ЧИ БУДЕ УСПІШНОЮ РЕФОРМА ЖКГ В ХМІЛЬНИКУ?

ЧИ БУДЕ УСПІШНОЮ РЕФОРМА ЖКГ В ХМІЛЬНИКУ?
07.07.2012
Прочитав на Громадському Форумі Хмільниччини один коментар, в якому дописувач доводив, що теперішня влада займається реформами, які зараз майже ніхто не розуміє, а їх позитивний результат проявиться тільки через певний час. Не можу не погодитися з дописувачем – результат будь-якої реформи справді потребує певного часу. Пригадується, як одного разу пані Юлія Тимошенко, на запитання журналіста, чому не видно результатів (збільшення народжуваності) впровадження соціальних виплат при народженні дитини зауважила, що варто зачекати, принаймні хоча б 9 місяців…

Але пропоную все ж таки повернутися до реформ в Хмільнику, зокрема, що стосується житлово-комунального господарства шляхом створення ОСББ…

Теза про необхідність створення таких обєднань була однією з ключових в програмі теперішнього міського голови Василя Грушка. Він наголошував на цьому на зустрічах з виборцями, правда інколи плутаючи ОСББ з ОБСЄ, але це тоді нікого не насторожувало, бо проблем в ЖКГ міста справді накопичилося багато і реформувати його справді потрібно… Але таке реформування має відбуватися за цілковитої підтримки, причому інформаційної, організаційної, консультаційної і головне – фінансової з боку міської влади…

Не буду розповідати про перебіг подій після виборів, а пропоную ознайомитися виключно з фактами…

  1. Після виборів відбувалася робота з населенням щодо необхідності створення ОСББ. В пресі та на Офіційному сайті міста почали з’являтися публікації про те, що питання створення ОСББ на часі в Хмільнику, з запевненнями цілковитої підтримки з боку міської влади…

  2. В квітні 2011 року з’являється Програма впровадження моделі реформування умов утримання і обслуговування житлового фонду в місті Хмільнику на 2011-2015 роки шляхом створення ОСББ, якою передбачається цілковита підтримка створення ОСББ в місті та декларуються значна фінансова підтримка…

  3. В червні 2011 року затверджується Порядок використання коштів на реалізацію заходів вищезазначеної Програми, яким передбачається, що кошти Програми, передбачені для проведення капітального ремонту, використовуються на (цитую):



  • на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт будинків;

  • на проведення капітального ремонту будинків;


Начебто все складалося нормально. Але на скільки відомо, жодних ремонтних робіт будинків, які увійшли до ОСББ по вулиці Столярчука так і не відбулося. Хоча потреба в тому, принаймні в одному з будинків, є досить актуальною й зараз.

Керівник ОСББ звертався неодноразово до міського голови, до Василя Пилиповича ходили «ходаки» від проблемного будинку, але питання залишалося невирішеним…

Але ось, під час вже травневої сесії 2012 року, було затверджено Положення про участь коштів міського бюджету у фінансуванні капітального ремонту будинків, що перебувають на балансі ОСББ… До самої процедури затвердження цього Положення є багато питань, так як воно не було оприлюднене за 20 днів до затвердження, як того вимагає закон. На офіційному сайті воно зявилося вже після затвердження. Ми просто не встигли відреагувати й попередити депутатський корпус про загрози, які воно несе… Але пропоную кілька норм з самого документу:

Саме Положення містить багато недоречностей. Наприклад чомусь зникає зобов’язання фінансувати виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт будинків, хоча в попередніх документах вона присутня. Тобто тепер ОСББ зобов’язане виготовити за власний кошт проектно-кошторисну документацію та отримати всі необхідні дозволи за власний кошт. На практиці це виллється в «давайте скинемось» для мешканців…

І головне – сума, яку буде виділено з міського бюджету на капітальний ремонт будинку, відповідно до Положення. Пропоную цитату:

Розмір коштів міського бюджету складає 50% вартості робіт згідно ПКД, але не може перевищувати 60 тис. грн.

От тепер в мене кілька питань до ярих захисників реформаторів:

  1. Ви уявляєте, скільки коштує виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт будинку? Чи хоча б тільки його покрівлі? А ОСББ самотужки буде змушене шукати ці кошти…

  2. Ви уявляєте, скільки коштуватиме капітальний ремонт будинку? А міська влада дасть на його проведення максимум 60 тисяч…


і знову питання до всіх прихильників реформаторів, чи можна такий підхід вважати саме тією реформою, позитивний результат від якої має датися в знаки через певний період часу?

Хочу зразу запевнити всіх опонентів, що я намагався не показати громаді «хто винен?». Пропоную краще сконцентрувати увагу на питанні «а що, власне, робити далі?". Проблеми в сфері ЖКГ міста справді існують. І їх потрібно вирішувати. Але яким чином? Що далі?

Пропоную всім долучитися до обговорення цієї проблеми під час круглого столу під назвою «Проблеми та перспективи розвитку ОСББ в місті Хмільнику», який має відбутися у відповідності до річного плану проведення консультацій з громадськістю…