Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

08.03.2011

Дорогі наші, ніжні, добрі, красиві і кохані політики, чиновники та керівники всіх рівнів!

Уже цим зверненням хочеться показати вам, наскільки недоречною є приватна лексика та наскільки не доцільно її використовувати у публічній сфері.

Чому ж тоді в цей день, 8 березня, Міжнародний день солідарності жінок у боротьбі за свої права, ви вдаєтесь до безвідповідальної сентиментальності, і звертаєтесь не до громадянок України, найманих працівниць, колег, підлеглих і керівниць, а до «коханих сестричок, матусь, бабусь і дружин»? Громадянки України поза їх репродуктивно-сімейним статусом не мають у ваших очах жодної цінності? Не «красиві» і не «ніжні» жінки не заслуговують на звернення?

У своїх березневих вітаннях ви всі як один, не залежно від політичних поглядів і навіть статі, починаєте нас вітати зі святом весни та краси, дякувати за турботу, ласку і те, що ми начебто «прикрашаємо ваше життя». Ви послідовно зводите нас, жінок України, повноцінних і повносправних громадянок, які платять податки, до ролі «прикраси», «хатньої прислуги», «сексуального об’єкта» та «няньки». За всі роки незалежності жоден і жодна з вас, дорогі наші і ніжні політики, не згадали у цей день про права жінок, гендерну рівність і забезпечення її в Україні. Ви не говорите про такі драматичні проблеми, як насильство в сім’ї, «скляна стеля» кар’єрного росту, нерівна оплата праці за однакову роботу. Ви не звітуєте перед нами за виконану роботу, а лишень розтікаєтесь безвідповідальним сюсюканням, фальшивим медом.

Тому в цей день, 8 березня, Міжнародний день солідарності жінок у боротьбі за свої права, залиште ніжності для своїх особистих родичок. Нам, громадянкам України, дайте публічний звіт, що саме ви зробили для забезпечення гендерної рівності і виконання наших громадянських прав і свобод, в тому числі репродуктивних і сексуальних прав. А коли ж вітатимете своїх особистих мам, дружин, сестричок і бабусь, не забудьте нагадати їм, що у 2011 році в Україні:

– в уряді немає жодної жінки, у парламенті 7,5% жінок (за рівнем політичної участі жінок Україна знаходиться на 105 місці з 134 країн світу);

– з вуст український політиків найвищого рівня все частіше лунають сексистські й некоректні коментарі щодо ролі жіноцтва у суспільному житті;

– середня заробітна плата жінок на 30% нижча ніж у чоловіків;

– жінки контролюють лише 5-10% економічних ресурсів;

– полишають оплачувану роботу, щоби доглядати за дитиною у 99% випадках жінки. Держава за цю суспільнокорисну працю платить 130 грн.;

– жінка працює на 4-6 годин більше, ніж чоловік, праця в домашньому господарстві не враховується як продуктивна, а тому не оплачується й не враховується в пенсійних схемах;

– жінки потерпають більше від домашнього насильства, ніж від пограбувань, зґвалтування незнайомими та в автомобільних катастрофах, разом узятих;

– з різних джерел відомо, що близько 40 тисяч українських жінок потрапили шляхом насильства або оману в нелегальну секс-індустрію;

– у Національній академії наук України налічується 179 академіків. І лише троє з них – жінки. При тому, що у вищих навчальних закладах серед студентів жінки становлять 54%.

Щороку в Україні відзначають 8 березня – за традицією, як свято весни і краси. Чоловіки вдягають фартушки, миють посуд і готують дружинам сніданок – мова не про справедливий розподіл домашньої роботи, це лише на один день у році. Подібні «святкування» стали основою для відомого вульгарного жарту: «Мовчи, жінко, твій день – 8 березня».

Альтернативні листівки від Гендерної експертної платформи ГІАЦ «КРОНА» покликані здолати цю інерцію та повернути святу його справжнє, політичне значення. З нагоди відзначення 100-річного ювілею Міжнародного Жіночого дня, або ж дня боротьби за жіночі права, ми нагадуємо громадянам та громадянкам України про досягнення жіночого руху в минулому і ті проблеми, які ще слід здолати в сучасності.

Вітаємо Вас зі святом, дорогі співгромадянки! Святом, яке лишень нагадує нам, що привід для веселощів ще слід вибороти!

Завантажити вітальні листівки можна за цим посиланням.

Примусова просвіта чиновників / чиновниць

Щоб запобігти появі недолугих привітань від чиновників різного рівня, які спотворюють істинний смисл свята 8 березня – Міжнародного Дня Прав Жінок – пропонуємо діяти «на випередження» та завчасно запобігти таким прецедентам шляхом їх примусової просвіти чиновників.

Пропонуємо вам завантажити зразок листа-звернення до урядовців (сільських голів, голів райдержадміністрацій, мерів міст, губернаторів, ректорів ВНЗ, директорів підприємств, керівників міністерств, президента, прем’єра та лідерів політичних партій і їх локальних осередків), в якому коротко викладено історію, основні факти та пояснено сенс відзначення 8 Березня. Наша ідея полягає в тому, щоб наші однодумці (серед яких, сподіваюся, й Ви) скористалися цим шаблоном та підготували такі листи тим керівникам і урядовцям, чию позицію ви вважатимете за потрібне змінити.

Якщо ви дієте від імені громадської організації (НУО) чи іншої інституції – викладіть цей лист на бланку вашої організації (вписавши туди відповідні імена, посади, назви інституцій), зберіть під цим листом підписи тих, хто поділяє викладену у ньому позицію та надішліть на адресу відповідних чиновників.

Якщо ви не належите до якоїсь НУО, можете надіслати просто колективного листа від групи свідомих громадян, підписи яких будуть під листом. Кожен громадянин має право особисто звертатися до посадовця будь-якого рівня!

Якщо ви маєте змогу і бажання опублікувати цей лист у ЗМІ чи в Інтернет – зробіть це! Що більше людей з ним ознайомиться – то краще!

Якщо ви знаєте факти, які додатково ілюструють дискримінацію жінок в Україні – просимо додати їх у лист.

Увага! Важливо, щоб лист був на ім’я конкретної особи-посадовця (а не на установу чи підрозділ) – тоді шанси, що лист буде прочитано адресатом зростають, а це накладе на нього/неї певну відповідальність за подальше хибне публічного пропагування 8 березня.

Увага! Надсилаючи листа конкретному керівникові, підготуйте для нього/неї шкіц короткого привітання за прикладом, який є в цьому листі (про Банк) – якщо це ректор вишу – підготуйте лист про науково-викладацький склад, якщо міністр – про відповідну галузь, якщо спікер парламенту – то про депутатів; якщо ви при цьому диспонуєте відповідними надійними даними та фактами – неодмінно їх вкажіть! Якщо вважаєте за потрібне, коротко поясність в тексті привітання, що таке гендерна рівність чи дискримінація.

Зверніть увагу, що високопосадовці часто просто озвучують чи підписують те, що їм готують їхні референти чи прес-служби, тому такі листи можна надсилати також до цих структур. А ще цей лист можна прикрасити тематичною листівкою.

Любі подруги й друзі! Якщо ми не хочемо, щоб обрані нами посадовці та керівники різних рівнів у своїх публічних промовах та зверненнях принижували нашу людську гідність, репродукуючи консервативні гендерні стереотипи та легітимізуючи есенціалістське бачення суспільної ролі Жінки, ми маємо боротися з цим всіма можливими способами і постійно. Я вірю, що вода камінь точить, і що кількість з часом неодмінно перейде у якість. Маленький, але реальний крок кращий за великі і благі, але віртуальні наміри. Зробімо цей крок, кожна. Що більше нас буде – то важче нас буде ігнорувати.

Шануймося, бо ми того варті!

Щиро до Вас,

Експертки / експерти

Гендерної експертної платформи

Гендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА»

office@krona.org.ua

Тел.: +38 057 76 425 75 (76)

Тел./факс: +38 057 714 35 94

Skype: press-center

www.krona.org.ua

7 Comments on “Дорогі наші, ніжні, добрі, красиві і кохані політики, чиновники та керівники всіх рівнів!

Віталій
09.03.2011 at 14:02

Просто так, для підвищення рівня власної освідченості… А які це такі репродуктивні і сексуальні права жінок порушуються?
А взагалі-то, першим бажанням, яке виникло після прочитаного – написати подібну статтю, тільки з позиції чоловіка. Мовляв: “Чого ви нас, любі жінки, робите сильними і вітаєте на День захисника Вітчизни? Чому Ви нас вітаєте на День Української армії? Чому ви не бачите, що ми ніжні й ранимі створіння з тонкою душевною організацією? Чому ви думаєте, що ми маємо бути схожими на Рембо чи Брюса Вілліса? А може наш кумир Сергій Зверєв? Може ми також хочемо фарбувати нігті на носити панчохи?…”. І так далі… Що, гидко? Так отож…

Волошка
09.03.2011 at 14:31

Ой, таке скажете, пане Віталій) Фарбувати нігті, носити панчохи… Нічого не маю проти таких як Звєрєв, але й чоловік має бути схожим на чоловіка, а не на “ні те, ні се”. :)))

Віталій
10.03.2011 at 12:51

І саме те я мав на увазі. Бо це стосується як чоловіків, так і жінок… В кожного, і в чоловіка, і в жінки, є право… І не варто його перетворюватив обовязок. Мало жінок в політиці? Так можливо жінки цього просто не хочуть… Чому автори таких статтей інколи забувають, що багато жінок хочуть себе реалізувати саме як мати, дружина і т.д. І це їх право. Якщо жінка не думає про карєру політика, вченого чи держслужбовця, то це її право. До того ж, а хіба всі чоловіки стають успішними? Хіба всі досягають певних висот в карєрі? Ні, і ще раз ні! Успіху досягають тільки наполегливі… Тож хочу побажати і чоловіка, і жінкам: закачуйте рукава і працюйте! Над своїм оточенням, і головне – над собою…

Ester
11.03.2011 at 13:24

А давайте і справді ведемо свято день чоловіка, адже день жінки є. Як би там не було ми жінками залишаємося завжди, а от Ви чоловіками далеко не завжди, Ви тим стандартам про які написали в пршому коментарі далеко не відпоідаєте.
Щодо сексуальних прав то це має відбуватися за згодою партнерів, а якщо згоди немає то це вже можна розцінювати як насилля в тому числі і над дружиною, а це вже порушення. так я розумію, що ти скажиш що нехай ролучається, проте це ж не відповідь і не вихід з ситуації крім того на загальнодержавному рівні. Щодо репродуктивних прав, до речі в тебе вони також є, адже дитина не народжується без чоловічої участі, то згадай чи не вбила твоя дружина зародишів через те, що саме ти не хотів дітей, якщо ні то я за Вас дуже рада. Але скільки чоловіків не хочуть дітей і не дозволяють дружинам їх народжувати, скількох заставляють робити аборти і тільки через те, що держава не здатна вплинути на насилля в сімї, Чи є в державі апаратура, яка дозволяє повноціно лікуватися для народження дітей тим в кого з цим проблеми? Так отож….

Ester
11.03.2011 at 13:44

Права чоловіків порушуються не менше і саме через стереотипи щодо жінок. Проте має бути запроваджена на державному рівні гендерна справедливість.
Але як мені здалося ми в цих коментарях не про це. І до речі якщо чоловік не може смореалізуватися і не досяг успіху всерівно винна жінка.

Віталій
11.03.2011 at 16:29

А якщо жінка не може – то винні чоловіки й держава, яка щось не забезпечила на державному рівні… Вам не здається, що це “той же …, тільки вид з боку?”.
Якщо когось цікавить проблеми чи здобутки моєї сімї, то залиште будь-ласка за мною право обговорювати це в приватному порядку, а не на сторінках сайту)))).

Ester
11.03.2011 at 17:42

Не може чого?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *