Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

22.07.2016

ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ В СФЕРІ БЛАГОУСТРОЮ В ХМІЛЬНИКУ – СПРОБА №2

IMG_1187В Хмільнику відбулося засідання Клубу громадського діалогу, під час якого обговорювалося питання розвитку в місті громадського контролю в сфері благоустрою.

Участь в засіданні Клубу взяли посадові особи міської ради, депутати, представники органів самоорганізації населення, керівники комунальних підприємств, а також експерти громадської організації «ПРАВО» та представники засобів масової інформації. Також на засідання завітали гості: представники Клубу громадського діалогу міста Липовець пані Ольга Собко та пані Олеся Шиманська.

Розпочав засідання керівник громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох, який розповів про правове регулювання діяльності громадських інспекторів благоустрою населених пунктів, а також про прогалини в регулюванні. Зокрема, він повідомив, що законодавство не визначає діяльність громадських інспекторів на рівні міст обласного значення, а також не містить методику відбору потенційних інспекторів з благоустрою. А це є дуже важливим, зважаючи на те, що громадські інспектори мають повноваження складати протоколи про адміністративні порушення в сфері благоустрою.

IMG_1181

– Ще в 2011 році ми пропонували нашій міській владі запровадити громадський контроль в сфері благоустрою, – зазначив Віталій Дорох. Тоді, за результатами громадської експертизи, ми запропонували затвердити низку документів, які б стали основою для подальшого розвитку такого виду контролю за благоустроєм в нашому місті. Але, через незрозумілу позицію міської влади, тоді наші пропозиції були відхилені. Зараз ми робимо спробу №2 і дуже сподіваємося, що на цей раз справа таки зрушиться з мертвої точки.

Також пан Віталій зазначив, що окрім затвердження відповідної нормативно-правової бази зараз є низка питань, які потрібно буде вирішити, зокрема, відібрати осіб які згоді бути громадськими інспекторами, провести їх навчання, забезпечити їх методичними матеріалами, налагодити співпрацю громадських інспекторів з правоохоронними органами тощо.

IMG_1184

Учасники засідання Клубу висловили зацікавленість щодо запровадження громадського контролю в сфері благоустрою, зокрема, експерт громадської організації «ПРАВО» Володимир Шеремета зазначив про в такому виді контролю є значні переваги, а також запропонував вивчити досвід інших місто щодо фінансового стимулювання діяльності громадських інспекторів.

IMG_1185

Під час обговорення Віталій Дорох передав керуючому справами виконкому міської ради пану Ігорю Павлюку розроблений експертами організації пакет документів, які потрібно затвердити в системі місцевого самоврядування Хмільника, для того, щоб закласти нормативно-правову основу діяльності громадських інспекторів благоустрою населених пунктів в Хмільнику.

IMG_1186

На завершення засідання Клубу громадського діалогу і представники громадськості, і представники депутатського корпусу, і представники виконавчих органів міської ради та комунальних підприємств міста висловили зацікавленість щодо запровадження в місті громадського контролю за благоустроєм. Тому сподіваємося, що незабаром в Хмільнику буде затверджено необхідні документи, проведено відбір та навчання потенційних громадських інспекторів, забезпечено їх методичними рекомендаціями та відповідними посвідченнями і вони зможуть приступити до своїх безпосередніх обов’язків.

IMG_1189IMG_1190IMG_1191

Для довідки:

Громадський контроль у сфері благоустрою населених пунктів здійснюється громадськими інспекторами благоустрою населених пунктів. Окрім інших повноважень, громадські інспектори:

  • беруть участь у проведенні спільно з працівниками органів
    державного контролю рейдів та перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства у сфері благоустрою населених пунктів;
  • проводять перевірки і складають протоколи про порушення
    законодавства у сфері благоустрою населених пунктів і подають їх органам державного контролю у цій сфері та правоохоронним органам для притягнення винних до відповідальності.

Засідання Клубу громадського діалогу відбулося в рамках реалізації проекту «Суспільна підтримка реформи самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу».

Проект виконується Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща) у співпраці з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна) у невеликих містах Херсонської, Миколаївської, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської, Вінницької, Черкаської.

Проект здійснюється завдяки співфінансуванню Польсько-Канадійської Програми Підтримки Демократії, яка є програмою Фундації  Міжнародної Солідарності, що фінансується Урядами Канади та Польщі ( відповідно до програми польської співпраці для розвитку МЗС Республіки Польщі та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку).

Пропонуємо ознайомитися з Положенням про громадський контроль в сфері благоустрою міста Хмільника, а також з Методикою відбору громадських інспекторів з благоустрою. На думку експертів громадської організації “ПРАВО”, ці документи першочергово потрібно затвердити рішенням виконавчого комітету міської ради, для того, щоб закласти нормативну базу діяльності громадських інспекторів з благоустрою в місті Хмільнику:

Документи

 

42 Comments on “ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ В СФЕРІ БЛАГОУСТРОЮ В ХМІЛЬНИКУ – СПРОБА №2

яся
22.07.2016 at 08:25

Когда бил Грушко тогда бил благоустрой в городе- но пришли лодари бездельники которие нечего не умеют только врать и назначать себе премиии .За благоус троем несмотрят премиии недавать никому.

Віталій
22.07.2016 at 09:06

Ну да))) А це нічого, що саме при Грушку була завалена ідея запровадження в місті громадського контролю в сфері благоустрою?)))

яся
22.07.2016 at 13:33

Можливо игромадського контролю и не було та благоустрий кожний день контролирував организовував Грушко .Назвить що зроблено при Редчику .громадський контроль це добре тильки хто заставить його робити щоб було що контролирувати.

Віталій
22.07.2016 at 13:42

Не можливо, а точно не було) От зараз сподіваюся. що буде)

Іван
22.07.2016 at 14:25

By яся
Можливо игромадського контролю и не було та благоустрий кожний день контролирував организовував Грушко)))
– міський голова з лопатою в канаві, це найкраща організація благоустрою в місті – аналогія Леніна з надувною колодою з анекдоту)))
Від зміни міського голови благоустрій не покращиться суттєво – різниця тільки в тому хто більше крастиме (як на мене в цьому Редчику ще треба повчитися в папєрєдніка), Потрібно міняти систему, якщо не змінити систему – нічого не зміниться.

яся
22.07.2016 at 16:23

Ну звичайно прийшов Ленин до власти и 70 рокив ходили в кирзових чоботах. а тепер буде стильки толку вид Речика як вид Ленина.

Тарас
22.07.2016 at 17:49

Давайте може пройде 5 років і будемо порівнювати, що зробив Грушко, а що зробив Редчик?

яся
23.07.2016 at 09:53

Навищо чекати 5 рокив якщо потенциал хозяина е то е якщо його нема то можна и 50 рокив почекати вин не зявиться иваш добробут пройде мимо Вас .

Віталій
23.07.2016 at 09:58

А в Вас ще не розвіявся міф про те. що міський голова має бути хазяїном?))) Василь Пилипович був хазяїном, в місті з’являлися клумби, але Василь Пилипович повністю завалив розвиток курортної галузі, завалив роботу з залучення інвестиції тощо. Так що давайте не будемо перетягувати. Як на мене, то не варто кидатися зі сторони в сторону. Міський голова має поєднувати в собі і господарника, і щось набагато більше, ніж господарник. В нього має бути стратегічне бачення розвитку міста. А чи є воно в Редчика менше ніж за рік визначити точно не вдасться)

???
23.07.2016 at 17:09

Віталіє, якщо чесно, поважаю те, що Ви робите!!!!!!!!, надіюсь Вашіистарання не даремні, але те як Ви висловлюєте свою думку і позицію в мене виникає багато сумнівів! Розумний,і далеко не дурень!!!!! Чому саме така позиція???!? !??!?!!!?!?!?!?!!? Ну, не можу зрозуміти!
І не можу сказати, що Редчик, зовсім “не то”, що потрібно для міста, є в ньому якийсь потенціал, але просто не ту команду вибрав Борисович! Кондратовця йому в напарники!!!!!!

