Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

08.02.2015

ХМІЛЬНИК ХОЧЕ ПРИЄДНАТИСЯ ДО «УГОДИ МЕРІВ»

covenant_logoНа наступну сесію міської ради «Про приєднання до Європейської ініціативи «Угода мерів». Ми переконані, що хмільничани, в тому числі й депутати міської ради, не дуже обізнані щодо цієї ініціативи. Тому ми вирішили проаналізувати сам текст угоди на предмет того, які додаткові зобов’язання з’являться в нашої міської влади, якщо вода приєднається до «Угоди мерів».

Але спочатку варто розібратися, що це таке – «Угода мерів»?

Угода мерів – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Які зобов’язання виникнуть в нашої міської влади після підписання «Угоди мерів»?

  • Перевершити цілі, визначені ЄС до 2020 року, скоротивши викиди С02 на власних територіях щонайменше на 20% через впровадження Плану дій для сталого енергетичного розвитку у тих сферах діяльності, що відповідають нашим повноваженням. Зобов’язання і План дій буде ратифіковано через відповідні процедури.
  • Підготувати базовий кадастр викидів, як основу для Плану дій задля сталої енергії.
  • Подати План дій для сталого енергетичного розвитку впродовж року після того, як кожен з нас формально підпише Угоду мерів.
  • Пристосувати міські структури, включно з виділенням достатніх людських ресурсів, для реалізації необхідних дій.
  • Мобілізувати громадянське суспільство на власних територіях для участі в розробленні Плану дій та заходів, необхідних для впровадження і досягнення цілей Плану. План дій буде створено на кожній території і подано до Секретаріату Угоди впродовж року після її підписання.
  • Подавати звіт про впровадження щонайменше один раз у два роки після подання Плану дій з метою оцінювання, моніторингу та контролю.
  • Ділитися своїм досвідом та ноу-хау з іншими територіальними одиницями
  • Організовувати Дні енергії або Міські дні Угоди у співробітництві з Європейською Комісією та іншими зацікавленими сторонами, що дозволить мешканцям безпосередньо користуватись можливостями і перевагами, запропонованими більш розумним використанням енергії, а також регулярно інформувати місцеві засоби масової інформації про події, які стосуються Плану дій.
  • Відвідувати та робити свій внесок у щорічну конференцію мерів у ЄС з питань сталої енергії у Європі.
  • Поширювати інформацію про Угоду на відповідних форумах і, зокрема, заохочувати інших мерів приєднуватися до Угоди.

Варто зазначити, що місто, яке приєдналося до угоди, можуть позбавити в ній членства в таких випадках:

  • неспроможність подати План дій для сталого енергетичного розвитку впродовж року після формального підписання Угоди;
  • недотримання цілей щодо сукупного зменшення викидів С02, зафіксованих у Плані дій, внаслідок зриву виконання або недостатнього виконання Плану дій;
  • неспроможність подати звіт впродовж двох періодів підряд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *