Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

04.08.2011

Ігнорування думки громади стає системою?

13 липня 2011 року, Хмільницькою районною громадською організацією «ПРАВО» було подано пропозиції за результатами проведення громадської експертизи діяльності виконавчих органів Хмільницької міської ради. У відповідь на пропозиції громадської організації «ПРАВО» було отримано лист за підписом міського голови Василя Грушка, в якому йшлося про відмову виносити запропоновані пропозиції на розгляд виконавчого комітету Хмільницької міської ради…

Таким чином було проігноровано вимоги частини 2 п. 7 Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності виконавчих органів Хмільницької міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Хмільницької міської ради №255 від 21 квітня 2011 року, який зобов’язує виконавчий комітет Хмільницької міської ради розглянути пропозиції на найближчому своєму засіданні за участю представників інституту громадянського суспільства, який проводив громадську експертизу…

Сам лист-відповідь містить багато цікавих моментів, що демонструють розуміння (чи не розуміння) міською владою значення органів самоорганізації населення в розвитку міста та зацікавленість в їх розвитку й налагодженні ефективної діяльності. Цього листа, звичайно з коментарем, ми розмістимо дещо пізніше.

Після отримання відповіді в мене виникло логічне питання – «Чому?». Чому знову ігнорується правова норма? Чим взагалі керувався Василь Пилипович, підписуючи таку відповідь? Саме тому я вирішив звернутися з запитом до міського голови з пропозицією прокоментувати ситуацію, що склалася. Вашій увазі пропонується сам лист:

Хмільницькому міському голові

Грушку В.П.

Дорох Віталій Володимирович

вул.. Кармелюка, 12

с. Голодьки

Хмільницького району

Вінницької області

22 064

Запит на інформацію

Шановний Василь Пилипович!

На підставі ст. 40 Конституції України, ст. 1, 3, 5, 13, 14, 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» №2939-VI від 13 січня 2011 року, прошу Вашого сприяння у реалізації мого, закріпленого ст. 34 Конституції України, громадянського права на отримання інформації.

Як Вам відомо, 13 липня 2011 року, Хмільницькою районною громадською організацією «ПРАВО» було подано пропозиції за результатами проведення громадської експертизи діяльності виконавчих органів Хмільницької міської ради (лист №23-11 від 13.07.2011 р.). У відповідь на пропозиції громадської організації «ПРАВО» було отримано лист за №02-12/999 від 27.07.2077 р. (копія листа додається), в якому йшлося про відмову виносити запропоновані пропозиції на розгляд виконавчого комітету Хмільницької міської ради. Таким чином було проігноровано вимоги частини 2 п. 7 Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності виконавчих органів Хмільницької міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Хмільницької міської ради №255 від 21 квітня 2011 року, який зобов’язує виконавчий комітет Хмільницької міської ради розглянути пропозиції на найближчому своєму засіданні за участю представників інституту громадянського суспільства, який проводив громадську експертизу.

Керуючись вищевикладеним, прошу Вас, як Хмільницького міського голову, надати мені у письмовому вигляді відповіді на наступні питання:

 

  • Чому було проігноровано вимоги частини 2 п. 7 Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності виконавчих органів Хмільницької міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Хмільницької міської ради №255 від 21 квітня 2011 року?

 

  • Яким нормативно-правовим документом чи іншим правовим актом керувався виконавчий комітет Хмільницької міської ради та Ви особисто, відмовляючись виносити пропозиції Хмільницької районної громадської організації «ПРАВО», розроблені за результатами проведення громадської експертизи діяльності виконавчих органів Хмільницької міської ради, на розгляд виконавчого комітету Хмільницької міської ради?

 

Заздалегідь дякую Вам за увагу до цього звернення і не сумніваюся, що Ваша компетентна співпраця відповідатиме курсу на реалізацію принципу верховенства права та забезпечення прозорості діяльності органів влади, проголошеному керівництвом нашої держави. Також висловлюю готовність відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України, відповідно до вимог ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відповідь на моє звернення прошу надати в письмовому вигляді та в строк, передбачений ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» на наступну адресу: 22 000, Вінницька обл., м. Хмільник, вул.. 1-го Травня, буд.9, кв. 29

04.08.2011 року

З повагою Віталій Дорох

2 Comments on “Ігнорування думки громади стає системою?

Небайдужий
14.02.2012 at 23:59

І чим це закінчилося? 🙂

Віталій
15.02.2012 at 00:10

Перемогою здорового глузду:
http://pravongo.org/miska-vlada-pohodylasya-vynesty-propozytsiji-hromadskoji-orhanizatsiji-pravo-na-rozhlyad-vykonavchoho-komitetu/
і як наслідок – затвердження виконкомом нами розроблених Методичних рекомендацій:
http://pravongo.org/hmilnyk-teper-maje-chitkyj-alhorytm-lehalizatsiji-orhaniv-samoorhanizatsiji-naselennya/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *