Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

26.10.2010

Хто має ремонтувати Кутову вежу?

Я напевно, одна з небагатьох, кого непокоїть доля кутової вежі фортеці, розташованої по вул. Шевченка в м.Хмільнику.Ось  недавно, а саме 19.09.2010 я звернулась з інформаційним запитом на ім’я міського голови, щоб отримати відповіді на такі питання:

  1. У якій власності знаходиться кутова вежа фортеці ( оборонної споруди), що входить до семи чудес м. Хмільника та розташована поруч з палацом графа Ксідо?
  2. 2. Яким нормативно-правовим документом (з вказанням його назви , номеру і дати набуття чинності) регламентується проведення ремонтних та реставраційних робіт об’єкту кутової вежі фортеці ( оборонної споруди), що входить до семи чудес м. Хмільника та розташована поруч з палацом графа Ксідо?
  3. 3. Яка установа чи організація відповідає за утримання та проведення ремонтних та реставраційних робіт  кутової вежі фортеці ( оборонної споруди), що входить до семи чудес м. Хмільника та розташована поруч з палацом графа Ксідо? 4. В якому році , за які кошти і ким останній раз проводилися ремонтні та реставраційні роботи об’єкту кутової вежі фортеці ( оборонної споруди), що входить до семи чудес м. Хмільника та розташована поруч з палацом графа Ксідо?

І от яка  відповідь….

На  питання №1: в період до 2005 року колмплекс  споруд – пам’яток архітектури національного значення, розташованих на “Замковій горі”, в тому числі і кутова вежа, знаходився у спільній власності територіальних громад Вінницької області, якими опікувалось управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації. Рішенням 23 сесії Вінницької обласної ради 4 скликання від 12.10.2005 року було передано, а рішенням №491 від 21.10.2005 року 30 сесії міської ради 4 скликання прийнята в комунальну власність територіальної громади м. Хмільника башта (вежа) 1534 року побудови , охоронний №994/1. Питання №2,№3,№4: Після прийняття вежі у комунальну власність міста її балансоутримувачем було визначене  КП” Хмільниккомунсервіс”, але бюджетні кошти на її утримання не виділялись. Підвальним приміщенням до недавнього часу опікувався орендар- АТ ПТК “Вирій”, яким було проведенні добудови за власні кошти. За рахунок бюджетних коштів на початку 80-х років був влаштований новий дах, але через ліквідацію підприємства- КП “Хмільницький ККП” не має можливості визначити вартість робіт. На даний момент, Хмільницькою міською радою вишукуються шляхи залучення державних та коштів спонсорів для проведення споруди до належного технічного стану. В 2009 році за рахунок 17 тис.грн. коштів міського бюджету Київським державним інститутом “УкрНДІпроектреставрація” виготовлені облікові картки та паспорти пам’яток архітектури. Роботи по оформленню технічної документації пам’яток архітектури продовжується.

Хочу  також звернути вашу увагу на те, що відповідь на мій інформаційний  запит була ненадана вчасно, тобто протягом місяця. Це говорить про халантність з боку влади, але маючи хоча б цю інформацію можна діяти далі, тому що активних дій з боку влади не спостерігається, а це між іншим одна із найстаріших будівель України і найстаріша будівля міста Хмільника і чекаючи обіцянок з боку влади , що вони щось зроблять вежа просто розвалиться….Ось такі справи!!!

42 Comments on “Хто має ремонтувати Кутову вежу?

Maxi
27.10.2010 at 11:35

Я повністю згоден із вищесказаним. Кутова вежа є невідємною частиною нашого міста, одним з його головних достоїнств, яке не можна втратити! Шкода, що владу не турбує це питання, а зацікавлених долею вежі дуже мало…

Maxi
27.10.2010 at 11:40

Я повністю згоден із вищесказаним. Кутова вежа є невід’ємною частиною нашого міста, одним з його найголовніших достоїнств! Шкода, що влада ігнорує це питання, а зацікавлених долею вежі дуже мало…

Murka
28.10.2010 at 12:39

На жаль, у нинішній час дуже важко знайти людину, яка б добросовісно залучилася до вирішення даного питання, тому маю прихильність до своєї подруги Мирослави, якій не байдужа доля рідного містечка, а особливо, доля архітектурної пам”ятки, що є своєрідним внеском до загального вигляду міста Хмільника…

Віталій
29.10.2010 at 09:59

На превеликий жаль, однієї небайдужості замало… Потрібен аналіз та кошти…

Волошка
30.10.2010 at 14:06

Так, на жаль, в наших можновладців пам’ятки архітектури на останньому місці.

R0m@Nuke
31.10.2010 at 10:03

ААААААААА!!! ЖАХ Школота і до форума добралася!

GRAB
31.10.2010 at 18:38

На вежу коштів немає – в першу чергу треба купити 3 камери і плазмаки в міліцію за 140 тисяч…

Слободянська кішечка
31.10.2010 at 19:29

А що значит слово Школота???

Волошка
31.10.2010 at 19:31

Так, ніби нам ті камери щось допоможуть… Не розумію, чим вони зможуть зарадити. Краще б справді щось робили з замком і нашими дорогами…Отоді був би толк…

Козарлюга
01.11.2010 at 12:57

в принципі і 140 штук, які планують виділити на камери малувато для ремонту, причому на фото зображена не кутова вежа а палац графа Ксідо, ці дві будівлі були збудовані в різних сторіччях, і якщо кутова вежа протсоїть ще не одну сотню років, то палац може просто завалитись так років через 5-10, маю на увазі дах. Можна зробити в місті фонд на відбудову вежі (по 10 грн. з жителя*15000 працюючих) от і 150000, аукціон для підприємців з умовою, що той хто більше заплотить на ремонт буде увіковічнений на дошці пошани меценатів замку, зіграють людські амбіції, тим більше що в Хмільнику є десятки людей, для яких 1000 грн. це так, пива випити… може в когось ще є якісь ідеї

Віталій
01.11.2010 at 14:28

Досить цікаві ідеї. Зробити фонд можна, але постане питання його законності. Напевно варто його зареєструвати, або шукати якийсь інший механізм… Справді, в в Хмільнику є досить заможні люди. Але чомусь пригадалася теза одного з львівських екскурсоводів: “В Україні немає багатих людей – є люди, в яких є багато грошей…”. Погодьтеся, що це суттєва різниця…
Але спробувати, звичайно, варто… От тільки чи знайдеться хтось, який це все розпочне? Чи все залишиться на рівні: “поговорили та забули”? Можливо є якісь пропозиції?

Козарлюга
01.11.2010 at 21:41

Так от з приводу реєстрації, ти Віталію міг би в цьому допомогти, певен, що знаєш які папери потрібно зібрати. З приводу пропозицій, так я згоден цим займатись, але якщо чесно сам не впораюсь, мені потрібна допомога. Дозволю також собі погодитись з Інною, що багато так не збереш,потрібні інші джерела, і мабуть варто залучити до цього владу, принаймні замок всі кандидати в программах обіцяли відновити.

R0m@Nuke
01.11.2010 at 23:36

Школота є Школота! це не ОБЯСНЯЄТЬСЯ!))) а якщо цікаво що це таке то ГУГЛ вам в помощь і клаву в руки!!!))))

Зайка
02.11.2010 at 01:53

Пане ROm@Nuke, а ви то самі знаєте, що означає слово “школота”? Якщо ні, то хочу вас просвітити, що це: Особливий підвид інтернет-користувачів, їх називають юзери, або люди з низьким IQ, вони відстають у розвитку…тощо. Так, що це вже можна рахувати за образу! Хоча я не знаю, кого ви хотіли образити мене чи людей, які коментували… Є один дуже влучний вислів:” Тот, кто может, тот делает. Тот, кто не может, тот критикует”. Ч. Паланик

R0m@Nuke
02.11.2010 at 07:30

Якби я не знав хто така Школота тоб не писав!!! Пані зайка ви мені Америку не відкрили! от тільки у Викіпедії не напаписано що школота зара мутувала і стала мати трішки більше IQ ))) Ви ще на сайті влаштуйте хайвмайнд отоді я посміюся) якщо ви це рахуєте як образу то рахуйте це і на далі так! в моїх очах це не образа це констатація факта! Яб не сказав би що це великий вислів! тим паче Паланик не така і велика людина! Да він написав ВСІМ ВІДОМИЙ ” БК ” і не більше! І через це його вислови називати великими!! Ви спочатку розберіться що ОЗНАЧАЄ КРИТИКА а вже потім пишіть такі вислови! но я вам розясню що таке критика!

КРИТИКА – «искусство разбирать, суждение», выявление противоречий, разбор (анализ), обсуждение чего-либо с целью дать оценку! исследование, научная проверка достоверности, подлинности чего-либо (например, критика текста, критика исторических источников).

” Истина любит критику, от нее она только выигрывает ” НАЖАЛЬ НЕ ПОМНЮ ХТО НАПИСАВ!(

Зайка
02.11.2010 at 08:39

Пане ROm@Nuke, з цього всього вінегрету, що ви написали я зрозуміла, що пані Зайку ви не поважаєте! Цікаво… Що ж це я вам такого поганого зробила? А ще ви так і не відповіли на запитання: Кого ви хотіли образити словом “школота”? А ще як кажуть: Кожен говорить сам за себе! Мені всеодно, що ви про мене думаєте, адже я про вас взагалі не думаю, але мені невсеодно, коли ви ображаєте інших, будь- то мої друзі чи мирні читачі сайту, яких я не знаю… Думайте, перш ніж розкидатись словами!

Зайка
02.11.2010 at 08:50

Ще доречі щодо Ч.Паланика, то не вам судити велика він людина чи ні! І ще запам’ятайте: На вкус и цвет, товарищей нет! Доречі, я писала, що вислів Ч.Паланика влучний, а де ви там слово великий побачили я не знаю… Може у вас проблеми…то ви не зволікайте з цим! Зір це така штука важлива! Зверніться до професіоналів, може вилікують… Чи може у вас не з зором проблеми?

R0m@Nuke
02.11.2010 at 16:24

Я тут як ви висловилися ВІНІГРЕТУ не бачу! якщо ви не розумієте написаного то книгу вам в руки і чатати, читати, читати! можливо після гор прочитаної літератури ви будете більш розуміти про що тут пишуть!

О да якби ви про мене не думали ви б відповіді мені не писали! ТАКШО РОЗКИДАЄТЕСЯ СЛОВАМИ ВИ, А НЕ Я))))

А Школоті місце в школі, а не на шпальтах форуму! Як не мені?? Я такий самий читач його книги як і ви!

Доречі я не їм друзів! Якого б кольору вони не були б! А якшо ви займайтеся канібалізмом то… це вже напрошується на діагноз…!!!
ОООО дякую за турботу, але в мене зі здоровям все гараз!

Віталій
02.11.2010 at 17:06

Свого часу наша організація виступила з ініціативою взяти участь в конкурсі “Проект Ради Європи “Реабілітація культурної спадщини історичних міст”. ідея була підтримана міської владою й було підготовлено заявку. І от сьогодні мені повідомили, що наша заявка пройшла попередній розгляд в Києві й зараз потрібно презентувати її в Страсбурзі. Докладнішою інформацією буду володіт завтра. Але з впевненністю скажу, що є великий шанс, спільними зусиллями міської влади та нашої організації, зрушити питання з “мертвої точки”…
Докладніше про конкурс, в якому ми взяли участь:
http://gurt.org.ua/news/competitions/7784/

Зайка
02.11.2010 at 18:51

І кому тут ше книги читати потрібно? Мені? Я з цим навіть не сперечаюсь, як кажуть: Вік живи, вік учись! Або: Книги- морська глибина, хто в них пірне аж до дна, той і хоч труду мав досить, дивнії перли виносить! (І.Франко ) І не вам вирішувати, де бути “школоті”!!! А щодо приказки: На вкус и цвет товарищей нет!,-то це означає, що всі ми люди різні і думки, і вподобання, і характери, і навіть відбитки пальців теж у нас унікальні і різні! А з зором у вас точно проблеми, раз ви не бачити елементарних речей.

Зайка
02.11.2010 at 19:00

І ще додам, ви не тільки не бачите елементарних речей, ви їх ще й не розумієте, а це вже до іншого лікаря! Вам би тільки сваритись і сперечатись, і навіть не важливо з ким! Може досить? Адже, це добра не приведе… Прислухайтесь до порад майбутнього лікаря(хірурга ), а ще хочу нагадати вам, що нервові клітини не відновлюються!!! Так шо не чіпайте нікого і вас ніхто не буде… Це все адресовано вам пане ROm@Nuke!

R0m@Nuke
02.11.2010 at 23:13

Ну то йди на …. робити! Якщо тобі місце не в школі! Бо вази нинче дорого коштує!))))) особливо які щей подаровані!!! А що таке зозом??)))))))))))) можливо навпаки це ти ЕЛЕМЕНТАРНИХ РЕЧЕЙ НЕ БАЧИШ??? палка завжди має 2 кінці))) ШКОЛОТО СХОДИ ДО ПСИХОЛОГА! підлічися трішки!!! А то в тебе скоро піна зрота піде)))) Нервний тік начнеться коли будуть згадувати мою фамілію!))))

Я сваритися не хочу і навіть не люблю! А от коли ви начинаєте МЕНЕ КРИТИКУВАТИ + КРИТИКУВАТИ МОЇ ДІЇ ви получаєте критику від мене но вам вона не приємна так само як і мені но ВИЖ ЗВЕЗДА яка не любить програвати! но інколи програти треба щоб зрозуміти на що ти здатний щоб встати з колін! а при чому тут ХИРУРГ?? як би прислухатися до порад психолога то я щеб зрозумів!! не доведи господи щоб да вас на прийом хтось попав мені цих бідолаг шкода((( Я слухаю тільки свій внітрішній голос! Я ще раз переконався що мутована Школота це сила)))))

Зайка
02.11.2010 at 23:47

Пане ROm@Nuke, це вам би не завадило влаштуватись на роботу, хоть чимось корисним би зайнялись! Хоча, якщо нікуди не беруть, то вже й не візьмуть…Не вказуйте, що мені робити і я не скажу, куди вам іти!!! Ще цікаво у чому ж я вам програла, було б кому програвати… А щодо вази, то не ви її дарували, розбивали і не ви купували, так шо “не суньте своє рило у чуже діло”! Вам психолог не допоможе! От, коли потрапите до мене на прийом, як до хірурга, а ви точно потрапити, я в боргу не залишусь!!!

Зайка
02.11.2010 at 23:52

І наостанок, ви щось від теми відійшли! Якщо вам нема, що сказати про кутову вежу, то ДОПОБАЧЕННЯ!!!

R0m@Nuke
03.11.2010 at 10:03

АХАХАХАХАХА!!! Хто вам сказав таку дурню що мене нікуди не беруть?? ДО ВАС НА ПРИЙОМ Я НІКОЛИ НЕ ПОПАДУ! я б не сунув якби мені не написали що з мене 200 грн! за те щоб помогти тобі її відкупити!

Зайка
03.11.2010 at 10:16

Я ж кажу говоріть по темі! Нема, що сказати, тоді арівідерчі!!!

R0m@Nuke
03.11.2010 at 10:35

А ти по темі говориш? ЗВИЧАЙНО НІ! ТОДІ сама чому не йдеш?

Віталій
03.11.2010 at 11:34

Сьогодні інформація підтвердилася. Заявка від Хмільника справді пройшла перший етап відбору. Тепер їй пряма дорогадо Страсбурга. Тож побажаю успіху…
Ще одне питання: Сергію, а тобі не соромно?

R0m@Nuke
03.11.2010 at 11:56

Мені? ЗА ЩО??

Волошка
03.11.2010 at 11:57

Чудово… Тепер у Хмільника і вежі є великий шанс!!!
А мені здається, що Сергієві і не соромно, і він не кається!!) Ну що ж, Бог всім людям суддя..)
Давайте обговорювати кутову вежу, а не писати один на одного казна-що… Ребята, давайте жить дружно!!!

Віталій
03.11.2010 at 12:00

Якщо не розумієш – пояснювати не буду.
Д речі, тут була висловлена ідея щодо створення в Хмільнику фонду. Є бажаючі працювати в цьому напрямку?

R0m@Nuke
03.11.2010 at 13:45

В чому я маю каятися?

Віталій
04.11.2010 at 12:38

Ти сам знаєш у чому…

Слободянська кішечка
04.11.2010 at 19:52

Так, справді цікава ідея щодо фонду))) Хотіла щось написати Романюку, але не можу, попобіцяла сама собі , що з … зв”язуватись не буду, щоб руки не мастити, то ж нехай живе спокійно)))

R0m@Nuke
04.11.2010 at 20:03

Помоєму пані Кішечка ви вже це зробили))) я і буду жити спокійно і з вашим втручанням в моє життя)

Віталій
05.11.2010 at 12:16

Проектом по “Замковій горі” опікується управління євроінтеграції та економічного розвитку (сподіваюся, що правильно написав), зокрема Анатолій Мороз. Партенрами виступають низка організацій всеукраїнського, регіонального та місцевого рівня: “Дніпроміст”, Подільська агенція регіонального розвитку, Подільський центр прав людини, “Візит”, Спілка підприємців міста Хмільник та громадська організація “ПРАВО” (більш ніж впевнений, що когось забув..))).
Щодо фонду, то йдеться про створення “Фонду розвитку громади” – благодійної організації, метою якої є аккумулювання ресурсів та направлення їх на потреби нашої громади. Я знайомий з діяльністю подіьного фонду в Браїлові й знаю особисто його керівника. Тож за бажанням можна відвідати Браїлів й подивитися, як все це функціонує на практиці…

Волошка
06.11.2010 at 15:14

У нас взагалі все цікаве))

Віталій
07.11.2010 at 11:40

Про проекти колег з Браїлова напишу, як тільки зберу інформацію. Щодо проведення коштів через бюджет, то, наскільки мені відомо, вони його “обходять”. Тобто розрахунки відбуваються напряму з рохунків фонду. В них досить широкий спектр діяльності: від підтримки місцевих спортсменів – до, як полюбляє говорити Мороз – жорстких інвестицій…

Віталій
07.11.2010 at 12:49

На жаль, я не є фахівцем з діяльності благодійних фондів, але якщо це питання ще когось зацікавить, то можна вивчити досвід діяльності подібних інституцій на прикладі інших міст.

Віталій
08.11.2010 at 12:15

Є гарний приклад дофінансування в рамках проекту ПРООН (Програма розвитку Організації Обєднаних Націй). На практиці це діє приблизно так. В селі є громадська організація (напр. Асаціація розвитку с. Вишеньки). Ми не говоримо про мету їх створення (в деяких випадках вони створюються якраз під цей проект).
За умовами Проонівського проекту, 50% необхідних коштів надає, якщо не помиляюся, ЄС, 45% – районна влада, а 5% – необхідне дофінансування з боку громади. Вимога досить жорстка. Тільки за таких умов фінансування можливе взагалі.
Якщо не помиляюся, всі ці кошти аккумулює громадська організація й проводить розрахунки в рамках нею ж підготовленого проекту. То ж певні механізми є, але не можу не погодитися, що вони вимагають вивчення та трансформації на хмільницьку громаду.

Віталій
08.11.2010 at 12:27

Ось інформація про проект з Офіційного сайту міста, в якому Хмільник взяв участь…
http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=41751

Віталій
10.11.2010 at 11:38

Знайшов сьогодні ще один конкурс, який так чи інакше стосується цієї теми. Можливо знову Хмільнику поталанить? Кому цікаво:
http://gurt.org.ua/news/grants/8254/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *