Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

08.08.2012

Мешканці Хмільника ризикують здоров’ям через амброзію

Окрім 16 районів Вінницької області, де поширена амброзія, вона засмічує ще й 4 міста області: Вінницю, Могилів-Подільський, Жмеринку та Хмільник. Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Вінницької ОДА.

За інформацією, яку розміщено на Офіційному сайті Державної служби карантину рослин України, в Хмільнику площа зараження становить 0,3 гектари, причому рослину не виявлено на присадибних ділянках та у господарствах. Ареал засмічення знаходиться на землях категорії «Інші землі». http://golovderzhkarantyn.gov.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=164&Itemid=1

На превеликий жаль, наразі інформація про те, де знаходяться в Хмільнику оті «інші землі», на яких виявлено амброзію, в офіційних джерелах відсутня.

Як повідомляє Офіційне інтернет-представництво Вінницької ОДА, відповідальними за виконання заходів по боротьбі з карантинним бур’яном є райдержадміністрації та органи місцевого самоврядування, які мають передбачати в місцевих бюджетах кошти на проведення боротьби з амброзією.

Для довідки: Зріла рослина амброзії полинолистої зовні схожа на полин звичайний. А коли вона починає сходити у травні, її подекуди плутають із чорнобривцями. Тому вона часто залишається на клумбах та квітниках. У період цвітіння, який триває з кінця липня по жовтень, амброзія може сягати до двох метрів заввишки і може випустити у повітря до 1 млн. пилкових зерен, які із вітром переносяться на десятки кілометрів. Амброзія швидко адаптується та поширюється. Крім того, що завдає великої шкоди сільському господарству, амброзія полинолиста псує естетичний вигляд територій міст та інших населених пунктів, а у період цвітіння її пилок дуже зашкоджує здоров’ю людини. Він може викликати алергічну хворобу, так звану «осінню пропасницю», яка супроводжується підвищенням температури, набряком слизової оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, погіршенням зору та приступами бронхіальної астми.

4 Comments on “Мешканці Хмільника ризикують здоров’ям через амброзію

Глеб
08.08.2012 at 17:58

🙂 Что-то я не понял, так есть угроза от амброзии для жителей Хмельника или нет? Здесь совсем другая информация. Прошу обратить внимание на заглавие: http://perspectiva.inf.ua/?p=3670 Или это из репертуара “В Багдаде всё спокойно”? 🙂

Небайдужий
08.08.2012 at 19:08

На превеликий жаль, наразі інформація про те, де знаходяться в Хмільнику оті «інші землі», на яких виявлено амброзію, в офіційних джерелах відсутня.
А коли вона починає сходити у травні, її подекуди плутають із чорнобривцями. Тому вона часто залишається на клумбах та квітниках.

Мабуть клумбочки замість чорнобривців амброзією засіяли? 😉

Віталій
08.08.2012 at 19:21

Жарти-жатрами, але амброзія в Хмільнику справді є. Пропоную цитату з матеріалу за цим посиланням: http://vinnitsaok.com.ua/zdorovyu-vinnychan-zahrozhuje-pivnichnoamerykanskyj-buryan-57514.html “…в обласному центрі цей бур’ян захопив близько 10 га. Найбільша концентрація амброзії у Вінниці спостерігається в районі олієжиркомбінату. Спеціалісти вважають, що сюди вона потрапляє разом із насінням соняшника, яке привозять на переробку. Ймовірно, що амброзія «зайцем» приїздить і на колесах вантажівок”. В нас таким обєктом, поблизу якого може відбуватися засмічення амброзією, може бути елеватор, куди також привозять зерно, і якщо я не помиляєся – з інших районів також…

Глеб
13.08.2012 at 09:04

Потрібно боятися полину, а не амброзії Ай-й-й-й маладец! Правильно, нужно выруливать! 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *