НЕЗАБАРОМ В ХМІЛЬНИКУ ЗАПРАЦЮЄ СЕРВІС «ЕЛЕКТРОННА ПЕТИЦІЯ» - міський голова підписав Меморандум з Фондом Східна Європа

НЕЗАБАРОМ В ХМІЛЬНИКУ ЗАПРАЦЮЄ СЕРВІС «ЕЛЕКТРОННА ПЕТИЦІЯ» - міський голова підписав Меморандум з Фондом Східна Європа
07.07.2020
З ініціативи громадської організації "ПРАВО" міський голова Сергій Редчик підписав Меморандум про співпрацю Фондом Східна Європа. Предметом співпраці в рамках Меморандуму є впровадження Єдиної платформи місцевої електронної демократії (скорочено – e-DEM).

Е-DEM – це онлайн система, що має на меті надати громадянам легкий і зручний доступ до використання базових інструментів електронної демократії. Ці інструменти покликані налагодити кращий взаємозв’язок громадян та влади у вирішенні різноманітних соціально важливих проблем.

Платформа e-DEM поєднує наступні сервіси:

Сервіс «Місцеві електронні петиції», який дає можливість українцям впливати на розвиток своїх громад через звернення до відповідних місцевих органів влади з е-петиціями. Ці петиції розглядаються у встановленому Законом особливому порядку за умови підтримки тексту петиції визначеною кількістю мешканців.

Сервіс «Громадський бюджет», який надає можливість мешканцям пропонувати свої проекти місцевого розвитку та/або впливати на розподіл визначеної частки коштів місцевого бюджету шляхом голосування за ті чи інші проекти.

Сервіс «Відкрите місто», який допомагає мешканцям інформувати місцеву владу про актуальні проблеми благоустрою, житлово-комунальної сфери, інфраструктури тощо, для оперативного усунення цих проблем.

Сервіс «Електронні консультації з громадськістю», який надає органам місцевої влади можливість залучати пропозиції мешканців щодо питань розвитку міст та громад, організовувати обговорення проектів документів перед їх розглядом та схваленням, проводити місцеві опитування в різних формах з метою вивчення думки активної частини мешканців міст.

Отже незабаром Хмільницька міська ОТГ буде підключена до Єдиної платформи місцевої електронної демократії, що дасть змогу мешканцям громади подавати електронні петиції, а в перспективі дозволить запровадити такі сервіси, як «Відкрите місто» та «Електронні консультації з громадськістю».