Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

06.09.2012

ГРОМАДСЬКІСТЬ ПРОСИТЬ ПРОКУРАТУРУ ВТРУТИТИСЬ В КОНФЛІКТ МІЖ ГРЕКО-КАТОЛИКАМИ ТА ПРАВОСЛАВНИМИ ХМІЛЬНИКА

Сьогодні на ім’я Хмільницького міжрайпрокурора пана Кубика та прокурора Вінницької області пана Мрихіна було направлене звернення від комітету у справах національностей та релігій громадської ради при Вінницькій ОДА в якому представники громадськості просять втрутитися в конфлікт між греко-католиками та православними, який виник в Хмільнику через ініціювання побудови каплички греко-католицькою громадою.

На думку представників громадськості мова йде про розпалювання міжконфесійної ворожнечі, що є порушенням статті 161 Кримінального кодексу України

Пропонуємо до уваги читачів Громадського форуму Хмільниччини текст звернення:

1 вересня 2012 року на засіданні комітету Громадської ради у справах національностей і релігій при  Вінницькій обласній державній адміністрації було обговорено питання: «Про загрози стабільності в релігійному житті міста Хмільника». Комітетом було переглянуто інформаційний сюжет «Вінниччина. Церковні війни», що транслювався загальноукраїнським каналом ICTV 30 серпня 2012 року в рубриці «Надзвичайні новини» (знаходиться за посиланням: http://kriminal.ictv.ua/ua/index/view-media/id/19885/current/4/total/2394), а також досліджено матеріали з цього питання, які опубліковані на інтернет-ресурсах інформаційної агенції “Перспектива” (http://perspectiva.inf.ua) та “Громадський форум Хмільниччини” (http://pravongo.org).

Внаслідок вивчення, вказаної вище інформації, комітетом було з’ясовано, що 05 липня 2012 року 25-ю сесією Хмільницької міської ради 6-го скликання було прийнято рішення №762, відповідно до якого релігійній громаді (парафії) Святого Івана Богослова УГКЦ було надано дозвіл на розроблення паспорту прив’язки для розміщення тимчасової споруди каплиці на розі вулиць Некрасова та Свердлова (територія католицького кладовища). Вказане рішення викликало різке невдоволення представників кількох релігійних парафій УПЦ МП, що діють в місті Хмільнику. Священики та окремі парафіяни хмільницьких громад УПЦ МП у своїх публічних виступах по телебаченню (згаданий вище сюжет каналу ICTV) та під час, ініційованих ними з метою скасування рішення хмільницької міськради, зустрічей з міським головою м. Хмільника та депутатами Хмільницької міської ради (http://perspectiva.inf.ua/?p=4239) висловлюються вкрай агресивно з приводу зазначеного рішення та будівництва в місті майбутньої каплиці УГКЦ. У вказаних публічних виступах висловлюються категоричні, завідомо неправдиві й, на нашу думку, протиправні твердження про те, що:

а) Як стверджує священик Михайло Шикирун, Хмільницька міська рада начебто зобов’язана погоджувати свої рішення про всі дозволи на спорудження культових будівель інших конфесій на території міста з духовенством та парафіянами УПЦ МП;

б) Вірні УГКЦ не мають права на спорудження власних культових будівель по тій причині, що, на думку священика Олексія Бачинського, на території Хмільника начебто ніколи не було греко-католицьких храмів (хоча істориками таке твердження спростовується http://pravongo.org/chy-maje-pravo-uhkts-na-zhyttya-v-misti-hmilnyku/#more-6258);

в) Оскільки хмільницька парафія УГКЦ налічує, на думку вірян УПЦ МП, “одиниці людей” то греко-католики, за твердженням Зінаїди Вуйко, не мають взагалі ніякого права на культові будівлі та споруди на території м. Хмільника;

г) Ця ж громадянка заявила, що віряни УПЦ МП проти спорудження каплиці УГКЦ на кладовищі з тієї причини, що їхні предки поховані на католицькому (???) кладовищі, де надано дозвіл на спорудження культової будівлі;

д) Парафіянка УПЦ МП Галина Мироненко публічно висловила погрозу на адресу представників хмільницької громади УГКЦ, яка полягає в тому, що у випадку, якщо вони розпочнуть будівництво каплиці, то: “Буде різня. Без убійства тут не обійдеться”.

На думку комітету Громадської ради при облдержадміністрації, вказані вище, публічні заяви священників та вірян хмільницьких громад УПЦ МП викликають серйозне занепокоєння щодо забезпечення конституційних прав, свобод та громадської безпеки в м. Хмільнику, а також повинні розцінюватися, як дії по розпалюванню міжконфесійної ворожнечі, що тягне за собою притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності за ст. 161 КК України.

Просимо Вас, вжити наданих Вам законом, повноважень для відвернення можливих протиправних дій на релігійному ґрунті в м. Хмільнику, дослідити, наведену в цьому зверненні, інформацію по факту погроз життю та безпеці громадян на релігійному ґрунті, а також, у випадку виявлення порушень чинного законодавства України, вжити, передбачених законом заходів для притягнення винних осіб до юридичної відповідальності.

 

48 Comments on “ГРОМАДСЬКІСТЬ ПРОСИТЬ ПРОКУРАТУРУ ВТРУТИТИСЬ В КОНФЛІКТ МІЖ ГРЕКО-КАТОЛИКАМИ ТА ПРАВОСЛАВНИМИ ХМІЛЬНИКА

Анна
06.09.2012 at 18:00

До речі, саме в Хмільнику діяла підпільна церква УГКЦ. « Отець Роман Бахталовський – засновник греко-католицької парафії в м. Хмільник.
В 1976 році звільнився із другого ув’язнення о. редемпторист Роман Бахталовський.
Совєтська влада не хотіла приписувати отця у Галичині. А проживання без прописки вело до нового арешту. Тому о. Роман змушений був виїхати із Галичини. За сприяння отців Римо-Католицької Церкви, а зокрема о. пароха Леона Дубравського, був придбаний будинок в м. Хмільник. В якому поселився отець Роман і сестри Згромадження Непорочного Серця Марії Фатімської. В домі отця відбувалися постійно підпільні богослужіння, які проводив о. Роман Бахталовський. Крім цього о. Роман приходив до костела і допомагав отцеві Леону, сповідав вірних: римо-католиків і греко-католиків, які приходили на Службу Божу, оскільки свого храму не мали.
Отець Роман викладав теологію і філософію підпільно, студентам редемптористам. Також о. Роман писав духовні розважання, акафісти, перекладав із польської і французької мови духовну літературу. Не раз КГБ відбирало в нього ці праці, роблячи незаконні обшуки. Отець Роман проводив ре колекції для сестер, які приїжджали до м. Хмільник із Галичини. Крім цього він відправляв Служби Божі по хатах греко-католикам.
Закінчив своє праведне життя о. Роман Бахталовський 6 жовтня 1985 року. Похований на кладовищі в м. Хмільник.» о. Стефан Федчишин, ЧНІ.

бурштинський
06.09.2012 at 20:49

важко зрозуміти хмільницьких панотців. на мою думку саме вони розпалюють ворожнечу, і я як православний  їх за це засуджую. ви всі повинні нести добро в народ, а не ворожнечу. так і хочеться вигукнути люди не ходіть до церкви , там вас дурять!!!!!!! ала то їх гріх, і їм за то нести ответ. схаменіться бізнесмени…..
 

олександр
06.09.2012 at 21:00

Звертаюсь до всіх подивіться фільм “Дух времени” і все стане зрозуміло 

Небайдужий
06.09.2012 at 23:32

Звертаюсь до всіх подивіться фільм “Дух времени” і все стане зрозуміло

 
http://zeitgeistmovie.ru/

Віктор
07.09.2012 at 19:38

бурштинський, підтримую!!! Це взагалі смішно: міська рада начебто зобов’язана погоджувати свої рішення про всі дозволи на спорудження культових будівель інших конфесій на території міста з духовенством та парафіянами УПЦ МП. А вони тут, що монополію зробили??? Я теж православний, правда в церкву не ходжу, бо там саме є такі, що несинітниці несуть:  “Буде різня. Без убійства тут не обійдеться”.
Хіба їм не встидно за такі висловлювання??? Ми, наче б то, живемо в цивілізованому світі, де людина має право на віру, переконання, мову… А тут…  
 

Віталій
07.09.2012 at 19:42

А тут якраз і є все перераховане: ВІРА (спробуй комусь з цих осіб хоча б натякнути, що вони не вірять в Бога чи про те. що їхня віра не єдиноправильна), ПЕРЕКОНАННЯ (причому всі переконанні, що чинять правильно, захищаючи таким чином свою ВІРУ)))))))

бурштинський
07.09.2012 at 20:52

про олексія був гарної думки. а зараз -розумію він такий як усі, мехаїл та васілій хапуги. тим завжди мало. ще не так давно волочили один одного за бороди( олексій  васілія) за межу в хмільнику, до кого прийде більше людей та принесе грошенят. шкода людей вони в більшості вірять свято отим брехунам. а треба вірить лиш    богу який живе у ваших сердцях . наголошую я православний, але підтримую грекокатоликів, по тій причині, що вони такі ж як і я, і мають право на власні погляди віру та переконання. доречі до церкви ходив, але зараз після останніх подій ноги моєї там небуде. дякувать бачинському та компашкі.

Небайдужий
08.09.2012 at 00:46

Цікава і нейтральна (як на мене) передача про християнство та відмінності між його різноманітними конфесіями. Рекомендую переглянути, як тим, хто вважає себе віруючими, так невіруючим. І ті, й інші почують багато чого нового.

Небайдужий
08.09.2012 at 18:31

Може комусь видалося що занепокоєння громадськості стосовно ситуації, яка складається в Хмільнику дещо перебільшене? Тоді пропоную ознайомитися з матеріалом, який яскраво ілюструє те, як православні в сусідній Росії поводяться з “іновірцями” та їх храмами. http://www.newsru.com/religy/06sep2012/ham.html

ВАЛЕРІЙ
08.09.2012 at 22:50

ПРАВОСЛАВНИЙ ЯКИЙ ПІДТРИМУЄ ГРЕКОКАТОЛИКІВ ЧИ НЕ ДИВНО ЦЕ ЗВУЧИТЬ
 

Небайдужий
08.09.2012 at 22:55

А що дивного в тому, що громадянин України підтримує інших громадян України в реалізації їхніх конституційних прав та свобод? По-моєму, це НОРМАЛЬНА позиція кожного нормального громадянина.

Віталій
08.09.2012 at 23:01

Ви мене випередили, пане Небайдужий. Саме про це я мав намір написати))) Складається таке враження. що справжній православний християнин повинен різати й проливати кров за віру. Вірним потрібно бути, але виключно що стосується своєї власної віри. І жодним чином не втручатися в вірування інших…

Небайдужий
09.09.2012 at 00:43

І жодним чином не втручатися в вірування інших…

Або в невірування інших 😉

ВАЛЕРІЙ
10.09.2012 at 17:07

А МИ І НЕ ВТРУЧАЄМОСЬ МИ ЗАХИЩАЄМО СВОЮ ЦЕРКВУ. ЦЕ З ВАШОЇ ПІДТРИМКИ ІНКОЛИ МОВЧАЗНОЇ ІНКОЛИ АКТИВНОЇ ЦЕРКВУ РВУТЬ НА ШМАТКИ ПРИКРИВАЮЧИСЬ ПРАВОМ НА СВОБОДУ.
СЕКСМЕНШИНСТВ ВИ ТЕЖ ПІДТРИМУЄТЕ? Я ЧУВ КАТОЛИКИ ЇХ НАВІТЬ ВІНЧАЮТЬ.
ДО РЕЧІ ГРЕКО-КАТОЛИКИ ПІДЧИНЯЮТЬСЯ ПАПІ РИМСЬКОМУ.
 

Глеб
10.09.2012 at 17:16

И что с этого? 🙂 Православные Кириллу подчиняются 🙂 И чем Вам сексменшинства неугодили? 🙂

Небайдужий
10.09.2012 at 17:16

ДО РЕЧІ ГРЕКО-КАТОЛИКИ ПІДЧИНЯЮТЬСЯ ПАПІ РИМСЬКОМУ.

А православні УПЦ МП- московському патріарху Кирилу Ґундяєву. І що з того?
Хто це, цікаво “рве” вашу церкву “на шматки”? Ви маєте можливість відправляти свої релігійні обряди? Маєте. Так чому такого ж права не повинні мати греко-католики? Чим вони за вас гірші? Вони такі самі, як і ви, громадяни України. Їх, так само, як і вас, захищає Конституція і закони України. Живіть самі і не заважайте жити іншим. А ще, згадайте настанови свого бога: «Итак во всем, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними; ибо в этом закон и пророки» (Евангелие от Матфея (гл. 7, ст. 12)
І не треба тут на людей ШРИФТ ПІДВИЩУВАТИ. Вас і так чудово зрозуміють 🙂

ВАЛЕРІЙ
10.09.2012 at 19:28

А ВАМ ВОНИ ВГОДИЛИ? НАГАДАЙТЕ СОДОМ І ГОМОРУ. 

Віталій
10.09.2012 at 19:34

Колись Ф. Ранєвська з цього приводу сказала наступне: “Горе тій країні, в якій громадянин не може розпоряджатися власною задницею…”. Вам так небайдужі заднниці геїв?)))

Небайдужий
10.09.2012 at 19:34

До чого тут сексуальні меншини? Мова йде про іншу конфесію (УГКЦ) і її право на задоволення власних релігійних потреб, реалізації якого неправомірно хоче перешкодити конфесія РПЦ МП.
І знову ж-таки, пане Валерію, не ПІДВИЩУЙТЕ ШРИФТ! Якщо ви не вкурсі, то в пристойній інтернет-спільноті такий виклад думок вважається непристойним.

ВАЛЕРІЙ
10.09.2012 at 19:37

ЩОДО ШРИФТУ. ПРОСТО Я МАЛЕНЬКИЙ ПОГАНО БАЧУ, АЛЕ ДЛЯ ВАС Я ВІЗЬМУ ОКУЛЯРИ І ТОДІ ЗМЕНШУ.
В БІБЛІЇ ТАКОЖ НАПИСАНО ОДИН БОГ ОДНА ВІРА ОДНЕ ХРЕЩЕННЯ. 

Небайдужий
10.09.2012 at 19:44

НАГАДАЙТЕ СОДОМ І ГОМОРУ.

Це неможливо зробити по тій простій причині, що таких міст НІКОЛИ не існувало 🙂 А сама історія свідчить про те, що єврейському богові не сподобався гомосексуалізм, але проти інцесту він нічого не мав 😉

ВАЛЕРІЙ
10.09.2012 at 19:45

МЕНІ НЕ БАЙДУЖА ДОЛЯ МОЄЇ КРАЇНИ І МОЇХ ДІТЕЙ.
ЯКЩО ЯКАСЬ ОРГАНІЗАЦІЯ ЯКА НАЗИВАЄ СЕБЕ ЦЕРКВОЮ ПОРУШУЄ ЗАПОВІДІ БОЖІ І ПІДТРИМУЄ В ЦЬОМУ ІНШИХ ВОНА НЕ МАЄ ПРАВА НА ІСНУВАННЯ.

Небайдужий
10.09.2012 at 19:45

В БІБЛІЇ ТАКОЖ НАПИСАНО ОДИН БОГ ОДНА ВІРА ОДНЕ ХРЕЩЕННЯ.

Де це таке написано в Біблії? Можете вказати конкретний розділ і вірш?

ВАЛЕРІЙ
10.09.2012 at 19:54

Содом і Гомора існували це підтверджують навіть вченні. 

ВАЛЕРІЙ
10.09.2012 at 19:59

Я читаю Біблію не запамятовуючи номера розділів, але обовязково найду і повідомлю Вас.

Небайдужий
10.09.2012 at 20:00

Не підтверджують існування Содому та Гоморри ніякі вчені. Ви помиляєтеся. Існують різноманітні версії, але достеменні археологічні докази відсутні. Така зараз ситуація з цим питанням.
Але я задав вам інше питання. Де в Біблії написано: “Один бог, одна віра, одне хрещення”??? Ви так і не відповіли… Чи ви Біблію не читали? 😉
 

Віталій
10.09.2012 at 20:00

Пане Валерію, а що б ви сказали, якби представники якоїсь іншої конфесії, наприклад ті ж самі греко-католики, сказали, що ваша церква не пає права на існування?))) І якщо вже мова зайшла про греко-католиків, то в чому Ви вбачаєте порушення ними заповідей Божих?

Віктор
10.09.2012 at 20:58

Із Вікіпедії: В даний час не існує значущих археологічних доказів, які свідчать про існування даних поселень взагалі.

москаль
10.09.2012 at 21:10

валерій ви хоч чуєте те про що говорите. от і маємо вільну зомбовану державу
 

ВАЛЕРІЙ
10.09.2012 at 21:35

Послание к Ефесянам, Глава 4, стихи 1-6. 5 один Господь, одна вера, одно крещение.
Ви самі написали що не має ЗНАЧУЩИХ доказів. хто оприділив де “значущі” а де ні.
Для віруючиї людини достатньо слів з Біблії, а не вірящий Фома і побачив не повірив.

Небайдужий
10.09.2012 at 21:55

Послание к Ефесянам, Глава 4, стихи 1-6. 5 один Господь, одна вера, одно крещение.
Дійсно, є таке послання апостола Павла 🙂 Дякую, пане Валерію! Але чи впевнені ви, що апостол Павло мав на увазі тоді саме православну церкву Московського патріархату (адже не було тоді ні, Москви, ні москалів, ні православної церкви, та й християнства ще не було ніякого, була лише одна із численних юдейських сект)? А може він говорив про греко-католиків, чи адвентистів сьомого дня? 😉

москаль
10.09.2012 at 22:33

небайдужий красень. москалям смерть.

ВАЛЕРІЙ
10.09.2012 at 22:35

Так впевнений тому що тоді не було ні католиків (появились приблизно через 1000 р ) ні тим більше ГК чи адвентистів (1500р) почитайте історію . 
Він мав на увазі ЄДИНУ ПРАВОСЛАВНУ СОБОРНУ АПОСТОЛЬСЬКУ ЦЕРКВУ.

Небайдужий
10.09.2012 at 22:45

Він мав на увазі ЄДИНУ ПРАВОСЛАВНУ СОБОРНУ АПОСТОЛЬСЬКУ ЦЕРКВУ.

А хіба тоді така існувала????! Щось я не чув такого 🙂 Хто був її патріархом? Де були її храми? Хто висвячував на сан священників? Скількома, і якими конкретно Євангеліями та церква керувалася? Якою мовою відбувалися богослужіння? (тільки не кажіть, що церковнослов’янською) І, з рештою, який стосунок та юдейська секта мала до теперішньої УПЦ МП, яку товаріщ Сталін створив лише в 1943 році??? 😉

ВАЛЕРІЙ
12.09.2012 at 17:43

Шановний  “Небайдужий” перед тим як писати нісенітниці почитайте трохи історію.
Перший патріарх в Москві появився в 1589р.  А не в 1943р. перші християни проводили свої богослужіння таємно тому що їх переслідували. Звичайно не на словянські мові. переклад відбувся значно пізніше.
Вибачте але мені не цікаво спілкуватися з Вами. Перед тим як викладати свої версії в інтернеті перевіряйте їх хочаб в інтернеті.

Віталій
12.09.2012 at 17:50

))) Ну Небайдужий, це можна сприймати, як виклик з боку Валерія…))) Особисто я також схиляюся до того, що сучасна московська церква створена саме в 1943 році. Але небезпідставно вважаю, що Ви набагато краще розясните читачам, чому саме 1043 року, а не 1589-го. як в тому запевняє пан Валерій…)))

Волошка
12.09.2012 at 19:14

Пане Валерій, Ви погано читали історію!!! Московіїї ще й в проекті не було, як Київська Русь ще аж у 988 році прийняла християнство! І я вважаю, що найвірніша церква – це УКРАЇНСЬКОГО патріархату, а не московського…А ще в історії написано ось що – Християнство зародилося в середині І ст. н. е. в східних провінціях Римської імперії в період глибокої кризи рабовласницького ладу. 
 

Небайдужий
12.09.2012 at 19:20

Та який там виклик? Просто не хочеться кожному, хто радить мені “почитати історію”, повідомляти про те, що я є дипломованим істориком. Нехай вже тішаться з того, що вони “історію читали” 🙂 Ignorantia non est argumentum. (невігластво- не аргумент)
Пан Валерій уникає відповідей на мої питання, заміняючи їх відписками в найкращих традиціях закорузлої бюрократії. Але я не нарікаю, кожен в інтернеті спілкується в міру свого рівня культури та освіти. Як вміє людина, так і пояснює. Добре, хоч так 🙂
Ось мені цікаво, а чи знає пан Валерій, хто такі “старообрядці” і чи має сучасна РПЦ чи УПЦ МП якийсь стосунок до цієї церкви? Це так, до слів про міфічну “канонічність” УПЦ МП 🙂
Наведу слова відомого релігієзнавця, доктора філософії та доктора богослів’я професора Євграфа Петровича Дулумана: “Після придушення старообрядництва Московська Патріархія була ліквідована Петром I, а на її місці засновано Священний Правлячий Синод – державний департамент на чолі з Обер-прокурором, світським чиновником, «оком государевим». (Московська церква стала звичайним органом державної влади в Росії, а її попи- звичайними чиновниками).

А з’явилася, «вискочила з кущів», оновлена і абсолютно нова Московська патріархія в 1917 році на другий день після – як нас привчили називати – Великої Жовтневої Соціалістичної Революції. З’явилася і почала свою діяльність першим ділом з передання анафемі Радянської влади. А другим ділом – з вихваляння Радянської влади, а третім ділом- її діючі та майбутні церковні ієрархи табунами побігли в ЧК/НКВС/КДБ пропонувати свої послуги. І в цих послугах домоглися орденів і чинів, аж до просування агента КДБ від православної церкви «Дроздова» у чин патріарха Алексія II Рідігера.

Московська патріархія не хоче рахуватися з тим очевидним фактом, що в Росії в минулому, і зараз, існували й існують також інші, відмінні від сучасної Московської патріархії, православні церкви. Про старообрядців ми вже сказали. Але зараз в Росії (і в Україні) є й успішно діють: Закордонна православна церква, Православна церква богородичного центру, Істинно-православна церква, Автономна православна церква, Православна церква Київского патріархату. Але в силу своєї могутності, “кришування” можновладцями та безмірного нахабства, православ’я Московської патріархії для долі російського (та українського) народу- найгірше від  всіх інших видів православ’я.

Як і будь яка інша релігія, Московська патріархія претендує на звання єдино істинної релігії, що проповідує віру в єдиного істинного Бога і єдино вірне служіння, догождає, цьому єдиному Богу. А оскільки ніякого Бога немає, то така проповідь Московської патріархії нічим не краща і не гірша проповідей усіх інших релігій. Але Московська патріархія єдина із завзятістю, гідною кращого застосування, настирливо твердить, що вона виражає не тільки віру в єдиного Бога правдивого, але і єдина, яка виражає дух всього російського (і українського) народу. Ось ця-то проповідь, ці-то претензії принесли в минулому, приносять зараз і, безсумнівно, будуть приносити в майбутньому, незліченні біди, в першу чергу, російському (та українському) народу.

Показовим у цьому відношенні є заява важливого чиновника і сановника Московської Патріархії протоієрея Всеволода Чапліна, який дорікав правозахисникам, які, мовляв, захищають не ті свободи і не ті права людини.

 ” Цінності людської свободи- це наші православні свободи,- заявив він. – Між людьми, які борються за права людини і православними є конфлікт. Православні поважають права людини, але для нас важливіше віраІсторія показує, що є цінності, які важливіші, ніж людське життя
Про що я хочу сказати? Та про те, що “воцерковленому” православному ніхто й ніколи не зможе пояснити, що людське життя, гідність, права і свободи є найвищою цінністю будь-якого цивілізованого суспільства і що хтось, окрім православних, також має право вільно сповідувати свою релігію або не сповідувати ніякої. Це- марна справа. Ви самі це бачите.

Віталій
12.09.2012 at 19:21

))) Звичайно погано читав))) І навіть не сперечаюся, тому й прошу Небайдужого розяснити ситуацію…))) Тільки прошу взяти до уваги, що мова йде про московський патріархат, а не про зародження християнства, як такого, чи хрещення Київської русі…))). Повір, не все так просто…))) Але пропоную все ж таки дочекатися коментаря пана Небайдужого…)))

Віталій
12.09.2012 at 19:29

Ой, перепрошую. я подумав, що то звернення не до пана Валерія, а до пана Віталія…))) Я вдячний Небайдужому за настільки змістовне розяснення, але дуже прошу прокоментувати тезу про те. що сучасний МП веде свою історію саме від 1943 року… 

Небайдужий
12.09.2012 at 19:54

…прошу прокоментувати тезу про те. що сучасний МП веде свою історію саме від 1943 року…
Дуже багато розповідати… Прочитайте хоча б ось цю статтю. Там розписано досить детально і доступно. Додам лише, що до постанови Раднаркому №993 від 14.09.1943 року (це і є дата народження сучасної РПЦ) православна церква в СССР називалася “Православна Російська Церква” (фактично вся вона під час війни перейшла на сторону Гітлера), товаріщ Сталін же назвав, створену ним нову православну церкву “Руською Православною Церквою”, підпорядкувавши її НКВД в якості такої собі “філії” кривавої совєцької спецслужби. Під цією сталінською назвою церква існує і по наш час.

Волошка
12.09.2012 at 20:37

Віталій, я написала то на те, що пан Валерій в одному з коментарів писав, що греко-католиків тоді не було, а як же Візантія, звідки ж Київська русь приймала православ”я (чи руський Київ)?  Християнство на Русь Київську прийшло саме з Візантії, а це ті ж самі греко-католики))) Коментую по суті, пане. На попередні коменти))

Віталій
12.09.2012 at 20:41

Та то я тормознув, думав, що ти до мене звертаєшся. Переплутав Валерія з Віталієм… )))

Волошка
12.09.2012 at 20:44

))))) А й справді, дуже схожі імена)))) Чого лише варта перша літера в імені…))))))))))

Небайдужий
12.09.2012 at 21:23

Християнство на Русь Київську прийшло саме з Візантії, а це ті ж самі греко-католики)))

Ну, християнство з Візантії прийшло не тільки на Русь, а розповзлося по всьому іншому світу, бо саме у Візантії його й було створено, як нову державну релігію в IV ст. та й сам термін “християнство”- чисто грецький і походить від грецького слова Χριστός — «помазанник», «месія». Всі найперші канонічні християнські тексти були написані саме грецькою мовою, якою, до речі, ніколи не володіли, ні сам Ісус (якщо він існував), ні його апостоли (теж грецьке слово), навіть ті, яким приписують авторство Євангелій (до речі, теж грецьке слово, як біблія, патріарх і вся інша християнська термінологія) 🙂
Мені лише цікаво, а чому, пані Волошко, ви вважаєте, що Українська греко-католицька церква виникла саме в Візантії???….

Волошка
13.09.2012 at 12:58

))))))) Небайдужий, а де Ви прочитали, що я вважаю, що Українська греко-католицька церква виникла саме з Візантії???))))) УКРАЇНСЬКА і Християнство у Київській Русі з Візантії – це трохи різні речі, чи не так?))) Ну, насмішили))) 
Візанті́йська імпе́рія (грецькою: Βασιλεία των Ῥωμαίων — Basileia tōn Rōmaiōn, царство Ромеїв, царство Римське, Римська імперія, 395–1453) — середньовічна держава, східна частина Римської імперії. У староруських і старослов’янських літописах також вживається назви Християнське і Грецьке царство.
Греко-католики і римо-католики ніби браття у Христі!))) Просто виникли трохи з інших течій…Так само, як і православ’я – наскільки мені відомо з історії навіть християнства, існувала єдина віра, а потім два патріархи посварилися між собою (ну, якісь особисті негаразди), один на другого розсердився і вирішив створити собі окрему церкву… Але ж віра християнська залишилася одна!!! 
Ось що написано в Інтернеті – Найбільшим в історії християнської церкви став Розкол 1054 року, що розділив християнство на дві великі конфесії – католицизм і православ’я. В період реформації від католицизму відокремився протестантизм, який в свою чергу також поділився на кілька течій. Внутрішні церковні розколи відбувалися і всередині найбільших конфесій, наприклад Папська схизма в кінці XIV століття, або поява “неканонічних” православних церков.
І не варто взагалі декому кричати, яка вірна церва, а яка ні. Християнство одне, всі християни вірять в єдиного Бога, в них єдина Біблія та заповіді Божі… Інша релігія – це Буддизм, Мусульманство… і також вони вірять в вищі над собою сили… Чи я в чомусь не права, Небайдужий?))))

Небайдужий
13.09.2012 at 14:11

Християнство одне, всі християни вірять в єдиного Бога, в них єдина Біблія та заповіді Божі… Інша релігія – це Буддизм, Мусульманство… і також вони вірять в вищі над собою сили… Чи я в чомусь не права, Небайдужий?))))

Багато в чому не праві 🙂 Ви судите з позиції нормальної людини, а віруючі люди думають інакше 🙂 Та і буддизм не всі вважають релігією, багато дослідників схиляються до того, що це лише філософське вчення. Адже в буддизмі немає ні богів, ні безсмертної душі, ні віри в якісь “вищі над собою сили”. Іслам (його ви обізвали мусульманством), як і християнство також не єдиний. Згадайте хоча б шиїтів та сунітів, які за свою віру готові знищувати один одного пачками, і не тільки готові, а й чи не щодня знищують фізично своїх опонентів десятками і сотнями.
В релігіях не все просто і не все однозначно.
Щодо греко-католиків… Ви, пані Волошко, самі написали:

Християнство на Русь Київську прийшло саме з Візантії, а це ті ж самі греко-католики)))

Я так і зрозумів, що греко-католики прийшли на Русь разом із християнством в Х столітті… Тобто- князь Володимир хрестив киян в українській греко-католицькій традиції 🙂 Значить я вас неправильно зрозумів. Перепрошую 🙂

Небайдужий
14.09.2012 at 09:44

Почему глючат программы?
Буддизм
Пpогpаммы глючат потому, что вы задаетесь этим вопpосом. Hе следует стpемиться избавляться от них. Патчи лишь умножают глюки. Hет никакой pазницы между хаpдом и софтом, пpогpаммой и пpогpаммистом. Пpогpамма, избавленная от глюков, впадает в ниpвану. Пpогpаммы в ниpване не глючат, но и не pаботают. 

Индуизм
Пpогpаммы глючат потому, что в них были глюки до инсталляции, когда они были дpугими пpогpаммами и на дpугих компьютеpах. После деинсталляции они снова станут дpугими пpогpаммами и будут глючить из-за глюков, котоpые в них есть сейчас. Патчи тут не помогут, потому что все пpедопpеделено.

Дзен-буддизм
Глючит ли пpогpамма, pаспечатывающая сама себя? Как выглядит пpогpамма, не записанная ни на одном носителе? Однажды ученик спpосил учителя, как избавиться от глюков в пpогpаммах, и учитель дал ему виpус CIH. Однажды дpугой ученик сказал учителю, что хочет пpогpамму без глюков. “Дуpак! – кpикнул учитель, – почему ты не пpосишь глюк без пpогpаммы?”, – и удаpил его винчестеpом по голове. Если вы еще не обpели пpосветление, с вами не о чем говоpить. 

Даосизм
Глюк, котоpый можно отловить, не есть истинный глюк. Патч, котоpый можно написать, не есть истинный патч.

Иудаизм
К чему спpашивать, почему глючат пpогpаммы? Hадо ждать патча!

Католицизм
Пеpвая пpогpамма была безглючной. Hо захотела идти на компьютеpе Apple и заглючила. Все пpогpаммы являются веpсиями пеpвой и сохpаняют глюки в целях совместимости.

Пpавославие
Hельзя спpашивать, почему глючат пpогpаммы. И пользоваться патчами тоже нельзя, Особенно западными. Hадо заботиться не о том, чтобы пpогpамма pаботала, а о том, что с ней будет после деинсталляции.

Пpотестантизм
Пpогpаммист так любит пpогpаммы, что позволяет им глючить, падать и вешаться. И вообще, надо больше pаботать с глючными пpогpаммами. Глюков это не испpавит, зато заpаботаете больше денег.

Свидетели Иеговы
Только у нас есть настоящий патч, испpавляющий любые глюки! И мы готовы пpедложить его всем пpактически бесплатно. Hо он не будет pаботать, если вы не увеpуете, что он действительно испpавляет глюки. Если вы поставили патч, а глюки не исчезли, значит вы не увеpовали.

Моpмоны
Пpогpаммы глючат потому, что их запускают на непpавильных компьютеpах. Пpавильные компьютеpы есть только у нас. Еще немного, и мы узнаем, как их включить.

Конфуцианство
Пpогpаммы глючат из-за невеpного понимания поpядка вещей. Попытки испpавить их с помощью патчей, как делают западные ваpваpы, пpотивны этикету и должны быть упpазднены. Совеpшенно мудpый постигнет истинный смысл и необходимость глюков.

Атеизм.
Веpа в так называемый патч – сpедство оболванивания пользователей. Глючность пpогpамм – объективный закон пpиpоды, и с этим ничего не поделаешь.

Социализм
Пpогpаммы глючат из-за неpавенства. У них pазная длина, pазное pасшиpение и pазные запpосы к памяти. Патчи не помогут боpоться с глюками, ибо не устpаняют пpичину. Следует сделать все пpогpаммы одинаковыми, уничтожить все опеpационные системы, кpоме одной, отобpать у всех пользователей пеpсоналки и сделать вместо них один большой компьютеp.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *