трепетним звучанням і вселяла в душу легке хвилювання…”. Гарно. Причому дуже вдало підмічено… Хоча в мою душу “легке хвилювання” вселяла не тільки “тиха музика відомого музиканта”…

Слободянська кішечка
01.10.2010 at 16:58

Так, тренінг і справді був цікавий, а Браїлів хоча й маленький, але місця є дуже мальовничі))) Віталік а що ж іще вселяло в твою душу “легке хвилювання”???)

Віталій
03.10.2010 at 11:17

Монастир все ж таки жіночий… Хоча не тільки це …

Віталій
03.10.2010 at 11:24

Ось на що натрапив, переглядаючи пресу. Висновки робіть самі…

«Першим з поміж можливих кандидатів на посаду Браїлівського селищного голови, йдеться про самовисування, необхідний пакет документів подав 32 річний браїлівчанин, підприємець Олег Перепечай. Упродовж двох років поспіль він очолює Браїлівський неприбутковий фонд «Відродження та розвиток».

«Щойно прийняв вітання від присутніх при реєстрації, – каже Олег Володимирович, – як мене запросили на розмову працівники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю. Мені запропонували ознайомитися з направленням щодо перевірки законності фінансово-економічної діяльності фонду, який я очолюю. Співробітники міліції ще зранку в телефонному режимі наполягали на зустрічі зі мною. Як не дивно, але період перевірки з 29 вересня по 15 жовтня збігається з етапом реєстрації кандидатів на посаду селищного голови та проведення агітаційної роботи».

Олександр Яремчук
(Газета «Вінниччина» №75 від 1 жовтня 2010 року)

Так отож…

Слободянська кішечка
03.10.2010 at 16:18

Віталій, ти так і не відповів на запитання!!!)))
А от Олег Володимирович, здається, комусь перейшов дорогу…

Волошка
03.10.2010 at 16:53

В Браїлові справді цікаво) Хоча в Хмільнику набагато краще))

ester-hm
04.10.2010 at 08:41

А от Олег Володимирович, здається, комусь перейшов дорогу…
до того ж тому хто має непогані зв’язки і праге влади.

Віталій
04.10.2010 at 11:22

Так Волошко, бо в Хмільнику є те (чи той))), чого (кого)немає в Браїлові…
А на питання я відповів, просто тра вміти читати між рядків…

Слободянська кішечка
04.10.2010 at 20:33

Ну тра, то тра, значить буду вчитись…)))

Віталій
05.10.2010 at 10:01

А я прийму іспит… Не проти?

Слободянська кішечка
05.10.2010 at 17:55

Хм, заманлива пропозиція, я її обдумаю…)))

Віталій
09.10.2010 at 15:10

Я втомився чекати… Обдумала? Чи може ще не навчилася? Я можу допомогти й навчити… (я це писав з сором’язливо схиленою головою та часто кліпаючи очима…)

Слободянська кішечка
09.10.2010 at 16:35

Я ще думаю…

Слободянська кішечка
09.10.2010 at 16:52

Я багато чого ще не вмію, всього навчиш???

Віталій
10.10.2010 at 11:07

Надай мені, будь-ласка, перелік усіх вмінь… А то може вийти повторенння вивченого матеріалу…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *