Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

02.11.2009

Голосуй свідомо 2…

Сьогодні Вашій увазі пропонується «витвір» другого учасника тренінгу для тренерів, який нещодавно відбувся у Вінниці. Отож, приємного перегляду…

Що для мене особисто значить вислів (чи заклик?) «Голосуй свідомо»? Спробую розібратися сам та поділитися своїми міркуваннями з вельмишановними читачами. По перше – це все ж таки заклик. Заклик бути не байдужим, заклик до дії, який спонукає до прояву своєї громадянської позиції, дозволяє долучитися до процесу формування органів влади – будь-то міська рада, Верховна чи то сам Президент (хоча порівнювати його з будь-яким органом, по моєму, неетично…).

Друга частина заклику – «свідомо». Тут трішки важче. Свідомого якраз бракує як тим, хто голосує – так і тим за кого голосують, причому інколи здається, що останнім його бракує більше, до того ж відсутність в них усвідомлення своїх дій зовсім не компенсується присутністю здорового глузду…

А якщо серйозно, то тут мені згадався вислів відомого українського правозахисника Всеволода Рачицького, який писав, що демократія аж ніяк не зводиться до свободи слова, свободи совісті, свободи асоціацій, свободи обирати та бути обраним тощо. Справжня демократія припускає, що словом і вибором громадянин може вільно користуватися в умовах, коли він володіє достатньою кількістю інформації, щоб зробити адекватний вибір…

Підсумовуючи такі роздуми, дозволю собі зробити певне узагальнення: «Голосуй свідомо» – це заклик до дії, який зробить з громадянина свідомого виборця, що на відміну від безликого «електорату», віддає свій голос свідомо, усвідомлюючи всю відповідальність за зроблений крок та розділяючи її до певної міри з своїм обранцем…

Віталій Дорох

38 Comments on “Голосуй свідомо 2…

Зайка
02.11.2009 at 14:39

Чудова стаття пане Віталію !!! Я з вами абсолютно згодна !!! Це правильно … Від кожного з нас залежить доля країни ,від кожного нашого голосу і від кожної думки ,адже в кожного з нас вони різні…

Слободянська кішечка
03.11.2009 at 17:06

Дякую пане Віталію за роз”яснення! Дуже гарна стаття! Я згодна щодо того, що нашим народним обранцям дуже бракує… А от чого, це вже інше питання!!!

Віталій
04.11.2009 at 11:31

На моє переконання бракує не тільки обранцям, але й тим хто обирає. Насправді проблема в ниській політичній культурі громади.

Слободянська кішечка
05.11.2009 at 18:57

В нас є можливість(а головне, щоб було ще й бажання)підвищити, перш за все свою політичну культуру та показувати приклад іншим!

Слободянська кішечка
05.11.2009 at 18:58

В нас є чудова можливість(а головне, щоб було ще й бажання)підвищити, перш за все свою політичну культуру та показувати приклад іншим!

Каралька
06.11.2009 at 11:58

Я не дуже полюбляю статті на такі теми. Хоча такі патріотичні заклики як “Голосуй свідомо” все-таки спонукають до певних дій. Голосувати піду обов’язково. І дай Бог, щоб з майбутнім Президентом у нас були лиш етичні порівняння.

Віталій
06.11.2009 at 13:36

Можете не любити статті на такі теми, але їхніх авторів…

Каралька
06.11.2009 at 14:27

У кожного автора своя, суб’єктивна думка. І цю думку я, як читач, поважаю. Крім того, дізналася хто такий Всеволод Рачицький. Вперше про такого почула.

Волошка
09.11.2009 at 14:46

Дуже гарна стаття, пане Віталію. Я не підлизуюсь))), а дійсно так гадаю))). Хоча, завжди цей світ огорнений блудом, брехнею… І не знаєш кому довіряти, за кого краще все ж не голосувати… Свідомий вибір… Більшість, в основному наївних та довірливих вірять, слухаючи різні пусті балачки. Та й мабуть))) не лише наївних й довірливих, кожен може помилитись. Потрібно аналізувати, спостерігати за конкретними діями і не жити рожевими мріями, бо ніхто з людей не Бог. Зробити багато чого доброго, щоб всі зажили на славу – це майже неможливо. Бо всім не догодиш. Але вибір має бути. Насамперед не треба мовчати в кулачок і нічого не робити. Майбутнє за свободою, як думки-слова так і дії, і за сучасною молоддю – патріотичною, яка не дасть Україну на поталу і розтерзання. В це я свято вірю, можливо й занадто… Ой, все, бо напишу цілий трактат, що ніхто й не прочитає))))

Віталій
09.11.2009 at 15:52

Помиляєшся. Такі трактати можна читати.

Слободянська кішечка
09.11.2009 at 18:45

Я повністю згодна з Віталієм! Такі трактати не тлише можна, а й потрібно читати!За молоддю майбутнє і чим активнішою буде молодь, тим краще майбутнє нас чекає!

Ester
10.11.2009 at 13:41

Чомусь всі “свободу” аналізують з “добром” , але свобода це не тільки добро, це може бути й зло, дуже велике зло. невже не бачити сучасності.

Ester
10.11.2009 at 13:48

Мені пргадалася фраза “вибір без вибору”, яку зазвичай говорять коли згадують про вибори в радянські часи. Але ж зараз майже те саме – під час виборів ті самі кандидати, які міняють окраску, а якщо появляється хтось новий то тільки для того щоб потім продати свої голоси тому ж не нами любимому кандидату. Все таки демократичні вибои це дуже грязні вибори і це потрібно розуміти. Пройдуть напевно не десятки років поки люди зрозуміють, що все, що вони роблять вони роблять для себе своїми ж руками, якщо звичайно встигнуть, тому що поки що людство веде себе в пропасть і до самознищення.

Віктор
12.11.2009 at 11:06

Згоден з Еster в тому плані, що ці вибори нічого нового нам не дадуть! Реальних кандидатів 2 і обоє вже нами накерували, що “мама не горюй”. Всі інші… то так для масовки. Особливо Богословська і їй подібні. Крикуни й піарщики та й годі. Це потрібно розуміти. То скажіть, шановні, з яким присмаком в таких реаліях звучить “Голосуй свідомо”? Як на мене – лозунг і більш нічого (такі речі широко практикували радянські ідеологи).
P.S. Людям в першу чергу потрібно дати нормально жити, а це працевлаштування та соціальні гарантії, а потім вже закликати їх голосувати свідомо. А то свідомість на голодний шлунок якось примарно виглядає!

Волошка
12.11.2009 at 12:52

Потрібно свідомо знати, за кого проголосувати, щоб він/вона дали нам нормально жити, дали такі закони, від яких не буде підніматися тиск чи щось подібне… З визначенням настільки важко, люди стільки брехні побачили, що вже ніхто й нічого не хоче, нові кандидати не приваблюють. Та й старі приїлися… Може, є в Україні дієва людина (а я в цьому не сумніваюся), яка зможе реально змінити щось на краще, от тільки ніхто її до “коритця” того не допустить)))

Віталій
12.11.2009 at 13:56

Як на мене, то якраз позиція “вже все ясно” й позбавляє можливості зробити усвідомлений вибір. Хто сказав, що реальних кандидатів тільки 2? Наприклад я свій голос віддам за нинішнього Президента. хоча він і не є найрейтинговішим. Просто я зробив свій вибір, причому свідомо, ознайомившись з його програмою і т.д. В мене питання, чи може Віктор назвати статтю Конституції, яка зобов’язує Президента України “дати нормально жити”, забезпечивши працевлаштування та соціальні гарантії? Іншими словами, чи має Президент України повноваження одноосібно приймати такі рішення, чи може існує певна процедура, а Президент може виступити в якості суб’єкта законодавчої ініціативи?

Віктор
12.11.2009 at 14:39

Саме так, Віталію, Президент є суб’єктом законодавчої ініціативи. І, як на мене, має бути наділений більш владними функціями чим він має на сьогоднішній день. Ось тоді це буде справді Гарант, а не людина для урочистих зустрічей делегацій чи спостерігачем за діяннями уряду та Верховної Зради. Щодо особистості, як президента Ющенка: хто із нас може сказати яким би був він Президентом маючи повноваженя станом на 2004 рік? Я думаю це була б інша політика.
Щодо “Конституції, яка зобов’язує Президента України “дати нормально жити”, забезпечивши працевлаштування та соціальні гарантії”, то як її не крути, себто Конституцію, приймай чи переприймає головне одне – ПОТРІБНО ВИКОНУВАТИ!!!
А хто Гарант виконання Конституції, Віталію?
Хіба ти не згоден, що у другому турі будуть Я і Ю? І нам “свідомо” прийдеться обирати не свідомих політиків?

Віталій
12.11.2009 at 15:11

Добре, що погодився про суб’єкта законодавчої ініціативи. Так от, будь-яка його ініціатива (щодо прийняття необхідних, на думку Президента, для країни законів) потрапляє на розгляд Верховної Ради, яка в свою чергу приймає такий закон чи ні.
Згідно нашої Конституції Президент є джерелом права, але не є одноосібно законодавчим органом. А щодо Гаранта – то функція Президента якраз і полягає в тому, щоб всі три гілки влади в Україні (законодавча, виконавча та судова) не перетягували на себе “владну ковдру”. Якщо таке відбувається – Президент звертається до Конституційного Суду. В цьому чи не нацйважливіша його функція…

Віктор
12.11.2009 at 15:17

А саме головніше – він має бути лідером країни!

Віталій
12.11.2009 at 15:26

Для мене поняття “лідер” щось таке не дуже конкретне й не зрозуміле. Якщо ми жили б на Кубі, чи в Китаї, чи в якійсь іншій тоталітарній державі – то звичайно, роль лідера була б дуже важливою. Маю на увазі, що тоді він повів би за собою і т.д. Але ми будуємо громадянське суспільство (до речі, згідно Конституції в Україні не може бути жодної офіційносповідуваної ідеології), і як на мене тут виправданий лемократичний стиль керування, який передбачає велику відповідальність і самосвідомість якраз громади, а отже – кожного з нас.

Віктор
12.11.2009 at 15:52

Віталій, ось тільки чую від тебе майже на кожному кроці “громадянське суспільство”. Без образ, але це видно в тебе наслідки перебування в Порі.
І де це твоє так високо піднесене тобою ж громадянське суспільство? Як би я не знав тебе, то думав би що ти сидиш дома і не бачиш навколишнього світу. Адже основній масі людей поняття “громадянське суспільство”, як для тебе “лідер” – щось далеке й не зрозуміле. Вийди на вулицю й запитай пересічного громадянина чи йому болить, що у нас немає громадянського суспільства. Результат я гадаю ти і сам чудово знаєш…
Доречі, я так і не почув відповідь на попереднє запитання. Цитую:
Хіба ти не згоден, що у другому турі будуть Я і Ю? І нам “свідомо” прийдеться обирати не свідомих політиків?

Віталій
12.11.2009 at 16:32

А де ти в моїх коментарях прочитав. що в Україні є громадянське суспільство? Я писав, що ми його будуємо… Воно поки що в зародковому стані… А щодо Я і Ю – то варіантів є декілька: Яценюк – Ющенко, Янукович – Ющенко, Янукович – Юля, Яценюк – Юля…

Віктор
12.11.2009 at 16:39

не сміши!! варіант, ти і сам це розуміє, один напрошується Юля, Янукович. І кого вибереш ти, о гуру “громадянського суспільства”? Хто із них буде його розбудовувати краще і кому воно (г.с.) більш потрібніше?

Віталій
12.11.2009 at 16:49

Воно потрібне мені й майбутній Президент навряд чи сильно мені в цьому допоможе. І слава Богу. До ре6чі, я знаю кілька визначень громадянського суспільства, але тут доречне буде наступне:
“Громадянське суспільство – це суспільство громадян з високим рівнем соціальних, політичних, культурних, економічних та ін. рис, які, незалежно від держави, вирішують свої нагальні проблеми… Саме визначення я трішки скоротив, але суть залишається тією самою – спасєніє утопающіх – дєло рук саміх утопающіх…

Віктор
12.11.2009 at 16:54

Цікава картина намальовується: вся Україна мучиться через їх вибори, викидається куча бабла, забиваються “свідомим вибором” голови простолюдинові… а в кінці-кінців виходить й вибирати Президента не потрібно раз “спасєніє утопающіх – дєло рук саміх утопающіх”.

Волошка
12.11.2009 at 17:00

От чому всі думають, що саме Я і Ю? Ну, так, це логічно, але доля іноді підкидає такі сюрпрайзи, що може бути повне “Б…”))) (тіпа Богословська? чи ще хтось тіпа). Або повний “П…” (Противсіх)… Але що буде, те й буде, а нам треба вміти стояти за свої інтереси…

Віталій
12.11.2009 at 17:02

Клас…

Каралька
12.11.2009 at 17:10

Шановні, буде Я чи буде Ю, все одно ми отримаємо як “Б” так і “П”…

Ester
12.11.2009 at 17:54

мені здеється що Україна не мучиться через вибори, а живе від виборів до виборів. Для багатьох людей (для дуже багатьох)це можливість заробити трохи грошей і поповнити свій сімейний, чи в кого який бюджет, а для олігархів це реальна можливість залишити гроші на території України. а не вивезти їх на Канари, в банки в Швейцарії чи ще кудись за кордон.
А щодо “дати нормально жити, а ще працевлаштування та соціальні гарантії,” то хочеться запитати в автора цитати, як пане Вікторе Ви будете переконувати п’яничку, щоб він став нормально жити, адже в його розуміння нормального може не співпадати з вашим, або як переконати молоду особу йти працювати на трактор, чи на буряки чи токаром, доречі такої роботи багато. Я знаю Ви скажите, що якби там платили добре то люди йшли б і працювали б, а якщо чесно то за те як більшість наших співвічзників виконують покладену на них роботу, то я б їм взагалі нічого не платила б. А щодо соціальних гарантій то в нас їх достатньо, щоб можна було б нормально жити, в моєму розумінні нормального.
P.S. Я звичайно не заперечую, що в нашій країні є багато зловживань і збоку влади усіх рівнів, і збоку роботодавців, але це може зупинити тільки той до кого ставляться несправедливо.

Віктор
13.11.2009 at 08:40

Як цікаво авторка попередньої статті разом з Віталієм переконає п’яничку в тому, що йому потрібне громадянське суспільство? Чи може молода людина піде на трактор працювати ради розвитку г.с.?

Віталій
13.11.2009 at 10:59

Я зовсім не збираюся працювати з п’яничками. Для таких людей є відповідні установи: різноманітні реабілітаційні центри, кружки анонімних алкоголіків чи витверезники, кінець-кінцями тюрми… Та й варто погодитися, що п’яничці справді не потрібне громадянське суспільство – йому потрібно вчасно похмелитися… До речі, а чому воно не потрібне пану Віктору?
І на тракторі для громадянського суспільства багато не зробиш – також вірно… Але не таке воно, як на мене, погане, оте “Громадянське суспільство”. Приведу приклад. Зараз, завдяки карантину, зачинено багато дошкільних закладів. Багато сімей не мають з ким залишити своїх чад (батьки ж працюють). Ініціатива кабміну відправляти маму чи тата в відпустку по догляду за хворою дитиною – це добре (попри незручності для організації чи установи, яка змушена це робити). Але відомі інші приклади. Кілька мам кооперуються і залишають своїх дітей на одну з своїх подруг (за фахом, наприклад, педагог чи лікар). Такий собі міні-дитсадок. Як вони проводять оплату (чи взагалі проводять) – то вже інша справа. Але проблема вирішується абсолютно без регламентації держави. В подальшому це могло б призвести до започаткування власного бізнесу – приватний дитячий садок.
Ось це якраз і є елемент громадянського суспільства. А тепер скажіть, що в цьому поганого? Інше питання – що цьому заважає… На мою думку – це байдужість, несамостійність, страх взяти на себе відповідальність, безініціативність тощо. А головне – споживацька позиція стосовно держави, мовляв, вона має мені щось дати… А це найбільший негатив…

Волошка
13.11.2009 at 11:16

Точно. Всі так і хочуть щось з когось потягнути – хоча б щось, небагато, але … А заради того, щоб просто допомогти, ніхто й палець об палець не вдарить. До речі, та постанова про лікарняне для мам, які мають діточок-дошкільнят доки приведуть в дію, тоді й карантину вже не буде. От і доводиться всім мамам брати лікарняне за свій рахунок… Я обурена! Але що поробиш((( працювати і за щось жити все одно ж потрібно…

Віталій
13.11.2009 at 11:36

От вам і яскравий приклад того, що відбувається коли вся надія на державу. Потрібно розуміти, що державна машина досить неповоротка і довго реагує на запити громади, на відміну від самої громади…

Віктор
13.11.2009 at 16:14

З ГС все зрозуміло. Адже в суспільстві, яке розвивається будь яка організація, що може позитивно для суспільства впливати на державні органи може розглядатися, як складова ГС, що зароджується.
Поверну, шановних дописувачів, до головної теми. А якже свідомий вибір тих хто згоден агітувати (і агітує!) байдуже за якого кандидата лиш би гроші були в кармані. І при цьому б’є себе в “патріотичні груди”. Тут свідомість як спрацьовує? На заробіток?
І не потрібно тут п’яничку переконувати як йому краще жити, чомусь таку “мєсні лідери” не ідуть на трактор працювати . А, я й забув. Вони ж їздять на навчання і мають “кучу ідей”. Тільки з тієї кучі стільки ж користі суспільству як махання прапором на Майдані (хто там був мене зрозуміє)!
П.С. Головне завжди бути людиною незалежно від “віяння вітрів” і заробітків.

Слободянська кішечка
13.11.2009 at 17:00

Можливо з “махання прапором на Майдані” й було мало користі, але це ж був вибір самих людей, ніхто ж їх не примушував їхати та йти туди! І нша річ, що дехто таким чином заробляв гроші але все ж таки, примусово туди нікого не збирали, це було своэрыдне волевиявлення народу. А те хто буде, Я чи Ю вирішувати все ж таки нам !

Віктор
13.11.2009 at 17:02

100% тільки нам! І відповідальність за вибір теж нести нам!

Слободянська кішечка
13.11.2009 at 17:07

Звичайно тільки нам!Якщо не нести відповідальність за власний вибір, то навіщо його взагалі робити?

Віталій
14.11.2009 at 13:13

Добре, що дійшли згоди…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *