Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

04.11.2018

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ПРАВО» ПРОДОВЖУЄ МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ РЕМОНТІВ ДОРІГ ОБЛАСТІ

Експерти громадської організації «ПРАВО» продовжують обстеження якості ремонтів доріг в рамках проекту «Моніторинг доброчесності виконання ремонту доріг у Вінницькій області».

Враженнями від обстеження поділилася експертка проекту пані Олена Черній:

Протягом останніх двох днів проводився моніторинг відремонтованих відрізків траси міжнародного значення М12 та двох доріг місцевого значення. Загалом зустрічаються дефекти аналогічні попередньому моніторингу. Це і колійність на дорогах, які ще не експлуатуються і року, ями на узбіччях досить значного розміру, дорожня розмітка шириною 11 сантиметрів замість 15  та пониження узбіччя аж до 10-12 сантиметрів. Такий дефект, як «пониження узбіччя» з часом може призвести до зсуву дорожнього полотна, тому не варто вважати такий недолік малозначним. Також, на одному з відрізків нещодавно відремонтованої дороги було виявлено повздовжні тріщини та викришування покриття, яке вже почало призводити до виникнення невеликих ям.

Найбільше привернула нашу увагу дорога С-02-14-52 – це об’їзд навколо міста Немирів. Як нам відомо вже здійснено 89% відсотків виплат ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада», тобто мало б бути виконано не менше 89% робіт та на сьогоднішній день ремонтні роботи лише розпочались. Цікава ситуація тим, що у переважній більшості випадків проведення робіт на дорогах вже доведено до моменту нанесення дорожньої розмітки та виплат проведено при цьому близько 30-40% то чому ж такі привілеї ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада»?

Крім того, за два дні моніторингових виїздів експертам не вдалось зафіксувати жодного знака чи відбійника з відповідним маркуванням, в такому випадку не зрозуміло походження, якість та терміни експлуатації зазначених елементів. Також, не забезпечено водовідведення на дорогах, а це може призвести у майбутньому не лише до руйнування дорожнього полотна, а ще й може спровокувати аварійні ситуації. В тих місцях, де все ж деякі роботи із забезпечення водовідведення проводились, роботи не доведені до кінця – відсутні лотки та водостоки і вже значно помітне розмивання узбіччя.

Дослідження відбувається в рамках проекту громадської організації «ПРАВО» «Моніторинг доброчесності виконання ремонту доріг у Вінницькій області», що впроваджується в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам та упорядникам цього видання і не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агенцій ООН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *