Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

07.05.2015

ХМІЛЬНИК ХОЧЕ ОБ’ЄДНАТИ НАВКОЛО СЕБЕ 23 ГРОМАДИ

imagesДепутати Хмільницької міської ради затвердили найбільш оптимальну пропозицію щодо майбутнього об’єднання громад, яке має відбутися під час реформи місцевого самоврядування. На думку депутатського корпусу до новоутвореної об’єднаної Хмільницької громади мають увійти території 23 навколишніх сільських рад, а саме:

  1. Мар’янівська;
  2. Сулківська;
  3. Терешпільська;
  4. Качанівська;
  5. Жданівська;
  6. Куманівецька;
  7. Великомитницька;
  8. Соколівська;
  9. Березнянська;
  10. Лелітська;
  11. Лозівська;
  12. Голодьківська;
  13. Широкогребельська;
  14. Порицька;
  15. Маркушівська;
  16. Скаржинецька;
  17. Сьомаківська;
  18. Кривошиївська;
  19. Журавненська;
  20. Уладівська;
  21. Кужухівська;
  22. Тесівська;
  23. Шевченківська.

Такий варіант об’єднання має суттєві переваги щодо інших. По перше, і це найголовніше, таке об’єднання дозволить сконцентрувати управління курортною галуззю в одній громаді. Тому що до складу курорту Хмільник, окрім міста, входить ще й 17 населених пункти Хмільницького району. По друге – такий варіант об’єднання дозволить об’єднати громади, які історично входили до складу Хмільницького району, а зараз відносяться до Літинського району.

11 Comments on “ХМІЛЬНИК ХОЧЕ ОБ’ЄДНАТИ НАВКОЛО СЕБЕ 23 ГРОМАДИ

Небайдужий
07.05.2015 at 22:18

Кирдик настане цим селам 🙁

Віталій
07.05.2015 at 22:26

Можна подумати, що зараз вони розкошують… варто дивитися правді у вічі – села поступово вимирають. і якщо взагалі нічого не робити. то обов’язково вимруть. А так вони хоч отримають шанс. Хоча мушу зазначити, що не погоджуюся саме з такою конфігурацією об’єднання…

козак
08.05.2015 at 08:31

А что от такого объединения выиграет община Хмельника????????????????

Небайдужий
08.05.2015 at 08:59

Віталіє, шанс ці села мають зараз, коли існує таке-сяке сільське самоврядування і можливість формувати та витрачати бюджет села самостійно. У випадку об’єднання цей останній шанс на порятунок сіл зникне остаточно, оскільки основна електоральна маса, котра природньо знаходиться в місті, обиратиме до органів управління громади тих людей, котрі працюватимуть на благо міста, а не приєднаних до нього, сіл, на котрі містянам, м’яко кажучи, начхати.
Я не говорю добре це чи погано. Погоджуюся й з тим, що така вона глобальна світова тенденція- населення залишає села і концентрується в містах. Мабуть в цьому полягає частина загальнолюдського прогресу. Але факт спрогнозувати не важко. Об’єднання громад остаточно знищить села і звільнить сільськогосподарські землі для ринку.

козак
08.05.2015 at 09:29

На моё убеждение любое объединение должно носить эволюционный характер, а у нас в стране всё делается как всегда авральными темпами не учитывая интересы граждан. Обещают государственное финансирование но некто не говорит когда оно будет или что мешает его давать сейчас. Если учитывать опыт Польши то им давал и продолжает давать деньги Евро союз и они смогли сделать дороги, школы и т.д..
А у нас выходит так что к убитым дорогам Хмельника добавляться убитые дороги окружающих сёл которые нужно будет ремонтировать за счёт общих денег всей общины. И тогда станет вопрос у жителей Хмельника, а почему делают там а не в городе.
А зачей счёт будет восстанавливаться инфраструктура сёл которые войдут в объединение?
Следующий вопрос сёла будут иметь «старосту» которого они выбирают, а мера будут выбирать все общины которые объединяться.

козак
08.05.2015 at 09:31

Депутаты городского совета должны защищать интересы прежде всего Хмельничан, а они как всегда меряются амбициями.

Віталій
09.05.2015 at 01:52

Небайдужому: Якщо бути відвертим, то сільські громади в нас всі дотаційнію Трішки краща ситуація в Уланові. І по великому рахунку там немає що формувати та витрачати – левова частина витрат йде на утримання самих посадовців – приблизно 90%. До того ж зміни до Бюджетного кодексу суттєво зменшили надходження та можливі видатки з бюджетів сіль, селищ та міст районного значення. Так що в фінансовому плані точно гірше не стане, якщо об’єднаються)
Для Козака – Щодо фінансової підтримки об’єднаних громад… Законом “Про добровільне об’єднання територіальних громад” передбачається, що фінансова підтримка громад буде здійснюватися пропорційно до площі громади та кількості сільського населення. Саме сільського – міське до уваги не береться. Правда порядок такої підтримки ше не затверджений кабміном, але можу спрогнозувати, що ці кошти будуть спрямовуватися на розвиток інфраструктур на селі.
Щодо виборів старости та голови об’єднаної громади. Наразі немає ЖОДНОГО Закону, який би це визначав. На скільки мені відомо Володимир Гройсман створив робочу групу, яка наразі напрацьовує проект нового закону про місцеві вибори. Проекту закону ще немає. Принаймні я його не бачив…

Олександр
09.05.2015 at 07:10

Думайте розмовляйте пишіть по українські

Олександр
09.05.2015 at 07:13

Думайте розмовляйте пишіть українскою

Небайдужий
09.05.2015 at 09:10

Мета цього процесу мені вже зрозуміла. Якщо одним словом- урбанізація. Тобто- збільшення кількості міського населення за рахунок ліквідації сіл. В принципі, нічого поганого в цьому не бачу. Така світова тенденція. Чим розвиненіша країна, тим менший в ній відсоток сільського населення. Якщо й Україна рухатиметься в цьому ж напрямку, значить прогресуватиме. Закон “Про добровільне об’єднання територіальних громад” направлений саме на це.

галина
21.05.2015 at 14:49

Хочеться спитати про добровільне об*єднання громад. А чи спитав хто в парламенті де мають працювати всі ті звільнені працівники сільських рад? На кому ви економите гроші, якщо ви всіх звільняєте в самоврядуванні, а далі створююте нові комітети? Яка це реформа? Зрозуміло, що дбаєте не про людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *