Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

29.10.2021

КІНОКЛУБ «ЛІЛІЯ» – ІНСТРУМЕНТ ПІДВИЩЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ АКТИВНОСТІ

Влітку цього року команди 5 громад Вінницької області взяли участь у Школі адвокації та партисипації від Київського діалогу.

Після навчання команди подали проєкти на мінігранти спрямовані на адвокацію змін у своїх громадах. Три команди отримали фінансування від Київського діалогу на втілення своїх проєктів.

Сьогодні ми розкажемо про нашу третю команду, переможницю конкурсу мінігрантів.

Команда Студенянської громади вирішила для активізації громадян використовувати найпопулярніший на сьогодні вид мистецтва – кіно.

Кіно має значний вплив на формування особистості: її ціннісних орієнтацій, оптики сприйняття себе й світу. 

Кіноклуб, на відміну від перегляду фільму вдома або в кінотеатрі, передбачає спілкування та обговорення побаченого і почутого. Це дає можливість людям різним за віком, освітою, професією, особистим досвідом обмінюватись думками, дискутувати, збагачувати один одного новими ідеями та досвідом. 

Публічні місця, де люди можуть зустрічатися, вільно висловлюватись є важливим фактором для функціонування громадянського суспільства, розвитку демократії та залученості населення. 

Кіноклуб є місцем об’єднання спільних за переконаннями людей, які згодом разом сприятимуть суспільним змінам.

Отже, кіноклуб «ЛІЛІЯ» створений, і вже навіть показав своїм відвідувачам 2 фільми. Організатором клубу виступила Громадська організація «Центр розвитку Студенянської громади» в партнерстві із Відділом освіти, культури, молоді та спорту Студенянської сільської ради та Комунальним закладом «Студенянська Публічна бібліотека».

Але створити кіноклуб, це ще навіть не пів справи. Тепер команду Студенянської громади чекає найцікавіше. Треба буде докласти багато зусиль для розвитку клуба, залучення жителів громади до його роботи, гуртування людей навколо спільних важливих для громади ідей і справ.

Ми, щиро бажаємо нашим активним колегам зі Студенянської громади, щоб кіноклуб став справжнім джерелом ідей, активності та розвитку для  громади.

Але це ще не все… Ми вже обговорили з організаторами кіноклубу кілька цікавих ідей для подальшого розвитку, але хай це поки буде таємницею. 🙂 Докладніше про ідеї для кіноклубу «ЛІЛІЯ» ми розкажемо трохи згодом.

Проєкт «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах» реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж експертизи, а також обміну кращими  практиками з інших регіонів і країн.

Київський діалог – це українсько-німецька програма підтримки локальних ініціатив та створення мережі змінотворців для демократичних перетворень в Україні. Київський діалог стартував у 2005 році як формат міжнародних конференцій із суспільних і політичних тем, а у 2014 році став сприяти розвитку громадських ініціатив у регіонах України.

У Вінницькій області реалізацію проєкту координує громадська організація «ПРАВО».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *