Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

19.08.2009

Дочекаємось чогось подібного у Хмільнику?

З 10 по 14 серпня в селі Коржів Немирівського району проводився подільський табір «Громадські організації — інститут суспільної довіри». Організаторами були ВОМГО «Наше Поділля», ВОГО «Вінницький прес-клуб» за сприяння Андрія та Наталії Гижків. Метою табору було зібрати представників організацій з Вінницької та Хмельницької областей, поглибити їхні знання з громадської журналістики. Оскільки відбір був досить ретельним, на табір потрапили всього 20 учасників. З нашого міста насолодилися таборовим життям аж п´ятеро: керівник організації «ПРАВО» Віталій Дорох, начальник відділу у справах сім´ї та молоді міської ради Інга Степанюк, член організації «ПРАВО» Мирослава Дворніцька, волонтер Сергій Романюк та прес-секретар, кореспондент міськрайонної газети «Життєві обрії» Алла Корнієнко.

Щодня в учасників була насичена програма. Представники організацій з Хмільника, Літина, Браїлова, Хмельницького, Вінниці, Жмеринки обмінювалися власним досвідом і дізнавалися від тренерів багато нового: робота з веб-порталами від Івана Векірчика, основи громадської журналістики від Віталія Мороза, тренінг «Співпраця з друкованими ЗМІ» від Наталі Болховської, як співпрацювати з телевізійними ЗМІ розповіла журналіст ICTV Людмила Цимбалюк. Юрій Степанець провів майстер-клас з написання проектів, і вже наприкінці табору презентував конкурс міні-грантів.

Попри всі важкі заняття учасники не відчували втоми, адже паралельно з навчанням на них чекала вишукана домашня кухня і чудовий активний відпочинок: велоспорт, сплави на катамаранах, ази туристичної майстерності, скелелазіння, а вечорами — зустрічі біля багаття під мелодійні звуки гітарної гри, веселий і задушевний спів. Завдяки професійним спортсменам (Анатолію Роздорожнюку — майстер спорту України зі спортивного туризму, він же завідуючий відділом спортивного туризму Вінницького обласного центру дитячого і юнацького туризму у Вінницькій області, також завдяки його вихованцям Дмитру Лукіянчуку і Павлу Голубу — кандидатам в майстри спорту зі спортивного туризму), жоден з таборових друзів не втопився, не зламав ногу, не зірвався зі скелі (бо ж було професійне спорядження для скелелазів), а завдяки чудовим кухаркам пані Ірині та Анні ніхто не помер голодною смертю.

Щасливчики, які потрапили до табору, всі дні навчалися, розважалися, захоплювалися принадами української природи, дихали чистим повітрям соснового лісу… Хоча подібний захід на Поділлі проводиться лише другий рік, хмільничанам він настільки припав до душі, що виникла ідея наступного року провести такий табір у Хмільнику. Що ж, будемо з нетерпінням чекати тих днів, і надіємося, що спільними зусиллями та непереборним бажанням дочекаємось успіхів у проведенні табору на території Хмільника/Хмільницького району.

16 Comments on “Дочекаємось чогось подібного у Хмільнику?

Волошка
19.08.2009 at 12:51

Було б добре, якби у Хмільнику був такий табір. Думаю, ми не гірше можемо щось таке влаштувати. Та й природа в нас теж не гірша. Тобто Хмільник фореве!!!!

Зайка
19.08.2009 at 13:53

Я сама була в цьому таборі! Просто клас!!!

Віталій
19.08.2009 at 14:02

Є певна домовленість з відділом у справах сімї та молоді Хмільницької міської ради про внесення змін до молодіжної програми на 2010 рік. Можливо вдасться зорганізувати такий табір для представників з Хмільника. До речі, тематика згаданого табору була “Громадські організації – інститут суспільної довіри”. Учасники вчилися поширювати інформацію про діяльність своїх організацій, працювати з ЗМІ тощо. А якою, на думку читачів сайту, могла б бути тематика Хмільницького табору?

Зайка
19.08.2009 at 14:14

Мене особисто цікавить створення та діяльність громадських організацій,права людини і підготовка та правильність оформлення звернень громадян.

Володимир Великий
19.08.2009 at 16:49

Усе залежить від нас!!!

Мені особисто сподобався задум організаторів (Гижків), проводити табір!!!

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
19.08.2009 at 19:57

))))))))))))) відразу згадується той рік та деякі слова! ( а може нам зробити щось подібне) відповідь тільки була ДУЖЕ НЕГАТИВНОЮ!

а наш табір може мати таку назву! ” Знай свої права – покращ своє життя ” або щось подібне!

а трейнінги не тільки про права людини а про те як мона самореалізувати себе, особистий розвиток, здоровий спосіб життя! тем мона знайти багато аби цей табір вудбувся!

Віталій
20.08.2009 at 14:03

Погоджуюся, що тем можна знайти багато. Але я мав на увазі окремо визначену тематику: права людини – чи здоровий спосіб життя, діяльність громадських організацій – чи особистісний розвиток. На мою думку доцільно розкрити повністю одну тему, чим говорити про все потроху. Тож можна провести певне рейтингове голосування запропонованих тем, для формування конкретної пропозиції до молодіжної програми на 2010 рік. Отож, хто яку ідею чи вірніше тему підтримує?

Зайка
20.08.2009 at 14:18

Я особисто підтримую ідею щодо запропонованої теми самореалізація особистості , права людини , створення та діяльність громадських організацій і звичайно ж здоровий спосіб життя !

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
20.08.2009 at 16:22

якщо мона то хай Вова зробить опитування на сайті, і запропонує 5 тем для голосування!

1) Інтелектуальне самовдосконалення молоді, творчий розвиток особистості
2) Пропаганда та формування здорового способу життя
3) Діяльність громадських організацій
4) Соціальна адаптація, зайнятість та розвиток підприємницької діяльності молоді
5) Права людини

теми всі цікаві! і хай народ вибере тему для табору!

Володимир Великий
20.08.2009 at 23:32

Хорошо думаю зроблю…

P.S. про усі нарікання на непрацюючі посилання та можливі інші незручності прошу негайно інформувати адміністрацію сайту через вкладку Інфо..

Віталій
21.08.2009 at 09:14

Дуже слушна ідея, цілком підтримую!!! Тільки необхідно до кінця узгодити перелік питань. До речі, на міському сайті зараз проводиться опитування щодо настроїв, які побутують в молодіжному середовищі міста. Ось результати, на мою думку не досить втішні та такі, що не роблять честі самій молоді міста…
– маю чимало можливостей для власної самореалізації – 0.7 %
– не можу повноцінно втілювати в життя власні плани через організаційні негаразди / відсутність належної освіти, коштів, приміщення тощо – 5.63 %
– не вдається успішно адаптуватись на міському ринку праці – 2.82 %
– непокоять питання забезпечення житлом – 7.75 %
– недостатньо розвинута мережа місць для проведення дозвілля молоді – 12.68 %
– спостерігається низька ініціативність серед молоді – 54.23 %
– молодіжний рух не знаходить потрібної підтримки у влади – 7.04 %
– налагоджений молодіжний діалог із владою міста – 6.34 %
– соціальне самопочуття молоді в місті характеризується наявною стабільністю -2.82%
Усього голосів: 142

Волошка
21.08.2009 at 10:14

Пропоную обєднати дві теми: про здоровий спосіб життя, щоб люди могли насолодитися принадами природи, тим більше що для молоді питання здорового способу життя дуже й дуже актуальне, а ще про права людини, або якусь іншу. Переможе більшість…

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
21.08.2009 at 15:54

цікаве опитування!))) треба буде і свій голос відати! а що до здорового способу життя! якби молоді дати альтернативу вона багато поганих звичок покинула б!

Віталій
23.08.2009 at 09:51

А яку альтернативу потрібно молоді? Чи хіба на міський стадіон пускають не всіх? Чи непрацює “Богатир”, “Осіріс”, спортивна школа? Якої альтернативи потрібно? Можливо проблема не в альтернативі, а в бажанні?

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
23.08.2009 at 10:43

а може молодь цікавить не тільки спорт!!! чого коли було багато гуртків то молодь вибирала що їй більше до душі! не кожен хоче ходити на ті самі турники і вчитися бити морду! я розумію спорт потрібен но це не альтернатива! місту не вистачає культурного та духовного розвитку! чому б їх не навчити з мусору робити цікаві речі??? можливо у нас в місті зявилося б більше місць де мона було б відпочивати??!!! ( наприклад з тих самих кришечок з під пива десь викласти цікавий візирунок ) це б проявило б творчу молодь яка боїться себе показати!!! бо її засміють ТІ САМІ КАЧКИ!

Віталій
23.08.2009 at 11:09

Не думаю, що в кришечках з-під пива чи в смітті багато духовності… А щодо культури та тієї ж духовності, то зараз не радянська доба, православних церков ніхто не закриває, зявляються нові (свідки Єгови, пятидесятники тощо), для задоволення культурних потреб працюють бібліотеки, тіж самі гуртки (до речі Федір Грабовський дотримав слова та відкрив їх чимало), існуєть містецькі клуби (“Троянда” наприклад)… Качки в свою чергу зовсім не винні. що надають перевагу здоровому способу життя, а не постачають матеріал для різних виробів (наприклад кришечки з під пива). Кожному своє… і приблеми молоді може вирішити тільки сама молодь… Подивіться на того ж самого Грабовського…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *