Електронна демократія у Вінницькій області – які зміни відбулися протягом 2019 р.?

Електронна демократія у Вінницькій області – які зміни відбулися протягом 2019 р.?
20.12.2019
Наприкінці 2018 року громадською організацією «ПРАВО», в рамках виконання проекту «Електронне врядування у Вінницькій області: від концепції до впровадження», який реалізувався завдяки швейцарсько-української програми EGAP за підтримки Innovabridge Foundation, було проведено дослідження стану розвитку електронної демократії у Вінницькій області.

 

Протягом двох місяців експерти громадської організації «ПРАВО» проводили фокус-групові дослідження, аналізували статути територіальних громад та офіційні сайти райдержадміністрацій, районних центрів та ОТГ, проводили глибинні інтерв’ю з посадовцями, аналізували отриману інформацію. В результаті проведення цього дослідження було виявлено низку проблем, що негативно впливають на розвиток електронної демократії в Вінницькій області, а саме: недосконалість місцевої нормативно-правової бази, низька поінформованість та активність громадськості щодо використання інструментів електронної демократії, відсутність в посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування знань та навичок щодо запровадження інструментів електронної демократії.

Експертами нашої організації було розроблено низку заходів, реалізація яких мала б покращити ситуацію з розвитком електронної демократії у Вінницькій області. Запропоновані заходи було затверджено Вінницькою облдержадміністрацією.

На реалізацію цих заходів було розроблено та представлено на конкурс, оголошений Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, проект «Електронна демократія: інформуємо, навчаємо, аналізуємо». Проект мав на меті створити умови для ефективного розвитку електронної демократії у Вінницькій області.

Одним з елементів проекту було проведення дослідження стану розвитку електронної демократії у Вінницькій області вже в 2019 році для того, щоб порівняти, на скільки змінилася ситуація в цій сфері за рік. Звіт дає можливість порівняти показники 2018 року з показниками 2019 року та визначити динаміку розвитку електронної демократії в громадах Вінницької області станом на грудень 2019 року.

З повною версією звіту можна ознайомитися ТУТ.