Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

28.12.2018

ХТО ТАКІ ГРОМАДСЬКІ ОМБУДСМЕНИ З ЗАХИСТУ ВИБОРЧИХ ПРАВ? – розповідає адвокат Тарас Коваль

Нещодавно Громадянська мережа ОПОРА представила майбутнього громадського омбудсмена з виборчих прав у Вінницькій області Тараса Коваля. Пан Тарас є експертом громадської організації «ПРАВО» і ми попросили його дати відповідь на кілька питань щодо його майбутньої посади та специфіки роботи.

Отже, пане Тарасе, хто такі громадські Омбудсмени з захисту виборчих прав і для чого вони працюють?

Метою діяльності Омбудсменів із захисту виборчих прав стане захист активного та пасивного виборчого права, попередження порушень права на вільні і справедливі вибори в Україні за допомогою всіх доступних відповідно до законодавства можливостей, та забезпечення невідворотності покарання за порушення виборчих прав.

Громадський омбудсмен керується  у своїй діяльності Кодексом етики, який включає принципи законності, незалежності, точності інформації, об’єктивності висновків, невтручання у процес виборів.

Активна фаза діяльності припадатиме на президентські, парламентські вибори 2019 року та місцеві вибори 2020 року. Важливим аспектом їх роботи буде одночасно громадський контроль та супровід резонансних кримінальних справ до прийняття рішення по суті судом або закриттям справи.

Що конкретно робитимуть громадські Омбудсмени та які їх повноваження?

Громадські Омбудсмени взаємодіятимуть з правоохоронними органами та відслідковуватимуть прогрес в розслідуванні резонансних проваджень щодо злочинів проти виборчих прав, а також здійснюватимуть аналіз судової практики, відбір стратегічних справ, які можуть змінити судову практику по розгляду справ пов’язаних з виборами, в тому числі можливе подання заяв до Європейського суду з прав людини.

Також громадський Омбудсмен співпрацюватиме з Національною поліцією щодо надання рекомендації щодо усунення причин та умов виникнення виборчих конфліктів та злочинів, сприятиме впровадженню і дієвому забезпеченню міжнародних стандартів виборів в Україні, працюватимуть на підвищення правової культури виборців та кандидатів.

Окремо варто зазначити, що громадські Омбудсмени взаємодіятимуть з регіональним офісами Уповноваженого Верховної ради з прав людини, в тому числі здійснюватимуть моніторингові  візити до місць несвободи.

В планах також проведення публічних зустрічей виборцями та представниками суб’єктів виборчого процесу в форматі роз’яснення вимог законодавства, можливих порушень на відповідному етапі виборчого процесу, обговорення конкретних порушень виборчого законодавства, які мали місце в регіоні та способів їх запобігання.

Роботи буде багато. То ж бажаємо успіху та натхнення в виконанні своїх професійних обов’язків!

В матеріалі використано фото з інтернет-ресурсу https://vezha.vn.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *