Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

01.12.2009

Мандрівний фестиваль «Дні документального кіно про права людини» завітає до Хмільника!!!

1-9 грудня 2009 року у Вінницькій області проходитимуть покази кращих документальних фільмів про права людини. Вже другий рік поспіль фестиваль гостюватиме в Хмільнику.

До програми мандрівного фестивалю 2009 увійшли фільми переможці 6-го міжнародного фестивалю «Docudays Ua», а також фільми-призери найвідоміших міжнародних кінофестивалів.

Діапазон тем, розкритих документалістами, – від екстремальних історій про людей, які живуть в умовах війни, природних або інших катастроф – до проблем гендерної рівності, дискримінації, порушення прав дітей чи людей із обмеженими можливостями.

Особливе місце посідають історії людей, які перемогли життєві обставини, відстояли свої права й досягли мети.

Мета фестивалю – засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем “звичайної” людини, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.

У Вінницькій області документальні фільми про права людини подивляться, крім обласного центру, у Немирові, Крижополі та Хмільнику. Організатори і партнери показів:

Подільський центр соціальних технологій

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Центр європейської інформації у м. Вінниці

Хмільницька районна громадська організація «ПРАВО»

Хмільницька міська рада

Хмільницька районна бібліотека

Хмільницький районний Будинок культури

Немирівська спілка творчих ініціатив

В місті Хмільнику покази фільмів про права людини планується провести

2 – 4 грудня 2009 року в приміщенні Хмільницької районної бібліотеки для дорослих (районний Будинок культури). Початок сеансів – 13.00.

Вхід безкоштовний

Орієнтовний список фільмів, запропонованих до перегляду:

Галерея Ади

Білорусь, Польща / 2008 / 53’.Режисер: Уладзімір Колас.

Ада Райчонак та її чоловік Алег – літня пара білоруських селян. Вони живуть у наймальовничішому куточку Білорусі – Вітебській області, яка подарувала світові Марка Шагала. Попри численні клопоти і скромні статки, Ада власним коштом заснувала у своєму селі картинну галерею, де влаштовує виставки художників з усієї країни. Стрічка показує, як живеться вільнодумцям у Білорусі, останній у Європі країні, де панує диктатура.

Живі

Україна / 2008 / 75’ / HD Режисер: Сергій Буковський

Герої фільму були дітьми, коли у їхніх батьків одібрали все. Лише тепер ці люди розповідають про пережите. Про те, як їх погнали у «світле майбуття». Як вимирали села. Як вони залишилися живими… Їхня трагедія вплетена в сюжет світової драми початку 1930-х: параліч економіки США, прихід до влади Гітлера в Німеччині, війна більшовицького уряду, очолюваного Сталіним, із селянством. Своєрідним провідником у цій подорожі пеклом історії виступає британський журналіст Гарет Джонс, чия правда про трагедію українців не була почута урядами західних країн.

Жінки Мирослава

Україна / 2008 / 31’ Режисер: Даниїл Сирих

Фільм знайомить глядача з одним із останніх дисидентів, учасником знаменитої Української Гельсінської групи, Мирославом Мариновичем. Фільм-портрет. Фільм-одкровення. Фільм-сповідь. Сповідь людини, котра присвятила своє життя боротьбі за свободу – думки, віри, прав людини, Культури свого народу. Відштовхуючись від подій непростої долі людини, автори проникли в передісторію формування героя як особистості, без зайвий сентиментів та суб’єктивних підкреслень відобразили шлях його становлення, із сумнівами та переконаннями.

Це ще не остаточний перелік фільмів!!!

Отож, запрошуємо всіх бажаючих до перегляду!!!

8 Comments on “Мандрівний фестиваль «Дні документального кіно про права людини» завітає до Хмільника!!!

Волошка
02.12.2009 at 16:33

Це добре, що в Хмільнику все ж є такий фестиваль. Хоч є трохи незадоволених… Але це їхні проблеми, тому що людина, яка поважає себе і свою свободу буде прагнути до знань про права людей, захоче почути й побачити, що відбувається за межами країни. Ну, й в Україні. Дуже сподобалось, документалістика – вічне кіно, воно живе, жило й буде жити. Це реальність і справжність… Так тримати!!! Було б добре, щоб ці фільми переглянуло якомога більше людей.

Віталій
02.12.2009 at 18:26

Особисто мене вразила реакція однієї глядачки (до речі, вчительки за фахом). Після перегляду фільму, який розповідав про політвязнів в Білорусі, вона заявила, що такі фільми молоді показувати не можна, мовляв вони можуть підбурити цю молодь до якихось негативних дій. Напевно малися на увазі сцени, в яких молодь виступала проти порушення прав та свобод людини, а саме: права на захист честі та гідності, свободу слова, свободу від катувань тощо… Прикро, що таку позицію займає саме вчителька, яка в принципі мала б пропагувати загальнолюдські цінності. Виходячи з її логіки, непотрібно також пропагувати самі права людини – не дай Бог хтось наважиться їх захищати та вимагати від влади їх дотримання…

Володимир Великий
02.12.2009 at 21:35

Жалкую що не докінця був присутній, фільм мені сподобався. Після перегляду розумію як нам хорошо що ми хть таке можем провести і нас не посадять!!!

Волошка
04.12.2009 at 08:34

Сподобалася стаття про цей фестиваль на офіційному сайті міської ради. Чудово. Коротко і ясно))) А фото!!!! Добре, що в нашому місті є все ж таки молодь, якій цікаві не лише бойовики…. Бо ж вхід вільний, і приходять лише всі охочі…

Каралька
04.12.2009 at 17:21

Вітаю Всіх, хто був причетний до цього заходу, із його завершенням! Дякую від себе особисто тим, хто зрозумів та осмислив сюжет, хто залишився небайдужим після показу фільмів, хто переказує зміст короткометражок своїм близьким та друзям та просто тим, хто прийшов і отримав позитивні емоції. Маю сподівання, що зустрічалася з Вами не востаннє і такого роду дійства будуть ще не один раз проводитись у Хмільнику (звичайно ж за нашої участі та підтримки).

Віталій
04.12.2009 at 17:53

Приєднуюся до попереднього коментаря. В свою чергу дякую Валентині Білаш за відмінну організацію показу. Бальшоє, так сказать тєбє, чєлавєчєскає спасіба, дарагой таваріщ…

Володимир Великий
04.12.2009 at 18:52

А де подівся початок фільму я щось так і не второпав… Да жахливий комп, я тільки на останьому фільмі (зрозумів кажись як потрібно було правильно відкривати фільми щоб не включати окремо кожну частину).

Скажу від себе що сподобалось усе, от тільки була б якась кава(а то обід швидко за переглядом проходив), а то я як та кізочка в казці, то там вхопив то там вкусив.. і т.д.

Найкраще сподобався перший день і я дійсно. Задумався як приємно що в нас є!!!

Ком мабуть заражений вірусами був, а то два програвача зависали при їх використані, і як можна працювати на компі без клівіатури, і диспетчер задач не викликати, ні між вікнами швидко перейти….

А загалом вдячний організаторам!!!

Віталій
04.12.2009 at 19:10

До речі, ідея з кавою цікава. Якщо доживемо до наступного фестивалю – обовязково нагадайте…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *