Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

10.08.2009

До уваги покупців мобільних телефонів!

Звертаємо увагу, що відповідно до Порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Порядок), який затверджений рішенням НКРЗ від 05.02.09 №1339 та зареєстровано в Міністерстві юстіиції України 17.03.09 за №243/16259 з 1 липня 2009р. не дозволяється реалізація терміналів, міжнародні коди ідентифікації (далі – код ІМЕІ) яких відсутні в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ терміналів.

При купівлі мобільних телефонів, після 1 липня 2009р., рекомендуємо здійснювати перевірку коду ІМЕІ, яку можна виконати наступним чином:

1. Звірити код ІМЕІ, який зазначений на упаковці, з нанесеним на корпус телефона (під акумуляторною батареєю)

2. Ввімкнути мобільний телефон, набрати комбінацію :
*#06#
.
На екрані мобільного телефону повинні з’явитися п’ятнадцять цифр (в нашому випадку –
355521014676965
).
Якщо після проведених операцій код ІМЕІ не співпавдає, або на екрані телефону з’явилися не зрозумілі знаки чи п’ятнадцять однакових цифр, то такий мобільний телефон не варто купувати.

3. Перевірити, чи внесений код ІМЕІ телефону до узагальненої бази даних кодів ІМЕІ терміналів можна на веб-сайті УДЦР
(www.ucrf.gov.ua – База ІМЕІ) :

В результаті з’явиться інформація в якому списку знаходиться даний термінал. Якщо даний термінал занесено до “білого списку“- його можна купувати.

——————————————————————————————————————————

Перевірку наявності в базі даних кодів ІМЕІ власних мобільних телефонів, які в даний час обслуговують оператори, ви можете здійснити тільки після 30 вересня 2009 року

Останнім часом значно збільшилася кількість звернень громадян з приводу внесення кодів ІМЕІ власних мобільних телефонів до узагальненої бази даних, що веде Український державний центр радіочастот. Більшість людей стурбована тим, чи потрібно реєструвати свій мобільний телефон?

Доводимо до відома, що на сьогодні, згідно законодавства, база даних кодів ІМЕІ мобільних телефонів наповнюється кодами ІМЕІ лише тих телефонів, що ввезені та ввозяться з-за кордону імпортерами після 30 березня 2009 року, та такими, що залишилися в реалізації після 28 березня ц.р. Тому перевіряти наявність кодів ІМЕІ власного мобільного терміналу, яким ви вже користуєтеся, в базі даних немає ніякого сенсу. Вони поки що не внесені до бази даних.

Перевірку кодів ІМЕІ такого терміналу можна буде здійснювати тільки після 30 вересня ц.р. Ці коди будуть внесені до узагальненої бази даних за поданням операторів до 30 серпня 2009 року без вашої участі.

Майте на увазі, що IMEI в деяких моделях можливо змінити, тому при покупці буде не зайвим спробувати розшифрувати і сам IMEI на співпадіння виробника, моделі, та інших деталей.

Перевірка через SMS
Відправте код IMEI SMS-кою на номер 307 У відповідь отримаєте повідомлення про наявність IMEI у базі.
(Увага!Не дивлючись на те, що в мене жодної копійки не зняло, я не несу відповідальності за ваш рахунок.)

Джерло:  Гуртом

3 Comments on “До уваги покупців мобільних телефонів!

Володимир Великий
10.08.2009 at 21:22

Перевіряючи свій телефон також не знайшов свій код у базі… Але прошу уважно читайте це матеріал і все зрозумієте!!!

Віктор
11.08.2009 at 12:53

Дякую за корисну інформацію!

Рус
17.08.2009 at 09:20

цікаво, цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *