Мандрівний фестиваль «Дні документального кіно про права людини» завітає до Хмільника!!!

Мандрівний фестиваль «Дні документального кіно про права людини» завітає до Хмільника!!!
01.12.2009
1-9 грудня 2009 року у Вінницькій області проходитимуть покази кращих документальних фільмів про права людини. Вже другий рік поспіль фестиваль гостюватиме в Хмільнику.

До програми мандрівного фестивалю 2009 увійшли фільми переможці 6-го міжнародного фестивалю «Docudays Ua», а також фільми-призери найвідоміших міжнародних кінофестивалів.

Діапазон тем, розкритих документалістами, – від екстремальних історій про людей, які живуть в умовах війни, природних або інших катастроф – до проблем гендерної рівності, дискримінації, порушення прав дітей чи людей із обмеженими можливостями.

Особливе місце посідають історії людей, які перемогли життєві обставини, відстояли свої права й досягли мети.

Мета фестивалю – засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем “звичайної” людини, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.

У Вінницькій області документальні фільми про права людини подивляться, крім обласного центру, у Немирові, Крижополі та Хмільнику. Організатори і партнери показів:

Подільський центр соціальних технологій

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Центр європейської інформації у м. Вінниці

Хмільницька районна громадська організація «ПРАВО»

Хмільницька міська рада

Хмільницька районна бібліотека

Хмільницький районний Будинок культури

Немирівська спілка творчих ініціатив

В місті Хмільнику покази фільмів про права людини планується провести

2 – 4 грудня 2009 року в приміщенні Хмільницької районної бібліотеки для дорослих (районний Будинок культури). Початок сеансів – 13.00.

Вхід безкоштовний


Орієнтовний список фільмів, запропонованих до перегляду:Галерея Ади

Білорусь, Польща / 2008 / 53’.Режисер: Уладзімір Колас.

Ада Райчонак та її чоловік Алег – літня пара білоруських селян. Вони живуть у наймальовничішому куточку Білорусі – Вітебській області, яка подарувала світові Марка Шагала. Попри численні клопоти і скромні статки, Ада власним коштом заснувала у своєму селі картинну галерею, де влаштовує виставки художників з усієї країни. Стрічка показує, як живеться вільнодумцям у Білорусі, останній у Європі країні, де панує диктатура.

Живі

Україна / 2008 / 75’ / HD Режисер: Сергій Буковський

Герої фільму були дітьми, коли у їхніх батьків одібрали все. Лише тепер ці люди розповідають про пережите. Про те, як їх погнали у «світле майбуття». Як вимирали села. Як вони залишилися живими… Їхня трагедія вплетена в сюжет світової драми початку 1930-х: параліч економіки США, прихід до влади Гітлера в Німеччині, війна більшовицького уряду, очолюваного Сталіним, із селянством. Своєрідним провідником у цій подорожі пеклом історії виступає британський журналіст Гарет Джонс, чия правда про трагедію українців не була почута урядами західних країн.

Жінки Мирослава

Україна / 2008 / 31’ Режисер: Даниїл Сирих

Фільм знайомить глядача з одним із останніх дисидентів, учасником знаменитої Української Гельсінської групи, Мирославом Мариновичем. Фільм-портрет. Фільм-одкровення. Фільм-сповідь. Сповідь людини, котра присвятила своє життя боротьбі за свободу – думки, віри, прав людини, Культури свого народу. Відштовхуючись від подій непростої долі людини, автори проникли в передісторію формування героя як особистості, без зайвий сентиментів та суб’єктивних підкреслень відобразили шлях його становлення, із сумнівами та переконаннями.

Це ще не остаточний перелік фільмів!!!


Отож, запрошуємо всіх бажаючих до перегляду!!!