Чому на форумі немає лайків та дизлайків)??????????????????????????(Це не по темі)

Віталій
23.07.2016 at 17:21

А з чим саме Ви не погоджуєтеся?

???
23.07.2016 at 19:16

Віталію, щоб я не казав чи не писав, Ви будете, на жаль, ПРОТИ ( ну це ясно), але шкода;( щей ДУЖЕ шкода;(((((
От Особисто Ви, та деякі Оскароносні Партизани;))) так браво захищають, своїми коментарями, теперішню владу…????????? невже і справді для Вас все так прекрасно???

Віталій
23.07.2016 at 22:23

Наоборот! Хіба я десь писав. що все прекрасно?))) Більше того, я розумію, ДЕ САМЕ погано і намагаюся виправити ситуацію))) Зауважте: не просто кричати, що все погано, а саме виправити. Для прикладу: я точно знав, що в нас не все гаразд з закупівлями. Зокрема, що стосується підпорогових. В минулі роки через підпорогові закупівлі проходило майже половина бюджету міста (якщо не вірите – напишіть електронку – я скину презентацію з цифрами). І ніхто витрачання коштів не контролював. Невідомо, як відбиралися підрядники тощо. Ми запропонували теперішній владі запровадити систему ПроЗорро. Виконком затвердив рішення і зараз всі закупівлі, які більше 10 000 проходять через електронні майданчики. Економиться купа коштів: іноді на одній закупівлі економиться до 70!!!% від початкової ціни. І скажіть мені – це погано? Чи не варто визнати, що це є суттєвим здобутком нової влади? Я вважаю, що це суттєвий прорив в напрямку боротьби з корупцією в міській раді, а Ви?
І я таких прикладів можу навести багато. Один з них – сфера благоустрою в місті. Я визнаю, що тут не все так добре, мяко кажучи. І саме тому ми намагаємося запровадити громадський контроль в цій сфері, бо знаємо, що цей елемент є запорукою покращення ситуації в цілій сфері. І якщо міськвиконком затвердить потрібні рішення і ми запровадимо такий вид контролю, то чи не варто буде віднести це в здобутки нової влади?
Я переконаний. що ви мене зрозуміли)))

Партизан
24.07.2016 at 00:04

???,не Русик, а Кондратовець ?

яся
24.07.2016 at 07:51

Нуда Грушко ще санаторий не построив а так кругом понаводив порядок бо перед ним сидив ще один 10 рокив крим прапора Хмильника бильше ничого не зробив и умний вигляд показував .

???
24.07.2016 at 09:24

Да , економиться, економиться, шоб потім все Загіці віддати!?!?!? Ну і себе любімих не обідити, на ПРЕМІЇ.
Грушко окрім клумб багато чого зробив!
Перспективний розвиток міста, згоден, треба!!! Але ГОВОРИТИ і РОБИТИ, ну дуууууже різні речі! Можна ше років з 10, розказувати про стратегічні плани, а толку!! А робити хто буде???? Де та ПРОФЕСІЙНА КОМАНДА??? Де вона???? Чекати рік, два …. поки в когось розкриється потенціал чи ні! Можна просто елементарно порівняти, як виглядало наше місто того року і сьогодні, а за цю зиму, взагалі не хочу говорити. А ямковий ремонт доріг – це окрема тема і т д.

Тарас
24.07.2016 at 10:03

Так, так, Грушко багато чого зробив. Наприклад, яму за міським пляжем, з якої продав наліво кілька сот машин землі. Віддав вул. Пушкіна учаснику торгів, який заплатив на 800 тисяч гривень більше ніж найдешевша пропозиція, це мабуть, сума його відкату. Через те що підрядник відмовився йому давати відкат, дав команду технагляду дооколупатись до робіт на вул. Пирогова, і тим самим призвів до ситуації, що на вулиці вже третій рік неможливо ні їздити, ні ходити, бо там незавершені роботи, а бюджет втратив купу грошей. На новобудовах за пам’ятником Богдану замовив роботи з встановлення ліхтарних стовпів вінницькій фірмі, а роботи робив наш Хмільницький комунгосп, за бюджетні гроші. Роздав купу землі за підробленими рішеннями міської ради. Вкрав бензопилку, яку йому подарували, а за законом мав поставити її на баланс міської ради. Це тільки те, що швидко прийшло в голову, а якщо задатись ціллю і зробити реєстр злочинів Грушка, то думаю це буде багато-багато томів кримінальної справи.

Віталій
24.07.2016 at 11:24

Пропоную також ознайомитися з цими матеріалами. Тут більше про перспективи розвитку курорту та про ремонт палацу графа Ксідо:
http://pravongo.org/status-kurortu-derzhavnoho-znachennya-vyyavyvsya-mylnoyu-bulbashkoyu/
http://pravongo.org/chomu-palats-hrafa-ksido-znahodytsya-v-takomu-zanedbanomu-stani/
Але я хотів сказати про інше. Так, в місті багато проблем. Так, потужної команди наразі немає. І ми це розуміємо не гірше за вас. але, на відміну від вас, ми пропонуємо шляхи вирішення проблем. То ж долучайтеся, а не просто критикуйте. При Грушку ми набагато більше критикували його ніж ви зараз Редчика. АЛЕ!!! Є суттєва відмінність. Ми починали критикувати лише після того, як він відмовлявся впровадити ту чи іншу ініціативу. Тобто ми показували проблему, ми пропонували своє бачення її вирішення і готовність до дискусії. І якщо міська влада відмовлялася щось робити в запропонованій сфері, тоді ми починали критикувати. І жорстко… А тепер перегляньте свою позицію…
І на завершення. Якщо ті ініціативи, які ми пропонуємо, будуть так само ігноруватися Редчиком, як ігнорувалися Грушком, то повірте – критика не забариться… Це не погроза – просто по іншому ну ніяк…

Тарас
24.07.2016 at 11:29

+1

???
24.07.2016 at 12:35

Згоден на всі 100%!!! Я розумію, що будь яка критика, не вирішить ті чи інші проблеми міста. Віталію, старання Вашої громадської організації та усі ініціативи, які особисто Ви проявляєте, заслуговують поваги і не тільки! І якщо чесно, я думаю, що для таких перспективних діячів як Ви, громадська організація – це не поле для реалізації усіх тих можливостей та потенціалу, якими наділені Ви! У міській раді потрібні саме такі люди, які ПАТРІОТИЧНО налаштовані на розвиток Нашого міста. І БІЛЬШІСТЬ тих людей, які зараз знаходяться в депутатському корпусі (Включаючи МЕРа): БПП, Свобода, Ляшки 😉 , Єдиний Центр, Нова Політика, Народний Конроль, є таким ж патріотами міста, що не можу, НА ЖАЛЬ, сказати про Мороза та його партію! Ну не переконує мене ця особа, маріонетка, та й годі, в руках того, хто лише переслідує депутатський мандат, і кому НАШ Хмільник до одного місця!

Віталій
24.07.2016 at 13:12

Бля, ну а Мороз тут до чого?)

???
24.07.2016 at 13:57

А він як завжди ні до чого 🙂 на жаль
От і я про ЦЕ 😉

Лєна
24.07.2016 at 18:17

Бандитам – тюрми)))
http://epu.hmilnyk.org/?id=35

Лєна
24.07.2016 at 18:20

Злодіям – посади)))
http://epu.hmilnyk.org/?id=48

Лєна
24.07.2016 at 20:30
Партизан
24.07.2016 at 23:05

??? (ПАТРІОТИЧНО налаштовані на розвиток Нашого міста. І БІЛЬШІСТЬ тих людей, які зараз знаходяться в депутатському корпусі (Включаючи МЕРа): БПП, Свобода, Ляшки , Єдиний Центр, Нова Політика, Народний Конроль, є таким ж патріотами міста). ???, ти що приколюєшся, чи обкурився патріотів блін знайшов, половина з названого це перефарбовані регіонали, які чекають свого реваншу. Да, на тверезу голову такого не придумаєш.

Віталій
24.07.2016 at 23:09

Наважуся запитати: а наші місцеві регіонали в принципі не можуть бути патріотами свого міста? )))

Партизан
25.07.2016 at 12:24

ті, що зараз є депутатами не дуже вирізняються своїм патріотизмом.

Віталій
25.07.2016 at 12:37

))) А чим Ви вимірюєте рівень патріотизму? Якою лінійкою?)))

Сергій
25.07.2016 at 13:48

Є, Віталію, така “лінійка”! Відношення до Росії, і всього російського( вт.ч. і ПЦ МП). Мабуть(особиста думка) ось в такому масштабному понятті і проявляються патріотичні питання. БПП,БЮТ, Ляшки, Єдиний центр, Нова Політика, Наш Край – не катять. Лишається “Свобода”. Без упередженості, з того списку – вони патріоти. Знову ж таки. на мій погляд.

Віталій
25.07.2016 at 14:53

В таких випадках пишуть: япадсталом)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Партизан
25.07.2016 at 15:19

Сергій, ВО”Свобода” і Хмільницька “Свобода”, це дві різних “Свободи”.

???
25.07.2016 at 20:30

Паризан в тебе: “Не знаю як, але всі і все не так!” Бля, оприділись. Тільки не потрібно знову якісь гадості писати!!!!! все це ми вже чули.
Ну їй Богу якийсь не нормальний 😉

Партизан
26.07.2016 at 14:01

???, що конкретно тобі не подобається? Сам пишеш, мяко кажучи, хе.ню всяку то це нормально, а коли хтось, то це вже гадості і не нормальний. Я тобі вже казав звернись до лікаря, не муч свій організм.

Іван
26.07.2016 at 14:46

Не всі в Свободі патріоти і не всі регіонали зрадники. Якщо людина “гнила”, то вона “гнила”, і байдуже як називається організація яку вона представляє.

???
26.07.2016 at 15:40

Дякую, що так переживаєш за моє здоров’я, але я якось сам без твоїх недолугих порад! По-перше, перш ніж радити, комусь, ти б краще за свої здоров’ям прослідкував би!!!!! Також за тебе хвилююсь, адже ти “важний” працівник міськради міста в якому Я проживаю!
Ти щось там казав про минулих регіоналів??? Не боїшся, що з роботи попруть? Бо наш МЕР, також із тієї секти.

???
26.07.2016 at 15:49

А по-друге, ПАТРІОТОМ міста, може бути будь хто, і не важливо до якої партї він належить чи належав!

Іван
27.07.2016 at 08:57

шановний , ??? – якщо людина патріот міста то це цілком нормально, але на жаль наші депутати не патріоти міста, або для них інтереси міста Хмільника = інтересам місцевого князька чи власним. Ви пишете що так все добре було при грушку, чому ж на виборах він набрав на 1000 голосів менше, якщо людям в місті був такий рай??? може рай був тільки певній категорії людей, то це вже інша справа…

Партизан
27.07.2016 at 11:52

???, подвійні стандарти – це твоє друге я, ПАТРІОТОМ не можна бути наполовину, а більшість депутатів патріоти в залежності від ситуації, або питання яке розглядається.

???
27.07.2016 at 20:09

Ми з тобою Партизане говоримо на різних мовах, на жаль ;(
Перш ніж мене судити, які в мене стандарти, чи давати якісь поради, то потрібно тобі до мене дорости! Але я на тебе не ображаюсь 🙂 Будь здоров!

Партизан
28.07.2016 at 15:31

???, дорости ростом чи вагою, тому, що в розумовому розвитку ви можете позмагатись тільки з дітьми .

Чижик
28.07.2016 at 23:26

Фух… Дозволю собі тут написати. Осилив багато коментарів. Публікації можна не читати, тут головне коменти. Вообщім тут нічого не помінялось, головне обгадити один одного а решта як в анекдоті про дочку повію. Для усіх ще раз Я ніколи на форумі не ховався під чужими ніками. Тому шановне товариство я вас розчарую. А то скоро мені будуть задавати питання чому земля кругла, і чого це земля крутиться навколо сонця. Пояснювати не буду бо живцем на вогні спалите)))))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *