Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

02.10.2012

КАТЕРИНЧУК – ЩО ГОВОРИТЬ ПРО КАНДИДАТА РУХ «ЧЕСНО»?

Микола Катеринчук напевно «найобговорюваніший» на Громадському Форумі Хмільниччини кандидат. Багато хто готовий віддати за нього голос, багато хто каже, що він не виправдав довіру виборців «свого» округу… Що ж говорить про кандидата Катеринчука громадянський ррух «ЧЕСНО»?

Пропонуємо до уваги читачів інформацію, які було зібрано експертами-чеснівцями…

Катеринчук Микола Дмитрович. Не входить до складу жодної партії. Депутат Верховної Ради VI скликання Фракція: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА. На виборах 2012 року висунутий Всеукраїнським об’єднанням “Батьківщина”

Непричетність до корупційних дій

16 березня 2005 р. Катеринчук Микола Дмитрович був призначений Президентом України на посаду першого заступника Голови Державної податкової адміністрації України. З цієї посади він був звільнений 23 вересня 2005 року. Протягом строку перебування на посаді першого заступника Голови Державної податкової адміністрації України Катеринчук Микола Дмитрович продовжував здійснювати депутатські повноваження (повноваження депутата Катеринчука Миколи Дмитровича були припинені лише 25 травня 2006 року), тим самим порушуючи вимоги статей 78 та 120 Конституції України.

Згідно з методологією Руху ЧЕСНО, висока вірогідність порушення особою вимог щодо несумісності посад вважається невідповідністю особи Критерію. Таким чином, є підстави зробити оцінку, що Катеринчук Микола Дмитрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Особисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Катеринчук Микола Дмитрович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 17 червня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 20 вересня 2011 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Катеринчук Микола Дмитрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Катеринчук Микола Дмитрович був присутній на 33 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 40% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Катеринчук Микола Дмитрович був членом Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики. Інформацію щодо відвідування засідань Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики  народним депутатом Катеринчуком Миколою Дмитровичем секретаріат Комітету на запит Руху ЧЕСНО не надав.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України, вважається його невідповідністю Критерію. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Катеринчук Микола Дмитрович не відповідає Критерію.

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *