Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

07.05.2011

Есе про гендерну рівність

Почавши своє есе, варто відмітити, що скільки людей – стільки й думок. Адже кожна людина сприймає цей світ по-своєму… Звичайно ж, нині все частіше можна почути такі слова: «Настав матріархат», маючи на увазі перевагу жінки над чоловіком. Та не з усіма можна погодитися, так як все одно більшість випадків вказують на інше. Так, жінки все більше пробивають собі доріжку рівності, рівного співіснування з чоловіками. Але той стереотип, що жінка все одно слабкіша, не має такого логічного мислення й можливостей, як чоловік – переважає. Деякі чоловіки не хочуть змиритися з думкою, що жінка може бути розумнішою за нього, а тому й виникають різні конфлікти, моральне насильство та інші приниження чи небажання визнавати факти. Дуже часто свої значимість та перевагу у суспільстві чоловік намагається продемонструвати нахабним ставленням до жінки чи, що найчастіше трапляється, сексуальним приниженням і обманом.

В Україні права жінок та чоловіків поступово зрівнюються, але все одно побутує така думка, що жінка повинна сидіти на кухні та доглядати дітей, а на самореалізацію їй не повинно вистачати часу.

Наприклад, коли у владних структурах переважає чоловіча стать, яким надається більше прав та свобод, або ж тоді, коли при взятті на роботу роботодавець надає перевагу чоловікові, аніж жінці… Є багато випадків, коли гендерна рівність жінки порушується. Найбільш поширеним є сексуальне рабство у всіх його проявах. Але у сучасних навчальних закладах все по-іншому. Сучасне покоління є більш лояльним, ніж старше. Для подолання стереотипів потрібні час і постійна праця над розвитком жінки та чоловіка у рівних відносинах. На відміну від більш старшого покоління, нині молодь спілкується у більш рівних стосунках.

Щоб подолати гендерні стереотипи у спільноті, однієї людини замало. Але над цим потрібно постійно працювати і показувати всі свої можливості у самореалізації. Шанобливе ставлення до обох статей, ненадання жодному з них якихось переваг, а також щире ставлення дорослих один до одного сформують у дітей та молоді потрібні висновки про рівноправ’я. Особисто я працюю над своїм розвитком в надії доказати, що й жінка в силі досягти багатьох вершин. Якщо суспільство не буде пасивним, буде толерантним і терплячим – наступне покоління не буде мати хибних висновків у сфері гендерних стереотипів.

7 Comments on “Есе про гендерну рівність

Ester
08.05.2011 at 05:32

 Жінки і чоловіки є двома половинками людства і те, як побудовані
стосунки між ними, моделює людські стосунки взагалі.
Ріон Айслер

Віталій
08.05.2011 at 08:46

Дякую за статтю. Погоджуюся, що для подолання гендерної нерівності необхідно працювати представникам обох статей…

Ester
08.05.2011 at 09:00

Дійсно, не робіть для нас без нас.

Віталій
08.05.2011 at 16:09

Не думаю, що сучасне покоління є більш лояльним. Принаймні не всі його представники. Такий висновок можна зробити з коментарів окремих дописувачів нашого ресурсу…

Ester
08.05.2011 at 16:29

Якщо окремі чоловіки не бажають бути справжніми батьками, отримувати любов та повагу від своєї дитини та всієї родини то це їхні проблеми, адже гендерно застарілі ролі обмежують їх в радощах сімейного життя, заважають довірливому спілкуванню з власними дітьми. І все це тому що, “справжній мужчина мусить бути серйозним, солідним, незворушним і грізним”. Крім того, за світовими даними, 80% робочих місць, що зявляться у XXІ столітті, будуть за сучасними мірками саме “жіночими”. Мені здається, чоловікам варто задуматися уже сьогодні.
 
за світовими даними, 80% робочих місць, що з’являться у XXI столітті, будуть саме «жіночими»

Віталій
08.05.2011 at 16:43

Але ж нас виховували наші батьки, яких ситуація з гендером в Радянському Союзі цілком влаштовувала. Саме від своїх батьків я чув, що чоловік має робити те, і не має робити інше. І не тільки від батька, а й від матері… На мою думку ми наслідуємо поведінку своїх батьків, принаймні в питаннях гендеру, і певним чином передаємо їх своїм дітям… Тож для вирішення питання гендеру (зміни свідомості як чоловіків, так і жінок) в Україні має відбутися зміна поколінь…

Ester
08.05.2011 at 21:05

Саме так ми наслідуємо поведінку попередніх поколінь і тому корінь проблеми не в чоловіках. Корінь проблеми в соціальній системі де ідеалізується сила, в якій чоловіки та жінки привчені ототожнювати мужність із насильством і домінуванням. Проте, на відміну від Вас пане віталій в мене більш оптимістичний настрій щодо вирішення питань гендеру в Україні, можливо тому, що вже втомилася від чоловічого невігластва і хочеться жити в правовій демократичній державі, адже гендерна рівність напряму залежить від рівня демократій в країні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *