В Хмільнику обговорювали проблеми внесення місцевих ініціатив

В Хмільнику обговорювали проблеми внесення місцевих ініціатив
28.06.2010
11 червня в конференц-залі Хмільницької міської ради відбулося засідання «круглого столу» в рамках спільного проекту громадської організації «ПРАВО» та виконкому Хмільницької міської ради «Місцеві ініціативи: участь громади в усуненні перешкод».

Сам проект спрямований на підготовку громадськістю пропозицій щодо внесення змін та доповнень до Статуту територіальної громади міста Хмільника, що стосується порядку внесення місцевих ініціатив, шляхом розробки, публічного обговорення та громадського лобіювання ухвалення таких пропозицій.

На протязі кількох місяців членами громадської організації «ПРАВО» здійснювався аналіз та розробка пропозицій щодо внесення змін та доповнень до Статуту територіальної громади міста Хмільника. Результатом цієї роботи стала розробка Положення (додатка до Статуту) про місцеві ініціативи в Хмільнику. Саме на обговорення окремих розділів цього Положення і було спрямовано засідання «круглого столу».

Саме Положення містить такі розділи:

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Розділ визначає поняття “місцева ініціатива”, суб’єкти місцевої, а також визначає предмет місцевої ініціативи;

ІІ. ВНЕСЕННЯ МІСЦЕВОЇ ІНІЦІАТИВИ

Розділ визначає відповідальну за реєстрацію місцевої ініціативи особу, підстави для внесення місцевої ініціативи, кількість підписів, необхідних для внесення місцевої ініціативи, склад, механізм створення та засади діяльності ініціативної групи та її функції, механізм повідомлення місцевої влади про її (ініціативної групи) створення, опис підписних листів та механізм збору підписів, визначає термін збору підписів, опис пакету документів, які подаються до Хмільницької міської ради, опис процедури реєстрації місцевої ініціативи та наслідки її неналежного оформлення, а також підстави для відмови в реєстрації місцевої ініціативи та процедуру відкликання місцевої ініціативи.

ІІІ. РОЗГЛЯД МІСЦЕВОЇ ІНІЦІАТИВИ

Розділ регламентує порядок розгляду місцевої ініціативи Хмільницькою міською радою (розгляд профільними комісіями тощо), визначає наслідки розгляду місцевої ініціативи, а також обумовлює механізм повідомлення членів громади про результати розгляду місцевої ініціативи та визначає процедуру оскарження рішення сесії.

ІV. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Розділ визначає процедуру набуття чинності додатку до Статуту (Положення), а також визначає відповідальність щодо недотримання Положення та методи та шляхи оприлюднення Положення.

Найбільш гостро дискусія коли обговорювалася кількість необхідних підписів членів територіальної громади міста, необхідних для підтримка місцевої ініціативи. Наразі Статут територіальної громади міста Хмільника містить вимогу, що для внесення місцевої ініціативи необхідно 1950 підписів хмільничан. Учасники погодилися, що вимога занадто завищена, але дійти згоди так і не змогли. Були пропозиції, що цю цифру варто знизити до 250 чи навіть до 50 підписів, а також встановити певну диференціацію з врахуванням кількості мешканців (будинок, вулиця, мікрорайон), які ініціюють внесення місцевої ініціативи (10 % від кількості мешканців на зазначеній території). Також була пропозиція зачекати прийняття Верховною Радою України нового закону про місцеве самоврядування, а вже потім вносити зміни до Статуту територіальної громади у відповідності до нового закону.

По закінченню засідання, керівник проекту Віталій Дорох запевнив присутніх, що всі пропозиції, які висловлювалися, буде проаналізовано та підготовлено для громадського обговорення.

Проект «Місцеві ініціативи: участь громади в усуненні перешкод» є спільною ініціатио. Громадської організації «ПРАПВО» та виконкому Хмільницької міської ради, яка реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».