Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

26.04.2011

Медицина безплатна?

18 квітня в Україні відзначали Європейський день пацієнта, який в нас святкується ще з 2008 року. А отже, на правах пацієнта набралася сміливості задатися питанням: чи є медицина безкоштовною? Думаю, що на це запитання всі хором і ствердно дадуть відповідь – ні! От і виходить, що в нашій країні діє принцип «Хочеш вижити – плати! А якщо немає чим платити – ніхто й не врятує!» «49-а стаття Конституції України гарантує безоплатне надання медичних послуг у державних та комунальних закладах охорони здоров’я» – читаю в документі. Але всі знають, що це не так. Куди не глянь – потрібні гроші: за кожну послугу, невеличкий папірець або ж просто мізерну дрібничку.

Нерідко доводиться здавати аналіз крові з пальця, бо ж цього вимагають всі лікарі перед приходом до них на прийом. В аптеці продаються маленькі голки (скарифікатори), які коштують всього копійок 10. Якось придбала в аптеці цю ж саму голочку, але з нею в комплекті була ще пластмасова колба для забору крові. Ну, колба то колба – знадобиться. Стерильніше буде. Але й ціна більша – 85 копійок… Та яким було моє здивування, коли медпрацівник викинув ту колбочку собі в шухлядку, а кров забирав своєю, скляною… Питання – для чого тоді продавати все це в наборі? Чи так легше «викачувати» гроші? Може, щось і не розумію в медицині, але сказати, що це мене здивувало – то вже нічого не сказати… А нещодавно в лабораторії мені сказали: «Треба! здати дві гривні». «А на що це, раніше не брали…». «В нас це вже давно, може, ви не тоді потрапляли…» При цьому видали мені квитанцію з написом, що Вінницьке відділення Міжнародного фонду допомоги хворим підтверджує надходження пожертвування в сумі 2 гривні. А на звороті текст: «Ваше добровільне пожертвування буде використане для фінансування медичного закладу, де Ви лікуєтеся!»

Виписала лікар антибіотики. Йду в аптеку, взяла з собою 70 гривень, думала – вистачить. Аж ні. Ліки коштують 83 гривні з копійками. Що ж, пішла до свого «таємного коханця» – банкомата. Але по дорозі зайшла вже в іншу аптеку, яка неподалік першої. В цій аптеці ті ж пігулки – 81 гривню. Різниця невеличка, але є…

В черзі до терапевта була свідком однієї розмови. Одна не дуже молода жінка запитала бабусю, скільки вона заплатила за УЗД. Бабуся одразу й не второпала, перепитала: «А скільки там треба платити?» «Ну, в лікарні ж є своя ціна…».

Отже, за що ми все ж таки платимо? За величезні черги в коридорах, «відфутболювання» нас одним лікарем до іншого? Ці та інші запитання ще не раз потурбують українських пацієнтів.

Божена Квітка

13 Comments on “Медицина безплатна?

Ester
26.04.2011 at 22:29

За скарифікатори та непотрібні трубки до них. А при чому тут, черги в коридорах…)))

Віталій
27.04.2011 at 17:55

Питання діяльності Вінницького відділення Міжнародного фонду допомоги хворим вже вдруге піднімається на сторінках нашого сайту. Скажу більше – Анна Чайковська має намір ппровести громадську експертизу, яка певним чином стосується діяльності цього фонду. То ж успіхів пані Анні!!!
http://pravongo.org/pershi-kroky-uchasnykiv-shkoly-hromadskoji-ekspertyzy/

Гольцман
01.05.2011 at 19:37

О да! Щоб досліджувати таку систему потрібні і сили, і хороші нерви!

Небайдужий
01.05.2011 at 19:40

А чому автор такої серйозної статті не підняла питання хабарництва в медицині? Оплати проведення аналізів та рекомендацій лікарів купувати ліки лише в тій аптеці, в яку вони дали рецепт?

Хмільничанин
01.05.2011 at 19:47

Небайдужий, а як ви собі уявляєте підняття цього питання?

Гольцман
01.05.2011 at 19:51

Да! Чому???

Хмільничанин
01.05.2011 at 21:16

Здається, пан Віталій щось писав про журналіста обласної газети “33 канал”, який живе в Хмільнику і з яким він 
співпрацює. То може той журналіст згодиться допомогти і проведе незалежне журналістське розслідування по цій
темі? А Віталію буде плюс. Він скаже, що приймав участь у розслідуванні, зможе поаналізувати, попланувати.

Гольцман
03.05.2011 at 01:34

О! Журналіст – це чудово) Дуже добре, коли на сайти пишуть журналісти, а не хто попало. Тоді й рейтинги сайту вищі.  Хотілося б почитати результати  такого розслідування.
А за медицину скажу таке. В нас країна – найкорумпованіше, мабуть, на всій планеті. Викорінити те, що склалося за століття, буде дуже важко.  А для цього потрібна ой яка праця! Можливо, вже наші правнуки зможуть побачити щось світліше, ніж діється зараз.

Віталій
03.05.2011 at 09:18

Думаю це досить оптимістичний прогноз. Що таке корупція? Це певні дії чи бездіяльність посадових осіб (лікарів, вчителів тощо) задля власної вигоди (формулювання не з закону, а приблизне). Якщо припущення Гольцмана вірні, то ми маємо діяти вже зараз, щоб онукам було “харашо”. Тобто, якщо є якась невідповідність в діях представника влади (лікаря, вчителя), він має наражатися на жорсткий громадський осуд вже зараз і завдяки саме нам. Дивіться що відбувається на практиці… Мені міський голова вчасно не дав відповіді… Мої запити про надання інформації (до речі це вважається корупційною дією) ігноруються сільськими головами. Але й тут знаходяться особи, які їх виправдовують… І повірте, знайдуться особи, які виправдають дії лікаря, вчителя і т. д. Так що не світить нашим онукам. Суспільству корупція вигідна…

Гольцман
03.05.2011 at 09:57

А вас, пане Віталій, все ж таки зачепило те, що вас проігнорувати, так?  Корупція суспільству вигідна лише деяким людям. А всі інші тільки потерпають….

Віталій
03.05.2011 at 10:08

Сьогодні мене, завтра Вас… Хіба це вирішить питання? Потерпати від корупції чи дій/бездіялності чиновників починаєш тоді, коли намагаєшся щось зробити. Я не маю на увазі себе… Вам приємно було в лікарні?
Хтось потерпає від свавілля лікарів, когось обурює бездіяльність чиновників, хтось втомився від хамства водіїв маршруток… А є такі, які починають критикувати тих, хто цим переймається… Парадокс… Таке враження, що вони не розуміють, що завтра в них є стовідсотковий шанс опинитися на моєму місці, коли прийде в якусь державну установу, на місці ображеного лікарями чи обгаженого водієм… То чи не варто об’єднати зусилля і не спробувати навести порядок в цій сфері хоча б в нашому місті?

ADMIN BOT
03.05.2011 at 15:44

Останні повідомлення переходять усі допустимі рамки обговорення статті, тому прийнято рішення на їх знищення! У зв’язку з цим змушений використати більш жорсткіші мірі до дописувачів сайту!

Сніжана
06.05.2016 at 09:48

шкода, що в нашій країні лише лозунги, “медицина безкоштовна”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *