Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

13.07.2015

ДИВА В СФЕРІ ЗАКУПІВЕЛЬ ХМІЛЬНИЦЬКОЇ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ

imagesПерш ніж опишу власне дива, які відбуваються в Хмільнику в сфері закупівель, хочу нагадати, що протягом 9 місяців 2015 року в Хмільнику громадською організацією “ПРАВО” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” реалізується проект  “Державні закупівлі в Хмільнику – під надійний громадський контроль” презентація якого відбулася 23 січня 2015 року у конференц-залі Хмільницької міської ради. Як вже повідомлялось і міський голова, і представники розпорядників та отримувачів бюджетних коштів чомусь проігнорували запрошення на цей захід.

А тепер про дива.

Як відбуваються закупівлі за бюджетні кошти? Перш ніж щось купити чиновники зобов’язані зробити певні регламентовані законом дії. Однією із таких діє є складання Річного плану закупівель. Поки такий план не буде складений і затверджений проводити будь-які закупівлі категорично заборонено. Річний план складається з двох частин:

1) власне самого плану в якому записані закупівлі, які мають здійснюватись відповідно до Закону України “Про здійснення державних закупівель”, тобто такі вартість яких дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень для товарів і послуг та 1 мільйон гривень для робіт;

2) додатку до річного плану в якому записуються закупівлі, які не підпадають під дію цього Закону тобто їх вартість нижча ніж зазначена вище.

Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України “Про здійснення державних закупівель” річний план та зміни до нього ОБОВ’ЯЗКОВО безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом 5 робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього.

Відповідно до Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №1106 від 15.09.2014 додаток до Річного плану є його невід’ємною частиною і додаток оприлюднюється замовником на власному веб-сайті або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів щокварталу.

Ось сама форма річного плану затверджена Мінекономрозвитку:

Мал 1 Форма річного плану закупівель

Мал.1. Форма річного плану.

Відповідно до Наказу №1106 графи 1, 3, 4 і 5 є обов’язковими для заповнення, інші графи заповнюються залежно від особливостей організації роботи комітету з конкурсних торгів та джерел фінансування закупівлі. У разі складання річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель, графа 4 не заповнюється.

У графі 5 зазначаються:

  • місяць поточного року, у якому замовник планує розпочати відповідну процедуру закупівлі, – у разі складання річного плану;
  • місяць поточного року, – у якому замовник планує укласти договір без проведення процедур закупівель, у разі складання річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель.

А ось річний план закупівель КПНЗ Хмільницька школа мистецтв на 2015 рік наданий у відповідь на мій інформаційний запит Виконкомом Хмільницької міської ради на початку березня 2015 року:

Мал 2 РПЗ 2015 школа мистецтв березень 2015

Мал. 2. Річний план закупівель КПНЗ Хмільницька школа мистецтв
на 2015 рік станом на березень 2015 року.

Думаю читачі зрозуміли що питання є до обведених червоним кольором частин річного плану.

  1. Чому не заповнена графа 5?
  2. Чому нема вартості газу який планується докупити відповідно до ст.40 ЗУ “Про здійснення державних закупівель”?
  3. Чому не записані дата та номер рішення комітету з конкурсних торгів?

А тепер цікавіше.

  1. Чому закупівля природного газу на суму 112720 грн відбувається без процедури закупівлі?
  2. Навіщо Хмільницькій школі мистецтв Комплексна система захисту інформації (КСЗІ) національної інформаційної системи ринкового нагляду та системи оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик?

А далі ще цікавіше.

11 липня 2015 року я отримав відповідь на інформаційний запит, в якому просив знову надати мені річний план.

Що ж змінилось за 4 місяці?

1) План вже був не на одній сторінці, а чомусь на чотирьох.

Мал 3 РПЗ 2015 школа мистецтв 10 липня 2015_0001

Мал. 3. Річний план закупівель КПНЗ Хмільницька школа мистецтв
на 2015 рік станом на 10 липня 2015 року. Сторінка 1.

Мал 4 РПЗ 2015 школа мистецтв 10 липня 2015_0002

Мал. 4. Річний план закупівель КПНЗ Хмільницька школа мистецтв
на 2015 рік станом на 10 липня 2015 року. Сторінка 2.

Мал 5 РПЗ 2015 школа мистецтв 10 липня 2015_0003

Мал. 5. Річний план закупівель КПНЗ Хмільницька школа мистецтв
на 2015 рік станом на 10 липня 2015 року. Сторінка 3.

Мал 6 РПЗ 2015 школа мистецтв 10 липня 2015_0004

Мал. 6. Річний план закупівель КПНЗ Хмільницька школа мистецтв
на 2015 рік станом на 10 липня 2015 року. Сторінка 4.

2) В ньому додалось пунктів, але знову без вказання орієнтовної вартості закупівлі, а деякі з них просто фантастичні. Не буду вказувати всі, їх можна подивитись на фотокопіях, але один я просто мушу написати великими літерами — ПОСЛУГИ ЩОДО ОРГАНІЗОВУВАННЯ КОНФЕРЕНЦІЙ І СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ВИСТАВОК (ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ “АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ІМПОРТОЗАМІЩЕННЯ ТА СТРУКТУРНО-ІННОВАЦІЙНИХ ЗМІН В ХІМІЧНІЙ ПРОМИСТОВОСТІ УКРАЇНИ!

3) Чомусь помінялись місцями орієнтовна вартість закупівлі електроенергії та води.

4) Зросла орієнтовна вартість закупівлі Послуг щодо проектування та розробляння КСЗІ національної інформаційної системи ринкового нагляду та системи оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик.

5) Полінувались поставити печатку.

Думаю ви помітили, що я чомусь не виявив занепокоєння, тим фактом, що закупівлю Послуги з проектування та розробляння КСЗІ планують проводити без процедури закупівлі хоча закупівля послуг на таку суму повинна проводитись з дотриманням вимог ЗУ “Про здійснення державних закупівель” тобто через одну з процедур закупівлі прописаних у цьому Законі?

Маю обґрунтовану підозру, що замість цієї послуги Школа мистецтв мала закупляти щось інше, але особа відповідальна за складання цього річного плану або секретар який оформляв його на комп’ютері допустили банальну помилку. Тут скоріше питання до Директора і Головного бухгалтера: Чи читають вони документи, які підписують?

І що ж, насправді, планують закупити за 502100 гривень?!

Тож буде дуже цікаво почути відповіді на поставлені у статті запитання, пояснення особливостей складання річного плану закупівель Хмільницької школи мистецтв та дивних метаморфоз, які з ним відбуваються протягом року.

Я поки не буду надсилати офіційних запитів з цього приводу, а почекаю реакції чиновників на цю публікацію. Дуже цікаво наскільки наші хмільницькі чиновники адекватно реагують на публікації в засобах масової інформації.

P.S. До речі, я ще забув запитати де опублікований цей річний план? Тому що ні на сайті з держзакупівель, ні на офіційному сайті міста Хмільника я його не знайшов.

Тарас Носальський

експерт громадської організації “ПРАВО”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *