Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

18.09.2012

ГАЙДАЄВ, ЧЕРНІЙ ТА ШЕПЕЛЄВ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА «НЕКОНСТИТУЦІЙНИЙ ТА ПРОТИПРАВНИЙ» ЗАКОН… КАТЕРИНЧУК БУВ ВІДСУТНІЙ…

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію особи», внесений народним депутатом від Партії регіонів Віталієм Журавським. За це рішення проголосували 244 народних депутати.

На думку експертів, прийнятий в першому читанні законопроект, відкидає Україну в питаннях прав людини на свободу думки і свободи слова, щонайменше, на 20 років назад.
Ми поцікавилися, як голосували за цей, за словами омбудсмена Валерії Лутковської “неконституційний та протиправний” законопроект, народні депутати, які балотуються до Верховної Ради по нашому округу №13? Пропонуємо вашій увазі результати цього дослідження:
М. Катеринчук – відсутній;
Ю. Гайдаєв – «ЗА»;
В. Черній – «ЗА»;
О. Шепелев – «ЗА».
Висновки робіть самі…

Посилання на результати голосування: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/g_frack_rtf?ident=30161&krit=66

Для довідки:

За інформацією кореспондента УНІАН, за дане рішення проголосували 244 із 344 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. Положеннями законопроекту передбачено встановлення кримінальної відповідальності за скоєння такого суспільно небезпечного діяння, як «наклеп», який полягатиме в умисному поширенні завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію, за умови, що такі дії спричиняють тяжкі наслідки.

В законопроекті передбачено, що наклеп, тобто умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію, якщо такі дії спричинили тяжкі наслідки, – карається штрафом в розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі до двох років.

Наклеп, вчинений шляхом публічного демонстрування у творах або засобах масової інформації, або вчинене слідчим, прокурором чи суддею – карається штрафом в розмірі від п’ятисот до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

В законопроекті передбачено, що це ж діяння, поєднане з обвинуваченням особи у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, – карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

5 Comments on “ГАЙДАЄВ, ЧЕРНІЙ ТА ШЕПЕЛЄВ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА «НЕКОНСТИТУЦІЙНИЙ ТА ПРОТИПРАВНИЙ» ЗАКОН… КАТЕРИНЧУК БУВ ВІДСУТНІЙ…

Небайдужий
18.09.2012 at 19:03

Наклеп – юридичний термін на позначення певного виду протиправної дії. В Кримінальному кодексі України 1960 р. наклеп визначався як поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять іншу особу (ст. 125, див. також Постанову ПВСУ № 7 від 28.09.90 р.).
Після втрати чинності КК 1960 р. (замінено на КК України 2001 р.) з кримінального законодавства України такий склад злочину як Наклеп зник, оскільки не був включений у новий КК
Чому цей закон неконституційний? Та тому, що відповідно до ст. 22 Конституції України: “Конституційні права і свободи гарантуються і не  можуть  бути скасовані. 
При прийнятті нових  законів  або  внесенні  змін  до  чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав  і свобод“.
Ось вам, чергова ілюстрація того, як працює парламент, складаний з дилетантів.
Окрім цього, сьогодні ВР відхилила в першому читанні законопроект, який передбачав трансляцію в режимі он-лайн процедури підрахунку голосів на виборчих дільницях. “За” проголосувало лише 9 (!!!) депутатів. (наші нардепи-кандидати всі голосували проти прийняття цього закону, за винятком відсутнього Катеринчука). Цей факт свідчить про те, що чинними депутатами (як владою, так і “апазициєю”) готуються масові фальсифікації виборів саме під час зазначеної процедури. Ось вам і “право вибору”….

Небайдужий
18.09.2012 at 19:51

Стаття про законопроект на “Українській правді”.

Небайдужий
19.09.2012 at 18:00

Ще раз переконався в актуальності цього сюжету: “Павлік Морозов. Про мову”

Небайдужий
19.09.2012 at 22:57

Ось така в нашій ВРУ ” сучасна технологія” ухвалення законів…

“Поки опозиціонери займаються розборками, регіонали під умілим керівництвом Михайла Чечетова без жодного спротиву приймають будь-які потрібні їм рішення. Після років тренувань вони змогли знайти оптимальну схему розсадки кнопкодавів у залі, та механізм їхньої роботи – 226 голосів «за» видають на-гора не більше чотирьох десятків розташованих у шаховому порядку нардепів. Про всяк випадок сесійним залом та кулуарами тиняється невеликий «резерв», завжди готовий прийти їм на допомогу.”
http://tyzhden.ua/Politics/60306

Віталій
10.10.2012 at 11:52

Прикольне відео по темі:http://www.youtube.com/watch?v=o8WDPW15_b8&feature=plcp

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *