Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

01.08.2012

МАТИ ХЛОПЦЯ, ЯКИЙ ЗАГИНУВ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ ІВАНА КУПАЛА В ХМІЛЬНИКУ, ВВАЖАЄ, ЩО В СМЕРТІ ЇЇ СИНА ВИННІ ОРГАНІЗАТОРИ СВЯТА

Про це вона написала в листі, який опублікувала газета «33-й канал». Пропонуємо вашій увазі сам лист, а висновки робіть самі:

«Все далі віддаляється день трагічної смерті нашого сина Володимира, нашої радості і безмежної любові. Всі ці дні, коли горе затуманює життя всієї сімї, мимоволі повертаємося до подій того дня, шукаємо пояснення і виправдання цієї трагедії.

Той день не віщував нічого поганого. Син повернувся з роботи і попередив, що піде на свято в парк у Хмільнику. Ми були впевненні в тому, що він поводитиметься там добре,  – не заперечували.

Можливо, саме свято було й не погане, і в пориві своєї молодості та безпечності він взяв участь у дійстві діставання вінка дівчини з річки. Хоча раніше він туди не ходив і не міг знати берега та примх води…

Чому я пишу? Хочу дати відповідь організаторам цього святкування на запитання: чи винні вони у смерті мого сина? Можливо, люди, які відповідали за це свято, в перші хвилини і не перейнялися цієї бідою, кожен причетний, в першу чергу, подумав, що ж він не зробив, щоб часом не похитнувся після цього його владний стілець і посада. Бо заходів безпеки під час святкування біля річки не було. Хоча це один із найголовніших пунктів проведення дійств біля води з великим скупченням людей. Організатори свята (міська рада чи адміністрація) – повинні були вжити всіх передбачених законом заходів безпеки для громадян. Цього не було, так стверджують очевидці. В перші хвилини біди на допомогу кинулися випадкові відпочивальники парку, а не відповідні рятувальні служби. Хоча місце, де це відбувалось, проглядається, як на долоні. Можливо, ви скажете мені у відповідь, що рятівники служби МНС були. То де ж вони були? Кого мали рятувати, якщо очевидці не можуть підтвердити цього? Вони були, але вже по завершенню подій.

Чому ми не звертаємося до закону про покарання людей, які безвідповідально поставилися до своїх безпосередніх обов’язків і причетні до смерті нашого сина? Тому що я, як мати не хочу ламати останнє здоровя своїм близьким та рідним і тривожити душу свого покійного сина у боротьбі з вашими неправомірними діями і поясненнями.

А покарання земного я не хочу для вас. Вашу долю вирішить Суд Божий.

Хочеться вірити, що наші можновладці надалі будуть думати не тільки про найвищі посади, але і про безпеку людей, які їх обирають. Щоб не довелося знову чиїйсь матері краяти своє серце через вашу недбалість. Бо для вас це один випадок на кілька років, всього навського статистика, а для нас – вічна і безмежна втрата.

У своє виправдання ви можете сказати, що ця трагедія сталася за кілька хвили після заходу, але ж свято не могло закінчитися в ту ж секундк, як вимкнувся мікрофон, люди ще не встигли вийти за межі паркану.

Прошу організаторів заходу залишити моє звернення без коментарів, бо папір і пояснення витримають все, а моє життя і так перетворилося в неземні муки.

Бажаю всім живим здоровя і злагоди, а моєму покійному сину – небесної благодаті. Прости, синку, що не змогли допомогти, що не змогли тебе спасти. Прости!

Мама загиблого Володимира, Олена Захарчук, село В. Митник»

14 Comments on “МАТИ ХЛОПЦЯ, ЯКИЙ ЗАГИНУВ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ ІВАНА КУПАЛА В ХМІЛЬНИКУ, ВВАЖАЄ, ЩО В СМЕРТІ ЇЇ СИНА ВИННІ ОРГАНІЗАТОРИ СВЯТА

Небайдужий
02.08.2012 at 00:04

Чому ми не звертаємося до закону про покарання людей, які безвідповідально поставилися до своїх безпосередніх обов’язків і причетні до смерті нашого сина? Тому що я, як мати не хочу ламати останнє здоровя своїм близьким та рідним і тривожити душу свого покійного сина у боротьбі з вашими неправомірними діями і поясненнями.
А покарання земного я не хочу для вас. Вашу долю вирішить Суд Божий.

 
А ось це- даремно…. Такі речі без покарання залишати не можна. Потураючи недбалим організаторам масового святкування, ми створюємо передумови для майбутніх трагедій під час проведення подібних заходів… Пройдисвітам усіх часів і народів завжди хотілося, щоб їх оминув суд людський, а постраждалі від їхніх дій сподівалися на “справедливий божий суд”… 🙁

Віталій
02.08.2012 at 00:07

Як на мене, то в цій ситуації вирішувати все ж таки матері… Хоча останнє слово має бути за прокуратурою…
 

Небайдужий
02.08.2012 at 00:11

Якщо рідні не наполягатимуть, то й прокуратура напружуватися не буде.

DC_Dent
02.08.2012 at 13:11

А ось це- даремно…. Такі речі без покарання залишати не можна.

В нашій країні простому смертному покарати чиновника за непрямими доказами – це фантастика. Скільки є справ, де є прямі докази і нічого, а в цій справі – на жаль жодних перспектив.
Вірю в карму і приєднаюсь до слів матері – Бог їм суддя.. Рано чи пізно кожен отримає, на що заслуговує.

Естер
02.08.2012 at 13:41

А я б  ,як мати, не мовчала. Можливо нічого не вдалося б зробити, проте, якщо не стали боятися суду земного, то принаймні оглядалися б.

avgust
02.08.2012 at 14:42

Тільки подумайте собі….свято Купала. За Давніми Нашими рідними віруваннями та традиціями—це свято Живого Вогню, що символізує в першу чергу Духовне Очищення….Про яке очищення може йти мова, коли, той, хто взявши на себе проведення свята, не приділяє саме цьому(суттєвому) аспекту абсолютно ніякої уваги. Усе в традиціях совєцького світобачення та одобрямсу. Саме поняття Свята Купала—знівельовано. Мета проведення—зібрати бабла, повеселити затурканий та загембаний народ, поставити галочку у відомостях….А з Природою,чи себто з Духовним Світом так поводитись неможна. Це не перший випадок саме у цьому місті саме у цей день. Не переведемо Свято у іншу площину—будемо далі збирати такий врожай. Винен той, хто є неосвіченим неуком і сидить не на своєму місці. Задумайтесь, отці міста. Духовні закони не минуть і ваші сім’ї. Хай буде Так!

Небайдужий
02.08.2012 at 14:51

В нашій країні простому смертному покарати чиновника за непрямими доказами – це фантастика.

При чому тут “непрямі докази”?
Організовано масовий захід? Організовано- факт. Не дотримано правил безпеки під час його проведення, внаслідок чого загинула людина (відсутність рятувальників в небезпечних місцях річки)? Не дотримано- факт. Посадовою особою, відповідальною за безпеку людей на воді (а така особа повинна бути призначена наказом керівника, органу який організовує масовий розважальний захід п.1.8. “Правил охорони життя людей на водних об’єктах України”) виявлено посадову недбалість? Виявлено- факт. Якщо таку особу не було призначено, до до відповідальності слід притягувати керівника органу, що організовував святкування.
Так що, ніякої фантастики. Було б бажання.

Віталій
02.08.2012 at 16:05

В мене запитання до Небайдужого: як мала б відреагувати прокуратура в такій ситуації?
 

Небайдужий
02.08.2012 at 16:46

В мене запитання до Небайдужого: як мала б відреагувати прокуратура в такій ситуації?

Та тут спочатку мала б відреагувати міліція. (мабуть і відреагувала? хто зна…) Провести дізнання й порушити, або відмовити в порушенні кримінальної справи. Прокуратура повинна ці дії міліції проконтролювати.
Якби родичі загиблого хотіли встановлення справедливості, то їм зараз слід було б запросити у міліції інформацію про те, чи робилося нею щось по факту загибелі хлопця? Якщо в порушенні кримінальної справи відмовлено, то запросити відповідну постанову та оскаржити її в суді чи у того ж таки прокурора. Якщо кримінальну справу таки порушено, то вже чекати завершення слідчих дій та взяти посильну участь в її судовому розгляді.

avgust
03.08.2012 at 13:12

 Я пропоную не шукати крайнього, бо його не знайдеш.Просто, Отцям Міста, виплатити якісь кошти матері хлопця. Мовчки, без реклами та роздуття. Ти ж обраний батько цілого міста. Мусиш піклуватись та нести відповідальність за кожну Особу, що живе у місті. Якщо закриєш очі та вуха до проблем та сліз свого люду, то Бог закриє і свої очі та вуха, коли чи твої близькі опиняться у біді.

Віталій
03.08.2012 at 14:45

Щоб зробити щось подібне, варто визнати свою провину. Але там такі амбіції, що ого-го… Так що не сподівайтеся на такі благородні жести…

DC_Dent
03.08.2012 at 14:50

Так що, ніякої фантастики. Було б бажання.

Даю 99%, що максимум, чого доб’ються батьки – це догани посадовцю, якого “заднім числом” зроблять відповідальною особою. А ось часу і власних нервів втратять незрівнянно більше..
Єдине правильне рішення і висновок в даній ситуації – на майбутнє фізично унеможливити там будь-який доступ до води в тому місці, якись паркан збудувати чи що таке..

Віталій
03.08.2012 at 14:54

На скільки зрозуміло з листа матері. вони не збираються “давати ділу ход”. А щодо унеможливнгення таких випадків в майбутньому – то справді потрібно щось робити. Одним парканом тут не допоможеш. Потрібні і паркани, і застережувальні написи, а також (і це – чи не найголовніша умова), – під час подібних масових заходів рятувальники мають чергувати. як в ресторані: до останього клієнта…

Небайдужий
03.08.2012 at 15:39

Є “Правила охорони життя людей на водних об’єктах України”. Просто потрібно дотримуватися тих правил. Ось і все.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *