Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

10.07.2013

ХМІЛЬНИЧАНИ ЗМОЖУТЬ МІТИНГУВАТИ БЕЗПЕРЕШКОДНО

mirniХмільницька міжрайпрокуратура винесла подання щодо усунення порушень законодавства, що регламентує право громадян на мирні зібрання. Зокрема, це стосується вимог, які прописані в рішенні виконавчого комітету Хмільницької міської ради «Про упорядкування та порядок проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних видовищних та інших масових заходів на території м. Хмільника, які не пов’язані з порядком офіційного відзначення державних свят та проведенням загальноміських заходів». 

Реакцією на подання прокурора є проект рішення виконкому, яким мають намір скасувати вищезазначений порядок проведення мирних зібрань. Якщо проект рішення викоанчого комітету буде затверджено, то хмільничани зможуть мітингувати безперешкодно.

Для довідки: громадська організація «ПРАВО» неодноразово піднімала питання законності затвердженого порядку проведення мирних зібрань в Хмільнику. Зокрема, п 1 Порядку передбачає, що  «організатори, які мають намір поводити відповідні заходи, в 10-денний термін до дати проведення заходу подають заяву до виконкому міської ради…».

Але таке формулювання є неконституційним і перешкоджає реалізації права громадян на мирні зібрання…

Стаття 39 Конституції України говорить: «Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування».

Свого часу, Міністерство внутрішніх справ України, звернулося до Конституційного Суду України з проханням розтлумачити визначення «завчасно». Тобто за який термін організатори мають повідомити органи влади про намір провести мирне зібрання.

Конституційний Суд вирішив, що: «визначення строків завчасного сповіщення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування з урахуванням особливостей мирних зібрань, їх форм, масовості, місця і часу проведення тощо є предметом законодавчого регулювання.

Саме законодавчого, тобто законом, який має прийняти Верховна Рада України, а не виконавчий комітет міської ради…

Таким чином, виконавчий комітет Хмільницької міської ради, перевищив свої повноваження, встановивши граничний термін подання повідомлення про намір проведення мирних зібрань…

10 Comments on “ХМІЛЬНИЧАНИ ЗМОЖУТЬ МІТИНГУВАТИ БЕЗПЕРЕШКОДНО

LEON
10.07.2013 at 21:03

Які Закони України?))) І вася, і петя думають, що в м. Хмільнику закон це вони і витворяють таке, що не вкладається ні в які рамки. Дебілізм цих двох клоунів не перестає дивувути хмільничан та гостей міста.

Жека
10.07.2013 at 22:21

Нарешті…

Валентин
10.07.2013 at 22:30

Хмільничани не можуть, їм вже потрібно мітингувати і то негайно вигнати злодюг з міської ради.

Віталій
10.07.2013 at 22:34

Я пропоную поглянути на це з трішки іншої точки зору. Справа в тому, що Порядок, про який йде мова, був затверджений ще 2003 року (!!!). Тобто норма, яка порушує право громадян на мирні зібрання, існувала (вірніше – ще існує) цілих 10 (десять !!!) років. І прокуратурі не було до цього ЖОДНОГО діла…))) Чому ж зараз виникла потреба цю норму скасувати? Чи справді переймаються реалізацію прав людини чи просто банальна гонитва за показниками? Ну хоч якось показати роботу… В контексті останніх подій в Хмільницькій міській раді останній варіант відкидати не варто…

LEON
11.07.2013 at 01:45

Віталій 10.07.2013 В контексті останніх подій в Хмільницькій міській раді останній варіант відкидати не варто…
Це дійсно так але чим би вони не прикривалися чи реалізацією прав людини, чи банальною гонатвою за показниками це їм ніяких додаткових балів не дасть. Свою долю вони самі собі створили.Колиб це не відбулося але кінець у них буде плачевний.

XXL
11.07.2013 at 07:19

А де мітингувати? Адже площу перед міською радою, “великий” дизайнер вася , перетворив на казна-що…

Віталій
11.07.2013 at 08:28

От саме там і мітингувати… Звичайно по тій красаті ходити не варто, але, як то кажуть, було б бажання. До речі, я знаю негативну практику застосування того Порядку. Коли працівники військового санаторію мітингували, то звичайно подавали до виконкому повідомлення. І таки були змушені чекати 10 днів, щоб провести свою акцію протесту.

LEON
11.07.2013 at 12:37

Вся справа в тому, що більшість населення не обізнанні з діючим законодавством, а прокуратура тільки й чекає деб це когось прижучити, щоб поживитися. Мер і прокурор друзі, як вони можуть один одному підси…ти. Тай дітям, які працюють впрокуратурі ще необхідно багато чого вивчити, щоб стати справжніми прокурорами.

Сашок
11.07.2013 at 23:10

Самий перший мітинг має відбутися з лозунгом -ГЕТЬ МЕРА ,ГЕТЬ СЕКРЕТАРЯ РАДИ. ГАНЬБА,ГАНЬБА,ГАНЬБА, Прокурора до відповідальності за бездіяльність.Начальника міліції до відповідальності за бездіяльність.

Невідомий
18.07.2013 at 07:21

ГАНЬБА ГАНЬБА ГАНЬБА ….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *