Замок Ксідо – спроба №2

Замок Ксідо – спроба №2
14.04.2012
Нещодавно Хмільник відвідала знімальна група телепрограми «Факти» каналу ICTV. Причина візиту – палац графа Ксідо. Вірніше ініціатива міської влади щодо його реставрації. Як повідомляв Громадський Форум Хмільниччини, на чергову сесію Хмільницької міської ради, яка відбудеться в квітні, мають намір винести рішення «Про утворення цільового фонду для акумулювання коштів на фінансування ремонту та реставрації палацу графа Ксідо К.І.»:

http://pravongo.org/miska-vlada-maje-namir-stvoryty-tsilovyj-fond-dlya-vryatuvannya-palatsu-hrafa-ksido/

Варто також зазначити, що ще в жовтні 2010 року, міська влада подавала заявку на участь в Проекті Ради Європи “Реабілітація культурної спадщини історичних міст”.

http://gurt.org.ua/news/competitions/7784/

У поданій заявці було запропоновано створити на базі архітектурно-історичного комплексу «Замкова гора» туристичний комплекс, який включатиме музей, туристично-інформаційний центр (бюро), готель, виставково-представницьку агенцію. Розробники пакету документів ставили перед собою мету, через реалізацію проекту, реставрувати історико-архітектурні пам’ятки, створити економічно самодостатню структуру, яка в майбутньому зможе підтримувати на належному рівні стан пам’яток.

За результатами презентації міст-кандидатів експерти Ради Європи затвердили Перелік 10-ти пріоритетних міст проекту. Місто Хмільник також увійшло до цього переліку:

http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=41751

Наступним етапом мала стати презентація пріоритетних міст в Страсбурзі в листопаді 2010 року. За її результатами планувалося затвердити кінцевий список територій, що зможуть стати головними учасниками проекту Ради Європи «Реабілітація культурної спадщини історичних міст». На превеликий жаль інформація про подальшу долю заявки Хмільника на участь в цьому проекті відсутня…
Вашій увазі пропонується відео репортаж телеканалу ICTV