Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

31.08.2016

ЕТИЧНІ НОРМИ ДЛЯ ХМІЛЬНИЦЬКИХ ДЕПУТАТІВ – ДАНИНА МОДІ ЧИ РЕАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ?

Новый рисунокУ чотирьох місцевих радах Вінниччини стартувала кампанія з прийняття етичних кодексів для депутатів, секретарів та міських голів, а також голів та заступників обласної ради. До числа пілотних рад увійшла і Хмільницька міська рада. Що ж це буде за документ та чи потрібен він Хмільничанам та самим депутатам?

Головними питаннями, які повинен регулювати Етичний кодекс мають бути питання боротьби з корупцією, виконання обіцянок, належне реагування на запити та звернення. Через те, що основні нормативно-правові акти міських та обласних рад часто не відповідають чинному антикорупційному законодавству, то ці ради й надалі залишаються одними з найбільш закритих та непрозорих органів влади в Україні. Це проявляється у “конфлікті інтересів” та “не підзвітності перед громадою”. Все частіше спливають факти зловживання службовим становищем або лобіювання власних інтересів. Водночас реальних механізмів контролю за діями чиновників, фактично не існує. Світова ж практика демонструє, що одним із методів протидії корупції є впровадження етичних кодексів і дотримання чиновниками їх норм.

Пропонований проект Етичного кодексу міститиме положення про порядок уникнення конфлікту інтересів у місцевій раді, порядок звітування депутатів, секретаря та голови ради, про заборону прийому подарунків, про декларування доходів, про публічну поведінку тощо.

“Подібні кодекси (норми, стандарти) діють у багатьох країнах світу, допомагаючи суспільству контролювати дії обранців та посадовців, підвищуючи прозорість та довіру до місцевої влади, зменшуючи корупційні ризики та посилюючи персональну відповідальність представників самоврядування” – наголошує координатор проекту з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування Олена Регеша.

Варто зазначити, що у місцевої ради є розуміння та бажання ставити більш прозорою та відкритою. На круглому столі, що відбувся 3серпня у м. Хмільник, та де обговорювали проект Етичного кодексу та Положення про етичну комісію депутати погодилися, що такий кодекс буде корисним антикорупційним документом. Також про необхідність запровадження етичних стандартів говорять й громадські активісти.

“Ми,як обрані громадою представники, розуміємо важливість запровадження етичних стандартів в роботу міської ради та максимально сприятимемо тому, щоб були встановлені чіткі стандарти та правила поведінки” – зазначили під час обговорення депутатиХмільницької міської ради.

“Говорячи про етичний кодекс ми говоримо не тільки про загально відомі речі, такі як чесність, патріотизм, гідність тощо. Вони однозначно важливі та потрібні, але окрім цього кодекс перш за все має бути документом, який регулює конфлікт інтересів та сприяє більш прозорій та публічній діяльності самих депутатів”, – підкреслює Христина Коваленко, представник Інституту “Республіка” у м. Вінниця.

Наразі, ініціаторами кампанії був розроблений технічний документ, що був представлений на обговорення депутатів, працівників міської ради, громадських активістів. Були зібрані пропозиції по вдосконаленню документу та опрацьований матеріал з інших областей, де впроваджується ініціатива. Лише спільна робота над кодексом гарантує створення якісного продукту, що стане ще одним інструментом у боротьбі з корупцією на місцях.

 

Примітка. Кампанія з  імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.

Наталія Нечипорук

5 Comments on “ЕТИЧНІ НОРМИ ДЛЯ ХМІЛЬНИЦЬКИХ ДЕПУТАТІВ – ДАНИНА МОДІ ЧИ РЕАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ?

Партизан
01.09.2016 at 10:40

Щоб запроваджувати етичні норми для сьогоднішніх депутатів, треба спочатку замінити самих депутатів більшісь нинішнього складу вже нічого не змінить.

болгарка
01.09.2016 at 19:44

Етичні норми – ні, не чув!

анонiм
08.09.2016 at 17:10

Депутат Подольский збираэться взяти у власнiсть базар

Віталій
08.09.2016 at 19:22

І шо?

Іван
09.09.2016 at 08:15

Там територія гарну копійочку буде коштувати – навіщо воно йому? І навряд чи стільки грошей є в пана Подольського.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *