Що в імені твоїм?..

Що в імені твоїм?..
19.11.2009
З давніх-давен батьки, називаючи дитину, прив’язують до імені якісь особливі, містичні властивості. Споконвіків ім’я для дитини вибиралося дуже ретельно, іноді дотримуючись певних традицій і переконань. Навіть зараз перед тим, як наректи своє чадо, батьки перелискують безліч книг, вишукують значення імен в Інтернеті, називають їх іменами предків, а більш віруючі люди запитують про це священика чи просто називають дитину іменем того святого, якого дня вона народилася. Існує припущення, що від імені людини залежать її характер, доля і, відповідно, місце у суспільстві. Наприклад, прислів’я «Як ви яхту назвете, так вона і попливе» свідчить про те, що люди вірять у це і не хочуть відходити від давніх стереотипів.

Серед імен, які присвоювалися в м. Хмільнику дітям при реєстрації народження, найпопулярнішими протягом першого півріччя 2009 року були близько десяти. Це такі як Анна, Владислав/Владислава, Ангеліна, Анастасія, Богдан/Богдана, Артем, Олександр/Олександра. Спостерігається тенденція повернення до російських особистих імен, таких як Родіон, Поліна, Ілля, Тимофій, Крістіна. Дітям дають російські імена в українському написанні: Артьом, Ксенія, Ульяна, Дарія/Дар’я, Даніїл. Реєструючи дитину під іменем Артьом чи Альона, батьки не задумуються над майбутніми проблемами, які можуть виникнути при написанні цих імен. Часто звертаються до жіночих імен, утворених від чоловічих: Іванна, Богдана, Олександра, Євгенія…. Крім таких традиційних імен як Сергій, Тетяна, та ін. в Хмільнику немовлят називають: Інна, Катерина, Сніжана, Дарина, Аліна, Софія, Єлизавета, Мирослава, Ростислав, Алла.

Серед рідкісних і найменш вживаніших імен: Дарія, Арсеній, Кіра, Карім, Даяна.

Прослідковуючи значення імен Олександр/Олександра (з гр. мужня захисниця), Дарина (з перської сильна), Кіра (господиня, повелителька), Василь (з гр. царський), Віктор чи Вікторія (з лат. переможець), Владислав (слов’янське походження – той, що володіє славою) – безперечно, батьки таким чином прагнуть наділити дитину силою, владою… так як імена хлопчиків (Арсеній – мужній, Артем – здоровий, захищений) мають значення мужності, чоловічої сили та перемоги, то дівчаток прагнуть називати іменами, які б означали ніжність, мир, благородство, щось чисте і світле (Аліна – благородна, Анастасія – та, що воскрешає, Ангеліна – вісниця, Анна – благодать, Анжела – янгольська, Катерина – чиста, непорочна)…

Тішить те, що хмільничани не надають переваги дивним іменам на кшталт Мерседес, Принцеса, Ерос, Золушка, Грант, Гарріслав, і подібні, які були зафіксовані в Україні… Отож, шановні батьки, називаючи своїх малюків, не забувайте і про те, чи не створюватиме в майбутньому малюку дискомфорт чи сором його ж власне, рідне імя