Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

21.02.2012

Хмільник може втратити свою історію

Громадська організація «Братство хмільничан у Києві» вимагає від лідера Народного Руху України Бориса Тарасюка відновлення історичної справедливості щодо визначення місця, де відбулася битва 650 років назад…

Цього року Хмільник відзначатиме свій «ювілейний День народження». Перша письмова згадка про Хмільник датується 1362-м роком. Як згадується в літописі, саме 1362 року, зібравши чимале військо з литовців, росіян, українців і білорусів, литовський князь Ольгерд, біля річки Синя Вода, розгромив вщент татарські орди братів Котлубуга, Качибея і Дмитра, яким належало Поділля. Він же і оволодів Хмільником…

Але офіційна наука чомусь не визнає цього факту, вказуючи, що ця битва відбулася не в Хмільницькому районі, а в Кіровоградській області…

На превеликий жаль такої думки притримується лідер Народного Руху України Борис Тарасюк. Саме він є автором проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення 650-річчя визволення українських (руських) земель від іга Золотої Орди. В проекті Постанови вказується, що битва відбулася на річці Синюха Кіровоградської області…

Саме тому Братство Хмільничан звернулося до Бориса Тарасюка з вимогою відновити історичну справедливість. Вашій увазі пропонується текст звернення:

 

 

Народному депутату України

                                                   Б.І.Тарасюку

 

Шановний Борисе Івановичу!      

 

Вами на розгляд Верховної Ради України внесено проект постанови про відзначення 650-річчя визволення українських (руських) земель від іга Золотої Орди (реєстр. № 9479).  У постанові  йдеться про визначальну  битву 1362 року  на Синіх водах, що «відбулася задовго до Куликовської битви 1380 р., на річці Сині Води (нині р. Синюха Кіровоградської області)».

Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності на своєму засіданні 7 грудня 2011 року розглянув проект та  звернув увагу, «що між істориками та краєзнавцями до цих пір точаться дискусії щодо точного місця битви».

Ми сподіваємось, що готуючи проект постанови Ви керувались не  отриманням швидких політичних дивідендів, а скоріш за все допустили прикру помилку, не розібравшись досконало у історичних подіях. Хіба Вам не відомо, що 15 років на Кіровоградщині спеціально проводилися археологічні розкопки та жодних доказів битви не виявлено. Вивчивши усе та зваживши, Ви мали б дійти висновку, що битва відбулась на Вінниччині, на берегах Синьої Води (Сниводи) Хмільницького району. Про це свідчать  праці істориків, краєзнавців, дослідників; залишки зброї на місці битви; могили загиблих воїнів; топоніміка і гідроніміка Присниводдя; усна народна творчість (фольклор); інкорпорація саме цих земель до складу Великого Князівства Литовського та інші незаперечні наукові докази.

Книги, що були надіслані Вам краєзнавцем Миколою Дорошем «Битва на Синій Воді 1362 року: правда та домисли» і  «Битва на Синій Воді 1362 року (або таємниця річки Сниводи) підтверджують вищесказане та знаходять підтримку у широкого кола істориків та науковців. Серед них такі знанні історики як Сергій Литвин, доктор історичних наук, професор, редактор журналу «Воєнна історія», Сергій Гальчак, голова філії Центру дослідження Поділля та багато інших з ким вдалось поспілкуватись за цей короткий час, і які готові підтримати нашу позицію. Ми отримали листа від Інституту історії Національної академії наук України, де визнається передчасність локалізації битви на Кіровоградщині (додається).

Громадська організація «Братство хмільничан у Києві», що об’єднала вихідців із Хмільницького краю Вінниччини, виконуючи статутні завдання щодо збереження та примноження історичних цінностей рідного краю, вважає за справу честі відновлення історичної справедливості. Ми уже звернулись до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України врахувати  вищезазначене при прийнятті рішення про святкування події на державному рівні.

Просимо вжити заходи щодо повернення історичної правди, про що  декларує очолювана Вами партія «Народний Рух України», бо ж як справедливо відзначав Максим Рильський «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього».

З повагою,

Голова правління                                                           Олег ПОБЕРЕЖНИЙ

 

82 Comments on “Хмільник може втратити свою історію

Кіса
22.02.2012 at 09:18

А нашим “вельмишановним” міським “владним царькам”, що, мову відняло? Лише братство хмільничан у Києві турбує ця визначна для Хмільника та й усієї України подія? Чи Васю й Петю це стосується лише тоді, коли мова йде про впорядкування  за півтора мільйона  площі біля пам”ятника Леніну? Все інше – то не їх клопіт? 

Маруся
22.02.2012 at 12:33

Як на мене, питання досить суперечливе. Навіть не будучи  істориком, а просто покопавшись в інтернеті, для себе я чітко уяснила, що однозначно говорити про те, де відбулась битва неможливо. Звичайно, хотілося б щоб визначні історичні події справді стосувались рідного міста, але історія є історія.
 

Віталій
22.02.2012 at 12:49

Але “Хмільничани” стверджують, що “…15 років на Кіровоградщині спеціально проводилися археологічні розкопки та жодних доказів битви не виявлено”… А не вірити Дорошу підстав немає…

Роман
22.02.2012 at 12:53

Обов`язково потрібно  звернення депутатів районної ради.

Віталій
22.02.2012 at 12:55

Чому тільки районної? А міської хіба ні? Тут зачіпаються інтереси як міста – так і району…

Маруся
22.02.2012 at 13:11

Я ж не закликаю не вірити Дорошу. Я просто кажу, що його й справді потрібно досліджувати, а одного бажання для цього замало. Я тільки “ЗА”, якщо буде доведено, що битва справді відбулась  в Хмільницькому районі, це ж яка перспектива для розвитку…
 

Віталій
22.02.2012 at 13:13

На скільки я розумію, тим же ж Дорошем такі дослідження вже проведено. Питання в тому, чому їх не беруть до уваги?

Маруся
22.02.2012 at 13:39

Якщо вони проведені Дорошем, то чому ж офіційна наука їх не приймає? не зручно переписувати історію?))) як на мене, то для нас це не проблема)))
 

Маруся
22.02.2012 at 15:12

Пропоную ось таку думку:
http://forum.milua.org/viewtopic.php?t=8243

Глеб
22.02.2012 at 15:14

Вот еще одно мнение:
http://narodna.pravda.com.ua/history/4b696d4f66de1/

Роман
22.02.2012 at 16:47

І районної і міської. Районної – тому що битва відбувалась на території району.  Потрібно отримати стислий виклад фактів, що підтвержували б це для складання історичної довідки, яка б мала б лягти в основу звернення сесії міської,  районної та обласної рад до ВРУ.

Паштет
22.02.2012 at 16:56

Історія, це така сумнівна наука, що стовідсотково стверджувати, що та чи інша подія сталась саме в той час і в тому місті просто неможливо, навіть при проведенні повномасштабних розкопок та досліджень. Офіційна історія і досі вважає, що єгипетські піраміди будували шляхом насипу піску і за допомогою лише людських рук))) А в давнину вважалось, що Земля пласка)))
Ця тема, звісно не така глобальна “лажа”, але проти науки не попреш, вчені самі мають дійти до істини.

Небайдужий
22.02.2012 at 18:34

Дійсно, питання надто спірне.
Для початку, тим, хто цікавиться, раджу перечитати всі публікації тут http://www.history.org.ua/?litera&id=2038&navStart=378
Спірним залишається питання й про те, а чи взагалі така битва коли небудь була?
Про археологічні дослідження на р. Сниводі було б цікаво почути щось детальніше. Наприклад, хто і коли їх проводив (бажано про це запитати в Інституті археології АН України)? Які результати тих розкопок (де і що конкретно там було знайдено)? Те ж саме стосується і розкопок на Кіровоградщині.
Іншими словами, для вирішення проблеми існують спеціалісти-історики. Хай вони і розбираються.

Віталій
22.02.2012 at 19:09

Допоможіть мені розібратися, що ми святкуватимемо цього розу. Ось що я знайшов в вікіпедії: “Перша письмова згадка про Хмільник датується 1362 р., коли литовський князь Ольгерд зібравши чимале військо біля річки Сині Води, вщент розгромив перекопських цариків братів Котлубея, Качибея і Дмитра, яким належало Поділля. Він же і оволодів Хмільником”. Тобто певна привязка першої згадки по Хмільник до битви на Синіх Водах все ж таки є… (хоча з такого формулювання зовсім не випливає, що Ольгерд оволодів Хмільником відразу після битви). 

