Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

27.05.2019

«ЕЛЕКТРОННА ДЕМОКРАТІЯ: ІНФОРМУЄМО, НАВЧАЄМО, АНАЛІЗУЄМО» – громадська організація «ПРАВО» презентувала новий проект

В 2018 році громадською організацією «ПРАВО» було проведено дослідження, за результатами якого виявлено низку проблем, що негативно впливають на розвиток електронної демократії в Вінницькій області, а саме: недосконалість місцевої нормативно-правової бази, низька поінформованість та активність громадськості щодо використання інструментів електронної демократії, відсутність в посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування знань та навичок щодо запровадження інструментів електронної демократії.

Експертами нашої організації було розроблено низку заходів, реалізація яких має покращити ситуацію з розвитком електронної демократії у Вінницькій області. Запропоновані заходи було затверджено Вінницькою облдержадміністрацією.

На реалізацію цих заходів нами було розроблено та представлено на конкурс, оголошений Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, проект «Електронна демократія: інформуємо, навчаємо, аналізуємо».

Проект має на меті створити умови для ефективного розвитку електронної демократії у Вінницькій області.

В рамках реалізації проекту буде розроблено методичні рекомендації органам влади щодо врегулювання питання подання електронних петицій, організації та проведення електронних консультацій з громадськістю, роботи з електронними зверненнями, запровадження бюджету участі (громадський бюджет), а також забезпечення відео трансляції засідань колегіальних суб’єктів владних повноважень.

Методичні рекомендації буде надруковано у вигляді збірки та надіслано в електронному вигляді органам державної влади та місцевого самоврядування на їх електронні адреси.

Також буде надруковано буклети з інформацією про інструменти електронної демократії, які буде розповсюджено через громадські ради при райдержадміністраціях Вінницької області, а також під час публічних заходів, які передбачено в рамках реалізації проекту.

Проект містить і навчальну складову: в рамках його реалізації буде проведено 2 одноденних тренінги для представників інститутів громадянського суспільства та ЗМІ з районів Вінницької області. Вже зараз ми оголошуємо про початок формування груп для участі в навчанні. Більш детальну інформацію та анкету буде розміщено на сайті нашої організації, на ресурсах, що спеціалізуються на діяльності організацій третього сектору та в соціальних мережах.

Окремо варто зазначити, що проектом передбачено здійснення моніторингу стану реалізації Концепції розвитку електронної демократії у Вінницькій області в 2019 році та проведено порівняльний аналіз з показниками, станом на кінець 2018 року. Результати дослідження буде презентовано під час засідання «круглого столу», участь в якому візьмуть представники експертного середовища Вінниччини, громадської ради при ОДА, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, а також громадськість та ЗМІ. Результати дослідження ляжуть в основу Плану заходів з розвитку електронної демократії на 2020 рік.

Контактна особа – Олена Черній

Тел.. 067 143 43 83

e-mail – pravo.ngo@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *