Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

19.03.2012

Хмільничани в групі ризику щодо захворювання на рак? Винен радон?

Пропонуємо вашій увазі дослідження учениці школи №1 Мирослави Дворницької, яка паралельно з навчанням в школі є ще й студенткою Вінницької Малої Академії Наук. В своїй роботі пані Мирослава досить несподівано піднімає питання впливу радону на розвиток онкозахворювань в нашому місті. Тема досить актуальна та важлива. То ж пропоную перейти до прамої мови – передаю слово пані Мирославі:

– Мрія стати онкохірургом у мене з’явилася ще 8 років назад, цьому посприяв той факт, що рак забрав у мене дуже багато дорогих мені людей, тому за три роки навчання у Вінницькій МАН на медико-біологічному факультеті,  я досліджувала ракові пухлинн.

А цього року я дещо конкретизувала свою область досліджень, а саме – досліджувала вплив радонового випромінювання на розвиток онкологічних захворювань… Цю тему мені допомогла обрати моя вчителька з біології Кулініч Ольга Миколаївна, яка була моїм вірним наставником і допомагала мені разом із моїм науковим керівником, кандидатом медичних наук, доцентом Коваленком Володимиром Олексійовичем у нашій спільній плідній праці.

В школі, де я навчаюся, за останній рік троє дітей захворіли на рак. Одна дитина померла (учениця 4 класу). Учениця 5 класу проходить хіміотерапію, учень-випускник готується до пересадки кісткового мозку. І це тільки у моїй школі, а взагалі ріст ракових захворювань у нашому місті кожного року збільшується приблизно на 200 чоловік. Отже щось стимулює цей ріст. Опираючись на міжнародні дослідження, які доводять, що збільшені дози радіаційного випромінювання підсилюють ріст онкозахворювань, я припустила, що саме радон є причиною збільшення росту онкозазворювань у  місті Хмільнику і мої моніторингові дослідження це довели…

Як саме я проводила свої дослідження? Я порівняла три міста: м. Хмільник, (де є природнє радіаційне випромінювання), м. Могилів-Подільський та м. Жмеринку (де немає радону). У кожне з цих міст я надсилала інформаційні запити з проханням вказати мені потрібну інформацію. Визначивши методом пропорції, який відсоток онкохвороб припадає на населення кожного міста, можна зробити припущення, що радон дійсно підсилює ріст онкохвороб, тому що  у нашому місті відсоток найбільший.  Звичайно не можна сказати, що лише один радон викликає ракові захворювання. Є й багато інших чинників, але радон  підсилює ріст онкологічних захворювань. У нашому місті й околицях є місця, де порівняно перебільшені дози концентрації радону, одним із них є село Вербівка Хмільницького району, у якому тільки на вулиці, де мешкає мій дідусь від раку померло 15 осіб… Ще приклад: моя двоюрідна сестричка, яка років 5 тому назад переїхала з батьками у будинок, поблизу с. Вербівка, рік назад у неї  виявили рак, а влітку вона померла… просто припускаю, що це пов’язано з радоном, який міститься у питній воді…

Звичайно для курортників радон не шкідливий, а навпаки корисний, бо вони отримують невеликі дози опромінення при лікуванні, а для жителів нашого міста, він є дуже згубним.

З усіма матеріалами і документами ви можете ознайомитись у додатках, а також ви зможете знайти інформацію, як зменшити концентрації радону у житлових будинках і тим самим вберегти себе.

У майбутньому я планую випустити розроблені мною буклети з інформацією про шкоду радону і про те, як можна захиститись від згубного впливу радону і тим самим вберегти себе!

Мирослава Дворніцька

Додатки:

Звіт ( 1,3 Mb )

Архів документів + проект (4,8  Mb )

95 Comments on “Хмільничани в групі ризику щодо захворювання на рак? Винен радон?

правдиченко
19.03.2012 at 12:33

Причини більшої кількості онкохворих людей в Хмільнику порівняно з іншими регіонами полягає не в радіації, як основній причині. Виявляється, що сучасне життя, яке повязане із використанням великої кількості штучних хімічних домішок чи продукції спричинює до зменшення імунітету, тим самим зменшую опір і до радіації. Якщо подивитись статистику онкозахворювань за часів Радянського Союзу і сьогоднішньої Незалежної України, то кілкість онкохворих в десятки рази зараз більша. Чому? Тому що:
1. Продукти харчування містять Ешки, тобто стабілізатори, емульгатори, консерванти, барвники, ароматизатори і т.д.
2. Побутові засоби із канцерогенами (пральні засоби, миючі засоби, шампуні, модні мила, гелі для бриття і після і т.д.)
3. Екологія
4. Питна вода. Водопровідна з хлоркою і брудна, кирнична – забрудена патогенами, металами і т.д.   Бутильована вода негазована з консервантами, а газована очищена зворотним осмосом, що містить кадмій або інші важкі метали.
5. Стоматологія – усі пломби (металокерамічні, керамічні, пластикові) містять мікроскопічні домішки важких металів, які при попаданні в організм викликають онко.
6. Посуд із нержавіючого металу, також містить важкі метали. Потрібно замінити на емальований посуд (якісний).
Багато ще можна писати, але завдання усіх корпорацій одне, щоб люди хворіли і більше коштів витрачали на лікування – от такий собі бізнес!

Олеся
19.03.2012 at 13:06

Дуже гарна стаття! Заставляє задуматися. Спасибі пані Мирославі. Цікаво було б почитати й буклети.

Небайдужий
19.03.2012 at 13:40

Розумна дитина! Молодець!
Все правильно й по ділу. 🙂

Віталій
19.03.2012 at 14:56

Проблема справді актуальна і про це потрібно говорити:
http://gurt.org.ua/news/recent/5536/

Мирося
19.03.2012 at 15:24

Дякую…..) З буклетами, пані Олесю, ви  можете ознайомитись у архіві документів, який приєднаний до статті!)
 

Маруся
19.03.2012 at 19:43

Мироня молодчинка)) так тримати))

Паштет
19.03.2012 at 19:56

Як каже мій інститутський друг -“Мы все умрем!!!” А офіційна наука та влада, що думають з цього приводу?

Букашка
19.03.2012 at 19:58

Ракові захворювання лякають…
 

Маруся
19.03.2012 at 20:04

ніхто ж не каже, що ми житемемо вічно, питання в тому, як довго ми проживемо, та якою смертю помремо…

Віталій
19.03.2012 at 20:07

Шановний Паштет! За цим посиланням Ви можете знайти зразок інформаційного запиту. Використавши його та надіславши запит на ім’я міського голови, Ви можете дізнатися відповідь на своє питання…:
http://pravongo.org/na-scho-zh-vse-taky-mayut-namir-vytratyty-15-mln-hrn/
 

Паштет
19.03.2012 at 20:23

Маруся, в тій фразі закладено набагато більший зміст, але далеко не кожен може його зрозуміти.
 
Шановний Віталій! Це не відповідь на моє питання, якщо у Вас немає адекватної відповідь, просто мовчіть!

Маруся
19.03.2012 at 20:25

Дякую, що пояснили…

Мирося
19.03.2012 at 20:35

Шановні друзі, на рахунок влади теж маю відповідь….) У приєднаних документах ви зможете знайти інформаційний запит , який я надсилала В.П Грушку і відповідь на ньго…. , Знаєте навіть мер міста Жмеринка відповів на мій запит , а наш мер написав, що це не в їхній компетенції……..(((

Мирося
20.03.2012 at 11:01

Правдиченко, я не сказала про те, що тільки радіація викликає ракові захворювання….. факторів ризику і причин є досить багато, я згодна із тими, що ви написали, але я мала на увазі, що радон підсилює усі інші фактори, тим самим збільшуючи кількість онкохвороб…!
І до речі, місті Жмеринка та Могилів-Подільський  люди теж  використовують” велику кількость штучних хімічних домішок чи продукції” , але чомусь у них відсоток хворих на рак менший…. отже робіть правильні висновки….

Мирося
21.03.2012 at 22:35
Пронира
22.03.2012 at 00:16

Розумничка! Удачі тобі в житті!!!

Ольга
22.03.2012 at 12:33

Ну, Мирося, теперь у тебя две дороги – в Жмеринку или Могилев-Подольский. Правда, в Могилеве плотину в любой момент может сорвать, и город затопит, а в Жмеринке все производство убито и можно только пирожками торговать на  ж/д вокзале. А так там очень даже ничего. Кстати, а статистику по годам по росту раковых заболеваний ты изучала? Радон был всегда, люди жили всегда, а умирать от рака с какого года начали?

Мирося
23.03.2012 at 16:30

Пані, Ольго…. наука іде вперед, тому я брала дослідження лише за останні п’ять років…, але від раку люди помирали завжди і не тільки у Хмільнику…..! І наголошую ще раз, що радон не є головним чинником, який призводить до утворення онкохвороб, але підсилює  усі інші зовнішні і внутрішні фактори….

Ольга
24.03.2012 at 19:40

В Украине наука  идет назад. Статистика раковых заболеваний не соответствует истине по двум причинам:  не ведется массовый профилактический осмотр (то, что было в загнивающем СССР раз в год на всех предприятиях, колхозах и учебных учреждениях); людям все равно не за что лечиться, поэтому они и не становятся на учет в диспансеры и не проводят даже минимальные превентивные мероприятия по сохранению своего здоровья.  Учитывая массовые махинации врачей при диагностике заболеваний, особенно раковых, Ваша статистика за последние 5 лет полностью зависит от финансовой заинтересованности врачей: может пациент вывалить деньги или нет. Если может – тогда у него рак. Нет – тогда просто язва. Но попытка отравить жителям Хмельника жизнь радоном у Вас удалась.
 

Волошка
24.03.2012 at 20:30

Не думаю, що настільки велика загроза, і  ця стаття отруїла життя жителям Хмільника:)) Під великою загрозою вся Україна, і ті міста, де великі заводи. А лікарі, не кажу про всіх, дуже часто лікують-лікують, аби “витягнути” більше грошей, хоча в деяких випадках знають, що зцілення ніякого не буде… На жаль, так воно є – аби найбільше нахапати((

Паштет
24.03.2012 at 22:59

Ольго, хмільничани з покон віків знають, що радон для них користі не приносить, але ніхто через це сильно не переймається, тож гадаю що “… попытка отравить жителям Хмельника жизнь радоном” нічого не змінить.

Ольга
24.03.2012 at 23:09

Ну, тогда вообще непонятно, к чему все это было написано.

Віталій
24.03.2012 at 23:12

Якщо керуватися думкою Паштета, то не варто було й проводити таке дослідження… Все одно всім пофіг… і радон, і рак, і дослідження…))) Так, Паштете?

Паштет
24.03.2012 at 23:22

Ольго, 90 відсотків того, що написано на цьому сайті, ні до чого, але вчепились ви щось саме до цього матеріалу)))

Віталій
24.03.2012 at 23:26

))) Чого ж ще було чекати? )))

Паштет
24.03.2012 at 23:27

 Віталій, о ні, не варто керуватись моїми думками! Тим більше коли Ви їх не розумієте.

Волошка
24.03.2012 at 23:31

Мирославка молодчинка, що підняла цю тему взагалі. В Хмільнику стало багато онкохворих… Дуже шкода, що декому вже не допомогти…((

Віталій
24.03.2012 at 23:40

Звичайно молодчинка. Навіть зважаючи на те, що методологія дослідження недосконала, про проблему впливу радону на хмільничан варто говорити. і буклети друкувати, і інформаційні кампанії проводити, і можливо навіть започаткувати якийсь жорсткіший контроль за приватними свердловинами…
 

Паштет
24.03.2012 at 23:45

Віталій, а в світі взагалі є щось досконале, крім того, що робите Ви?

Волошка
24.03.2012 at 23:47

Тут не лише на свердловини треба робити акцент… Тим, хто захворів, чи вже пішов у могилу – контроль за приватними свердловинами не допоможе.  Варто об’єднувати зусилля в ширше русло… і боротися всім людям… поки  не пізно.

Віталій
24.03.2012 at 23:49

))) Може досить тупити?))) ДО ЧОГО ТУТ МИ?)))))))))))) І ЩО ЦІ “МИ” РОБЛЯТЬ?))))))))))))))))))))

Віталій
24.03.2012 at 23:49

Волошко, з чим боротися?

Паштет
24.03.2012 at 23:56

Віталій, по скільки ми вже перейшли на ти і до тебе бачу погано доходить, то напишу по іншому – в світі є щось досконале, крім того, що робите ти?

Волошка
24.03.2012 at 23:56

Боротися з поганою екологією, стежити за продуктами харчування, з хімічними викидами в повітря і в землю… багато з чим. Люди самі винні, бо засмічують планету і не бережуть природу. Так, це дуже довгий процес, люди роками не слідкували за порядком. А що мають? Хвороби, бруд, нечисте повітря. Може, напишете, що це не стосується теми? Чи що це занадто масштабна проблема, а не маленького містечка? Але це проблема й наша.  

Віталій
25.03.2012 at 00:04

Чому ж не наша? Це проблема всіх і кожного. Що конкретно пропонуєш? Наприклад, як продовження Миросиного проекту. Вона провела дослідження – що далі? Яким чином “боротися з поганою екологією, стежити за продуктами харчування, з хімічними викидами в повітря і в землю”. Прошу не сприймати це, як наєзд. Сприймай це, як елементи окремого проекту – ти маєш досвід їх написання. Прошу вказати конкретні заходи…

Небайдужий
25.03.2012 at 00:09

Найконкретніший і найдієвіший захід- оголошення інвестиційного конкурсу і спорудження в околицях міста сміттєпереробного заводу. Так, як забруднюють екологію в місті відходи нашої з вами життєдіяльності, не забруднює її ніщо.
А з радоном методи боротьби прості- влаштування вентиляції та постійне провітрювання приміщень, розташованих в підвалах та на перших поверхах будинків.
 

Паштет
25.03.2012 at 00:13

Небайдужий, Ви впевнені, що побудові відходи впливають на нас гірше, ніж важкі метали, які ми вдихаємо разом з димом яким зараз затягнуте усе місто?

Волошка
25.03.2012 at 00:14

Чому ж я маю сприймати це, як наєзд? Я наєзди від запитань відрізняю досить непогано:) А що, це ще не завершення проекту?   Ви ж знаєте, щоб обдумати проект,  потрібен час)))  

Віталій
25.03.2012 at 00:19

Раніше чув тезу, що сміттєпереробний завод для одного Хмільника – то забагато. Тобто сміття місто продукує набагато менше, ніж потрібно заводу для повноцінної роботи. тоді обговорювалися варіанти побудови такого заводу на “стику” кількох районів (2 чи 3). Але наука не стоїть на місті і нещодавно хтось мені розповідав, що є такі собі міні-заводики з переробки сміття… Хтось знає про це більше?
Ваші пропозиції щодо боротьби з радоном звичайно доречні, але стосуються виключно багатоквартирних будинків і, можливо – промислових об’єктів. А що робити з приватним сектором? Думаю, що тут якраз була б доречною пропозиція Миросі щодо інформування…

Віталій
25.03.2012 at 00:21

А ще пропозиція Олександра щодо встановлення певного контролю за приватними свердловинами…

Небайдужий
25.03.2012 at 00:22

А в приватному секторі хіба регулярно провітрювати приміщення не можна? 🙂

Волошка
25.03.2012 at 00:23

Паштете! А Ви колись бачили сміттєзвалище за містом? Коли його хтось підпалить, від нього стільки смороду… Люди, які там живуть, не мають чим дихати. Але ж вітер віє і в бік міста, отоді й на Хмільник трохи запашку попадає)) Тож це теж впливає…

Віталій
25.03.2012 at 00:26

В приватному секторі підвал то не єдине джерело, де той радон може чекати на громадянина))) Варто роз’яснювати про оті свердловини про які писав Олександр.

Волошка
25.03.2012 at 00:26

Є такі заводики. І не раз по телевізору показували.  А ще завдяки подібним заводикам можна переробляти сміття на корисні речі))) ну, по телевізору казали, що навіть переробляють сміття і роблять туалетний папір)))

Паштет
25.03.2012 at 00:27

Волошко, звісно впливає, але все таки це за містом і дихають тим, далеко не всі жителі.

Віталій
25.03.2012 at 00:28

Та звичайно є. але мені цікаво почути, яка мінімальна потужність цього дива цивілізації…))

Паштет
25.03.2012 at 00:33

Такі заводи обслуговують цілі регіони.

Волошка
25.03.2012 at 00:37
Віталій
25.03.2012 at 00:54

В мене питання до тих, хто знає. Є різниця між сміттєспалювальним заводом і сміттєпереробним? Якщо так, то в чому вона полягає? Чи коли ми говоримо про переробку сміття, то маємо на увазі переробку на електроенергію методом спалювання?

Волошка
25.03.2012 at 01:02

А яким чином Ви хотіли переробляти сміття?))) Це як один із варіантів) Чому б не переробляти сміття в електроенергію? 

Паштет
25.03.2012 at 01:03

Хіба це має якусь різницю в даному випадку?

Небайдужий
25.03.2012 at 01:05

Віталій, пані Волошка права, немає ніякої різниці на що сміття переробляти. Головне- позбутися сміттєзвалищ навколо міста і їх надзвичайно шкідливого впливу на екологію курорту, тепер вже загальнодержавного значення.

Віталій
25.03.2012 at 01:09

Зараз багато говорять про роздільне збирання сміття. Тобто пластик, скло та папір використовуються, як вторинна сировина для виготовлення різних речей. Наприклад мені розповідали, що з пластику виготовляють досить широкий спектр товарів – навіть човни. Папір також використовують для виготовлення картону і т.д.  А тут говориться саме про спалювання (хоча для скла то занадто))).

Паштет
25.03.2012 at 01:16

Спалюють побутові відходи, а не скло, не плутай грішне з праведним.

Небайдужий
25.03.2012 at 01:17

Все залежить від кількості сміття. Тобто, для ефективної роботи сміттєпереробного заводу, його треба стільки, щоб це було економічно виправдано.
Коли сміття мало, то, мабуть, найдешевше, його пререробити на теплову та електричну енергію, просто спаливши, а з відходів (шлаку) виготовити будівельні та оздоблювальні матеріали.
Ось, колись на К1 була дуже цікава програма з цієї теми.

Віталій
25.03.2012 at 01:24

Дякую, обов’язково подивлюся програму. Але виникає проблемка: для когось сміття може не вистачити для переробки, як вторсировини, а для когось його цілком вистачає, щоб вести досить прибутковий бізнес. До нас на офіс приходив такий собі чоловік та жалівся, що на його бізнес (він займався збором вторсировини) здійснюють тиск, погрожують і так далі. Війна така, що куди там війнам за землю в Куманівцях…))) Просив допомогти… Але потім десь пропав…

Пронира
25.03.2012 at 01:29

Панове, повернімося до сучасниx реалій… Тема будівництва такого підприємства не нова, але важкопідйомна по багатьом причинам (об”єми сміття, якість вторинного продукту, ринки збуту продукції, корупція та ін.). Сьогодні ми маємо “курорт держзначення”, що суттєво ускладнює навіть початковий процес отримання “документально-дозвільно-доларової)))) документації”. Інвестори такиx заводів-фабрик, як правило, іноземні (європейські) юридичні особи, котрі добре вміють раxувати гроші та вираxовувати ризики. Моє враження, що найближчиx 10-15 років нам небачити сміттєпереробного заводика.

Паштет
25.03.2012 at 01:34

через 15 років нам же країни не бачити, не те що заводу

Пронира
25.03.2012 at 01:37

Паштет 25.03.2012

“Волошко, звісно впливає, але все таки це за містом і дихають тим, далеко не всі жителі.”                      Думка, що вбиває тупістю та цинізмом(((

Паштет
25.03.2012 at 01:44

На решті, я вже злякався що став своїм.

Віталій
25.03.2012 at 01:46

Судячи з Ваших слів, проблема в його побудові полягає в Державному статусі курортних територій (принаймні цей – чи не найголовніший). А якщо за межами курорту?
До речі, в проекті Державної програми розвитку курорту на 2013-2017 роки, передбачено такі заходи:
 
– Придбання контейнерів для збору ТПВ та улаштування майданчиків для їх розміщення – 300,0 тис. грн..
– Будівництво сучасного полігону ТВП та встановлення сміттєсортувальної лінії – 20 000,0 тис. грн..
 

Пронира
25.03.2012 at 01:49

Один з чинників не на користь освоєння такого виду бізнесу в Україні іноземними інвесторами.

Віталій
25.03.2012 at 01:50

Перепрошую, але не зовсім зрозумів…

Пронира
25.03.2012 at 02:01

Віталій 25.03.2012

“Судячи з Ваших слів, проблема в його побудові полягає в Державному статусі курортних територій (принаймні цей – чи не найголовніший)”      Не головна проблема, але відіграє чималу негативну роль у можливій зацікавленості інвестора (суб”єктивна думка). 

Небайдужий
25.03.2012 at 02:05

Не полігон для побутових відходів в першу чергу будувати треба (хоча він також потрібен), а сміттєспалювальний завод. І то НЕГАЙНО. Бо потонемо всі у власному лайні на курорті державного значення 🙁

Віталій
25.03.2012 at 02:09

Дякую. зрозумів. Хотілося б почути Вашу “суб’єктивну думку”) щодо такого питання: навіщо купляти контейнери для ТПВ та споруджувати сучасну сміттєсортувальну лінію, якщо не будувати заводу? як я розумію, то відсортоване сміття кудись продаватимуть? Чи як?

Пронира
25.03.2012 at 02:10

Де взяти ГРОШІ на сміттєспалювальний завод?

Пронира
25.03.2012 at 02:13

Віталій 25.03.2012

Дякую. зрозумів. Хотілося б почути Вашу “суб’єктивну думку”) щодо такого питання: навіщо купляти контейнери для ТПВ та споруджувати сучасну сміттєсортувальну лінію, якщо не будувати заводу? як я розумію, то відсортоване сміття кудись продаватимуть? Чи як?                                                                                   “Красіво, інтерьєр…”)))))))

Віталій
25.03.2012 at 02:15

Це вже інша суб’єктивна думка)))

Пронира
25.03.2012 at 02:20

Якщо серйозно – не розумію… Питання: чи потрібно для вивозу такиx контейнерів спец. автомобілі чи можливо обійтись тими, що є зараз?

Небайдужий
25.03.2012 at 02:22

На сміттєспалювальний завод гроші шукати не треба. Потрібно знайти інвестора, який сам за свої гроші його збудує і буде на цьому заробляти. Ще за каденції Мельничука один такий інвестор з Німеччини приїздив з уже готовим проектом такого заводу. Більше того, він пропонував подарувати той завод місту через 25 років з початку його експлуатації (щоб за цей строк “відбити” витрачені кошти), але Володимир Іванович відмовився від пропозиції, зіславшись на те, що у нього є домовленість з якимось харківським інститутом про будівництво такого заводу. Іншими словами просто проґавив цей шанс для поліпшення екологічної ситуації в місті. Інвестор говорив, що з такою дурістю він ще ніде не зустрічався і в Україну з інвестиціями він більше не сунеться… Тепер треба шукати іншого…
 

Пронира
25.03.2012 at 02:40

“щоб за цей строк “відбити” витрачені кошти”…    А якщо “відбивання” витрачениx коштів не співпадало з можливістю відшкодування послуг такого підприємства бюджетом?

Небайдужий
25.03.2012 at 09:53

А хто сказав, що підприємство з утилізації сміття надає якісь послуги, та ще й такі, що оплачуються з бюджету??? 😆

Пронира
25.03.2012 at 13:10

Суттєво…
 

Мирося
26.03.2012 at 19:55

Пані, Ольго, це ваша думка, а я маю свою і я впевнена, що ще є у світі справедливість і справжні науковці, які не зрадять своїй  Батьківщині!  Своїми гіпотезами і моніторинговими дослідженнями, я Хмільнику не нашкодила! Просто я люблю своє місто, люблю усім серцем і зроблю усе для того, щоб воно процвітало, а найголовніше – моя ціль врятувати маленьких, ні вчому не винних діток, які потерпають від того, що їхні винахідливі батьки, вважаючи, що чим глибше буриш свердловину для криниці, тим чистіша і смачніча вода, але на жаль вони п’ють не чисту артезіанську воду, а радонову…..від цьго потерпають самі вони і члени їх родин….. Ось, для чого були розроблені буклети, щоб проінформувати  , і тим самим вберегти кожного жителя, котрий знаходиться в зоні ризику! І я думаю, що так, як я зробила б будь-яка небайдужа людина!!!

Ольга
27.03.2012 at 23:50

наверное. Но выкапывая мелкие колодцы, мы пьем другую дрянь – воду, собранную с полей (отравлены ядохимикатами), дорог (отравлена бензином, резиной и асфальтом), сточных канав (там вообще букетик всякой заразы). Кроме того, к таким колодцам имеют доступ мышки, которые разносят смертельные для людей болезни. Так что Вы им советуете? От чего умереть? И где больше канцерогенных составляющих?

Ольга
28.03.2012 at 00:05

кстати, пани Мирося, Вы знаете, сколько канцерогенных веществ и аллергенов находится в косметике? И как это повлияет на развитие и здоровье Вашего будущего ребенка? 

Віталій
29.03.2012 at 13:38

Дякую Сергію Панаскевичу ,що вказав джерело, де було розміщено матеріал першочергово))):
http://perspectiva.inf.ua/?p=2104

Віталій
01.06.2012 at 10:56

 
Сьогодні відбулося нагородження обдарованих дітей міста. Серед інших нагорода дісталася і Миросі. Пропоную витяг з рішення виконавчого комітету Хмільницької міської ради від 24 травня 2012 року за №155:
Відзначити високі досягнення  учнів середніх загальноосвітніх шкіл, ЦДЮТ, ДЮСШ, професійно- технічних закладів , школи естетичного виховання  міста Хмільника  у Всеукраїнських, обласних предметних олімпіадах, спортивних змаганнях, конкурсах і нагородити їх дипломами та грошовими преміями:
Дворніцьку Мирославу – ученицю 11 класу СЗШ І-ІІІ ст. №1 за зайняті:
ІІ місце у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з екології (вчитель Винокурова Ірина Василівна) – 100 грн., та ІІ місце Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України – 80 грн. 
Так от, друга номінація якраз стосується роботи по радону, оприлюднення якої викликало резонанс в місті та негативну реакцію з боку міської влади. Це було тоді. А сьогодні Мирославу преміювали за те саме, за що хаяли зовсім недавно…                                

Небайдужий
01.06.2012 at 11:25

Хаяли, бо “викриття” шкідливого впливу радону на організм людини декому загрожує фінансовими втратами 😉

Віталій
01.06.2012 at 16:00

Уявляєте, з яким серцем сьогодні говорилися похвали на адресу Миросі?)))

 

Мирося
01.06.2012 at 16:49

Пане, Віталію, трохи невірно……… Це два призові місця за однією тематикою, а саме “Вплив радонового випромінювання на розвиток онкологічних захворювань”, тобто і на олімпіаді з екології і на захисті науково-дослідницьких робіт звучала одна і та ж тематика, за яку я отримала два призові місця……….. Правда, так як у мене сьогодні було ЗНО з історії, то премію отримувала моя мама……….)

Віталій
01.06.2012 at 17:09

))) А шкода…))) Хай би Дреженков її вручив тобі особисто, а ти подивилася б йому в очі… чи наважився б він глянути в твої?)))

Небайдужий
01.06.2012 at 17:41

Наважився б легко і невимушено. Позичати очі у Сірка, Петрику не звикати 😉

Мирося
01.06.2012 at 18:04

Ха-ха-ха, уявила собі цю картину……………………=)))))))))))))))))))

Гігібайт
01.06.2012 at 19:09

Головне, що мама рада за свою дитину. Вітаю МИрослава
 

DC_Dent
18.04.2013 at 13:21

Хто підкаже, як можна виміряти концентрацію радону в приміщенні?

Пронира
18.04.2013 at 14:56

“Как узнать о наличие радона?

Многие горожане, заботясь о своем здоровье, для обследования квартир на общую радиоактивность приобрели дозиметры. Но измерить уровень радона в помещении можно только одним прибором – радиометром радона.”

DC_Dent
18.04.2013 at 16:00

Пронира, дякую.
Можливо хтось у місті надає такі послуги?

Пронира
18.04.2013 at 17:08

Як варіант, зверніться в гідрогеологічну службу, можливо, щось підскажуть.

Небайдужий
18.04.2013 at 17:27
DC_Dent
19.04.2013 at 09:54

Я теж гуглом на них вийшов, але хотілося б когось ближче знайти.
Це не в комерційних цілях – хочу в приватному будинку провести заміри для себе.

DC_Dent
19.04.2013 at 09:55

Пронира 18.04.2013

Як варіант, зверніться в гідрогеологічну службу, можливо, щось підскажуть.

А така є в Хмільнику? Можете підказати контакти?

Небайдужий
19.04.2013 at 10:31

Або в санстанцію. Вони теж, наче, мають змогу такі заміри робити… Чи я помиляюся?

Пронира
19.04.2013 at 11:16

Вона розташована нижче школи ДОСААФ, точниx координат не маю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *