До уваги активних членів громади міста Хмільника!!!
Новообрана влада міста Хмільника на ділі виявляє бажання залучати представників громадськості до вирішення питань місцевого розвитку та реалізації державної політики…
3 листопада 2010 р. Постановою Кабінету Міністрів України № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», було затверджено Порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, а також Типове положення про громадську раду.
Таким чином представники інститутів громадянського суспільства отримали реальну можливість впливати не реалізацію державної політики. Але ця Постанова носить виключно рекомендаційний характер для органів місцевого самоврядування. Тож поява на офіційному сайті міста Хмільника нижче приведеної інформації, справді є певним прецедентом та демонстрацією бажання місцевої влади вести конструктивний діалог з представниками хмільницької громади (далі – цитата з сайту):
«… Вбачаючи у громадськості міста важливого партнера для утвердження конструктивного діалогу, налагодження ефективної взаємодії та врахування громадської думки під час формування і реалізації державної та місцевої політики, інформуємо про можливість формування ініціативної групи для проведення установчих зборів з обрання громадської ради…»
Це повідомлення стосується передусім представників наступних інституцій:
– Громадських організацій;
– Релігійних організацій;
– Благодійних організацій;
– Професійних спілок та їх об’єднань;
– Творчих спілок;
– Асоціацій;
– Організацій роботодавців;
– Недержавних засобів масової інформації;
– Інших непідприємницьких товариств і установ, які легалізовані відповідно до законодавства України.
Тож закликаємо всіх небайдужих хмільничан долучитися до створення громадської ради!!! Ви маєте унікальний шанс продемонструвати свою небайдужу позицію та не словом, а ділом долучитися до вирішення місцевих проблем…
Віталій
22.12.2010 at 11:52ТО ЩО, Є В хМІЛЬНИКУ ЛЮДИ, ЯКІ БАЖАЮТЬ ВПЛИВАТИ НА РІШЕННЯ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ, А НЕ СКІМЛИТИ, ЩО НІХТО НІЧОГО НЕ РОБИТЬ? ПРОПОНУЮ ДОЛУЧИТИСЯ ДО ІНІЦІАТИВИ ЗІ СТВОРЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ…
DC_Dent
22.12.2010 at 13:14Та є, і не тільки в Хмільнику )
От напишіть пане Віталію, як професіоанал, – як фізична особа не будучи членом будь-якої громадської організації може це робити? Чи це не можливо (виходячи з написаного)?
І яким чином це можливо робити окрім як писати листи/запити?
Віталій
23.12.2010 at 11:54Якщо мова іде про участь фізичної особи, яка не є членом будь-якої організації громадянського суспільства, в діяльності громадської ради при органах виконавчої влади, то тут зрозуміло, що ні… Але якщо мова йде про дорадчий орган при органі місцевого самоврядування Хмільника, то зараз навіть не готове будь-яке положення про таку раду. Мені відомі випадки (нажаль, не памятаю в якому місті), що до дорадчого органу, згідгно їх положення, увійшли всі бажаючі. Спочатку, звичайно, був балаган, який з часом перетворився в цілком дієвий механізм. Ті, хто прийшли покричати та по козлити владу з часом зрозуміли, що на одних гаслах та емоціях далеко не заїдеш. Як буде в Хмільнику 0 не знаю. Якщо є зацікавленні – ми допоможемо розробити положення про громадську раду та про проведення консультацій з громадськістю. Навіть проведемо семінар для всіх зацікавлених.
Щодо впливу на вдаду, то незалежно від обраного механізму (громадська експертиза, внесення пропозицій ОСН д бюджету тощо) уникнути паперової волокити нажальне вжасться)))… Наявність папірця гарантує обовязкову реакцію влади.
DC_Dent
24.12.2010 at 10:49Приблизно так і думав..
А можна попросити коротко і просто описати, які реальні можливості/механізми дає зазначена постанова?
Віталій
24.12.2010 at 15:38Я оюовязково розміщу таку інформацію. Просто вона досить обємна, і я не готовий зараз це сформулювати коротко і змістовно… Скажу тільки, що дорадчо-консультативні органи – то не єдщині механізми впливу на процес прийняття рішень. Свого часу ми прповодили дослідження і виділили, якщо не помиляюся близько 15 механізмів громадської участі. Застосовувати їх варто враховуючи специфіку кожної ситуації…
Козарлюга
24.12.2010 at 17:23Як варіант, чому б не створити окремий розділ на Вашому сайті, де ці механізми детально розписати, ну і звичайно розмістити посилання на цей ресурс на інших сайтах, технічно по моєму це не дуже складно. Заодно і пропіаритесь (під піаром нічого поганого не маю на увазі), інформація буде доступніша більшій кількості людей.
Віталій
25.12.2010 at 13:47Так, про цю інформацію дізнаєься більше людей, але не думаю, що вона буде корисна всім. По перше, є специфічні механізми, які в розних громадах вимагають різного підходу. Наприклад, внесення місцевих ініціатив, яке регламентується Статутом територіальної громади міста Хмільника. По друге – такі процедури є недосконалими, вірніше недосконало прописаними, знову ж таки – місцеві ініціативи. Але щодо інших механізмів впливу, то варто щось подумати… Обіцяю це зробити під час Новорічних свят…)))