Небайдужий
22.02.2012 at 19:15

До відома пана Паштета. Історія- наука. А не “сумнівна штука”. Вона, як і будь-яка інша наука, оперує доведеними фактами. Якщо якась історична подія знайшла достовірне підтвердження, то опираючись на дані історичних джерел, можна 100% стверджувати про те, що така подія дійсно була. А також- точно визначити час і місце цієї події. Саме цим і займається історична наука.
Інтерпретацією історичних подій займаються не вчені-історики, а ідеологи, котрі, як правило, намагаються їх подати так, щоб було найвигідніше для них самих. Історична наука тут ні до чого.
Різноманітними “гіпотезами” та припущеннями, на кшталт паштетових заяв про спосіб будівництва єгипетських пірамід, чи про інші “історичні чудеса” займаються різноманітні дилетанти. Справжні, а не “доморощені”, історики дійсно висувають теорії, але обов’язково перевіряють їх на практиці. Оскільки на сьогодні, той же спосіб будівництва пірамід, не має жодних свідчень з достовірних історичних джерел, то 100% стверджувати про те, як саме цей процес відбувався, наука не може.
Наука ніколи не вважала, що Земля плоска. Про це заявляли виключно релігійні пройдисвіти. Переважно іудейські, християнські та мусульманські. Приміром, ті ж давні греки, китайці чи майя, задовго до появи християнства, мали достовірне уявлення про те, що Земля- куля, і що вона разом з іншими планетами Сонячної системи крутиться навколо Сонця, а також про інші речі, які церква заперечувала впродовж століть свого панування і спалювала на вогнищах всякого, хто смів їй перечити.

Небайдужий
22.02.2012 at 19:19

Віталіє, на жаль, дата заснування міста Хмільника- 1362 рік. Не є достовірною. Інакше кажучи, цей факт не знайшов наукового підтвердження. Це просто-напросто- припущення.
Якщо хтось хоче цього року відсвяткувати 650 років від дня “заснування” міста, нехай собі святкує на здоров’я 🙂 Аби лише бюджетних коштів на це святкування багато не витрачав 🙂

Паштет
22.02.2012 at 19:24

Оволодів))) Треба було написати оволодів силою, було б ще смішніше)))

Паштет
22.02.2012 at 19:31

Небайдужий, Ви мене прямо просвітили, а то я оце тільки вчора вилупився і не знаю що і до чого на білому світі)))

Небайдужий
22.02.2012 at 19:36

Я уже зрозумів (почитавши ваші дописи на ГФХ), Паштете, що знання ваші практично в усіх сферах куценькі, м’яко кажучи. Отож читайте побільше і просвіщайтеся й надалі.
Бажаю успіхів в цій нелегкій справі! 🙂

Паштет
22.02.2012 at 19:36

Небайдужий, на вашу думку підручники з історії пишуть дилетанти?))) Краще я не буду з Вами дискутувати на цю тему, бачу Ви такий все знаючий як і Віталій.

Маруся
22.02.2012 at 19:50

Ну, підручники з історії пишуть  звичайні люди, а звичайним людям  властиво помилятись, та й наука не стоїть на місці, те чого раніше не могли зробити, чи розгадати, зараз відкривається у новому світлі)) 

Паштет
22.02.2012 at 19:52

Цілком згоден, додам тільки, що історики це теж люди, а людям властиво як помилятись так і фантазувати над розгадками того, що вони не здатні пояснити.

Віталій
22.02.2012 at 21:25

Ось цитата з міської програми “Хмільник 650”:
“2012 рік для міста Хмільника є ювілейним – виповнюється 650 років з часу першої письмової згадки про місто у Хмільницькому літописі ХУ11 століття – пам»ятці української історіографії і літератури.
Перша письмова згадка про Хмільник датується 1362 – м  роком. Цей незаперечний факт ставить місто в ряд найбільш древніх міст держави…”
 

Небайдужий
22.02.2012 at 21:35

😀
Віталіє, ось що буває, коли історією починають займатися чиновники, та ще й недовчені, як нинішнє міське керівництво 😀
“Хмільницький літопис” дійсно існує, але він описує події періоду 1636- 1650 років. І в ньому, звичайно ж нічого не говориться про дату заснування міста.
Ось, самі переконайтеся: http://litopys.org.ua/samovyd/sam09.htm

Віталій
22.02.2012 at 21:50

Тоді прошу пояснити (якщо хтось знає) звідки взялася дата 1362 рік? З якого джерела?

Небайдужий
22.02.2012 at 22:59

Я такого джерела не знаю… Треба у того, хто програму “Хмільник 650”  писав, спитати 🙂

Віталій
22.02.2012 at 23:04

Дивно, але ж ця дата виникла не на пустому місці… Хмільницький літопис цим джерелом бути не може через різницю в майже 270 років. Тоді звідки це взялося?

Віталій
22.02.2012 at 23:05

І ті, хто розробляли програму її не придумали. Ця дата існувала ще задовго до їх каденції…

Небайдужий
22.02.2012 at 23:08

Я так підозрюю, що цю дату котрийсь із місцевих краєзнавців “обґрунтував” і зміг в її правдивості переконати керівників міста 🙂
Можливо й помиляюся 😉

Віталій
22.02.2012 at 23:19

Щось дуже не хочеться, щоб це було правдою…

Небайдужий
22.02.2012 at 23:20

Дату 1362 рік взято звідси: //Історія міст і сіл Української РСР.Вінницька область.-К.1972.-с.661.
Зараз нема під руками, але завтра ввечері можу подивитися, звідки воно там таке взялося? Але в одному я впевнений точно- не з Хмільницького літопису, як нас запевняє міська програма :0:)

Віталій
22.02.2012 at 23:33

Ось що я знайшов. Не впевнений, що це цитата з вказаної вами книги, але тут немає згадки про Хмільник:
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C#.D0.86.D1.81.D1.82.D0.BE.D1.80.D1.96.D1.8F

Ольга
22.02.2012 at 23:55

народ, есть два решения этой задачи. Первое – оставить противоречивые исторические сведения и подарить это событие Кировограду. Второе – подумать о туристической привлекательности Хмельника и настоятельно оставить эту дату себе, подкрепив ее всеми ИСТОРИЧЕСКИМИ источниками, говорящими в пользу Хмельника, на законодательном уровне утвердить и забацать какой-нибудь грандиозный этно фестивасль с ретроспективой этой битвы с участием рыцарей, воинов и тд., привлекая с каждым годом все большее количество туристов. Главное, поставьте себе правильно задачу: интеллигентно пообсуждать  событие или использовать его в свою пользу

Віталій
23.02.2012 at 00:00

Другий варіант для мене особисто прийнятніший. Але якщо ВРУ затвердить зазначену Постанову – Хмільник втратить багато…

Маруся
23.02.2012 at 00:11

мені другий варіант теж більше подобається)))
 

Віталій
23.02.2012 at 00:17

А думаю, такої думки більшість хмільничан. Тому пропоную щось робити…)))
 

Ольга
23.02.2012 at 00:19

Народ. нравится – делайте! Ваш город, вы в нем живете, там будут жить ваши дети. Отстаивайте свои интересы. Интеллигентным и образованным быть надо, но нужно еще быть зубастым и думать о себе. Поддерживайте инициативу, напомните городу, что у них есть план. Пусть будут поправки к закону от общественности и от властей. Пока есть проект, его можно и нужно корректировать. Когда будет Закон – его уже сложно будет изменить.
 

Віталій
23.02.2012 at 00:24

Цілком погоджуюся. Тому маю намір ініціювати розгляд цього питання на громадській раді при Хмільницькій райдержадміністрації та при виконавчому комітеті Хмільницької міської ради…

Маруся
23.02.2012 at 00:26

Шкода тільки, що висновки та пропозиції ГР носять лише рекомендаційних характер))
 

Віталій
23.02.2012 at 00:32

Потрібно використовувати навіть такі можливості. Ми можемо рекомендувати виконавчому комітету офіційно звернутися до Бориса Тарасюка, а також до КМУ та ВРУ…
 

Ольга
23.02.2012 at 00:40

смотря как их оформить.и как лоббировать. есть процедура продвижения предложений к любому законопроекту. Но Виталий прав – надо использовать все возможности.

Паштет
23.02.2012 at 12:46

Ну-ну, з радістю завітаю на організований вами фестиваль))) Успіхів!

Віталій
23.02.2012 at 13:14

А хто казав, що саме ми і саме в найближчому майбутньому маємо організовувати?))) Але не варто ж позбавляти такої можливості інших, а місто – історії…

Паштет
23.02.2012 at 14:17

Як завжди виправдовуєтесь)))

Віталій
23.02.2012 at 15:13

Сьогодні мав телефону розмову з Миколою Дорошем. Він погодився взяти участь в засіданні громадської ради.

Небайдужий
23.02.2012 at 22:05

Як я і здогадувався, “Історія міст і сіл УРСР” не містить посилання на першоджерело дати 1362 р., а посилається всього-навсього на “Труды Подольского епархиального историко-статистического комитета” вып. 9, стр. 605.
Цікаво було б глянути тепер на ці “Труди”. На що вони посилаються?  Однак, в інтернеті цієї книжки нема нема. Може бути в обласній бібліотеці, але я, на жаль, не маю часу її там шукати 🙁
Отож, Віталіє, якщо Ви маєте телефонний зв’язок з паном Дорошем, запитайте його (може він знає) на який літопис посилаються ті “Труды” і чи взагалі вони нащось посилаються?

Ольга
24.02.2012 at 09:59

Паштет, можете поиронизировать со своего псевдонима. Это так же оптимистично, а главное, конструктивно, как поиронизировать над людьми, которые что-то делают. Меня вчера спросили: “Оля, что нужно сделать, чтобы все было идеально?”. Я ответила:” Ничего”.

Віталій
24.02.2012 at 14:17

вчора, під час пленарного засідання Хмільницької міської ради, це питання піднімалося Мельничуком Володимиром Івановичем. в результаті було прийняте рішення про наступне (перепрошую, що передаю це своїми словами зі слів Володимира Івановича. Самого рішення я не бачив):
1. Міському голові звернутися від імені міської влади до Бориса Тарасюка;
2. Виконавчому комітету провести науково-практичну конференцію;
3. Об єднати зусилля міської та районної влад щодо вирішення цього питання…
 

Паштет
24.02.2012 at 14:45

Ольга, зовсім не зрозумів Ваш коментар, особливо частину про іронію…

Глеб
24.02.2012 at 17:18

И не удивительно:-)

Небайдужий
24.02.2012 at 17:21

Дякуючи одному історику з іншого міста, вдалося роздобути скани сторінок з дев’ятого випуску “Трудов Подольского епархиального историко-статистического комитета”. Сторінка 605 цієї книги, як виявилося, про Хмільник не пише нічого. Там містяться відомості про села Могилівського уїзду 🙂
Відомості про Хмільник та його приходи записані на сторінках 504-508. На сторінці 505 є такий текст: “сведения о Хмельнике восходят к ХIV в. С 1361 (!!!) г. он вместе с другими городами Подолии перешел во власть Литовских князей Кориатовичей и, как пограничный в тогдашней Подолии, был укреплен своими новыми владельцами.” Жодних посилань на жодні літописні джерела, як я і здогадувався “Труди” не містять. Нічого вони також не говорять і про те, як князь Ольґерд після битви на Синіх Водах “оволодів Хмільником”, про що пише “Історія міст і сіл УРСР” 😀 Іншими словами, моє припущення про “висмоктанність з пальця” першої писемної згадки про Хмільник датованої 1362 роком, повністю підтвердилися 🙂  стор. 605
Однак, матеріал “Трудів” є досить цікавим для всіх, хто цікавиться історією Хмільника. Можете ознайомитися з ними тут:
стор. 504
стор. 505
стор. 506
стор. 507
стор. 508
 

Небайдужий
25.02.2012 at 00:02

А щодо “фестивалю”, то підготовка до нього повним ходом іде. Однак, той фестиваль проведуть не в Хмільнику, а на Кіровоградщині.
http://www.bwb650.org/index.php/ru/roundtables/first-international-roundtable/results.html
http://silverwolf.lviv.ua/forum/viewtopic.php?f=7&t=5664&start=8

Паштет
26.02.2012 at 13:07

Відразу видно де щось роблять, а де просто чешуть язики.

Небайдужий
26.02.2012 at 13:15

Паштет, як завжди, знову все з ніг на голову перевернув 🙂
Просто, в науковому плані, ситуація виглядає таким чином, що історичних доказів того, що битва відбулася саме на Кіровоградщині, значно більше, ніж тих, які б свідчили на користь Хмільницького району.
Я б не зациклювався тільки на синьоводській битві. Хмільник мав прикордонне розташування і в наших місцях відбулося чимало історичних побоїщ, взявши за основу які, можна організувати не один подібний фестиваль. Чого варта, наприклад, лише кількамісячна облога міста московськими військами і його мужній захист козаками Івана Виговського та місцевими жителями?

Паштет
26.02.2012 at 13:35

Не перевернув, а підпер щоб не впало)))
От я саме це і мав на увазі, не варто зациклюватись на конкретній події. Люди захотіли зробити фестиваль і роблять, а не чешуть язики, як ті хто поливає нашу владу брудом на даному сайті. 

Небайдужий
26.02.2012 at 14:25

Що ви так за ту владу переживаєете? Ніхто її брудом не поливає. В цьому нема ніякої потреби. Вона сама себе вже так заляпала з ніг до голови, що відмитися не зможе вже ніколи 🙂

Віталій
26.02.2012 at 15:17

В будь-якому випадку одностайної думки істориків щодо “геолокалізації Синьоводської битви” немає… Тому є шанс, що вдасться “перетягнути” її в Хмільницький район. А обливати справді немає навіть потреби, не те щоб бажання…))) Сьогодні почув таку фразу від одного поважного пана щодо ситуації з владою: “Молодці! Обливати потрібно. Можливо хоч тоді почнуть чухатися!”))

Паштет
26.02.2012 at 15:47

Небайдужий, і знову хибні припущення))) А ще, я Вам пишу про  фестиваль, а Ви мені про владу))) То хто за що переживає?)))

Віталій
26.02.2012 at 15:52

Небайдужий, ще раз закликаю – не зважайте!))))))))) Ви вже знаєте, з ким маєте справу – і повірте: воно того не варте)))). Є пропозиція провести в п’ятницю круглий стіл, щоб обговорити всі проблемні питання по цій темі і спробувати намітити подальший план дій. Є бажаючі долучитися і допомогти в його проведенні?

Паштет
26.02.2012 at 15:54

Віталій, якби ж це обливання відбувалось по причині невдоволення громади, а не з особистої неповаги до посадовців, то з цього б і користь була і люди б за вами потяглись, а так маємо, що маємо – як ви любите писати.

Віталій
26.02.2012 at 15:59

))))))))))))))))))))) Ви можете називати те, що відбувається, як Вам заманеться)))))))))))))))))))) Для Вас – це обливання брудом. для мене – конструктивна, причому така, що опирається на конкретні факти (проекти рішень, самі рішення, офіційні публікації тощо) КРИТИКА. Але як би ми з Вами це не називали, факт залишається фактом – інколи посадовці міської влади роблять відверті дурниці…)))))))))))))))) От ми й відповідно реагуємо…))))))))))))))))))))))))))))))

Паштет
26.02.2012 at 16:01

Віталій, Ваша біда в тому, що вже навіть Ваші маріонетка знають з ким вони мають справу, а Ви і досі намагаєтесь здаватись для них Богом.

Паштет
26.02.2012 at 16:02

А хто вас назначив контролерами влади?

Небайдужий
26.02.2012 at 16:04

“Аґласітє вєсь спісак, пажалуста!” Тобто, хочеться почути списковий склад “маріонеток” 🙂

Небайдужий
26.02.2012 at 16:06

Паштет, це вас хтось “призначає”, “засилає” и “посилає”. А кожен свідомий громадянин, в силу того, що він є громадянином держави і членом місцевої громади, має повне право на повний і всебічний кнтроль за владою. Читайте Конституцію України та ЗУ “Про місцеве самоврядування”. Там все написано 😉

Паштет
26.02.2012 at 16:12

Ну так нехай собі контролює, навіщо з цього робити цирк і розписуватись в ньому за все місто?

Небайдужий
26.02.2012 at 16:13

Не видавайте бажане за дійсне 🙂
 

Паштет
26.02.2012 at 16:14

Я ж не Віталій звідки мені знати його списки?)))

Віталій
26.02.2012 at 16:15

 
Небайдужий, щось мені здається, що Вас Паштет також до цієї когорти відважних відносить…))) Паштет, право контролювати міську владу дав мені сам міський голова)))))))))))))))) Своїм розпорядженням він створив громадську раду при виконавчому комітеті Хмільницької міської ради та затвердив положення про громадську раду. Ось Вам витяг з Положення:
 
Основними завданнями громадської ради є:
– здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади.
 
Громадська рада відповідно до покладених на неї завдань:
– проводить відповідно до законодавства громадську експертизу та громадську антикорупційну експертизу проектів нормативно-правових актів;
– здійснює громадський контроль за врахуванням органом пропозицій та зауважень громадськості, а також дотриманням ним нормативно-правових актів, спрямованих на запобігання та протидію корупції…
 
Ви знаєте. Я давно так не сміявся)))) Щоб дискутувати, потрібно хоч трішки розбиратися в предметі дискусії))))) Хоч трішки…))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Паштет
26.02.2012 at 16:20

Смійтесь, це ж добре, але сміх без причини, це самі знаєте що)))

Віталій
26.02.2012 at 16:22

Небайдужий, тепер Ви зрозуміли, з ким маєте справу?))))))))))))))))))))

Небайдужий
26.02.2012 at 16:28

Паштете, ну добре, всього списку ви не знаєте. Зрозумів. А я, по-вашому, теж “віталієва маріонетка”? 🙂

Паштет
26.02.2012 at 16:32

Небайдужий, та Ви наче ні, Ваші коментарі не дублюють його, тай нахабства і пихатості притаманної їм, у Вас теж немає.
Хоча може Віталій пише сам всі ті коментарі, він вже не раз забував змінити ім’я, але до кінця я в цьому не впевнений.

Віталій
26.02.2012 at 16:35

Небайдужий, навіть не намагайтеся спровокувати Паштета))) Він прекрасно розуміє, що якщо назве хоч одне ім’я чи прізвище, то це означатиме мати серйозну розмову з “однією з маріонеток”)))) Пропоную завершити розмову про маріонеток і критику влади. я вніс пропозицію щодо проведення круглого столу в п’ятницю. То є бажаючі взяти участь чи допомогти в організації?

Небайдужий
26.02.2012 at 16:40

Віталіє, про “взяти участь” зрозуміло. А що значить “допомогти в організації”? Типу “скинутися на поляну”? В такому “круглому столі” можна взяти участь 😀
Жартую 🙂

Паштет
26.02.2012 at 16:45

Ага, не намагайтесь, мене на гоп, як Віталія не візьмеш))) Якщо Він вважає, що я засланий, навіщо і хто я то не будемо руйнувати його казку. Дурень думкою багатіє)))

Віталій
26.02.2012 at 16:47

Фу-фу-фу!))) Ні скидатися думаю не потрібно… ))) Хоча якщо маєте бажання, то можна буде організувати каву-перерву…)))
Під допомогою в організації я мав на увазі власне організацію самого круглого столу: запрошення учасників, технічне забезпечення, підготовка презентацій, підготовка роздаткових матеріалів тощо… Навіть приміщення підготувати також комусь потрібно…)))

Паштет
26.02.2012 at 16:48

Прогавив слово))) має бути ось так
Ага, не намагайтесь, мене на гоп, як Віталія не візьмеш))) Якщо Він вважає, що я засланий, знає навіщо і хто я то не будемо руйнувати його казку. Дурень думкою багатіє)))

Віталій
29.02.2012 at 17:05

На Офіційному сайті міста Хмільника з’явилася інформація про дії депутатського корпусу щодо цього питання:
http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=52812

Віталій
29.02.2012 at 17:34

Дякуємо колегам за інформаційну підтримку:
http://hm.ua/novosti/current/533

Віталій
23.03.2012 at 20:07

Пропоную цікаве відео:
julijashandra@rambler.ru
 

Віталій
23.03.2012 at 20:27

Перепрошую за невірне посилання. Ось правильне:
http://www.youtube.com/watch?v=_oDJsa7fql4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *