Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

14.04.2010

Фітнес молоді байдужий?!

«Дивлюсь я на молодь та й думку гадаю: чому всі ліниві, чому не стрибають?». Таку пісню дуже хочеться заспівати, причому неодмінно з сумним обличчям та жалібним голосом. Дійсно, чому наша молодь така байдужа до здорового способу життя, першоосновою якого є рух? Невже за весь час сидіння чи стояння не виникає гострого бажання танцювати-стрибати-бігати?

Як це не прикро, але опікуватися власним здоров’ям люди починають десь у 30-40 років. Рушійною силою виступають хвороби, набуті за попередні десятиліття малорухливого життя. Подивіться на клієнтуру фітнес-клубів: хай вас це не дивує, але лише 15% відвідувачів молодші за 25 років (ми тут не враховуємо суто дитячі групи). Розвинена мережа альтернативних закладів для фізичного розвитку просто відсутня. Куди ж поділася молодь?

Чи не єдиним місцем для фізичних вправ стають танцмайданчики розважальних клубів. Уявіть собі: тіснява, ніч, коли замість природного відпочинку оповиті цигарковим димом постаті здригаються під ритмічну музику… Все ж це, звісно, без супроводу інструктора та без правильно підібраного фізичного навантаження на конкретний організм. Щось на корисний рух не дуже схоже…

Традиційно молоді люди асоціюються з сильними, гарними на вигляд та веселими особами. Здебільшого так і є, але недовго, бо сучасні юнаки та дівчати самі себе руйнують. Починаючи зі шкільного віку захоплення комп’ютером або, навпаки, тусуванням з однолітками стає бомбою уповільненої дії. Результати накопичуються, а потім з жахом розумієш, що у 25 років виглядаєш щонайменш як на 30, а стан організму – то на всі 40. Сумно? Отож!

«Проблема народження хворих дітей походить від нашої поганої екології та нестачі грошей», – впевнені українці. А як щодо стану здоров’я батьків немовляти? Які самі хронічно хворі у свій молодий вік, бо смалять, вживають алкоголь та не займаються фізичними вправами. Природно, що і нащадки здоровими не будуть… Що ми робимо з нацією?! Скажіть від щирого серця: хтось з читачів цієї статті робить вранці зарядку або бігає неподалік дому? Таких фанатів особисто я зустрічаю дуже-дуже рідко, хоча це – найпростіший шлях до здоров’я.

Ті, хто кажуть, що не вистачає часу на вправи або бракує грошей на абонемент до фітнес-клубу, просто виправдовують свої лінощі. Нехитра арифметика: курці витрачають на тютюнові вироби близько 100-200 грн. на місяць, алкогольні напої витягують з кишені ще стільки ж, або навіть більше. Це не враховуючи плату за вхідні квитки до нічних клубів. Порівняйте з вартістю місячного абонементу до фітнес-клубу: 150-300 грн. (чим менше місто, тим дешевші спортивні послуги). Ось на чому треба економити заради здоров’я! А не на здоров’ї заради тимчасового задоволення та майбутніх хвороб…

Катерина Коптєва

17 Comments on “Фітнес молоді байдужий?!

Катерина
15.04.2010 at 11:11

Цікаво, така ситуація спостерігаєтся по всій Україні, чи є “регіональні особливості національного фітнесу”?!

Віталій
16.04.2010 at 09:26

Цікава стаття. Дякую автору за висвітлення актуальної теми, причому актуальної для будь-якої громади України. Я також не згоден з поширено тезою, що виною всьому цьому є влада (бо не створила) чи відсутність спеціалізованих закладів (бо не створив хтось). Це звичайно впливає, але… Хочу порадувати автора статті: я роблю ранкову зарядку та знаю людей які зі моню в цьому солідарні. Причому це люди, які належать до досить широкого вікового діапазону. Якщо говорити за себе, то свого часу я перебрався жити в село, про що зовсім не шкодую. Чи варто розповідати про кількість фітнес чи якихось інших, з не менш модними назвами, закладів на селі? Так отож. Але в мене є перекладина, є кілька гирьок, і головне – є бажання… На мою думку, принаймні в нашому Хмільнику, є достатньо умов для занять фізкультурою чи спортом. Існують футбольні поля, існують «турніки», в військовому санаторії є бігові доріжки, та й в себе вдома можна зробити міні-спортзал. Пригадується, що свого часу ми зробили щось подібне в підвальному приміщенні нашої девятиповерхівки… Отож проблема, скоріш за все, в бажанні, чи вірніш – в НЕ бажанні… І ще. Мені довелося відвідати один семінар, на якому гості з Польщі пояснювали, як потрібно робити соціальну рекламу. Пояснювали й показували вже готові ролики. Розповім про один…
… Уявіть: ранок вихідного дня… двір багатоквартирних будинків, розміщених по периметру… килим і пан Пудзянівський (це богатир з Польщі, який виступав в Богатирських іграх, як наш Василь Вірастюк)… Він починає вибивати килим. Звичайно, такий «дєтіна» наробив багато шуму… Але вразила кінцівка ролика: пан Пудзянівський скручує килим та кладе на коліна людині, яка сидить в інвалідному візку. За кадром звучить голос, який закликає допомагати людям з обмеженими можливостями…
А що маємо в нас? Той самий Вірастюк рекламує, якщо не помиляюся, пиво «Десант» чи «Арсенал», причому наголошуючи, що це пійло справжніх чоловіків… Клички рекламують «Чернігівське», а нещодавно оголосили конкурс, спільно з торговою маркою «Неміров». Я розумію – гроші… Але в цьому випадку теза про те, що гроші не пахнуть – не «канає».. Вони «пахнуть», причому перегаром…
З цього можна зробити висновок, що попри всі перелічені в статті негаразди, в нас відсутній позитивний образ людини, яка веде здоровий спосіб життя. Бути здоровим (читай: не палити, не пити, бути фізично активним) просто не модно… Модно бути «крутим». На мою думку, цю проблему можна зрушити з місця, якщо почати формувати такий образ та створювати нову «моду»… Причому на всіх рівнях: від державного – до місцевого…

Катерина
16.04.2010 at 18:16

Дякувати Віталію за такий розширений коментар!;) Радує повідомлення про ранкову зарядку. З приводу “модно”/”немодно” пригадалося таке: за радянських часів фізкультура була обов”язковою то більш організованою, ніж зараз. Ця традиція вмерла разом з СРСР, бо, можливо, сучасні люди вважають це застарим стереотипом – займатися фізкультурою. Та ще й в багатьох не вистачає розуму, що це не радянстка забаганка, а загальнолюдська потреба, яка нікуди не дівається…

R0m@Nuke
16.04.2010 at 23:37

тут навіть я не витримав!!! хоть і обіцяв сам собі що писати тут не буду!!! традиція не вмерла просто приклади для наслідування змінилися!!! правільно сказав Віталій що Верастюк рекламує пиво Арсенал який від подає приклад піди набухайся і будеш кремезний як я!!! або ось вам реальніший приклад у нашому місті славно звісна Спортивна школа а тренер який приходить в нетверезому стані дає їм мячика і каже підіть дітки побігайте!! а сам потом тупо йде далі добирати норму то що з такого приклада візьмеш??? я наприклад бачу тільки одне бухай і втебе буде робота і все остальне!!! я коли у вечері виходив із своїм другом погратися у футбол до нас почали підходити діти і просити щоб ми їх навчили грати у футбол! от ми набрали вже групу дітей на останій треніровці їх було 28 чоловік які хотять займатися спортом!!!які не курять і не вживать алкоголю!!! + ми їм поставили умови якщо будуть курити та вживати алкоголь то ми ними займатися не будемо!!! то діти з радістю приводять своїх друзів навіть є декілька чоловік з ліцею №20 такщо не потрібно тут розказувати що молодь не хоче займатися спортом дайте їм нормального тренира + після тренировки невелика лекция про шкідливість алкоголю та тютюну і вам буде результат!!! а сидіти і казати що все погано може кожен!!!

Катерина
17.04.2010 at 09:52

Класно, що є діти (та не тільки), що хочуть займатися спортом. Проблема, що немає місця, де б це бажання можна було реалізувати існує. Проте фітнес-клуб – це як приклад того, що створені умови для занять, але люди, особливо молоді, чомусь ними не користуються. Дворові команди та аматорські секції – це класно, а де ж організовані заняття?

Волошка
17.04.2010 at 11:00

Проблеми з тим, куди піти позайматися спортом, немає. Так як казав Віталій – турніки, бігові доріжки, від себе додам – в нас є ще й гуртки, і навіть неспортивного спрямування, є фітнес, є тренажерні зали, викладання східних танців, є – хоча вони всі платні. Та краще все ж таки піти потратити гроші в таких закладах, ніж потратити їх на пиво чи горілку… Проблема в зовсім іншому – є чим зайнятися, головне бажання – просто більшості ліньки ходити на подібні тренування чи гуртки. Це ж там треба і бігати, і присідати, “Залізо піднімати”….
А Романюку з його другом – респект і уважуха))) Люди, які беруться за якесь діло безкоштовно, справжні патріоти своєї справи. За такими людьми і тягнеться молодь. Тобто вона хоче тягнутися))) тільки таких стало зовсім мало – скоро в Червону Книгу будуть вносити таких людей як вимираючий вид…. Це я наприклад, щоб ні в кого не склалася думка, що я таких людей порівнюю з звірями і рослинками…
В тих, хто дізнається про безкоштовну діяльність когось із знайомих, зразу приводить в ступор така подія – вони починають підозріливо дивитися, розпитувати, а що ти від цього маєш, це ж не просто так!!!! доброжелатєлі…:))

Віталій
21.04.2010 at 12:22

Це дуже добре, що зараз нікого не заганяють до занять фізкультурою, як це було при Союзі. Я вправі сам вирішувати йти на стадіон, чи сидіти за компом. До речі, під час служби у війську, я на власному прикладі пересвідчився в ефективності занять спортом “з-під палки” та з власної ініціативи. Навіть Бог свого часу дав людям право вибору: вірити чи не вірити, чинити добро чи зло, їсти з дерева пізнання чині… То хіба хтось вище за Нього? Все ж таки проблема в формуванні певної “моди” на здоровий спосіб життя, а також з бажанням бути здоровим та популяризувати здоровий спосіб життя. Я також знаю випадки, коли “спортсмени” після перемог (чи просто участі) бухають так, що аж Данія здригається…
До речі, не можу втриматися від компліменту на адресу R0m@Nuke: молодець!!!
А щодо організованих занять, то щоб до кінця прояснити ситуацію, приведу ці посилання на статті офіційного сайту міста Хмільника:
http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=38099
http://hmilnyk.osp-ua.info/index.php?pokaz=37925
http://hmilnyk.osp-ua.info/index.php?pokaz=37903
На сайті ще досить багато такої інформації – це тільки за квітень. Тож не можна говорити, що немає організованих занять, тому що для того, щоб перемагати, потрібно десь тренуватися…

Катерина
22.04.2010 at 09:09

Як на вашу думку, шановні, де краще та ефективніше можна влаштувати такі організовані заняття: у великому місті чи в маленькому? Бо у великому місті всі якось розрізнені та байдужі. Такі собі індивідуалісти. А в маленьких містечках набагато простіше вийти надвір чи на вулицю, та хоч якійсь майданчик та погратися в рухливі ігри. Чи це мені так здається, бо я мешкаю у великому місті та ідеалізую маленькі?!

Віталій
22.04.2010 at 09:46

Звичайно варто враховувати величину міста, а також інші фактори. Але погодьтеся, великі міста – великі можливості, мпленькі міста – маленькі можливості. Та й не думаю, що якщо говорити про “вийти на двір чи на вулицю”, то Ваша місцева влада введе якусь заборону. Виходьте і проводьте ігри чи квести… До речі, переконаний, що в Вашомі місті це вже хтось робить…

.
22.04.2010 at 16:03

я вибираю спорт а не спірт і всіх закликаю до цього

.
22.04.2010 at 16:05

я за спорт а не за спірт

R0m@Nuke
22.04.2010 at 21:45

ОгО!!! невже я почув слова похвали вад вас пане Віталію!! я просто не вірю своїм очам!!! обично звучала тільки критика в мій бік!!! невже часи змінилися??!!! Якщо це написано щиро то дякую!! но є одне но… ви кажете що у вас є турник гирьки і ви займаєтеся спортом!! це класно! но ось це но… якщо мене не цікавить не перекладіна ні бруся і гирьки мене більш цікавить рухливіший спорт а не просто накачування мязів!! наприклад той самий ТЕНІС чи СКЕЙТБОРДІНГ, або РОЛІКИ ну і на саимй кінець Велосипедний мотокросс або BMX (Bicycle Мoto Xtream — BMX) жодного обладненого майданчика!!! а коли начинаєш кататися або пригали на бардюри чи на якісь перила то люди кричать і матюкаються!!! то після такого відразу пропадає бажання займатися ЛЮБИМ ВИДОМ СПОТРУ!!! мені цікаво що ви тут можете погадувати??? окрім турніка і гірьок!!!

і щодо міста у великому місті є багато клубів, кружків, секций куди мона піти!!! аби було бажання ходити в меленькому місті люди обмежані у своєму виборі!!! такщо ви сильно ідеалізуєте маленькі міста! можливо у великому місті ви незнаєте жодної адреси куди мона піти потренуватися чи чим себе зайняти то шукайте зайдіть на сайт свого міста можливо ви там найдете декільки відповідей!!!

ОООО а що до того що “.” за спорт а не за спірт то це добре!! я за вас дуже радий!!!

Катерина
23.04.2010 at 08:19

Вдале протиставлення “спорту” та “спірту” – дякую за нову ідею:) Про обладнані майданчики у великих містах: справжній тенісний корт, на якому нормально можна грати, коштує 120 грн. на годину. Хто це може собі дозволити? Отж там і граються багатії. Для пересічного громадянина теніс, скейт та велосипеди – дійсно заборонена реальність. Є досить багато тренажерних залів, але ж це на любителя. А щодо “вийти на двір” думаю умаленькому містечку це зробити простіше, бо й відношення людей один до одного більш відкрите. у великих містах, якщо навіть хтось збирається вийти на майданчик серед багатоповерхівок, то завжди думає, як подивляться на нього сусіди, що скажуть. Так в багатьох відмирає бажання бігати та стрибати по двору. Тільки діти можуть собі таке дозволити, якщо батьки не кричатимуть на сина та доноку: “Вєді себя прілічно!”

R0m@Nuke
23.04.2010 at 14:32

В наших деяких санаторіях мона навіть пограти і безкоштовно!))) но майданчики є а от тренера нема((( якраз то волосипед, ролики та скейт для пересічного громадянина!!! навпаки у великому місті байдуже що ти робиш і як ти це робиш, а у маленькому тебе обсудять з різних сторін!!! ви напевно не жили у маленькому містечку через те так і думаєте!!! от мені наприклад байдуже що подумають про мене сусіди якщо я вийду і піду десь на турники чи просто пробіжуся!!! в мене що до цього комплексів нема!!)))

Віталій
27.04.2010 at 09:48

Сергію повір – похвала справді щира. Я справді задоволений, що ти знайшов себе, маєш тепер можливість проявити свої найкращі організаторські здібності і щиро сподіваюся, що не будеш більше розповідати, що громадська організація “ПРАВО” займається чимось не тим… До речі,ти обіцяв відкрити на тренінгу якісь карти. Можливо я щось прослухав, але не почув від тебе ніяких одкровень…
Пані Катерино, а що на Вашу думку можна зробити, щоб здешевити вартість гри в теніс? До речі, вийти в двір і позайматися фізкультурою проблематично як у великому місті, так і в маленькому. Тільки ця проблема існує виключно для тих, хто хоче бути як всі, а не фізично активним та здоровим. Я не відступлюся від своєї позиції: проблема в відсутності моди на здоровий спосіб життя…

Катерина
27.04.2010 at 15:03

Мені тут на думку прийшла згадка про книжку, яка в мене колись в дитинстві була: про різні рухливі ігри. Дійсно, якщо втеніс грати дорого (обладнання потрібне), то купити просто м”яча набагато простіше! А користі аж ніяк не менше, якщо до того ж залучити багато дітей та молоді, то буде ще й весело! Де б оту книжку знайти?

Віталій
28.04.2010 at 11:40

За сприяння Українського інституту соціальних досліджень ще в 2004 році побачила світ серія під назвою “Формування здорового способу життя молоді”. Ось кілька назв книжечок з цієї серії:
“Фізична культура, як неодмінна складова формування здорового способу життя”, “Формування здорового способу життя молоді: стратегія розвитку українського суспільства”, “Формування здорового способу життя: активна участь молоді”.
Попитайте в членів Ваших місцевих громадських організацій, в службі у справах сімї та молоді. Якщо знайдете ці книжечки – думаю, вони дуже Вам допоможуть…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *